Index >

Sluipwijk Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gouda
Digitale uitzending: ja
Voortgekomen uit: Reeuwijk HG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sluipwijk opgericht in 1588:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. N.C. Ruyt (Nicolaes Cornelisz.) ??-??-1588 afgezet Stolwijk ??-??-1592
ds. C. Gandavus (Carolus) ??-??-1593 Sint Jacobiparochie ??-??-1599 overleden
ds. A. Notaeus (Aegidius) ??-??-1599 Lopik ??-??-1604 Nieuwland
ds. W.C. van Warder (Wouter Cornelisz.) ??-??-1605 kandidaat ??-??-1612 Waarder
ds. T.J. Bax (Theodorus Jansz.) 24-07-1613 kandidaat ??-??-1617 Moordrecht
ds. A. Pollio (Assuerus) ??-??-1617 kandidaat ??-??-1619 afgezet > remonstrant
ds. C.Jansz. Rijkeweert (Cornelis) ??-??-1619 ??-??-1625 overleden
ds. A. de Hartog (Abraham) ??-??-1626 ontheven Zwammerdam ??-??-1655 overleden
ds. M. Costerus (Martinus) ??-??-1655 kandidaat ??-??-1700 emeritus
ds. C. van de Weg (Cornelis) ??-??-1701 kandidaat 30-09-1710 Nieuwerkerk aan den IJssel
ds. C. Elzevier (Cornelis) 25-05-1711 kandidaat 01-07-1742 emeritus 00
01 ds. J.A. Stree (Johannes Andreas) 16-09-1742 kandidaat 17-02-1743 Beverwijk 01
01 ds. H.W. Hoffius (Henricus Wilhelmus) 05-05-1743 Hedikhuizen ??-02-1778 emeritus 00
01 ds. D. Cluwen (Dirk) 17-05-1778 Oterleek ??-03-1789 afgezet > patriot 00
01 ds. L. Grendel (Leendert) 07-06-1789 kandidaat 18-09-1796 hulppred. Dordrecht 01
02 ds. C. Dijkman (Cornelis) 02-07-1797 Linschoten 24-03-1804 overleden 00
01 ds. C. Klinkenberg (Cornelis) 04-11-1804 Hensbroek 16-11-1836 overleden 02
01 ds. A. ten Bosch (Abraham) 08-04-1838 kandidaat 03-07-1858 overleden 00
01 ds. A.H. Overman (Arnoldus Henricus) 23-10-1859 kandidaat Schiedam 02-11-1873 Brakel 01
01 ds. T. Hoog (Thomas) 22-03-1874 Diemen 27-09-1874 Gouderak 01
01 ds. M.A. van Booven (Martinus Abraham) 28-11-1874 Hellouw 25-11-1877 Ootmarsum 02
02 ds. C.H. Kuiperi (Cornelis Hubertus) 26-05-1878 Horssen 07-06-1885 Cillaarshoek 05
01 ds. M.J. Sanders (Martinus Johannes) 18-10-1885 kandidaat Harlingen 03-03-1889 Woubrugge 06
06 ds. S. van Daalen (Simon) 09-11-1890 kandidaat 16-09-1894 Benschop 03
01 ds. M.J. Bronders (Marinus Josephus) 15-08-1895 kandidaat 24-04-1898 Ned. Oost-Indie 01
01 ds. T.J. Jansen Schoonhoven (Teunis Johannes) 06-08-1899 kandidaat Utrecht 03-05-1908 Giethoorn 01
03 ds. S. van Doorn (Samuel) 13-12-1908 kandidaat Fijnaart 07-02-1915 Noordgouwe 01
03 ds. J.J. van Oosterzee (Johannes Jacobus) 17-10-1915 hulppred. Rotterdam-Delfshaven 18-09-1921 Hien – Dodewaard 03
06 ds. M. Ottevanger (Marinus) 25-01-1925 kandidaat Rotterdam 01-05-1927 Papendrecht 01
04 ds. W. Wesseldijk (Willem) 08-01-1928 Wouterswoude 13-10-1929 Den Ham (Ov.) 01
09 ds. H. Schroten (Hendrik) 25-10-1931 kandidaat Hasselt 14-04-1935 Suawoude – Tietjerk 02
02 ds. E.R. Damste (Eduard Rienk) 24-11-1935 Ransdorp 08-06-1941 Stavenisse 02
03 ds. E.S. de Lint (Egbert Servaas) 08-03-1942 kandidaat Den Bommel 24-11-1946 Sint Philipsland 01
03 ds. A. Baars (Albertus) 27-04-1947 kandidaat Gorinchem 16-03-1952 Mastenbroek 06
01 ds. J. Enkelaar (Jacobus) 22-06-1952 kandidaat Hasselt 30-09-1984 vervroegde uit treding 02
01 ds. J. Muller (John) 28-04-1985 kandidaat Gorinchem 15-08-1993 Wierden 04
02 ds. J. Bogerd (Jan) 15-05-1994 kandidaat Leerdam 27-02-2000 Den Ham (Ov.) 01
02 ds. B.J.D. van Vreeswijk (Bernard) 14-01-2001 kandidaat Rotterdam 15-03-2009 Hattem 03
01 ds. A. Robbertsen (Bram) 23-08-2009 kandidaat Ede 27-04-2014 Hendrik-Ido-Ambacht 01
01 ds. F.J.M. van Veldhuizen (Francois) 21-06-2015 Dinteloord

