Index >

Tjerkgaast Hervormde Gemeente


Classis: * Heerenveen
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Sint Nicolaasga PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Tjerkgaast opgericht in 1599:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Doniaga, Idskenhuizen, Legemeer en Sint Nicolaasga
i.s.m. Idskenhuizen-gk sedert 1-4-2007
-
ds. G. Cleyboker (Gerardus) ??-??-1599 ??-??-1608 Oosthem - Abbega
ds. A. Dominici (Abraham) ??-??-1611 ??-??-1613 Heerenveen
ds. O.F. Miederhuis (Obertus Foppii) ??-??-1613 ??-??-1623 Scherpenzeel (Fr.)
ds. H. de Bruine (Henricus) ??-??-1623 ??-??-1628 overleden
ds. J. Menelay (Johannes) ??-??-1629 24-07-1639 Lippenhuizen 02
ds. H.N. Daventraeus (Henricus Nicolaus) 27-11-1639 15-02-1643 Joure
ds. R. Lollides (Regnerus) ??-10-1643 kandidaat 16-04-1645 Kimswerd
ds. J.N. Cleyenburg (Johannes Nicolai) ??-09-1645 kandidaat 07-07-1647 Roordahuizum
ds. L. Schuiringa (Lambertus) ??-08-1648 kandidaat 09-04-1651 Bolsward
ds. A. Venneman (Adrianus) 13-07-1651 kandidaat 05-10-1653 Reitsum
ds. O.A. Nauta (Obias Augustini) ??-03-1654 kandidaat ??-12-1677 overleden
ds. S.J. Mancadan (Sibrandus Jacobi) ??-05-1679 afgezet Oosterwierum 04-10-1682 afgezet
ds. G. Samplonius (Gerhardus) ??-10-1683 kandidaat 03-10-1736 emeritus
01 ds. J. Potter (Johannes) 19-05-1737 kandidaat 07-08-1740 Menaldum 01
01 ds. P. Stulen (Petrus) 18-06-1741 kandidaat 11-06-1747 Ootmarsum 01
01 ds. J. Folkertsma (Johannes) 01-10-1747 kandidaat 05-10-1755 Veenwouden 02
01 ds. H. de Valk (Hendrik Gerrit) 23-11-1755 kandidaat 07-07-1762 afgezet 00
01 ds. E. Vedder (Emo) 24-07-1763 kandidaat 09-10-1785 Nijehaske - Haskerdijken 01
01 ds. H. Mantingh (Henricus) 10-09-1786 kandidaat 04-11-1787 Heeg 01
01 ds. J.C. Schonfeld (Joan Christoffel) 28-09-1788 kandidaat 14-04-1793 Lutjegast 01
01 ds. N. Vlieg (Nicolaas) 27-10-1793 kandidaat 21-09-1794 Veenwouden 01
02 ds. U.W. Thoden van Velzen (Ubbo Wilhelm) 08-05-1796 Sint Eustatius 30-04-1797 Grootegast 02
01 ds. N. Bakker (Nicolaas) 08-10-1797 Vledder 03-11-1799 Sint Johannesga 02
01 ds. B.H. Habbema (Bokko Hermannus) 13-07-1800 kandidaat 11-10-1801 Buitenpost 01
02 ds. O. Schuilinghe (Otto) 07-06-1802 kandidaat 26-05-1805 Drogeham 02
02 ds. J. Limburgh Oosterhuis (Johannes) 16-11-1806 kandidaat 10-07-1808 Ten Boer 01
01 ds. J. van der Sluis (Jan) 30-10-1808 kandidaat Leeuwarden 16-11-1817 Schagen 01
01 ds. L. Lolcama (Lodewijk) 07-06-1818 kandidaat 01-08-1824 Oosterbierum 02
01 ds. L. Adriani (Laurens) 05-12-1824 kandidaat 29-07-1827 Spannum – Edens 02
02 ds. A. Beekhuis (Albert) 23-11-1828 kandidaat 26-11-1871 emeritus 00
07 ds. D.T. Meinsma (Dooitze Taekes) 04-01-1874 kandidaat 19-04-1878 Nijega - Elahuizen 01
09 ds. J. Heeringa (Jan) 16-11-1879 Dantumawoude 31-08-1884 Terhorne 05
06 ds. A. Jonker (Albertus) 01-11-1885 Wilsum 12-12-1886 Jutrijp - Hommerts 02
10 ds. W.A. Mac Pherson (Willem Anthonie) 07-07-1889 Westkapelle 24-10-1891 Goenga 02
04 ds. K. Kloosterman (Klaas) 14-08-1892 Gasselternijveen 24-10-1897 Hantum 07
03 ds. A.G.F. Smit (Anton Gerrit Frederik) 24-04-1898 t Woud 28-09-1902 Longerhouw 01
04 ds. F. de Haan (Fonger) 14-06-1903 Foudgum 20-08-1920 overleden 00
01 ds. K. de Bel (Karel) 15-01-1922 Vollenhove 23-08-1925 Steenwijk 03
02 ds. C. Sundermeijer (Cornelis) 22-11-1925 Ritthem 13-07-1930 Akkerwoude - Murmerwoude 01
02 ds. J.J. van Oosterzee (Johannes Jacobus) 30-11-1930 Dorkwerd 08-04-1934 Oosterbierum 02
12 ds. J. de Vos (Jacob) 09-02-1936 kandidaat Sneek 21-04-1940 Beesd 01
02 ds. C.P. van Andel (Cent Pieter) 08-09-1940 hulppred. IJmuiden-Oost 09-09-1945 Spannum 01
03 ds. L. Tamminga (Lieuwe) 05-05-1946 Pingjum 15-10-1950 Rijswijk (Z-H.) 03
03 ds. C.D. Israel (Carl Diederich) 29-04-1951 Achlum 16-10-1960 Velp 01
03 ds. B.W. Vermaat (Bastiaan Wouter) 29-01-1961 Twijzelerheide 18-08-1968 Haarlem-Schoten 05
03 ds. H.F. Meijer (Hindrik Frederik) 10-08-1969 Maassluis 08-12-1974 Wormer – Knollendam – Jisp 01
03 ds. T.J. Jansen Schoonhoven (Teunis Johannes) 04-01-1976 kandidaat Groningen 24-08-1980 Almen 01
03 ds. W. Koole (Willem) 26-07-1981 Leeuwarden 18-06-1989 emeritus 00
01 ds. G.W. Smith (Gerrit Willem) 24-09-1989 Rinsumageest 26-06-1994 Nieuw-Stadskanaal 01
01 ds. G.S. Groeneveld (Gerrit) 14-05-1995 Oppenhuizen 19-06-2005 Hoornsterzwaag – Jubbega-pg01
01 ds. P.J. Elzinga (Peter Jan) 13-05-2007 Echternerbrug - Oosterzee-gk 14-05-2011 Sint Nicolaasga-pg -
01 ds. mw. S.N. Cnossen-Hoekzema (Siena) (p-t) 16-04-2008 g.v. Sneek 14-05-2011 Sint Nicolaasga-pg -
-
predikant voor bijzondere werkzaamheden
01 ds. W.J. van der Waal (dir. Vormingscentrum) 03-09-1967 Sneek 31-01-1973 g.v. Baarn 01
-
opgegaan in Sint Nicolaasga-pg (Op e Noed) per 15-5-2011


