Index >

Surhuisterveen Hervormde Gemeente


Classis: Buitenpost
Provincie: Friesland
Ring: Holwerd
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Surhuisterveen opgericht in 1688:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Boelenslaan
-
ds. J.M. Boekholt (Johannes Melchior) ??-08-1688 kandidaat 28-09-1707 emeritus
ds. H. Boeder (Heinsius) 16-04-1708 kandidaat 09-03-1711 afgezet
ds. P. Steenwijk (Petrus) ??-09-1711 hulppred. Waaxens 10-07-1743 emeritus 00
01 ds. M. Steenwijk (Martinus) ??-09-1743 Rottevalle 05-02-1790 overleden 00
02 ds. G. Albrinck (Gerardus) 13-06-1791 Odoorn 12-05-1793 Woldendorp 02
01 ds. N. Gillot (Nicolaas) 29-09-1793 Schiermonnikoog 07-01-1811 overleden 01
01 ds. J. de Jong (Jan) 12-05-1811 Gaastmeer 01-11-1818 Sint Johannesga 02
01 ds. L.W. Slomp (Luchien Willems) 21-03-1819 kandidaat 01-09-1822 Wapserveen 01
05 ds. J. Douwes (Jan) 09-11-1823 Gandersum (Ost-Friesland) 24-06-1827 Aalsum-Wetzens 02
01 ds. J. Lamberts (Jan) 18-11-1827 Wons – Engwier 13-07-1840 overleden 00
01 ds. T. van Duinen (Tonnis) 14-11-1841 kandidaat 18-04-1847 Wijnjeterp – Duurswoude 01
02 ds. K. Hofkamp (Klaas) 21-11-1847 kandidaat 02-05-1852 Nuis – Niebert 01
01 ds. C.P. de Groot (Cornelis Philippus) 17-10-1852 kandidaat Sneek 25-05-1856 Boornbergum 02
01 ds. R.A. Damsté (Reinhard Antonie) 28-12-1856 kandidaat Groningen 08-11-1874 Nieuw-Dordrecht 02
02 ds. J.J. Keizer (Jacobus Johannes) 21-11-1875 Eext 24-11-1878 Terwispel 02
03 ds. J. Kapteijn (Johannes) 18-05-1879 Harich 12-09-1880 Oldeberkoop 01
04 ds. A.F. van der Scheer (Adolph Frederik) 25-09-1881 Waterlandkerkje 28-05-1882 Wijdenes 01
13 ds. A. de Jong (Anne) 11-10-1885 kandidaat 18-12-1887 Hoogebeintum 02
01 ds. H. Thoden van Velsen (Hendrik) 08-07-1888 emeritus Losser 24-08-1890 Gorredijk 01
13 ds. H. Post (Hendrik) 22-04-1894 kandidaat 27-06-1897 Stiens 02
01 ds. O. Tiddens (Oeds) 03-10-1897 kandidaat 13-01-1901 Oudehorne - Nijehorne 03
04 ds. C. van de Nieuwenhuizen (Cornelis) 26-03-1905 kandidaat Rotterdam 27-03-1910 Gerkesklooster 01
05 ds. K. Hendriks (Karel) 05-05-1912 Akersloot 31-10-1915 Aduard 02
03 ds. H.T.A.J. Westrik (Hendrik Tiemon Albertus Joachim) 19-11-1916 De Wilp 29-09-1918 Peperga - Blesdijke 04
01 ds. W.S. Winsemius (Wytze Sibrandus) 15-12-1918 Zweeloo 02-09-1928 Grolloo 01
03 ds. P. Brakman (Pieter) 26-05-1929 kandidaat Hilversum 07-08-1932 Oudkerk - Roodkerk 01
02 ds. L.H. Ruitenberg (Lambertus Hendrik) 18-09-1932 kandidaat Harderwijk 03-04-1938 Beers - Jellum 01
03 ds. P.W.B. Haseloop (Paul Willem Bernard) 22-01-1939 Den Hoorn (Terschelling) 17-11-1940 Tjalleberd 01
02 ds. L.A. de Groot (Lambertus Abraham) 06-04-1941 kandidaat Usquert 17-03-1946 Jorwerd 01
03 ds. J.A. Poelstra (Johannes Arend) 30-03-1947 Cornjum 02-10-1949 Havelte 01
01 ds. J. Franke (Jan) 18-06-1950 Bourtange 25-09-1955 Ouwerkerk 01
02 ds. J. Walstra (Jouke) 13-04-1958 Britswerd 12-05-1963 Oostvoorne 02
-
2e predikantsplaats sedert 1-3-1961 31-12-1974
01 ds. J.G. Eelderink (Johan Gerhard) 16-04-1961 vicaris Surhuisterveen 03-07-1966 Nieuw-Amsterdam 02
04 ds. H.E.K. Vegter (Hendrik Ernst Karel) 23-04-1967 Borger 18-08-1974 Epe 04
06 ds. D. Oliemans (Dirk) 19-11-1967 Nieuwkoop 19-08-1972 Culemborg 01
01 ds. E. Stegenga (Eelke) 20-04-1975 Middelstum 31-07-1980 emeritus 00
05 ds. S. de Roest (Sjoerd) 18-12-1983 Usselo 06-09-1987 emeritus 00
01 ds. E.J. Hefting (Evert Jan) 11-10-1987 Ten Boer 02-05-1993 Kollum 01
01 ds. H. Poot (Henk) 04-09-1994 vlootpredikant Den Helder 25-07-1999 Oldemarkt – Paaslo 01
01 ds. R.C.E. Lafeber 29-10-2000 Wissenkerke 18-02-2007 Appingedam 01
01 ds. W.J. van Dijk 24-08-2008 Zwaagwesteinde 15-01-2010 Surhuisterveen-pg -
-
opgegaan in Surhuisterveen-pg sedert 16-1-2010

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
E. Mik
J.G. Eelderink (vicaris) 15-04-1961 pred. Surhuisterveen