Index >

Sellingen Hervormde Gemeente


Classis: * Oost-Groningen
Provincie: Groningen
Ring: Stadskanaal
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Sellingen opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Vos (Anthony) pastoor Sellingen ??-??-1592
ds. J. Brandthoff (Johannes) ??-??-1607 ??-??-1638 emeritus
ds. A. Molanus (Adolphus) ??-??-1638 kandidaat 27-12-1680 overleden
ds. H. Molanus (Hermannus) 29-07-1681 kandidaat 25-04-1685 Blijham
ds. J. Schepel (Johannes) 31-08-1685 kandidaat 18-06-1693 Nieuw-Scheemda
ds. J. Tammen (Johannes) 12-11-1693 kandidaat 30-09-1719 Vriescheloo
01 ds. T. Tammen (Tammo) 24-03-1720 kandidaat Sellingen 19-04-1733 overleden 00
01 ds. J.W. Brands (Johannes Wilhelmus) 27-06-1734 kandidaat Appingedam ??-09-1761 emeritus 00
01 ds. N. Stuivinga (Nicolaus) 09-06-1762 kandidaat Middelstum 27-10-1765 Bellingwolde 02
02 ds. J. van der Werff (Jacob) 12-10-1766 kandidaat Groningen 26-03-1775 Greetsijl (Ost-Friesland) 02
01 ds. J.E. Winter (Johannes Ernestus) 01-10-1775 kandidaat 26-07-1778 Zuidhorn 01
01 ds. G. Albrinck (Gerardus) 09-05-1779 kandidaat Emmen 04-01-1784 Odoorn 02
01 ds. W. Wubbena (Wilhelmus) 10-10-1784 kandidaat Bonda 02-10-1785 Nuttermoer (Ost-Friesland) 02
01 ds. L. van der Werff (Luitje) 06-08-1786 kandidaat Middelstum 06-11-1796 Harkstede 01
01 ds. M. Corstius (Melchior) 11-06-1797 kandidaat Groningen 14-10-1798 Cirkwerum (Ost-Friesland) 01
01 ds. J. van Barenborg (Jacobus) 22-06-1800 kandidaat Ost-Friesland 17-05-1801 Loga (Ost-Friesland) 01
01 ds. H.G. Leemhuis (Hindrik Geukes) ??-??-1802 kandidaat Ost-Friesland 25-06-1834 overleden 00
01 ds. B. Sanders (Bernardus) 29-05-1836 kandidaat 16-06-1844 Gasselte 01
01 ds. J.U.H. Sijpkens (Johannes Ulrik Herman) 27-10-1844 kandidaat 28-07-1889 emeritus 00
05 ds. J.H. Themmen de Lang (Jacobus Henricus) 08-01-1893 Sleen ??-??-1895 ontslagen 00
02 ds. G. Vossers (Gerrit) 19-04-1896 Schoonoord ??-11-1898 West-Terschelling 01
01 ds. B. Scholtens (Bernardus) 26-02-1899 kandidaat Groningen 01-05-1904 Annerveen 01
01 ds. A. Goedhart 28-01-1906 hulppred. Hellendoorn 14-08-1910 Borne 01
01 ds. H. Stoel (Harmannus) 02-02-1913 Vledder 26-08-1923 Veenwouden 01
01 ds. F. Siega (Fokko) 07-10-1923 Hijkersmilde 02-10-1930 Schildwolde 01
04 ds. G.J. van der Burgt (Gerrit Johan) 18-10-1931 Giethoorn 05-05-1935 Loenen 02
01 ds. J.A. de Klerk (Jacob Anton) 11-08-1935 Lellens ??-07-1938 Ned. Indie 01
01 ds. H. Marra (Hans) 09-10-1938 Leermens 09-11-1947 Surhuizum 02
03 ds. P. Allard 05-09-1948 Roderwolde 31-08-1957 eervol ontslagen 00
01 ds. P. Hetebrij (Pieter) 03-11-1957 kandidaat Steenwijk 21-04-1963 Den Dolder 03
02 ds. H. Kremer (Hendrik) 07-07-1963 Zevenhuizen (Gr.) 13-08-1967 Rinsumageest 01
03 ds. D. Driebergen 19-11-1967 Klaaswaal 15-09-1974 Westerhaar 08
01 ds. C. van den Berg 01-12-1974 Noordhorn-Niezijl-Saaksum 03-03-1979 Arnhem 01
01 ds. S. Andringa (Sijbe) 20-04-1980 hulppred. Hijken 28-04-1985 emeritus Emmen 01
01 ds. J. van Meerveld (Jan) 11-08-1985 kandidaat Voorthuizen 10-06-1990 Wageningen 01
01 ds. J.L. Ravesloot (Jan Lodewijk) 23-09-1990 Westerhaar 30-06-2002 emeritus 03
02 ds. J.W. Baan (Jan Willem) 19-10-2003 Nijverdal 26-04-2015 emeritus 00
01 ds. A.L. Verduijn (Abraham Leendert) 24-04-2016 kandidaat Gasselte

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
R. van der Kooy 1947 1951
C. van der Steen 1951 kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1765:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1766 J.D. de Jonge Ureterp-Siegerswoude
02 10-06-1766 J. van der Werff kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1889 M.J.C. Wanrooy Vlagtwedde
02 ??-10-1890 M.J.C. Wolff Ommeren
03 ??-03-1892 J.C. de Hoog Bovensmilde
04 ??-05-1892 J. Beijer Maartensdijk
05 ??-11-1892 J.H. Themmen de Lang Sleen


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1895 J.B. Vegter Ommelanderwijk
02 ??-01-1896 G. Vossers Schoonoord


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1930 T. van der Brug Wolvega
02 ??-01-1931 E. Emmen Kuinre
03 ??-03-1931 C. de Beus Ten Boer
04 ??-04-1931 G.J. van der Burgt Giethoorn


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1947 M. Hylkema Kloosterhaar
02 ??-04-1948 H.J. Brouwers Hoogersmilde
03 ??-05-1948 P. Allard Roderwolde


Beroepen vacature 1963:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1963 J.G. Huetink Midwolda
02 ??-03-1963 H. Kremer Zevenhuizen (Gr.)


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1967 C. van der Leeden Elim
02 ??-07-1967 W.J. Burghgraef Stedum
03 ??-08-1967 D. Driebergen Klaaswaal


Beroepen vacature 2002:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-03-2003 H. Bakhuis Nieuweroord-Noordscheschut
02 18-07-2003 J.W. Baan Nijverdal


Beroepen vacature 2015:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-02-2016 A.L. Verduijn kandidaat Gasselte 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018