Index >

Sint Anthoniepolder Hervormde Gemeente


Classis: * Barendrecht
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Binnenmaas
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sint Anthoniepolder opgericht in 1573:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Cillaarshoek tot 1576
-
ds. H.C. Walsbergh (Hubertus Cornelii) ??-??-1573 Geertruidenberg ??-??-1574 Geertruidenberg
ds. J. Rochus (Johannes) ??-??-1574 kandidaat ??-??-1576 Dordrecht
ds. J. Noorthout (Johannes) ??-??-1576 kandidaat ??-??-1578 Deinze (Vlaanderen)
ds. F.J. van Astbroeck (Frans Jansz.) ??-??-1582 Cillaarshoek ??-??-1584 Westmaas
ds. J. Textor (Johannes) 06-05-1584 kandidaat ??-??-1586 Puttershoek
ds. H. de Rijcke (Hubertus) ??-09-1590 Maasdam 09-02-1599 overleden
ds. O. van Hattem (Olivier) ??-05-1600 Hagestein ??-06-1608 afgezet
02 ds. A.P. Mellinus (Abraham Philipsz.) 28-12-1608 kandidaat ??-11-1622 overleden
01 ds. N. Russius (Nicolaas) 19-02-1623 Ouddorp ??-??-1627 overleden
01 ds. H. Dibbets (Henricus) 28-11-1627 kandidaat 08-12-1630 Brielle
01 ds. F. Dibbets (Franciscus) 23-03-1631 kandidaat ??-01-1635 Dordrecht-Engels
01 ds. C. van Cruyskerken (Cornelius) 28-07-1635 kandidaat ??-??-1675 emeritus
01 ds. A. van Cruyskerken (Adriaan) 29-09-1675 kandidaat 20-09-1683 Bleskensgraaf 01
01 ds. H. van Lunen (Henricus Lamberti) 30-04-1684 kandidaat ??-??-1695 Buiksloot 01
01 ds. C.J. Pijll (Carel Johannes) ??-10-1695 kandidaat ??-09-1704 afgezet
01 ds. J. Bovie (Johannes) 10-05-1705 kandidaat 13-07-1724 overleden 00
01 ds. L.S. Gromme (Ludocvicus Suggeraat) 30-09-1725 kandidaat Gravenhage 17-11-1726 Reeuwijk 01
01 ds. S. Koning (Sebastiaan) 13-07-1727 kandidaat Leiden 10-05-1759 overleden 00
01 ds. G. Everwijn (Gerardus) 23-09-1759 kandidaat Holten 17-10-1759 overleden 00
01 ds. J. de Wilde (Johannes) 13-07-1760 kandidaat Leiden 13-07-1794 emeritus 00
01 ds. J.J. le Roy (Jacobus Johannes) 27-07-1794 kandidaat Gravenhage 06-05-1804 Sprang 03
01 ds. C. le Fevre (Carel) 05-08-1804 kandidaat 30-06-1811 Wemeldinge 03
01 ds. P. van Amerom (Pieter) 06-09-1812 kandidaat 28-06-1818 Hoogmade 03
03 ds. J.F. Gobius du Sart (Joan Frederik) 09-05-1819 Bergharen 29-09-1822 Nigtevecht 02
03 ds. R. Haijens de Bruijn (Remko) 11-04-1824 Simonshaven 24-12-1828 overleden 00
01 ds. G.L. van der Kuijp (Gerard Leonard) 14-03-1830 kandidaat 08-04-1833 Sliedrecht 01
01 ds. P.T.M. van Leeuwen (Paulus Theodorus Marinus) 18-08-1833 kandidaat 24-11-1839 Beek-Ubbergen 01
01 ds. G.J. de Klerk (Gijsbertus Jacobus) 06-12-1840 kandidaat 25-08-1844 Oost-Zaandam 01
01 ds. S.W. la Lau (Samuel Willem) 17-11-1844 kandidaat 13-07-1856 Sassenheim 01
01 ds. W.G.F. van Voorthuijsen (Willem George Frederik) 02-11-1856 kandidaat 07-04-1861 Bedijkte-Schermer 01
01 ds. W.H. Stoffels (Willem Hendrik) 28-07-1861 kandidaat Leiden 01-10-1869 emeritus 00
01 ds. W.J. Wouters (Wilhelmus Jacobus) 03-04-1870 kandidaat 22-09-1872 Baarland 01
02 ds. P.J. ter Plegt (Petrus Jacobus) 30-03-1873 kandidaat Warmenhuizen 11-07-1875 Hekelingen 01
09 ds. H. Rombach (Hendrik) 05-05-1878 Babylonienbroek 05-22-1879 ontzet 00
08 ds. F.A. van Loenen (Frederik Adriaan) 04-09-1881 emeritus Cubaard 04-11-1883 Nieuw-Beijerland 04
11 ds. J. van der Spek (Jacob) 10-01-1886 kandidaat Maassluis 27-01-1889 Giessen-Nieuwkerk 01
29 ds. J.D. Schmidt (Johannes Daniƫl) 10-12-1899 kandidaat 29-03-1908 Oudenhoorn 02
01 ds. J.A.F.M. van der Jagt (Jan Albertus Frans Manus) 23-08-1908 hulppred. Delfshaven 23-07-1922 Buurmalsen 02
01 ds. W.A. de Groot (Willem Antonie) 15-03-1972 kandidaat 01-05-1978 emeritus 00
01 ds. T. Wegman (Theo) 13-10-1982 kandidaat 13-03-1985 Wijngaarden 01
03 ds. H. de Bode (Huibrecht) 07-09-1988 Valburg - Homoet 21-04-1991 Vriezenveen (b.w.) 01
02 ds. L.H. Oosten (Louis Harm) 13-05-1992 Hedel 25-05-2006 emeritus 00
03 ds. R. Veldman (Rudolf) 23-01-2008 IJsselmuiden - Grafhorst 26-10-2016 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
03 J.J. Tigchelaar 08-03-1959 kandidaat 02-07-1961 zendingspredikant 01
01 T. van Deelen (Teunis) 12-11-1961 hulppred Nieuweroord 03-10-1971 hulppred Everdingen 01
01 H.P. Wilstra (Hendrik Pieter) 04-06-1979 hulppred Barendrecht 11-05-1981 overleden 00


