Index >

Surhuisterveen Hervormde Gemeente


Classis: Buitenpost
Provincie: Friesland
Ring: Holwerd
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Surhuisterveen opgericht in 1688:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Boelenslaan
-
ds. J.M. Boekholt (Johannes Melchior) ??-08-1688 kandidaat 28-09-1707 emeritus
ds. H. Boeder (Heinsius) 16-04-1708 kandidaat 09-03-1711 afgezet
ds. P. Steenwijk (Petrus) ??-09-1711 hulppred. Waaxens 10-07-1743 emeritus 00
01 ds. M. Steenwijk (Martinus) ??-09-1743 Rottevalle 05-02-1790 overleden 00
02 ds. G. Albrinck (Gerardus) 13-06-1791 Odoorn 12-05-1793 Woldendorp 02
01 ds. N. Gillot (Nicolaas) 29-09-1793 Schiermonnikoog 07-01-1811 overleden 01
01 ds. J. de Jong (Jan) 12-05-1811 Gaastmeer 01-11-1818 Sint Johannesga 02
01 ds. L.W. Slomp (Luchien Willems) 21-03-1819 kandidaat 01-09-1822 Wapserveen 01
05 ds. J. Douwes (Jan) 09-11-1823 Gandersum (Ost-Friesland) 24-06-1827 Aalsum-Wetzens 02
01 ds. J. Lamberts (Jan) 18-11-1827 Wons – Engwier 13-07-1840 overleden 00
01 ds. T. van Duinen (Tonnis) 14-11-1841 kandidaat 18-04-1847 Wijnjeterp – Duurswoude 01
02 ds. K. Hofkamp (Klaas) 21-11-1847 kandidaat 02-05-1852 Nuis – Niebert 01
01 ds. C.P. de Groot (Cornelis Philippus) 17-10-1852 kandidaat Sneek 25-05-1856 Boornbergum 02
01 ds. R.A. Damsté (Reinhard Antonie) 28-12-1856 kandidaat Groningen 08-11-1874 Nieuw-Dordrecht 02
02 ds. J.J. Keizer (Jacobus Johannes) 21-11-1875 Eext 24-11-1878 Terwispel 02
03 ds. J. Kapteijn (Johannes) 18-05-1879 Harich 12-09-1880 Oldeberkoop 01
04 ds. A.F. van der Scheer (Adolph Frederik) 25-09-1881 Waterlandkerkje 28-05-1882 Wijdenes 01
13 ds. A. de Jong (Anne) 11-10-1885 kandidaat 18-12-1887 Hoogebeintum 02
01 ds. H. Thoden van Velsen (Hendrik) 08-07-1888 emeritus Losser 24-08-1890 Gorredijk 01
13 ds. H. Post (Hendrik) 22-04-1894 kandidaat 27-06-1897 Stiens 02
01 ds. O. Tiddens (Oeds) 03-10-1897 kandidaat 13-01-1901 Oudehorne - Nijehorne 03
04 ds. C. van de Nieuwenhuizen (Cornelis) 26-03-1905 kandidaat Rotterdam 27-03-1910 Gerkesklooster 01
05 ds. K. Hendriks (Karel) 05-05-1912 Akersloot 31-10-1915 Aduard 02
03 ds. H.T.A.J. Westrik (Hendrik Tiemon Albertus Joachim) 19-11-1916 De Wilp 29-09-1918 Peperga - Blesdijke 04
01 ds. W.S. Winsemius (Wytze Sibrandus) 15-12-1918 Zweeloo 02-09-1928 Grolloo 01
03 ds. P. Brakman (Pieter) 26-05-1929 kandidaat Hilversum 07-08-1932 Oudkerk - Roodkerk 01
02 ds. L.H. Ruitenberg (Lambertus Hendrik) 18-09-1932 kandidaat Harderwijk 03-04-1938 Beers - Jellum 01
03 ds. P.W.B. Haseloop (Paul Willem Bernard) 22-01-1939 Den Hoorn (Terschelling) 17-11-1940 Tjalleberd 01
02 ds. L.A. de Groot (Lambertus Abraham) 06-04-1941 kandidaat Usquert 17-03-1946 Jorwerd 01
03 ds. J.A. Poelstra (Johannes Arend) 30-03-1947 Cornjum 02-10-1949 Havelte 01
01 ds. J. Franke (Jan) 18-06-1950 Bourtange 25-09-1955 Ouwerkerk 01
02 ds. J. Walstra (Jouke) 13-04-1958 Britswerd 12-05-1963 Oostvoorne 02
-
2e predikantsplaats sedert 1-3-1961 31-12-1974
01 ds. J.G. Eelderink (Johan Gerhard) 16-04-1961 vicaris Surhuisterveen 03-07-1966 Nieuw-Amsterdam 02
04 ds. H.E.K. Vegter (Hendrik Ernst Karel) 23-04-1967 Borger 18-08-1974 Epe 04
06 ds. D. Oliemans (Dirk) 19-11-1967 Nieuwkoop 19-08-1972 Culemborg 01
01 ds. E. Stegenga (Eelke) 20-04-1975 Middelstum 31-07-1980 emeritus 00
05 ds. S. de Roest (Sjoerd) 18-12-1983 Usselo 06-09-1987 emeritus 00
01 ds. E.J. Hefting (Evert Jan) 11-10-1987 Ten Boer 02-05-1993 Kollum 01
01 ds. H. Poot (Henk) 04-09-1994 vlootpredikant Den Helder 25-07-1999 Oldemarkt – Paaslo 01
01 ds. R.C.E. Lafeber 29-10-2000 Wissenkerke 18-02-2007 Appingedam 01
01 ds. W.J. van Dijk 24-08-2008 Zwaagwesteinde 15-01-2010 Surhuisterveen-pg -
-
opgegaan in Surhuisterveen-pg sedert 16-1-2010

