Index >

Scherpenisse Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Scherpenisse opgericht in 1584:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. G. Pauli (Gerardus) ??-??-1584 Bergen op Zoom 19-05-1586 afgezet
ds. G. Samuëls (Gisbertus) ??-??-1586 afgezet Oude Tonge ??-08-1588 afgezet
ds. S.J. Philaeus (Simon Johannes) ??-??-1589 afgezet Oostzaan ??-??-1591 Wageningen
ds. C. van den Broecke (Carel) 21-08-1591 Renesse ??-10-1596 Ooltgensplaat – Den Bommel
ds. J. van Miggrode (Jacobus) 23-03-1598 kandidaat ??-??-1600 Gapinge
ds. J. Plantinus (Johannes) ??-10-1600 Hoedekenskerke ??-08-1604 Tholen
ds. I. Diamant (Isaac) ??-??-1605 kandidaat ??-11-1609 Breda
ds. I. Heynsbergen (Isaacus) ??-??-1609 Fijnaart ??-??-1619 Gouda
ds. C. de Maets (Carolus) ??-??-1620 kandidaat ??-12-1629 Middelburg
ds. B. Kousemaker (Balduinus) ??-??-1630 kandidaat ??-09-1644 Sluis
ds. J. Block (Jacobus) ??-??-1644 kandidaat ??-??-1645 overleden
ds. A. Munninx (Adriaan) ??-??-1645 kandidaat ??-??-1655 Serooskerke (Wal.)
ds. W. Stamperius (Wilhelmus) ??-??-1655 Standdaarbuiten ??-??-1690 emeritus
ds. N. de Gooyer (Nicolaas) ??-08-1690 kandidaat ??-??-1692 Sint Maartensdijk
ds. D. Hovendaal (David) 19-08-1692 kandidaat 31-12-1750 overleden
01 ds. M. Janssen (Matthias) 24-10-1751 Loenen 25-09-1771 Sint Maartensdijk 01
01 ds. L. Catshoek (Levinus) 31-05-1772 Nieuw-Vossemeer 15-05-1803 emeritus 00
01 ds. C. Gutteling (Cornelis) 24-07-1803 Yerseke 14-07-1805 Ooltgensplaat 02
02 ds. C.J. Pols (Cornelis Jacob) 10-11-1805 Poederoijen 29-07-1810 Colijnsplaat 02
01 ds. L. Voerman (Laurens) 12-05-1811 Blauwkapel ??-07-1819 emeritus 01
02 ds. J.C.Niedelstein Walter (Joh. Coenraad) 01-08-1819 Grijpskerke 31-12-1824 Hulst 02
05 ds. A. van Raalte (Albertus) 30-10-1825 Rijsoord 27-07-1828 Fijnaart 02
02 ds. S.M. de Bruin (Samuël Martin) 07-12-1828 Oud-Alblas 16-11-1847 overleden 00
02 ds. H.Z.A. Gutteling (Hendricus Zacharias Alexander) 21-05-1848 Den Bommel 25-04-1852 Oude-Tonge 04
03 ds. S. Hogerzeil (Simon) 05-06-1853 Doornspijk 08-10-1854 Wemeldinge 03
06 ds. H. van Strien (Hendrik) 02-09-1855 Schore - Vlake 26-06-1859 Bennekom 03
10 ds. P. Hofman (Pieter) 02-12-1860 Baarland 10-01-1867 overleden 02
02 ds. G.O.W. van Geijtenbeek (Gerard Otto Willem) 10-05-1868 kandidaat 25-10-1875 Sleeuwijk 05
05 ds. J.C.L.T. Koch (Justus Carl Ludwig Theodorus) 27-08-1876 Dubbeldam 30-05-1880 Rozenburg 03
03 ds. A. van Veen (Adrianus) 03-04-1881 kandidaat 10-08-1884 Terneuzen 05
03 ds. J.F. Verhoeff 22-02-1885 kandidaat 26-12-1887 Oost-Indië 01
16 ds. A. Lagerweij (Albertus) 03-02-1889 Hoogeloon 20-03-1892 Maassluis 04
03 ds. P.J. Kromsigt (Pieter Johannes) 11-09-1892 kandidaat 27-03-1898 Wierden 11
13 ds. J.K.C. Trillaard 04-03-1900 kandidaat 13-06-1909 Aalburg 03
04 ds. R. Steenbeek (Rutgert) 16-01-1910 kandidaat 24-11-1918 Driesum 05
01 ds. N. Luijendijk (Nicolaas) 11-05-1919 ’t-Waal - Honswijk 10-07-1921 Nieuwerkerk aan den IJssel 05
04 ds. W.J. Keller (Wilhelm Jacob) 19-06-1922 Molkwerum 09-08-1925 Nieuwkoop 01
01 ds. D. Los (Dirk) 15-11-1925 Mijnsheerenland 19-01-1930 Maasdijk 03
09 ds. C.J. de Haan (Cornelis Jacobus) 27-11-1932 kandidaat 12-08-1945 Wanswerd 02
01 ds. N. Kooreman (Nicolaas) 28-04-1946 kandidaat 18-09-1949 Rhenen 13
01 ds. J. Brons (Jan) 11-12-1949 Leermens 26-04-1959 emeritus Dantumawoude 01
03 ds. P. Alblas (Pieter) 24-04-1960 kandidaat 09-08-1964 Boven-Hardinxveld 05
01 ds. P. Kolijn (Pieter) 20-09-1964 Raamsdonk 02-03-1969 Kootwijk 07
15 ds. A.G. Haring (Armand Gustave) 08-10-1972 Nieuwland 01-05-1973 hulppred. Scherpenisse 01
01 ds. D.J. Budding (Dirk Jan) 30-08-1978 kandidaat 14-12-1982 Nederhemert 03
05 ds. P. van Bergen Bravenboer (Pieter) 18-10-1983 Molenaarsgraaf 10-10-1993 Loon op Zand 02
01 ds. J. van der Sleen 02-02-1994 kandidaat 28-02-1996 uitgetreden > Scherpenisse (vrije hg)00
03 ds. J. Lohuis 23-09-1998 kandidaat 24-08-2005 Harskamp 03
01 ds. M. van Kooten (Marinus) 23-06-2006 Montfoort 19-09-2010 Elspeet 01
01 ds. J. Lohuis 24-08-2011 Harskamp