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. Jonkers (vicaris) 1955 kandidaat Stoutenburg 1956 pred. Tietjerk 01


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-04-1797 J.H. Roelofs Zoeterwoude
02 08-05-1797 C. Dijkman Linschoten


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1878 M. Lotz Schelluinen
02 ??-03-1878 C.H. Kuiperi Horssen


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1889 A.H.L. de Bel Sluipwijk
02 ??-06-1889 G. Verrijn Stuart kandidaat
03 ??-08-1889 W. van Esveld Brakel
04 ??-10-1889 G.J. Antink Oostermeer
05 ??-03-1890 C.F.M. Deeleman Tricht
06 ??-05-1890 S. van Daalen kandidaat


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1908 W.H.H. Dijkman Rozenburg
02 ??-09-1908 A.H. Couvee kandidaat Gravenhage
03 ??-10-1908 S. van Doorn kandidaat Fijnaart


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1915 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-05-1915 R. Steenbeek Scherpenisse
03 ??-07-1915 J.J. van Oosterzee hulppred. Rotterdam-Delfshaven


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1921 E. Schimmel kandidaat Scherpenzeel (Gld.)
02 ??-05-1922 A. van der Kooij Schoonrewoerd
03 ??-05-1923 A. Prins Giessendam-Neder-Hardinxveld
04 ??-10-1923 J.G. Dekking Kesteren
05 ??-06-1924 A.J. Hoekzema kandidaat Nijkerk
06 ??-11-1924 M. Ottevanger kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1927 G. Enkelaar Ter Aar
02 ??-05-1927 J. Ronge Hoogblokland
03 ??-07-1927 C. van der Wal Rijnsaterwoude
04 ??-09-1927 W. Wesseldijk Wouterswoude


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1929 H. Ewoldt Raamsdonk
02 ??-02-1930 F. van Asch Randwijk
03 ??-03-1930 J. Fokkema kandidaat Utrecht
04 ??-05-1930 B. van Ginkel kandidaat Zeist
05 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
06 ??-09-1930 J.E. Uitman kandidaat Zeist
07 ??-11-1930 E. de Looze kandidaat Waddinxveen
08 ??-05-1931 J.R. Cuperus kandidaat Utrecht
09 ??-07-1931 H. Schroten kandidaat Hasselt


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1935 J. de Lange kandidaat Huizen
02 ??-08-1935 E.R. Damste Ransdorp


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1941 A.E. Kolkert Lopikerkapel
02 ??-09-1941 P.J. Dorsman kandidaat Rotterdam
03 ??-12-1941 E.S. de Lint kandidaat Den Bommel


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1946 P.M. van Galen Elst (Utr.)
02 ??-11-1946 A.J. Timmer kandidaat Harderwijk
03 ??-12-1946 A. Baars kandidaat Gorinchem


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1952 J. Enkelaar kandidaat Hasselt


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1985 J. Muller kandidaat Gorinchem


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1993 J. Meertens kandidaat Houten
02 ??-01-1994 J. Bogers kandidaat Leerdam


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-2000 M.J. van Oordt kandidaat Oudewater
02 ??-10-2000 B.J.D. van Vreeswijk kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2009 A. Robbertsen kandidaat Ede 01


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-03-2015 F.J.M. van Veldhuizen Dinteloord 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 14 november 2018