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
E. Mik
J.G. Eelderink (vicaris) 15-04-1961 pred. Surhuisterveen


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-12-1790 H.V. Acker Oosterwolde (Fr.)
02 17-02-1791 G. Albrinck Odoorn


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-11-1822 J.H. ten Cate Opende
02 21-01-1823 E. Sikkens Nieuwenhuis (Bentheim)
03 ??-03-1823 J.W. Tammen Oostwold
04 ??-05-1823 J.W. Henschen Schuttrop (Bentheim)
05 28-06-1823 J. Douwes Gandersum (Ost-Friesland)


Beroepen vacature 1847:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-07-1847 T.C. Heinecken Burum
02 08-09-1847 K. Hofkamp kandidaat


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1875 G. Aalbers Buitenpost
02 ??-08-1875 J.J. Keizer Eext


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1878 A.J. Adriani Hoornsterzwaag
02 ??-12-1878 H.A. Reddingius Eext
03 ??-??-1879 J. Kapteijn Harich


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 K. Onnekes Ezinge
02 ??-01-1881 G.J.F. Tjassens Keizer Ter Apel
03 ??-05-1881 W. Beekhuis Oterleek
04 ??-08-1881 A.F. van der Scheer Waterlandkerkje


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1882 A. Hage Oosterland (N-H.)
02 ??-09-1882 C.P. de Groot Gulpen
03 ??-01-1883 A.J.H.W. Brandt Mastenbroek
04 ??-03-1883 J. Mees Knijpe
05 ??-06-1883 H.J. André Douwes kandidaat Leens
06 ??-09-1883 J. Schuiringa kandidaat Noordhorn
07 ??-11-1883 J. de Grient Dreux Harich
08 ??-02-1884 R. Brink Oosterwierum
09 ??-05-1884 J. Rijnenberg Kollumerzwaag
10 ??-07-1884 W. de Visser Ommelanderwijk
11 ??-11-1884 D. Zoete kandidaat
12 ??-02-1885 J.H. Themmen de Lang De Wilp
13 ??-06-1885 A. de Jong kandidaat


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1888 H. Thoden van Velsen emeritus Losser


