Index >

Rijnsaterwoude Hervormde Gemeente


Classis: * Alphen ad Rijn
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Ter Aar
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Rijnsaterwoude opgericht in 1573:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Snoeckaert (Johannes) ??-??-1573 pastor Rijnsaterwoude ??-??-1592 emeritus
ds. G. Zegers van Wassenhoven (Geleijn) ??-??-1596 kandidaat ??-??-1600 Bodegraven
ds. J.J. Bulaeus (Justus) ??-09-1600 kandidaat ??-11-1603 Warmond
ds. IJ.W. de Laet (IJsbrand Willemsz.) ??-01-1604 kandidaat ??-??-1610 Monster – Ter Heide
ds. T. Swaen (Theodorus) ??-??-1611 kandidaat ??-12-1615 Berkel-Rodenrijs
ds. N. Luddingh (Nicolaas) ??-??-1616 ??-??-1619 afgezet > remonstrant
ds. T.J. van Staveren (Theodorus Jacobsz.) 14-04-1621 ??-??-1627 Hattem
ds. A.J. van Dorp (Adrianus Johannes) ??-??-1627 Nieuwer ter Aa ??-??-1638 overleden
ds. J. Uijthagen (Joannes) ??-03-1641 kandidaat ??-??-1648 overleden
ds. P. Mathon (Petrus) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1652 Delft (Gasthuis)
ds. E. Paes (Everhardus) ??-09-1652 kandidaat ??-??-1671 afgezet
ds. J. van Cralingen (Johannes) 27-09-1671 Noordeloos ??-04-1695 overleden
ds. J. Thierens (Johannes) 05-08-1696 kandidaat 06-09-1703 Arnhem
ds. J. Verheik (Jacobus) 17-08-1704 kandidaat 02-05-1717 Voorschoten
03 ds. A. Piek (Abraham) 14-08-1718 kandidaat Amsterdam 04-03-1725 Wormer 01
01 ds. J. Schacht Oosterdijk (Jacobus) 26-08-1725 kandidaat 03-07-1729 Katwijk aan den Rijn 01
02 ds. T. van der Groe (Theodorus) 19-03-1730 kandidaat Leiden 03-07-1740 Rotterdam-Kralingen 01
01 ds. J. van Marle (Johannes) 20-11-1740 kandidaat Rotterdam 20-05-1742 Aalsmeer 01
01 ds. N.J. Uijttenbogaart (Nicolaas Johannes) 03-02-1743 kandidaat ’s-Gravenhage ??-08-1785 emeritus 00
01 ds. J. Segaar (Jacobus) 11-12-1785 Vuursche 29-06-1788 Montfoort 01
01 ds. A. van Eyken (Anthonius) 27-09-1789 emeritus 21-06-1795 Deventer 02
01 ds. D.L. van der Hammen (David Leonardus) 28-02-1796 emeritus Oudkarspel 24-12-1804 overleden 01
01 ds. C.N. Lamping (Carolus Nicolaas) 08-12-1805 Heemse 20-06-1813 Dalen 01
01 ds. A.G. van Dijkhuizen (Aalt Gerrits) 07-11-1813 kandidaat 30-03-1817 Wijk bij Heusden 01
01 ds. A.G. van Alderwerelt (Adriaan Gaspar) 03-08-1817 Zandvoort 20-04-1823 Polsbroek 01
03 ds. B. Nieuwkoop (Bastiaan) 11-01-1824 Berkenwoude 10-08-1828 Bleskensgraaf 03
02 ds. J.B. Moquette (Jean Baptiste) 25-01-1829 kandidaat 29-06-1879 emeritus 00
02 ds. C.L.D. van Coeverden Adriani (Christoph Lambert Daniël) 12-12-1880 ontheven Harderwijk 30-04-1882 Oude- en Nieuwe-Wetering 01
23 ds. D. Plantinga (Dirk) 04-08-1901 Nijega 07-01-1906 Randwijk 02
01 ds. L.J. Wesseldijk (Leendert Johannes) 13-05-1906 Schraard 31-01-1909 Ned. Oost-Indië 01
01 ds. J.J.H. Pop (Jacobus Johannes Hermanus) 27-06-1909 kandidaat Leiden 08-04-1912 ’s-Graveland 02
01 ds. G.T. Smit (Gerrit Thomas) 01-09-1912 Poederoijen – Loevestein 11-04-1920 Piershil 03
04 ds. J.A. van Nie (Johannes Arnoldus) 11-12-1921 kandidaat Zeist 20-07-1924 Moerkapelle 02
02 ds. C. van der Wal (Cornelis) 17-05-1925 kandidaat Barneveld 15-04-1928 Dirksland 10
05 ds. C. de Bruin (Christiaan) 10-02-1929 kandidaat Rotterdam 09-08-1931 Woudrichem 01
14 ds. H. van Dijk (Hendrik) 28-04-1935 kandidaat Rotterdam 06-11-1938 Den Ham (Ov.) 01
02 ds. J.H. de Vree (Jan Hendrik) 07-05-1939 kandidaat Dordrecht 07-09-1947 Oud-Beijerland 02
08 ds. T.D. van Soest (Teunis Dirk) 04-02-1951 kandidaat Soesterberg 05-10-1958 Rotterdam-Charlois 04
01 ds. C.J. Baart (Cornelis Johannes) 01-02-1959 kandidaat Utrecht 22-08-1965 Raamsdonk 01
06 ds. P.J. Leenmans (Philippus Jacobus) 06-08-1967 Oud-Vossemeer 24-08-1969 Breskens 03
01 ds. T.H. Oostenbrug (Teunis Hessel) 11-01-1970 g.v. Rotterdam 19-10-1975 emeritus Ridderkerk 01
02 ds. G.G. de Kruijf (Gerrit Gijsbert) 30-01-1977 kandidaat Utrecht 16-08-1981 Rotterdam-Kralingen 04
04 ds. W. van de Kamp (Willem) 29-08-1982 kandidaat Utrecht 28-06-1987 Apeldoorn 01
02 ds. T.H. van der Hoeven (Tobias Hendrik) 26-06-1988 kandidaat ’s-Gravenhage 10-01-1993 Schipluiden 01
02 ds. T.G. van der Linden (Teunis Gerard) 01-05-1994 kandidaat Utrecht 27-01-2002 Bloemendaal-Aerdenhout 01
01 ds. F.A. van Velzen (Frans) 29-06-2003 kandidaat Amersfoort 14-09-2007 Rijnsaterwoude-pg -
-
opgegaan in Rijnsaterwoude-pg sedert 15-09-2007


