Index >

Rijssen Hervormde Gemeente


Classis: * Almelo
Provincie: Overijssel
Ring: Rijssen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Rijssen opgericht in 1598:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. B. Stedemeijer (Bernardus) ??-??-1598 ??-??-1602
ds. W. Gerardi (Winandus) (i.c.m. Wierden) ??-??-1602
ds. R. van Halteren Braamkamp (Rotgerus) ??-??-1626 ??-??-1629
ds. J. Havenberg (Justinus) (i.c.m. Enter) ??-??-1629 verdreven Ootmarssum ??-??-1639 emeritus
ds. M. Benthem (Melchior) (i.c.m. Enter) ??-??-1639 Vriezenveen 29-06-1674 overleden
ds. H. Scheene (Hermannus) (i.c.m. Enter tot 1707) ??-??-1674 kandidaat 29-01-1719 overleden
01 ds. H. Immink (Henricus) 01-10-1717 kandidaat ??-??-1764 emeritus 00
02 ds. J.H. Cramer (Johannes Hermanus) ??-??-1764 kandidaat 31-05-1810 emeritus 00
03 ds. G.J. Peddemos (Gerrit Jan) 01-01-1811 kandidaat 13-08-1818 overleden 00
01 ds. H.J. Hattink (Hendrik Jan) 24-04-1819 Nigtevecht 18-07-1869 emeritus 05
05 ds. H. van Broekhuizen (Hermannus) 16-04-1871 Wissenkerke 16-03-1873 IJlst 03
01 ds. J.P.P. Clinge Doorenbos (Johannes Pieter Philippus)11-05-1873 Wilhelminadorp 31-03-1878 Waardenburg 07
03 ds. C. Diehl (Cornelis) 06-10-1878 Gramsbergen 19-09-1880 Oud-Vossemeer 01
04 ds. W.J. van Elden (Willem Jacob) 23-10-1881 Almkerk 27-05-1888 Katwijk aan Zee 07
06 ds. G. van Dorssen (Gerrit) 24-02-1889 Varsseveld 29-11-1891 Elburg 02
15 ds. C.R. Rijnenberg (Cornelis Reinhart) 08-04-1893 Ferwerd 03-11-1901 Doetinchem 01
02 ds. J.H. Gunning (Johannes Hermannus) (E.B.zn.) 23-02-1902 Numansdorp 18-09-1910 Oud-Beijerland 09
04 ds. J.H.F. Remme (Jan Hendrik Frederik) 05-02-1911 Vinkeveen 18-05-1913 Oud-Beijerland 04
02 ds. J. de Bruin (Johannes) 17-08-1913 Veenendaal 28-02-1915 Zeist-III 01
08 ds. J.C. Klomp (Jan Cornelis) 13-02-1916 Hillegersberg 19-03-1922 Westbroek 10
06 ds. J. Enkelaar (Jacobus) 11-02-1923 Bleskensgraaf 09-11-1926 Ouderkerk aan den IJssel 04
06 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 28-08-1927 Nijkerk 13-07-1930 Vuursche 08
09 ds. A. van Willigen (Arie) 02-08-1931 ?s-Grevelduin-Capelle 25-02-1945 overleden 01
-
2e predikantsplaats sedert 1931
01 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 17-04-1932 Vuursche 27-05-1934 Wezep 03
05 ds. J. Spelt (Jacob) (wijk 2) 24-03-1935 Molenaarsgraaf 28-03-1942 afgezet 03
14 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) (wijk 2) 04-11-1945 Veenendaal 29-08-1948 Maartensdijk 04
05 ds. L. Brasser (Lambert) (wijk 1) 01-09-1946 Bruchem-Kerkwijk 29-04-1951 Voorthuizen 12
18 ds. W. van Tuijl (Willem) (wijk 1) 08-08-1954 Lopik 01-05-1976 emeritus 05
28 ds. E.F. Vergunst (Evert Floris) (wijk 2) 22-04-1956 kandidaat 08-05-1960 Ede 03
-
3e predikantsplaats sedert 1958
08 ds. J. Vos (Jan) 26-07-1959 Goudriaan-Ottoland 31-01-1968 IJsselstein 25
03 ds. A. Kool (Aris) (wijk 2) 02-10-1960 Brandwijk 03-04-1966 Utrecht 01
-
4e predikantsplaats sedert 1965
03 ds. J. de Lange (Jacob) 07-11-1965 directeur GZB 16-02-1975 emeritus 03
