Index >

Stavoren Hervormde Gemeente


Classis: Sneek
Provincie: Friesland
Ring: Workum
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Stavoren opgericht in 1581:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m Stavoren-gk sedert 1988
-
ds. ?. Aggaeus ??-??-1581
ds. J. van Meppel (Johannes) 20-11-1582 Witmarsum ??-??-1586 Pingjum
ds. J. van Deveren (Johannes) ??-??-1588 ??-??-1590
ds. J.H. Clingbijl (Johannes Harmensz.) ??-??-1596 Rinsumageest ??-??-1599 Witmarsum
ds. IJ. Balk (IJsbrand) ??-??-1599 afgezet Naarden ??-??-1600 Leiden
ds. J. Overney (Johannes) ??-05-1601 Scharnegoutum ??-??-1602 Wijnaldum
ds. A. Westerman (Adam) ??-10-1602 Gaast 13-05-1616 Oosterlittens
ds. L. Eckius (Lourentius) ??-10-1616 Meppel 04-04-1619 Tiel
ds. J.P. Hartenberg (Johannes Pauli) ??-05-1619 04-03-1622 Enkhuizen
ds. B. Schotanus (Bernardus) ??-06-1622 IJtens ??-??-1628 emeritus
ds. N.C. Ditius (Nicolaus Caroli) ??-06-1628 kandidaat ??-??-1640 overleden
ds. M.B. Brugbron (Mattheus Bernardi) ??-08-1641 Workum ??-??-1644 Bolsward
ds. M. Vomelius (Mattheus) ??-12-1644 Terschelling 11-02-1665 overleden
ds. W. a Brakel (Wilhelmus) 24-06-1665 Exmorra 11-10-1670 Harlingen
-
2e predikant sedert 1667 tot 1797
ds. T. Noordbergh (Theodorus) ??-08-1667 Staphorst ??-06-1681 overleden
ds. A. Hovius (Abraham) ??-02-1671 Andijk 21-03-1681 overleden
ds. F. Botterwegh (Fredericus) ??-07-1681 Oosterlittens 15-10-1683 Harlingen
ds. A. Gorp (Arnoldus) ??-08-1681 Roordahuizum ??-02-1685 overleden
ds. E. Noordbeek (Elbertus) ??-09-1684 Tjalleberd 01-04-1697 Workum
ds. J. de Bruine (Johannes) ??-05-1686 De Knijpe 03-09-1688 Sluis
ds. F. Hachtingius (Fredericus) ??-08-1692 Blija ??-06-1716 overleden
ds. G. Suidstrand (Gellius) ??-??-1698 kandidaat 25-04-1706 Wijckel
ds. J. Scheif (Johannes) ??-??-1706 ??-12-1730 overleden
03 ds. P. Meilsma (Petrus) ??-12-1716 Dronrijp ??-12-1720 overleden 00
02 ds. B. Lemstra (Bernardus) 21-12-1721 Oostermeer 18-08-1726 Workum 01
02 ds. H. Hankock (Henricus) 01-12-1726 Ottoland 01-12-1750 overleden 00
01 ds. P. Noordbeek (Petrus) 10-06-1731 kandidaat Groningen 18-04-1734 Hattem 01
01 ds. J. Hempenius (Jacobus) 15-08-1734 kandidaat 08-05-1737 Scharnegoutum 01
01 ds. J.A. Verschouw (Johannes Albertus) 27-07-1738 kandidaat Amsterdam 21-04-1743 overleden 01
01 ds. R. Idema (Rinso) 09-05-1745 kandidaat Groningen 09-11-1757 overleden 00
01 ds. H.T. Huidekoper (Hermannus Theodorus) 07-05-1752 kandidaat Leeuwarden 02-09-1764 overleden 00
01 ds. C. Limberger (Carel) 30-09-1759 Idsegahuizen 04-08-1786 overleden 00
01 ds. J. Swart (Jacobus) 21-07-1765 Marssum 29-04-1770 Appingedam 01
01 ds. E.H. Tenckinck (Egbertus Henricus) 26-08-1770 Schingen-Slappeterp 21-03-1779 Sint Annaparochie 01
03 ds. J. Bruining (Jacobus) 31-10-1779 Bahr-Lathum 29-03-1818 emeritus 01
01 ds. E. Tinga (Eelco) 20-08-1786 kandidaat 09-10-1791 Heerenveen 03
01 ds. J.H. Regenbogen (Johannes Henricus) 10-12-1791 Jutrijp-Hommerts 24-09-1797 Franeker 02
01 ds. P. van Velden (Paulus) 05-04-1818 Gaastmeer 06-05-1821 Workum 01