Beroepen vacature 1608:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1608 B. Gartz Zuiderwoude-Uitdam
02 05-11-1608 A.P. Mellinus kandidaat


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-07-1818 G.J. Lette Kats
02 09-09-1818 D.H. Horst t Waal-Honswijk
03 17-12-1818 J.F. Gobius du Sart Bergharen


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-10-1822 K.J. Pols Colijnsplaat
02 ??-06-1823 H. van Lil Kattendijke
03 17-11-1823 R. Haijens de Bruin Simonshaven-Biert


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1872 F. van Leeuwen Kamperland
02 ??-01-1873 P.J. ter Plegt kandidaat Warmenhuizen


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1875 S.A. ten Bokkel Huinink Schipluiden
02 ??-10-1875 M. Lotz Schelluinen
03 ??-12-1875 H. van der Hoeven kandidaat
04 ??-02-1876 J. Kuijlman Prinsenhage
05 ??-06-1876 G.J. van Limburgh Meteren
06 ??-07-1876 W.A. van Beusekom Hoogeloon
07 ??-09-1876 J.L. Bommezijn kandidaat
08 ??-08-1877 J. Schuttevaer Oudelande
09 ??-10-1877 H. Rombach Babylonienbroek


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-07-1880 I. Vonk kandidaat
02 ??-07-1880 H.G. Ubbink kandidaat Doetinchem
03 ??-09-1880 W. Willems Lopikerkapel
04 ??-11-1880 B.M. Mantz kandidaat
05 ??-01-1881 F.W. Stutterheim Austerlitz
06 ??-04-1881 A. Metz Etershem
07 ??-06-1881 D. van Herwaarden kandidaat Loosduinen
08 ??-??-1881 F.A. van Loenen emeritus Cubaard-Waaxens


