Index >

Ruinen Protestantse Gemeente


Classis: Meppel
Provincie: Drenthe
Ring: Diever
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Protestantse Gemeente Ruinen opgericht in 1599:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. van Besten (Adolphus) ??-??-1599 ??-11-1602 Wapserveen
ds. H. Bokelman (Henricus) ??-??-1600 afgezet te Leens ??-??-1603 overleden
ds. P. Romeling (Patroclus) ??-??-1603 Dalfsen ??-??-1621 Farmsum
ds. G. van Essen (Gerhardus) ??-??-1621 18-06-1622 overleden
ds. J. Rusius (Johannes) 04-04-1623 losgemaakt te Assen ??-??-1654 overleden
ds. H. Camerlingh (Henricus) ??-05-1655 Almelo 05-11-1666 overleden
ds. J. Maurik (Johannes) ??-??-1668 kandidaat ??-??-1679 Blokzijl
ds. J. Kaskée (Johannes) ??-??-1679 kandidaat ??-??-1682 Zaltbommel
ds. J. Camerlingh (Johannes) ??-??-1682 Westerbork 25-07-1707 overleden
ds. J. Eilbragt (Jacobus) ??-??-1708 Ressen ??-??-1715 Hattem
ds. E. Hofstede (Emmericus) ??-??-1716 kandidaat 22-11-1722 Franeker 01
01 ds. A. Haselhoff (Albertus) 11-04-1723 kandidaat 28-01-1763 overleden 00
01 ds. J.A. Erkenswijk (Jan Albert) 20-05-1764 Zweeloo 16-11-1788 Hijkersmilde 03
01 ds. H. Kuiper (Hendrik) 23-11-1788 Wapserveen ??-??-1796 afgezet 00
02 ds. L. Fockens (Lucas) 25-09-1796 Windeweer - Lula 30-09-1798 Grijpskerk 00
01 ds. J. Kamping (Jan) 05-10-1798 kandidaat 03-11-1816 overleden 00
02 ds. J.M. Broekhoff (Jan Mejeur) 09-11-1817 Zweeloo 17-11-1822 Heino 02
01 ds. J.P.P. Clinge (Johannes Pieter Philippus) 04-05-1823 Oostburg 23-05-1825 Vledder 02
01 ds. B. Ansingh (Borchard) 17-07-1825 Wagenborgen 26-06-1862 overleden
01 ds. J.J. Damsté (Johannes Jacobus) 05-07-1863 Koekange 30-08-1874 Loenen 03
04 ds. A. Adama (Arie) 02-05-1875 Wanneperveen 10-10-1880 Norg 02
01 ds. A.G. Harger (Anneus Guido) 19-12-1880 Wesepe 11-09-1881 Wapserveen 01
01 ds. P. Bruining (Petrus) 11-12-1881 Aduard 14-10-1883 Terwispel 01
07 ds. J. van Waning Bolt (Jacob) 24-08-1884 Someren 17-10-1886 Emst 05
03 ds. W.P.M. Moulijn (Willem Pieter Marinus) 22-05-1887 Grolloo 06-10-1889 Beets (N-H) 08
01 ds. R.A. Damsté (Reinhard Antonie) 02-02-1890 Wedde 01-03-1891 Oosterwolde (Fr.) 01
02 ds. M. Lotz (Maximiliaan) 05-07-1891 Ransdorp 28-10-1894 Visvliet 02
02 ds. N. van Klaveren (Nicolaas) 03-02-1895 Wier 11-07-1896 overleden 00
03 ds. J.W. Visscher (Jan Wijbrand) 16-01-1898 kandidaat Roodeschool 14-10-1900 Terwispel 01
05 ds. E. ter Spill (Eelco) 01-09-1901 kandidaat Groningen 10-04-1904 Veenwouden 04
01 ds. K. Sonies (Klaas) 07-08-1904 kandidaat Groningen 18-07-1915 Noordhorn 03
01 ds. R. ten Kate (Reinier) 12-09-1915 Idsegahuizen 13-06-1920 Kolderveen 02
01 ds. L.N. de Jong (Leonard Nicolaas) 02-01-1921 Utrecht-NPB 13-11-1937 overleden 00
01 ds. P.A. Stapert (Paulus Albertus) 19-06-1938 ’s-Heerenberg 08-01-1946 Epe 03
04 ds. P.J. de Ridder (Pieter Johannes) 14-11-1948 Makkinga – Elsloo 10-01-1954 Kollum 01
02 ds. K. Mulder (Klaas) 20-06-1954 Oude-Pekela 09-02-1964 Zweeloo 01
01 ds. M.W.S. Cramer (Mattheus Willem Samuel) 23-08-1964 Hoogwoud - Aartswoud 06-04-1969 Schagen 01
01 ds. J. de Bruin (Jan) 18-05-1969 Twijzel - Kootstertille 16-11-1978 emeritus Peperga 01
01 ds. Tj. Van der Bij (Tjeerd) 06-01-1980 Gasselte 01-01-1987 emeritus 01
01 ds. A. Forrer (Anton) 26-07-1987 kandidaat Emmen 01-03-2002 emeritus 00
03 ds. mw. J. Wesselink (Janna) 11-07-2004 Molkwerum - Warns 30-04-2010 emeritus 00
01 ds. G. Naber (Georg) 20-06-2010 Sliedrecht-gk