01 ds. J. van ?t Ende (Johannes) (wijk 2) 05-06-1966 Onstwedde 31-12-1967 g.v. Stadskanaal Refaja 01
04 ds. E.M. Bakker (Eliza Marius) (wijk 3) 15-09-1968 Tholen 18-03-1973 Nieuwerkerk aan den IJssel 11
08 ds. J.C. de Bie (Jacobus Cornelis) (wijk 2) 27-04-1969 Ederveen 15-06-1980 Papendrecht 09
13 ds. A.W. van der Plas (Arie Willem) (wijk 3) 23-03-1975 Ooltgensplaat 31-05-1981 Bergambacht 09
03 ds. M.B. van den Akker (Max Boudewijn) (wijk 4) 15-06-1975 Stellendam 18-05-1980 Boven-Hardinxveld 05
06 ds. J. Broekhuis (Jan) (wijk 1) 19-06-1977 Schoonhoven 21-08-1983 Voorthuizen 02
-
5e predikantsplaats sedert 1979
03 ds. J. van Wier (Jan) 24-02-1980 Kampen 25-01-1987 emeritus 00
03 ds. P. Koeman (Peter) (wijk 3) 21-09-1980 Oene 16-09-1984 Woudenberg-III (p-t) 02
02 ds. H.F. Klok (Hendrik Frans) (wijk 4) 21-12-1980 Melissant 23-10-1988 Nunspeet 04
03 ds. J. Jongerden (Jacob) (wijk 2) 27-12-1981 Zeist 01-01-1989 emeritus 00
01 ds. H. Talsma (Hendrik) (wijk 1) 20-11-1983 Harderwijk 10-04-1988 Nijkerk 03
04 ds. J.C. Schuurman (Jacobus Christiaan)(wijk 3) 18-08-1985 Zalk-Veecaten 24-02-1991 Capelle aan den IJssel 05
02 ds. J.H. Gijsbertsen (Jan Hendrik) (wijk 5) 05-07-1987 Soest-buitengewone wijk 10-04-1994 Elburg 03
02 ds. F. van Roest (Frederik) (wijk 4) 18-09-1988 Groot-Ammers 09-05-1993 Kampen 01
04 ds. A. van de Beek (Abraham) (wijk 1) 02-07-1989 Genemuiden 20-04-2003 emeritus 01
04 ds. P.H. van Trigt (Paulus Hendrik) (wijk 2) 03-09-1989 Middelharnis 09-01-1994 Wapenveld 01
-
6e predikantsplaats sedert 1991
04 ds. W. Meijer (Willem) 23-08-1992 Fort Macleod (Canada) 13-04-1997 Kootwijk-Kootwijkerbroek 01
10 ds. W. van den Born (Willem) (wijk 3) 13-09-1992 Nieuwland-Oosterwijk 24-03-2002 Ridderkerk-Bolnes 05
03 ds. W.G. Hulsman (wijk 4) 24-10-1993 Putten 17-01-1999 Genemuiden 01
04 ds. G. Schaap (Gijsbert) (wijk 2) 10-07-1994 Oud-Beijerland 24-08-2008 Hellouw 01
01 ds. G. van den End (Gijsbert) (wijk 5) 17-07-1994 Huizen 14-03-1999 Voorthuizen 01
05 ds. D. van de Streek (wijk 6) 12-07-1998 Ameide-Tienhoven 22-06-2003 Voorthuizen 01
03 ds. J. van het Goor (wijk 4) 11-07-1999 Stolwijk
03 ds. T.W. van Bennekom (wijk 5) 26-09-1999 Hilversum 28-09-2003 g.v. Sommelsdijk 01
01 ds. H. Markus (wijk 3) 25-08-2002 Woerden 24-10-2010 Putten 05
02 ds. J. Flikweert (wijk 1) 21-09-2003 Nunspeet 30-03-2008 Gorinchem-III 02
02 ds. H.J. Lam (wijk 5) 01-02-2004 Nieuwerkerk aan den IJssel 07-09-2008 Ridderkerk-Singelkerk 01
05 ds. W. van Vreeswijk (wijk 6) 04-07-2004 Bergambacht 04-09-2011 Rouveen 04
01 ds. J. van der Meijden (wijk 1) 05-10-2008 Leiden-Marekerk
01 ds. W.C. Zuijderduijn (wijk 2) 29-03-2009 Nederlangbroek
09 ds. C.G. Visser (wijk 5) (Cornelis Gerrit) 10-04-2011 Zwijndrecht 25-06-2017 Kootwijk - Kootwijkerbroek01
02 ds. E. de Mots (wijk 3) (Evert) 28-08-2011 Goedereede
02 ds. D.M. Elsman (wijk 6) (Domus Martinus) 15-07-2012 Loenen aan de Vecht
03 ds. A.C. de Kruijf (wijk 5) 15-07-2018 Haaften