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1884 L.A.F. Creutzberg Oosterland (Zld.)
02 ??-03-1884 J. van de Kieboom Buren
03 ??-06-1884 J.C. Prins kandidaat Nijkerk
04 ??-08-1884 A. Gelderman Den Burg (Tex.)
05 ??-10-1884 C.A.L. Troostenburg de Bruijn Batavia
06 ??-12-1884 J.F. Verhoeff kandidaat Bodegraven
07 ??-02-1885 J.W.F. Gobius du Sart kandidaat Utrecht
08 ??-06-1885 J.B.T. Hugenholtz kandidaat Utrecht
09 ??-07-1885 G.P. Kruijff kandidaat Rotterdam
10 ??-10-1885 S. Verhoeff kandidaat Doetinchem
11 ??-11-1885 J. van der Spek kandidaat Maassluis


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1889 C.L. Voorhoeve kandidaat Rotterdam
02 ??-06-1889 W. Westhoff kandidaat Vorchten
03 ??-11-1889 C. de Vries kandidaat
04 ??-03-1890 N.P. Fockens Schelluinen
05 ??-05-1890 C. Broekhuizen kandidaat Neerbosch
06 ??-06-1890 G. Boersma kandidaat
07 ??-08-1890 D.J. van Dijk kandidaat Doetinchem
08 ??-10-1890 S. Monsma kandidaat Ferwerd
09 ??-11-1890 J.H. Sitton kandidaat Alblasserdam
10 ??-12-1890 J.A. Schouten kandidaat Utrecht
11 ??-05-1891 H. Snel kandidaat
12 ??-06-1891 W. Magendans kandidaat Slijk-Ewijk
13 ??-09-1891 C.A. de Bruin kandidaat
14 ??-11-1891 J.J.A. Herman kandidaat Utrecht
15 ??-05-1892 P.J. Kromsigt kandidaat Dordrecht
16 ??-12-1892 R.A. Lauts kandidaat
17 ??-05-1893 L.R. Tjebbes kandidaat IJlst
18 ??-06-1893 J.D.J. Idenburg kandidaat Utrecht
19 ??-05-1894 A.J. ten Bokkel Huinink kandidaat Utrecht
20 ??-10-1894 A.C. le Grand kandidaat
21 ??-05-1895 E.G.J. Bal kandidaat Rotterdam
22 ??-11-1895 J.D.J. Idenburg Nieuwer ter Aa
23 ??-06-1896 A.J. Wartena kandidaat Gouda
24 ??-11-1896 H.L.A. Feijkes kandidaat Dordrecht
25 ??-05-1897 C. Oranje gk-kandidaat Middelburg
26 ??-07-1897 J.C. van Ronkel kandidaat Leiden
27 ??-10-1898 A.J. Bosman kandidaat Schiedam
28 ??-05-1899 H.J.E. Westerman Holstijn kandidaat
29 ??-10-1899 J.D. Schmidt kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1908 J.A.F. Manus van der Jagt hulppred. Rotterdam-Delfshaven


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1943 J. Haring Giessendam-Neder-Hardinxveld
02 ??-01-1947 H.J. Olthuis (als bijstand) emeritus Elburg
03 ??-02-1959 J.J. Tigchelaar (als bijstand) kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1971 W.A. de Groot kandidaat Goudriaan


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1982 T. Wegman kandidaat Aalburg


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1987 A. Vlietstra ontheven Doornspijk
02 ??-11-1987 J. Belder kandidaat Randwijk
03 ??-06-1988 H. de Bode Valburg-Homoet


Beroepen vacature 1991:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1991 J. Koppelaar Kinderdijk
02 ??-01-1992 L.H. Oosten Hedel


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-2007 J.A. van den Berg Nieuw-Lekkerland
02 ??-06-2007 J.N. Zuijderduijn Valburg-Homoet
03 ??-09-2007 R. Veldman IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 2016:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zondag 18 november 2018