Index >

Stavenisse Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Stavenisse opgericht in 1616:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. D. Arondeaulx (David) ??-??-1616 31-10-1638 overleden
ds. J. van Miggrode (Jacobus) ??-09-1639 kandidaaat 25-11-1646 Burgh-Haamstede
ds. N. Hunnius (Nicolaas) 14-10-1646 05-01-1665 overleden
ds. A. Caerman (Anthonie) 07-03-1666 Sint Philipsland 08-07-1670 Gravenpolder
ds. J. le Gouche (Josephus) 21-09-1670 ??-??-1680 overleden
ds. J. Regius (Johannes) ??-??-1681 Batenburg ??-??-1685 Universiteit Franeker
ds. A. Reygersman (Adrianus) 27-01-1686 Sint Philipsland 06-11-1701 Bergen op Zoom
ds. A. Olivier (Adolph) ??-??-1702 Beek (Limburg) ??-10-1706 overleden
ds. B.S. Cremer (Bernardus Sebastiaan) ??-??-1707 kandidaat 09-01-1712 Asperen
ds. B. Abbink (Bernardus) ??-??-1712 kandidaat ??-09-1716 Groenlo
01 ds. A. Broekman (Adrianus) ??-??-1717 kandidaat ??-10-1749 emeritus 00
01 ds. H.H. van Monsjou (Hubertus Henricus) 05-04-1750 kandidaat Utrecht 15-10-1752 Domburg 01
01 ds. B. Rouffaer (Benjamin) 17-12-1752 kandidaat Maastricht 06-07-1777 Dinteloord 01
01 ds. P. Houtman (Petrus) 09-11-1777 Renesse 17-07-1785 Biervliet 01
01 ds. J. de Leeuw (Johannes) 21-05-1786 Schellingwoude 16-10-1791 Roosendaal 01
01 ds. A. van Krimpen (Adrianus) 20-05-1792 Wolphaartsdijk 25-05-1794 Ossendrecht 01
01 ds. J. Burgerhoudt (Jacobus) 10-01-1796 Biervliet 02-07-1837 emeritus 01
01 ds. C. Peters (Cornelis) 09-09-1838 kandidaat 04-10-1868 Babyloniënbroek 01
08 ds. R.O.C. Aitton (Rijk Otto Cornelis) 12-12-1869 Zijderveld 01-11-1874 Oosterwijk 01
02 ds. A. Scholte 11-04-1875 Zegveld 21-02-1886 Hontenisse 03
01 ds. G.B. Fijnvandraat (Gijsbert Benjamin) 12-09-1886 kandidaat Weesp 10-11-1889 Nieuwerkerk 04
17 ds. H. Snel 28-10-1893 ontheven Curacao 20-01-1895 Sint Maartensdijk 01
21 ds. P.J. Steinsz (Pieter Jacobus) 04-02-1900 kandidaat Sluis 29-03-1908 Goes 04
01 ds. J.H.C. Kamsteeg 12-07-1908 Sirjansland 13-02-1921 Heer Hendrikskinderen 02
08 ds. P. Moerman (Pieter) 09-07-1922 Moerkapelle 20-01-1935 Nieuw-Loosdrecht 02
08 ds. J. Batelaan (Johannes) 04-04-1937 hulppred. Boskoop 26-01-1941 Tholen 05
03 ds. E.R. Damste (Eduard Rienk) 15-06-1941 Sluipwijk 07-07-1944 Groot-Ammers 08
07 ds. F.J. Sinke (Frits Jacobus) 07-12-1947 Meteren 14-11-1948 Heteren 01
06 ds. G. Enkelaar (Gerrit) 29-01-1950 Krimpen aan de Lek 01-05-1952 emeritus Zijderveld 02
01 ds. H. Bouter 11-10-1953 kandidaat Groot-Ammers 07-09-1958 Leiden 01
10 ds. L.G. Zwanenburg 24-04-1960 kandidaat Waarder 13-03-1966 Huizen 03
01 ds. D. Heikoop 01-05-1966 kandidaat Utrecht 29-03-1971 Herwijnen 01
04 ds. H.A. Samsom (Hendrik Albert) 03-10-1971 kandidaat Breukelen 01-02-1976 Streefkerk 05
05 ds. W.J. Gorissen 09-01-1977 kandidaat Gouda 26-04-1981 Voorthuizen 01
01 ds. B. den Butter 06-09-1981 kandidaat Streefkerk 26-04-1987 Huizen 02
01 ds. H. Born 20-09-1987 kandidaat Dordrecht 19-01-1992 Asperen 01
03 ds. T. van Bruggen 07-02-1993 kandidaat Alblasserdam 08-06-1997 t-Harde 01
03 ds. M.J. Kommers 28-02-1999 kandidaat Bunnik 31-05-2005 emeritus 00
02 ds. P. Zeedijk (Paul) (p-t) 24-06-2007 Westerlee - Heiligerlee 25-09-2011 g.v. Katwijk aan Zee 01
01 ds. M.A. Post (Maarten Albert) ??-??-2017 mobiliteitspool Stavenisse