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P. Romijn 12-10-1862 kandidaat 22-03-1863 Schipluiden
N. van Klaveren ??-??-1864 kandidaat
J. Brusse ??-??-1865 30-09-1866
A.A.C. Sels ??-10-1866 kandidaat 17-10-1867
G.A. Pott ??-??-1952 Kralingen ??-??-1956 overleden
Jac. Enderl? (jeugdleider) ??-??-1968
ds. J.H. Vlijm (Jan Herman) (wijk III) ??-??-1981 emeritus Woudenberg ??-??-1984


Beroepen vacature 1763:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1763 R.C. Staverman hulppred. Nieuwenhuis
02 31-12-1763 J.H. Cramer kandidaat


Beroepen vacature 1811:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-04-1810 J.H. van Diest Bathmen
02 ??-08-1810 P. Verhagen Metman Waalwijk
03 ??-11-1810 G.J. Peddemos kandidaat


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1870 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
02 ??-09-1870 T.J. van Stipriaan Luiscius Scherpenzeel (Gld.)
03 ??-10-1870 E.A.G. van Hoogenhuijze Heino
04 ??-12-1870 S.H.J. de Wolff Dalfsen
05 ??-02-1871 H. van Broekhuizen Wissenkerke


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1878 J.G.G. Moorrees Dalfsen
02 ??-05-1878 H. van der Hagt Genemuiden
03 ??-06-1878 C. Diehl Gramsbergen


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1881 W.H.J. Baart de la Faille Amstelveen
02 ??-05-1881 D.C.C. Stap Benschop
03 ??-06-1881 W. Zegers Gorinchem
04 ??-08-1881 W.J. van Elden Almkerk


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1888 A.J. Loois Veenendaal
02 ??-05-1888 J. Bolkestein Ter Aar
03 ??-07-1888 W.R. Kalshoven Ede
04 ??-08-1888 G.E.K.A. Roskot Schoonhoven
05 ??-10-1888 J.H. Wensinck Benschop
06 ??-11-1888 G. van Dorssen Varsseveld


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1892 W.J. van Elden Katwijk aan Zee
02 ??-03-1892 J.H. Geselschap Berkel-Rodenrijs
03 ??-04-1892 J.G. Klomp Nijland
04 ??-05-1892 D.J. Karres Genemuiden
05 ??-06-1892 IJ. Doornveld Daarle
06 ??-08-1892 J. Beijer Maartensdijk
07 ??-09-1892 W. Zijlstra Vuursche
08 ??-11-1892 W. van de Bijtel Eibergen
09 ??-01-1893 J.L. Pierson Halle
10 ??-02-1893 J. Oosterhuis Vriezenveen
11 ??-03-1893 G.J. Antink Waddinxveen
12 ??-05-1893 J. Schrijver Anjum
13 ??-07-1893 J.J. Eigeman De Meern
14 ??-08-1893 J. Bolkestein Putten
15 ??-10-1893 C.R. Rijnenberg Ferwerd


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1901 W.G. van Leeuwen Acquoy
02 ??-11-1901 J.H. Gunning Numansdorp


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1910 J.D. de Lind van Wijngaarden Putten
02 ??-09-1910 A.M. den Oudsten Wezep
03 ??-10-1910 L. van Mastrigt Barneveld
04 ??-11-1910 J.H.F. Remme Vinkeveen


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1913 S. van Dorp Bodegraven
02 ??-05-1913 J. de Bruin Veenendaal


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1915 J.C. Klomp Rotterdam-Hillegersberg
02 ??-02-1915 S. van Dorp Bodegraven
03 ??-05-1915 P. Zandt IJsselmuiden
04 ??-06-1915 J.H.F. Remme Oud-Beijerland
05 ??-07-1915 B. van der Wal Hoevelaken
06 ??-08-1915 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
07 ??-10-1915 A.M. den Oudsten Monster
08 ??-11-1915 J.C. Klomp (2e keer) Rotterdam-Hillegersberg


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1922 H.A. de Geus Veenendaal
02 ??-05-1922 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
03 ??-06-1922 P. de Looze Renkum
04 ??-07-1922 G.A. Pott Oud-Beijerland
05 ??-09-1922 H.J. van Schuppen Groot-Ammers
06 ??-10-1922 J. Enkelaar Bleskensgraaf


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1926 J.J. Timmer Ermelo
02 ??-01-1927 B.N.B. Bouthoorn Zeist
03 ??-03-1927 J.E. Klomp Oldebroek
04 ??-04-1927 P.J. Steenbeek Kampen
05 ??-05-1927 H.A. Leenmans Delft
06 ??-06-1927 A.H.J.G. van Voorthuizen Nijkerk