04 ds. H.D. Struiving (Henricus Dominicus) 09-12-1821 Tjalleberd 17-10-1824 Etershem-Schardam 03
02 ds. D.G. Mackay (David Georg) 29-05-1825 Foudgum-Raard 10-03-1858 overleden 00
04 ds. J. Dommisse (Jan) 04-12-1859 kandidaat 27-09-1874 Rottevalle 01
06 ds. J. Boon (Jakob) 16-01-1876 Grevenbicht 15-12-1878 Oudeschild (Tex.) 01
08 ds. F. Kampstra (Freerk) 15-10-1882 kandidaat 26-06-1887 Langweer 03
11 ds. H. Limpers (Hendrik) 04-08-1889 kandidaat Amersfoort 23-09-1894 Akkrum 13
08 ds. W. Groeneweg (Willem) 13-12-1896 kandidaat 17-04-1904 Enter 03
02 ds. L.J.S. Crousaz (Louis Jean Samuël) 03-07-1904 kandidaat Utrecht 06-12-1908 Garijp 01
01 ds. S. Kooistra (Sipkes) 07-03-1909 kandidaat Folsgare 06-12-1914 Birdaard 03
01 ds. J. Vermeulen (Jan) 16-05-1915 kandidaat Hoogeveen 02-06-1918 Mijnsheerenland 04
02 ds. A.C.H. Vollenweider (Arie Cornelis Huibrecht) 06-10-1918 kandidaat Oud-Beijerland 16-01-1921 Cubaard 02
01 ds. B. Scholtens (Bernardus) 05-06-1921 Lellens 02-05-1926 Foudgum 01
01 ds. O.S. Cazemier (Otto Samuel) 01-05-1927 kandidaat Groningen 25-10-1931 Dalfsen 12
01 ds. C. Warmolts (Carel) 10-04-1932 kandidaat Scherpenzeel (Gld.) 24-02-1935 Heemse 02
01 ds. A. van der Heij (Acho) 12-05-1935 kandidaat Sneek 15-09-1946 Nederhorst den Berg 02
03 ds. B.J. Riemersma (Bouwe Jan) 20-04-1947 kandidaat Grijpskerk 13-01-1963 Parrega 05
04 ds. J. Schoneveld (Jacobus) 21-07-1963 vicaris Zeist 17-09-1967 bijz. werk Jeruzalem 01
03 ds. A. van der Heij (Acho) 25-08-1968 Halle 30-04-1975 emeritus 00
01 ds. K. Beuckens (Klaas) 01-08-1976 kandidaat Wageningen 19-07-1981 Borne 01
02 ds. G.P. den Hollander (Paul) 06-06-1982 kandidaat Bunnik 18-10-1987 Nieuw-Stadskanaal 02
02 ds. J.H. Gorter (Jacob Heinrich) 23-10-1988 Dordrecht 22-05-1994 emeritus 00
01 ds. M. Dijkstra (Marten) 03-09-1995 kandidaat Groningen 28-04-2002 Markelo 01
01 ds. J. Wagenvoort (Jan) (p-t) 10-08-2003 Hellevoetsluis 31-12-2004 Stavoren-pg -


Beroepen vacature 1616:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1616 R. Sixti Twisk
02 ??-??-1616 L. Eckius Meppel


Beroepen vacature 1716 (vac. Hachtingius):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1716 A. Reen Makkum
02 ??-10-1716 H.H. Lemke Oldeholtpade
03 ??-10-1716 P. Meilsma Dronrijp


Beroepen vacature 1720 (vac. Meilsma):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1721 H. Renici Grouw
02 ??-10-1721 B. Lemstra Oostermeer


Beroepen vacature 1726 (vac. Lemstra):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1726 H. Siccama Bergum
02 ??-10-1726 H. Hankock Ottoland


Beroepen vacature 1779 (vac. Tenckinck):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-04-1779 T. Cloppenburg Perizonius Pijnacker
02 26-05-1779 H. Groeneman Rottevalle
03 08-08-1779 J. Bruining Bahr-Lathum


Beroepen vacature 1821:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-05-1821 J.H. Lammers Kesteren
02 09-07-1821 J.H. Lammers (2e keer) Kesteren
03 ??-08-1821 W. Ferwerda Oppenhuizen
04 06-09-1821 H.D. Struiving Tjalleberd