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A.G. Haring (Armand Gustave) 01-05-1973 Scherpenisse 11-01-1976


Beroepen vacature 1805:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-07-1805 C.J. Pols Poederoijen
02 10-08-1805 C.J. Pols (2e keer) Poederoijen


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-03-1819 G.J. Lette Biezelinge
02 31-03-1819 J.C. Niedelstein Walter Grijpskerke


Beroepen vacature 1825:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1825 J. Grims Westkapelle
02 22-03-1825 D.T. de Haas Wijngaarden
03 06-05-1825 A. van Raalte Rijsoord
04 02-06-1825 H. van Noorden Bruchem-Kerkwijk
05 13-07-1825 A. van Raalte (2e keer) Rijsoord


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1828 S.M. de Bruin Oud-Alblas
02 ??-09-1828 S.M. de Bruin (2e keer) Oud-Alblas


Beroepen vacature 1847:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1848 H.Z.A. Gutteling Den Bommel
02 ??-02-1848 H.Z.A. Gutteling (2e keer) Den Bommel


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1852 J.J. du Sart Kamerik
02 ??-06-1852 S. Hogerzeil Doornspijk
03 ??-07-1852 S. Hogerzeil (2e keer) Doornspijk


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1854 H.W.A. Verhoeff Zuid-Beijerland
02 ??-12-1854 A. Mac Pherson Garijp
03 ??-01-1855 G.B. van der Broek Aarlanderveen
04 ??-03-1855 H.W.A. Verhoeff (2e keer) Zuid-Beijerland
05 ??-04-1855 C.D.L. Bahler Op- en Neder-Andel
06 ??-06-1855 H. van Strien Schore-Vlake


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1859 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
02 ??-09-1859 M. van Leeuwen Elspeet
03 ??-11-1859 J.C. Eijkman Rinsumageest
04 ??-12-1859 H.J.P. van der Linden Bergschenhoek
05 ??-01-1860 A.P.A. du Cloux ’s-Grevelduin-Capelle
06 ??-04-1860 G. van der Flier Oosterwolde (Gld.)
07 ??-06-1860 V. Koningsberger Fijnaart
08 ??-07-1860 C.H. van Dam Baardwijk
09 ??-08-1860 C.C. Callenbach Nijkerk
10 ??-09-1860 P. Hoffman Baarland


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1867 G.C. Boomer Ritthem
02 ??-01-1868 G.O.W. van Geijtenbeek kandidaat


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1875 J. Wisse Sint Laurens
02 ??-01-1876 J.G. Ormel Sint Maartensdijk
03 ??-03-1876 A.J. Westhoff Biezelinge
04 ??-04-1876 J. Kuijlman Prinsenhage
05 ??-05-1876 J.C.L.T. Koch Dubbeldam


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1880 J. van der Bergen Kethel
02 ??-07-1880 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-??-1880 A. van Veen kandidaat


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1884 W.C. Barbas Dubbeldam
02 ??-11-1884 P. Segboer Hoogvliet
03 ??-12-1884 J.F. Verhoeff kandidaat Bodegraven


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1887 C. Bouthoorn Sprang
02 ??-03-1887 P. Kerper Goedereede
03 ??-05-1887 P. Peter Serooskerke
04 ??-07-1887 J.M. Conradi Nisse
05 ??-09-1887 G. Klaarhamer Montfoort
06 ??-10-1887 E. Loen Grijpskerke
07 ??-11-1887 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
08 ??-12-1887 J.G. Ormel Sint Maartensdijk
09 ??-01-1888 J. Willemse ’s-Heerenhoek
10 ??-02-1888 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
11 ??-03-1888 W.E. Noordink Oene
12 ??-05-1888 J. Willemse (2e keer) ’s-Heerenhoek
13 ??-06-1888 P.F. van de Nieuwenhuizen ’s-Gravenpolder
14 ??-07-1888 C.W.A. Nonhebel kandidaat
15 ??-09-1888 B. Wielinga Kruiningen
16 ??-11-1888 A. Lagerweij Hoogeloon