Index >

Schoonrewoerd Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Leerdam
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Schoonrewoerd opgericht in 1606:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J.H. Croon (Johannes Henrici) ??-??-1606 ??-??-1612 Goudriaan
ds. P. Vliegerius (Petrus) ??-??-1612 kandidaat ??-??-1619 IJsselstein
ds. J. Seroyen (Johannes) ??-??-1619 Avezaath ??-??-1621 Heusden
ds. G.T. van Eerst (Gibbo Theodori) ??-??-1621 Meteren – Est ??-??-1637 Oudewater
ds. T. Texelius (Theodorus) 22-01-1637 Oss 23-08-1652 overleden
ds. D. Colonius (Daniël) ??-??-1653 Acquoy ??-??-1673 overleden
ds. W.P. Leeman (Wilhelmus Philippus) ??-??-1673 rector Culemborg ??-??-1705 emeritus
ds. J. Sylvius (Johannes) 15-04-1708 kandidaat 28-02-1741 overleden
01 ds. J. van Oudheusden (Johannes) 16-11-1742 Yperen ??-04-1777 emeritus 00
01 ds. E.F. van Noorle (Everhardus Franciscus) 02-11-1777 Kessel 30-09-1792 dienst neergelegd 00
01 ds. P.J. Groen van Prinsterer (Petrus Jacobus) 28-04-1793 Acquoy 23-07-1794 overleden 00
01 ds. J.F. Barends (Johannes Fredericus) 06-12-1795 kandidaat 13-05-1798 Giessendam 02
01 ds. H. van Woudenberg (Hubertus) 26-08-1798 emeritus Aalsum 28-06-1801 Amstelveen 03
01 ds. F.H. Gelhuis (Frans Hendrik) 11-10-1801 Soest 29-01-1829 overleden 00
01 ds. J.P. Greebe (Jan Pieter) 01-11-1829 kandidaat 20-05-1849 overleden (tijdens kerkdienst)00
01 ds. I.C. de Vijver (Isaak Cornelis) 29-09-1850 Zegveld 01-08-1852 Katwijk aan Zee 05
01 ds. B.L. Muller (Bernhard Leonard) 10-07-1853 Meeuwen 05-03-1854 Hierden 02
03 ds. H. Timmer Westerouen van Meeteren (Herman) 29-04-1855 Zegveld 16-08-1857 Heemse 03
01 ds. A. Couvee (Abraham) 25-04-1858 kandidaat Leiden 12-05-1861 Doesburg 02
06 ds. L. Tiddens (Lambertus) 04-05-1862 Katwijk aan Zee 01-07-1867 overleden 05
03 ds. G.J.B. Gelderman (Gerrit Jakob Bernard) 05-09-1869 Biezelinge 14-01-1872 Heusden 01
08 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 06-04-1873 Oudega - Idsega 29-09-1878 Oudega - Idsega 05
02 ds. H.J.P. van der Linden (Hermanus Johannes Petrus) 16-03-1879 Oud-Beijerland 07-10-1889 Elburg 31
12 ds. D. Cladder (Dirk) 26-04-1891 Renkum 30-10-1910 emeritus 13
05 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermannus) 18-02-1912 Oud-Beijerland 18-07-1915 Hoogeveen 04
05 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 12-12-1915 Zuilichem – Nieuwaal 08-06-1919 Aalburg 02
06 ds. A. van der Kooij (Arie) 11-04-1920 Zuilichem – Nieuwaal 15-10-1922 Kampen 05
05 ds. L. Kievit (Leendert) 16-08-1942 kandidaat Baarn 19-08-1945 Putten 01
01 ds. I. Schipper (Izaak) 04-11-1945 Bunschoten 26-10-1947 Voorthuizen 02
06 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) 23-01-1949 Kockengen 31-03-1952 emeritus Randwijk 01
05 ds. C. Balke (Cor) 17-10-1954 hulppred. Schoonrewoerd 01-01-1956 zendingspredikant Celebes 01
05 ds. A. van Brummelen (Anthonius) 15-09-1957 kandidaat Barneveld 25-03-1962 Giessendam-Neder-Hardinxveld 14
07 ds. G.F. Smaling (Gerrit Filip) 06-10-1963 kandidaat Amersfoort 19-05-1968 Dussen 01
12 ds. J. Westland (Jacobus) 07-09-1971 kandidaat Huizen 14-12-1975 Amersfoort 14
07 ds. L. Kruijmer (Lucas) 07-09-1977 kandidaat Katwijk aan Zee 06-12-1981 Sommelsdijk 01
06 ds. A. Jonker 15-06-1983 kandidaat Veenendaal 13-09-1987 Stolwijk 01
07 ds. J. de Jong 11-02-1989 kandidaat Bleskensgraaf 27-06-1993 Nijkerk 02
06 ds. L.M. Jongejan 12-10-1994 kandidaat Nieuw-Lekkerland 25-02-2001 Oldebroek 05
04 ds. A. Kot (Arend) 28-08-2002 kandidaat Hoevelaken 30-04-2004 ontheven > Schoonrewoerd-hhg 00
03 ds. R.R. Eisinga (Robert) (p-t) 13-09-2009 kandidaat Moordrecht 22-06-2014 Bergambacht 02
02 ds. E. van der Poel 11-12-2016 kandidaat Sliedrecht