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A. Busman (te Echten) 1859
R.J. Nysingh ??-??-1887 Beilen 01
C. Taanman 1896
J. Mulder (evang) 1896 29-05-1898
M. de Jong ??-??-1948 Westerlee-Heiligerlee 01
mw. Scholten-van Iterson 1949 ??-??-1950
W.J. Sijthoff 1951


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-03-1796 D.F. van Giffen Nijeveen
02 ??-09-1796 L. Fockens Windeweer-Lula


Beroepen vacature 1816:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-06-1817 A.S. Bresser Hoogeveen
02 12-07-1817 J.M. Broekhoff Zweeloo


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1874 W. de Visser Lutten
02 ??-12-1874 W.L. Offerhaus Oosterwierum
03 ??-01-1875 J.J.N. de Groot Kolham
04 ??-03-1875 A. Adama Wanneperveen


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1883 J.M. Wilod Versprille Andijk
02 ??-12-1883 W. Beekhuis Oude-Pekela
03 ??-01-1884 A.F. Eilerts de Haan Ternaard
04 ??-02-1884 S.G. Geertsema Beckeringh Ureterp
05 ??-04-1884 J. Mees Knijpe
06 ??-05-1884 M. Wassenaar De Blesse
07 ??-06-1884 J. van Waning Bolt Someren


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 W.N. Wolterink Westervoort
02 ??-01-1887 H.J. Huber Gieterveen
03 ??-02-1887 W.P.M. Moulijn Grollo


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1891 T.T. Heringa Marum
02 ??-05-1891 M. Lotz Ransdorp


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1894 C.C.J.W. Wierts van Coehoorn Etershem
02 ??-12-1894 N. van Klaveren Wier


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1897 L. Meeth Morra – Lioessens
02 ??-07-1897 N. de Jager Meezenbroek Graft
03 ??-11-1897 J.W. Visscher kandidaat Roodeschool


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1900 J.J. Cannegieter kandidaat Wartena
02 ??-09-1900 H. de Groot kandidaat Havelte
03 ??-11-1900 G.J. Koops Sijpkens kandidaat Leiden
04 ??-03-1901 K. Lijfering Noordwijk (Gr.)
05 ??-06-1901 E. ter Spill kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1904 K. Sonies kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1915 R. ten Kate Idsegahuizen-Piaam


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1920 L.N. de Jong Utrecht (N.P.B.)


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1938 P.A. van Stapert s-Heerenberg


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1946 A. Landstra Diepenheim
02 ??-11-1946 E.A.J. Plug Nuenen
03 ??-07-1948 W.H. Sorber Eenrum
04 ??-09-1948 P.J. de Ridder Makkinga


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1953 J.M. Willemsen Gieten > eerst aangenomen
02 ??-04-1954 K. Mulder Oude-Pekela


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1964 M.W.S. Cremer Hoogwoud


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1969 J. de Bruin Twijzel-Kootstertille


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1979 Tj. van der Bij Gasselte


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-04-1987 A. Forrer kandidaat Emmen


Beroepen vacature 2002:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-2002 mw. J. Hoomoedt-Wesselink Molkwerum-Warns > eerst aangenomen
02 03-03-2003 H.J. Ekker Broek in Waterland
03 07-07-2004 mw. J. Wesselink (2e keer) Molkwerum-Warns


Beroepen vacature 2010:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-04-2010 G. Naber Sliedrecht


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 22 september 2017