Index >

Sint Maartensdijk Hervormde Gemeente


Classis: Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Sint Maartensdijk HHG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sint Maartensdijk opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Florianus (Johannes) (i.s.m. Scherpenisse) ??-??-1578 ??-??-1579 Ost-Friesland
ds. B. van der Hoecke (Bartholomeus) ??-??-1580 ??-02-1581 Zoutelande
ds. J. de Prince (Johannes) 27-02-1586 voorheen Vilvoorde ??-??-1590 Waarde
ds. H. van Heinsbergen ??-??-1591 Burgh-Haamstede ??-??-1621 overleden
-
2e predikantsplaats sedert 1598 tot 1637
ds. M. Zuerius (Marcus) ??-??-1598 ??-??-1616 overleden
ds. J.M. Wyringius (Johannes Marci) ??-??-1617 Heinkenszand ??-??-1637 overleden
ds. J. de Herde (Jacobus) ??-??-1624 ??-03-1641 Oost-Souburg
ds. H. Mevius (Hermannus) ??-??-1641 ??-??-1686 emeritus
ds. C. Tuinman (Carolus) 20-07-1687 Sint Kruis 05-05-1691 Goes
ds. N. de Gooyer (Nicolaas) ??-??-1692 Scherpenisse 10-06-1705 overleden
ds. S. Boon (Samuel) 07-03-1706 Oud-Vossemeer 05-03-1718 overleden
01 ds. P. Gastus (Philippus) 01-01-1719 Kapelle 26-05-1720 Bleiswijk 01
01 ds. D. Fruitier (Daniel) 13-10-1720 Ellewoutsdijk 15-02-1724 West-Zaandam 01
01 ds. L. de Camps (Ludovicus) 30-07-1724 Ouwerkerk 22-02-1727 overleden 00
02 ds. J. Stenhuis (Johannes) 21-03-1728 Oosterland (Zld.) 31-01-1766 overleden 01
01 ds. P. van Hemert (Paulus) 23-08-1767 Babylonienbroek 26-05-1771 Steenbergen 01
01 ds. M. Janssen (Matthias) 01-09-1771 Scherpenisse 14-10-1792 emeritus 00
01 ds. R.E. Vetter (Reinhard Eusebius) 28-04-1793 Zoeterwoude 29-10-1797 Oude-Tonge 01
01 ds. J. Meyer Cluwen (Johannes) 16-09-1798 Noordgouwe 03-09-1800 overleden 01
03 ds. J. Hoogendorp (Jan) 19-04-1802 Kerkwerve 04-05-1840 overleden 00
01 ds. M. Was (Marinus) 11-07-1841 IJzendijke 07-04-1872 emeritus 00
06 ds. J.G. Ormel (Johannes Gerhardus) 27-04-1873 Loon op Zand 02-11-1891 overleden 08
01 ds. L.J. van Rhijn (Leonard Johannes) 13-03-1892 Oost-Indie 16-09-1894 Soesterberg 01
02 ds. H. Snel (Hendrik) 27-01-1895 Stavenisse 27-09-1896 Gameren 02
02 ds. C.J. Six Dijkstra (Cornelis Johannes) 25-04-1897 Kortgene 23-10-1904 Oud-Alblas 01
10 ds. A. Prins (Albert) 04-03-1906 Papendrecht 26-03-1911 Rouveen 04
01 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 16-07-1911 Wezep 22-02-1914 Monster 01
04 ds. J.A. Broekers (Jan Arie) 02-08-1914 Krimpen aan de Lek 09-01-1918 overleden 01
15 ds. J. Keller (Johannes) 02-05-1920 Dordrecht 22-04-1923 IJsselmuiden - Grafhorst 02
12 ds. J. de Bres (Johannes) 01-09-1929 Bruchem-Kerkwijk 01-05-1953 emeritus Sint Maartensdijk 06
31 ds. J. van der Haar (Jan) 19-10-1958 Waddinxveen 10-11-1966 Achterberg 04
02 ds. J. Catsburg (Jan) 11-07-1967 Opheusden 30-07-1972 Katwijk aan Zee 08
14 ds. J. Blom (Josias) 25-12-1974 kandidaat Utrecht 24-05-1979 Ridderkerk 06
02 ds. J.G. van Loon (Jan Glastra) 29-08-1979 Aalst 19-01-1994 Ouddorp 02
04 ds. A. den Hartog 08-02-1995 kandidaat Leerbroek 18-05-1999 Kesteren 02
-
overgegaan tot de hersteld hervormde kerk sedert 01-05-2004

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J. de Bres (Johannes) 01-05-1953 emeritus Sint Maartensdijk


Beroepen vacature 1727:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1727 P. Macare Ouwerkerk
02 ??-12-1727 J. Steenhuizen Oosterland


Beroepen vacature 1800:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-08-1801 C. Burt Andriessen Charlois
02 19-11-1801 J. Hogendorp Kerkwerve
03 15-02-1802 J. Hogendorp (2e keer) Kerkwerve