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
C. Balke (Cor) ??-??-1953 16-10-1954 predikant Schoonrewoerd 01
ds. H. Penning 08-05-2005 emeritus Streefkerk 03-05-2009


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
??-06-1854 A.P.A. du Cloux Oldebroek > geen officieel beroep
01 ??-10-1854 C.J. Krafft Veenendaal
02 ??-11-1854 T.J. Jansen Schoonhoven Balk
03 ??-01-1855 H. Timmer Westerouen van Meeteren Zegveld


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1861 W.J. Geselschap Aalburg
02 ??-08-1861 C.J. Krafft Oldebroek
03 ??-09-1861 S. Hogerzeil Berkel-Rodenrijs
04 ??-10-1861 J.B. Nijhoff Nieuw-Loosdrecht
05 ??-11-1861 F.P.L.C. van Lingen Broek op Langedijk
06 ??-01-1862 L. Tiddens Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1869 P. Deetman Klundert
02 ??-04-1869 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
03 ??-06-1869 G.J.B. Gelderman Biezelinge


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
02 ??-04-1872 J.J.A. Ploos van Amstel Hilversum
03 ??-05-1872 G. Boxman kandidaat
04 ??-06-1872 J.H. Guldenarm Oosthem
05 ??-08-1872 W. Kraijenbelt Ede
06 ??-09-1872 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
07 ??-10-1872 J. Kromsigt Kortgene
08 ??-11-1872 H. van Griethuijsen Oudega


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1878 J.A.P. Ploos van Amstel Reitsum
02 ??-12-1878 H.J.P. van der Linden Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1889 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
02 ??-03-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
03 ??-06-1889 J. van den Bergen Gelselaar
04 ??-09-1889 J. Wieten Aalsmeer
05 ??-10-1889 J.G. Klomp Graveland
06 ??-01-1890 Y.J. Bootsma Zoetermeer
07 ??-02-1890 A. Tap Baambrugge
08 ??-03-1890 J. Bolkestein Ter Aar
09 ??-05-1890 E. Weidner Appeltern
10 ??-06-1890 H.J.L. Poort Harmelen
11 ??-08-1890 H. Doornveld Huizen
12 ??-11-1890 D. Cladder Renkum


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1911 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-05-1911 H.A. Heijer Renkum
03 ??-06-1911 N.C. Bakker Kesteren
04 ??-08-1911 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
05 ??-11-1911 J.H. Gunning Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1915 C.J. Leenmans Utrecht
02 ??-07-1915 B. van der Wal Hoevelaken
03 ??-08-1915 A. van der Sluis Huizen
04 ??-09-1915 J. Kraaij Hasselt
05 ??-10-1915 N.C. Bakker Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-08-1919 G.J. Koolhaas Barneveld
03 ??-09-1919 H.A. de Geus Veenendaal
04 ??-10-1919 B.N.B. Bouthoorn Nieuwer ter Aa
05 ??-01-1920 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
06 ??-02-1920 A. van der Kooij Zuilichem-Nieuwaal


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1941 H.A. Leenmans Ede
02 ??-10-1941 A. Vroegindeweij Loon op Zand
03 ??-11-1941 W.L. Mulder Veenendaal
04 ??-04-1942 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
05 ??-05-1942 L. Kievit kandidaat Baarn