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1890 J. Busch Keiser kandidaat Dalen
02 ??-02-1891 C.J. Boers Blankenham
03 ??-07-1891 W.T.J. Brouwer Uithuizermeeden
04 ??-10-1891 S.J. Piso kandidaat Tjalleberd
05 ??-03-1892 K. Lijfering Noordwolde
06 ??-07-1892 W. de Vries Rolde
07 ??-09-1892 H. Pos Losser
08 ??-11-1892 F. Sinninghe Damsté kandidaat Wirdum (Fr.)
09 ??-04-1893 J.H. de Muinck Keizer kandidaat Groningen
10 ??-06-1893 A.E. van Eerde Lutkewierum
11 ??-06-1893 S. Miedema kandidaat Ferwerd
12 ??-10-1893 J. Koerts Sikkema kandidaat Gieten
13 ??-01-1894 H. Post kandidaat


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1897 O.P. Tiddens kandidaat


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1901 H.H.B. Cleveringa kandidaat Groningen
02 ??-02-1904 J.A. Bruins Knijpe
03 ??-09-1904 F.W.J. van den Kieboom kandidaat Utrecht
04 ??-11-1904 C. van de Nieuwenhuizen kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1910 H.G. Cannegieter Jelsum
02 ??-10-1910 G. Ypey kandidaat Ferwerd > aan > vernietigd
03 ??-06-1911 J.C.A. Nijenhuis Ockhuijsen kandidaat Winschoten
04 ??-11-1911 S.C. Kijlstra Sint Jacobiparochie
05 ??-02-1912 K. Hendriks Akersloot


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1916 F.E. Gerritsen Donkerbroek
02 ??-06-1916 J.R. Stratingh kandidaat Groningen
03 ??-08-1916 H.T.A.J. Westrik Wilp


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1918 W.S. Winsemius Zweeloo


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1928 T.F. Janssonius kandidaat Utrecht
02 ??-12-1928 M.L. Onnes kandidaat Nijmegen
03 ??-02-1929 P. Brakman kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1932 C.A. Paap kandidaat Leiden
02 ??-07-1932 L.H. Ruitenberg kandidaat Harderwijk


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1938 W.C. Smits kandidaat Leiderdorp
02 ??-06-1938 M.G. Rosbergen Noordwijk (Gr.)
03 ??-09-1938 P.W.B. Haseloop Den Hoorn (Terschelling)


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1940 J. de Bruijn Gasselte
02 ??-01-1941 L.A. de Groot kandidaat Usquert


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1946 A.J. Engels Grootegast
02 ??-05-1946 P. Inberg Langezwaag
03 ??-10-1946 J.A. Poelstra Cornjum


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1950 J. Franke


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1957 C. Nauta vicaris Drachten
02 ??-??-1958 J. Walstra Britswerd


Beroepen vacature 1961 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1961 J.G. Eelderink vicaris Surhuisterveen


Beroepen vacature 1963 (vac. Walstra):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1964 J.W. ten Kate Eenrum
02 ??-09-1964 T.A.C. van Drunen Twisk
03 ??-09-1966 K.J. Inberg kandidaat Cornjum
04 ??-01-1967 H.E.K. Vegter Borger


Beroepen vacature 1966 (vac. Eelderink):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1966 A.M. van Zweeden kandidaat Goes
02 ??-12-1966 A. de Kleine Nijemirdum
03 ??-02-1967 P.J. Mulders Herwen-Aerdt-Lobith
04 ??-05-1967 H. van Dijk Tweede-Exloërmond
05 ??-06-1967 C. van der Leeden Elim
06 ??-09-1967 D. Oliemans Nieuwkoop


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1975 E. Stegenga Middelstum


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1980 G. Bouman Wehl
02 ??-11-1980 H.G. Roozendal Burgwerd
03 ??-04-1981 T. Tijsma Ootmarsum
04 25-03-1983 G. Zonneveld Capelle aan den IJssel
05 16-09-1983 S. de Roest Usselo


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-04-1987 E.J. Hefting Ten Boer


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-03-1994 H. Poot marinepred. Den Helder


Beroepen vacature 1999:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-2000 R.C.E. Lafeber Wissenkerke


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-05-2008 W.J. van Dijk Zwaagwesteinde


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 26 mei 2017