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. M.A. Post (Maarten Albert) (mobiliteitspool PKN) 05-01-2014 kandidaat Hasselt


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1868 G.C. Boomer Ritthem
02 ??-01-1869 C.W. Schoorel Heer Abtskerke
03 ??-03-1869 G.J.B. Gelderman Biezelinge
04 ??-04-1869 A.C. Kamerman Oud- en Nieuw-Gastel
05 ??-05-1869 J.P.P. Clinge Doorenbos Hoofdplaat
06 ??-07-1869 M.J.C. Wolf Brakel
07 ??-08-1869 A. Scholte Zegveld
08 ??-10-1869 R.O.C. Aitton Zijderveld


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1874 E.J. van Wisselingh Antwerpen
02 ??-01-1875 A. Scholte Zegveld


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1886 G.B. Fijnvandraat kandidaat Weesp


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1890 J. van Belkum Steenwijk
02 ??-05-1890 F.C. Geerling kandidaat
03 ??-07-1890 A.S. Talma Heinenoord
04 ??-11-1890 W. Back kandidaat
05 ??-12-1890 J.A. Schouten kandidaat Utrecht
06 ??-04-1891 A.J. van Hooft Nootdorp
07 ??-06-1891 H. Smits kandidaat Nijmegen
08 ??-08-1891 K.W. Vethake voorheen Arnhem-gk-B
09 ??-09-1891 J.D. de Lind van Wijngaarden kandidaat
10 ??-10-1891 J.W.F. Roth Ottoland
11 ??-11-1891 P.K. Dommisse Lage Zwaluwe
12 ??-05-1892 C. van Wijngaarden kandidaat Nieuwer ter Aa
13 ??-09-1892 H.W.A. Voorhoeve kandidaat Rotterdam
14 ??-10-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk
15 ??-12-1892 W.E. Noordink Zegveld
16 ??-03-1893 D.P. Brans Leersum
17 ??-06-1893 H. Snel voorheen Curacao


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1895 C.J. Montijn Chaam
02 ??-05-1895 W. van der Waal Moerkapelle
03 ??-08-1895 J. van den Bergen Varsseveld
04 ??-11-1895 H. Snel Sint Maartensdijk
05 ??-10-1896 A. Burger kandidaat Leiden
06 ??-02-1897 C.J. Warners kandidaat Leiden
07 ??-04-1897 J. Riemens Hurwenen
08 ??-10-1897 G. Smit kandidaat Kruiningen
09 ??-12-1897 M.M. de Lint Leimuiden
10 ??-02-1898 T. Stigter Groote Lindt
11 ??-06-1898 F. Hopster Terheyden
12 ??-07-1898 J. Haring kandidaat Utrecht
13 ??-08-1898 J.J. Eigeman De Meern
14 ??-10-1898 E.H. Limborgh IJhorst-De Wijk
15 ??-11-1898 E.B. Couvée kandidaat Leiden
16 ??-01-1899 H.J. van Rooijen kandidaat Ridderkerk
17 ??-03-1899 P. Snoep Waarde
18 ??-06-1899 M.J.G.J. van der Pol kandidaat Herveld
19 ??-08-1899 P. Snoep (2e keer) Waarde
20 ??-09-1899 W.H. Weeda kandidaat Heinenoord
21 ??-10-1899 P.J. Steinsz kandidaat Sluis