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1945 I. Schipper Bunschoten


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1947 H.A. van Slooten Haaften
02 ??-02-1948 B. Eijsenga Noordeloos
03 ??-04-1948 P.J. Dorsman Schelluinen
04 ??-06-1948 D.J. van de Graaf Vinkeveen
05 ??-07-1948 H. Goedhart Reeuwijk
06 ??-10-1948 A.F.P. Pop Kockengen


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1952 J. Smit kandidaat Rotterdam
02 ??-05-1952 J.T. Doornenbal Oene
03 ??-07-1952 G. van Estrik kandidaat Maurik
04 ??-03-1953 A. Klein Kranenburg Kootwijk
05 ??-??-1954 C. Balke kandidaat Schoonrewoerd


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
02 ??-07-1956 L. Doppenberg kandidaat Putten
03 ??-10-1956 I. Kok kandidaat Veenendaal
04 ??-02-1957 A. Gooijer kandidaat Huizen
05 ??-07-1957 A. van Brummelen kandidaat Barneveld


Beroepen vacature 1962:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1962 R.J. van de Hoef kandidaat Lunteren
02 ??-03-1962 L. van Nieuwpoort kandidaat Linschoten
03 ??-05-1962 C. van Bart Nieuwer ter Aa
04 ??-10-1962 T. Langerak Vinkeveen
05 ??-11-1962 B.M. Meyndert Waarder
06 ??-05-1963 J.H. Vlijm Goedereede
07 ??-07-1963 G.F. Smaling kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1968 A. Wisgerhof Veenendaal
02 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda
03 ??-06-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
04 ??-09-1969 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
05 ??-02-1970 H. van de Post kandidaat Beekbergen
06 ??-03-1970 W.G.J. van der Sluijs kandidaat Putten
07 ??-04-1970 C. Evers kandidaat Putten
08 ??-05-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
09 ??-11-1970 J. van Wier Nieuwerkerk aan den IJssel
10 ??-01-1971 H. Vreekamp kandidaat Houten
11 ??-02-1971 H. Visser kandidaat Epe
12 ??-06-1971 J. Westland kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1976 G. Hendriks kandidaat Woudenberg
02 ??-05-1976 L. Quist Molenaarsgraaf
03 ??-06-1976 J.P. Verkade Montfoort
04 ??-10-1976 H.J. Boer kandidaat Spijk (Z-H.)
05 ??-12-1976 C.A. van der Sluijs Poederoijen
06 ??-02-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
07 ??-06-1977 L. Kruijmer kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1982 J. Vos Nijkerk
02 ??-04-1982 A. Gooijer Putten
03 ??-05-1982 J. Bos Otterlo
04 ??-07-1982 D.C. Floor Wekerom
05 ??-09-1982 J.P. Nap Nederlangbroek
06 ??-03-1982 A. Jonker kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-11-1987 J. Belder kandidaat Harderwijk
02 23-11-1987 C.J.W. Verboom kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel
03 19-04-1988 H. Verheul Tholen
04 31-05-1988 W. Arkeraats Giessendam-Neder-Hardinxveld
05 06-07-1988 C.M. Buijs Gameren
06 28-09-1988 G. Mulder Veen
07 08-11-1988 J. de Jong kandidaat Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-06-1993 E.M. Bakker Bergambacht
02 13-09-1993 P. van der Kraan Bleskensgraaf
03 01-11-1993 H. Schipaanboord Waddinxveen
04 03-01-1994 H. Westerhout Zeist
05 08-04-1994 G. de Greef Oosterwolde (Gld.)
06 30-06-1994 L.M. Jongejan kandidaat Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-03-2001 J. Koppelaar Abbenbroek
02 06-06-2001 G. van Wijk Nieuwer ter Aa
03 01-10-2001 J.R. Volk Urk (deelgem. De Bron)
04 25-03-2002 A. Kot kandidaat Hoevelaken


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-10-2004 J. Westland Bergambacht
02 19-11-2004 J. Blom Katwijk aan Zee
03 28-04-2009 R.R. Eisinga kandidaat Moordrecht


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-2015 A. van Zetten kandidaat Lienden 02
02 ??-08-2016 E. van der Poel kandidaat Sliedrecht 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018