Index >

Sneek Gereformeerde Kerk


Classis: Sneek
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Sneek opgericht in 27-11-1835:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. IJsbrechtum sedert 1-4-1971
-
ds. K.J. van Goor (Klaas Jans) 17-11-1850 Smilde 01-07-1863 Hoogeveen
ds. S. Evenhuis (Simon) 11-11-1863 Scharnegoutum 06-12-1867 emeritus
ds. L. Neijens (Lambertus) 06-09-1868 Apeldoorn 25-11-1874 Amsterdam
ds. A. van der Sluys (Abraham) 08-08-1875 Bergum 02-01-1881 Leiden
ds. R. Breitsma (Ritske) 21-08-1881 Haren 11-07-1883 emeritus
ds. G. Elzenga (Goffe) 27-04-1884 Stiens 15-04-1891 Kampen
-
2e predikantsplaats na ontstaan Dolerende gemeente sedert 6-7-1887
ds. J.J. Bajema (Jacob Jans) 07-10-1888 Zuidland 01-07-1891 emeritus
ds. J.H. Landwehr (Johan Herman)(vac. Elzenga)01-05-1892 Monster 04-02-1894 Rotterdam
ds. P.N. Kruyswijk (Paulus Nicolaas) 08-05-1892 Hoogeveen 25-11-1894 Kollum
ds. D. Tom (Dirk) (vac. Kruyswijk) 16-06-1895 Rotterdam-Charlois 05-06-1898 Hilversum
ds. J.J. Impeta (Johannes Jacobus) 21-07-1895 Leeuwarden 12-06-1898 Katwijk aan Zee
ds. D. Bakker (Dirk) (vac. Tom) 08-01-1899 Broek op Langedijk 21-02-1900 missionaire dienst Java
ds. D. Koopmans (Dirk) 26-02-1899 Ee 22-02-1931 Beetsterzwaag
ds. H.M. Dethmers (Hessel Michiel) 02-09-1900 Paesens 12-07-1931 emeritus
ds. H. Veldkamp (Herman) 28-06-1931 Kralingseveer 15-08-1945 g.v. Harderwijk
ds. H. Steenhuis (Hendrik) 11-03-1932 Krommenie 31-07-1946 legerpred.
-
3e predikantsplaats sedert 1939
ds. F. Guillaume (Francois) 20-08-1939 Klundert 31-08-1947 Amsterdam-West
ds. E.N. van Loo 16-01-1946 Wons Ė Exmorra - Allingawier 30-06-1969 emeritus Daarlerveen
ds. G.J. de Leeuw 05-06-1946 Zwartebroek 30-06-1967 overleden
ds. J.M. Spier 15-02-1948 s-Gravendeel 31-08-1967 Vancouver
-
4e predikantsplaats sedert 1964 tot 1999
ds. G. Clements 27-09-1964 Lekkerkerk 31-12-1966 luchtmachtpred.
ds. G.J. Brinkman 07-09-1967 Bakkeveen ??-05-1972 Utrecht-Noord
ds. J.D.B. van der Meulen 01-10-1967 Ommen ??-08-1976 Rijswijk (Z-H.)
ds. J.H. van Halsema 16-06-1969 Gorinchem 31-05-1986 vervroegde uit treding
ds. J.N. Nammensma 16-04-1970 Schiedam 18-12-1977 g.v. Apeldoorn
ds. J.J. Kuiper 16-06-1973 Zuidlaren ??-08-1982 Noordwijk
-
5e predikantsplaats sedert 1975 tot 1986
ds. D.O. Veenendaal 08-06-1975 Putten 31-05-1981 Harderwijk
ds. F.B. Fennema 07-08-1977 Zwijndrecht Ė Groote Lint ??-08-1981 s-Gravenhage-Escamp
ds. Z. Ramaker 12-08-1979 Emmen 05-07-1987 Drachten
ds. J. Nieuwsma 06-06-1982 Schiedam 09-12-1984 emeritus
ds. A.A. Nottelman 29-08-1982 Vriezenveen 22-09-1991 Bunschoten - Spakenburg
ds. H. Postma 03-06-1984 Dalfsen 09-01-1994 Zaandam
ds. J. Knol 11-08-1985 Dedemsvaart 05-07-1992 Smilde
ds. H. Boswijk 11-09-1988 Dordrecht 31-08-1999 emeritus
ds. W.J. van den Hoek 23-08-1992 Middelharnis 22-05-2005 Breskens
ds. M.C. Mook 11-07-1993 Nieuwegein-Zuid 08-01-2011 Sneek-pg -
ds. mw. H.D. van Zessen 05-02-1995 kandidaat 03-01-1999 Den Burg (Tex.)
ds. F.H. Welbedacht 09-01-2000 Barneveld 08-01-2011 Sneek-pg -
ds. J.W.F. Nieboer 21-01-2007 Gaastmeer 08-01-2011 Sneek-pg -
-
predikant bijzondere werkzaamheden
ds. H. Veldkamp (g.v. Sonnevanck Harderwijk) ??-08-1945 Sneek ??-08-1946 Middelburg
ds. H. Steenhuis (legerpred.) 01-08-1946 Sneek 31-08-1961 emeritus
ds. A. Wind (missionaire dienst) 14-09-1955 Heeg (missie) ??-06-1960 Almelo
ds. G. Clements (luchtmachtpred.) 01-01-1967 Sneek 24-08-1978 emeritus Wierden
ds. J.C. Langeveld (missionaire dienst ArgentiniŽ) 19-02-1967 Vianen ??-08-1971 Huizen
ds. F.L. Schalkwijk (missionaire dienst BraziliŽ) 10-06-1973 Groningen-Noordoost (missie) 28-02-1989 emeritus
ds. L. Eringa (g.v. De Ielanen) 18-02-1979 g.v. Amsterdam 21-11-1982 emeritus
ds. J.C. Dondorp (g.v. De Ielanen) 08-05-1983 Beverwijk - Velsen ??-10-1988 Groenlo-hg
ds. J.P. Mellema (g.v. verpleeghuis, p-t) 04-06-1989 kandidaat ??-02-1994 Grouw - Irnsum
ds. S. Poelman (g.v. ziekenhuis) 05-10-2003 Harlingen 08-01-2011 Sneek-pg
-
opgegaan in Sneek-pg sedert 9-1-2011 -

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Hoekstra 1939 kandidaat 1940
K.P. van der Wel 1942 kandidaat 1943
ds. P. van der Sluis 1943 emeritus 1946
J.A.I. Zaborsky 1949 1950
ds. L. Eringa 01-12-1982 g.v. Sneek 31-05-1983
ds. J.H. van Halsema 01-06-1986 emeritus Sneek 31-05-1988


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 22 november 2017