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1908 J.H.C. Kamsteeg Sirjansland


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1921 P.J. Steenbeek Wilnis
02 ??-05-1921 J. Vermeulen Mijnsheerenland
03 ??-06-1921 B.G.C. Steenbeek Waddinxveen
04 ??-07-1921 J. Ronge Hoogblokland
05 ??-09-1921 J.G.R. Langhout Mijdrecht
06 ??-11-1921 J.J. Woldendorp Hagestein
07 ??-03-1922 A.W. Feenstra Oudenhoorn
08 ??-04-1922 P. Moerman Moerkapelle


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1935 E.J. Beens Hedel
02 ??-12-1935 I. Schipper kandidaat Oud-Beijerland
03 ??-01-1936 R.W. Steur kandidaat Burgh
04 ??-03-1936 G. Lans kandidaat Huizen
05 ??-05-1936 H.K. van Wingerden kandidaat Gorinchem
06 ??-07-1936 S. van de Linde Lopik
07 ??-08-1936 J.G.R. Langhout Den Bommel
08 ??-11-1936 J. Batelaan hulppred. Boskoop


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1940 A.H. Sonnenberg Molenaarsgraaf
02 ??-01-1941 C.C.T. Postma Jaarsveld
03 ??-03-1941 E.R. Damsté Sluipwijk


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1943 J. Boezer Eethen-Drongelen
02 ??-06-1946 W.J. Kolkert Schalkwijk
03 ??-08-1946 J. Vermaas Nederhemert
04 ??-10-1946 J. Vink Stad aan Haringvliet
05 ??-11-1946 E. Schroten Meerkerk
06 ??-12-1946 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
07 ??-01-1946 F.J. Sinke Meteren


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1948 J. van Malenstein Nieuwpoort
02 ??-02-1949 A. Breure Giessen-Nieuwkerk
03 ??-07-1949 J. van Drenth Waverveen
04 ??-08-1949 A. Baars Sluipwijk
05 ??-09-1949 G. Enkelaar Krimpen aan de Lek


Beroepen vacature :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-08-1953 H. Bouter kandidaat Groot-Ammers


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1958 L. Vroegindeweij Gameren
02 ??-07-1958 C. Baas kandidaat Gouda
03 ??-10-1958 M. Bergsma Eemnes-Buiten
04 ??-02-1959 C. van den Bergh kandidaat Delft
05 ??-07-1959 J.T. Cazander kandidaat Gameren
06 ??-08-1959 K.J. Jansen kandidaat Loenen aan de Vecht
07 ??-10-1959 K. Exalto Brakel
08 ??-01-1960 A. Breure Oud-Vossemeer
09 ??-02-1960 H. Binnekamp kandidaat Utrecht
10 ??-03-1960 L.G. Zwanenburg kandidaat Waarder


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1966 D. Heikoop kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1971 R.H. Kieskamp kandidaat Utrecht
02 ??-03-1971 P. Molenaar kandidaat Lunteren
03 ??-05-1971 A.J. Mulder Nieuwer ter Aa
04 ??-07-1971 H.A. Samsom kandidaat Breukelen


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1976 H.F. Klok kandidaat Woerden
02 ??-04-1976 H.W. Riphagen kandidaat Reeuwijk
03 ??-07-1976 H. de Leede kandidaat Utrecht
04 ??-10-1976 L.C. Talsma kandidaat Gravenhage
05 ??-11-1976 W.J. Gorissen kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1981 B. den Butter kandidaat Streefkerk


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-06-1987 H. Born kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-03-1992 J. van de Ketterij Wezep
02 02-06-1992 D.J. Cuperus Nieuwerkerk aan den IJssel
03 03-11-1992 T. van Bruggen kandidaat Alblasserdam


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-03-1998 E. de Mots kandidaat Putten
02 16-06-1998 P. Janse Lopikerkapel
03 18-11-1998 M.J. Kommers kandidaat Bunnik


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-05-2006 G.C. de Jong Sliedrecht
02 05-03-2007 P. Zeedijk Westerlee-Heiligerlee


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-2016 M.A. Post pred. mobiliteitspool Stavenisse 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 21 november 2018