Beroepen vacature 1794:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1796 S. Bulthuis Gaastmeer
02 ??-04-1796 U.W. Thoden van Velzen Sint Eustatius


Beroepen vacature 1801:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-11-1801 L.M. Schukking Blankenham
02 12-01-1802 O. Schuilinghe kandidaat


Beroepen vacature 1805:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1805 N. Nieveen Rouveen
02 ??-11-1806 J. Limburgh Oosterhuis kandidaat


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-12-1827 J. Folkertsma Midlum
02 30-06-1828 A. Beekhuis kandidaat


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1872 N. Kamp Blokzijl
02 ??-05-1872 H.D. Ouwersloot (toez.) Gendringen
03 ??-09-1872 H. Schouw Santvoort Maartensdijk
04 ??-03-1873 J.E. Tatum Zubli Hollandscheveld
05 ??-06-1873 F. Hopster Lemele
06 ??-09-1873 J. Brusse IJsselstein
07 ??-11-1873 D.T. Meinsma kandidaat


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1878 N.A. de Gaaij Fortman Elden
02 ??-07-1878 A.H. Roose Zwartsluis
03 ??-09-1878 F. Oberman Steenwijkerwold
04 ??-10-1878 F.B. Nusselder Wanneperveen
05 20-12-1878 G.J. Antink Wagenborgen
06 21-02-1879 A.I. Kan Velp
07 03-04-1879 C. Verhagen Vriezenveen
08 14-05-1879 J. Bolkestein kandidaat Hilversum
09 ??-09-1879 J. Heeringa Dantumawoude