Beroepen vacature 1717:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-09-1717 A. Hanssen kandidaat Arnhem > afgekeurd
02 04-01-1718 A. Besling kandidaat Amsterdam > afgekeurd
03 12-06-1718 A. Piek kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1729:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-08-1729 T. van der Groe kandidaat Leiden
02 08-01-1730 T. van der Groe (2e keer) kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-04-1823 M.L. Bonzet Denekamp
02 20-06-1823 G. Steenhof ’t Waal-Honswijk
03 27-08-1823 B. Nieuwkoop Berkenwoude


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-09-1828 T. Vermaasen Oud-Loosdrecht
02 26-09-1828 J.B. Moquette kandidaat


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1879 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-??-1880 C.L.D. van Coeverden Adriani kandidaat


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1882 J.H. Guldenarm Vuursche
02 ??-09-1882 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-12-1882 J.W.A. Woldringh Sint Johannesga
04 ??-05-1883 J.H. Geselschap Dussen
05 ??-10-1883 J.J. Richard Hoogland
06 ??-12-1883 H. Gravemeijer
07 ??-04-1884 G. Ringnalda Oldebroek
08 ??-08-1884 C. Hattink Nieuw-Vennep
09 ??-01-1890 A.J. van Wijngaarden Mijdrecht
10 ??-11-1890 Y. Bootsma Zoetermeer
11 ??-12-1890 M.J. Sanders Woubrugge
12 ??-10-1898 H. Visser Idsegahuisen
13 ??-12-1898 O. Norel Wons
14 ??-08-1899 J.P. de Bie kandidaat Rotterdam
15 ??-12-1899 H.J. de Groot Zoeterwoude
16 ??-03-1900 A.C. la Grand Woubrugge
17 ??-06-1900 B. Tichelman kandidaat Utrecht
18 ??-07-1900 N. van Schouwenburg kandidaat ’s-Gravenhage
19 ??-09-1900 S. Ronner Woudsend
20 ??-12-1900 P.J. Wauters Ter Aar
21 ??-01-1901 P.N. Gijsman kandidaat Aalsmeer
22 ??-04-1901 A. Troelstra Willemsoord
23 ??-05-1901 D. Plantinga Nijega


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1906 L.J. Wesseldijk Schraard


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1909 J.J.H. Pop kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1912 G.T. Smit Poederoijen


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1920 J. Enkelaar kandidaat Ter Aar
02 ??-11-1920 H. van Elven Elim
03 ??-03-1921 H.W.Th. Jansen Werkhoven
04 ??-09-1921 J.A. van Nie kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1924 A.J. Hoekzema kandidaat Nijkerk
02 ??-11-1924 C. van der Wal kandidaat Barneveld


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1927 W. Rijnsburger kandidaat Utrecht
02 ??-03-1928 A.G. Oosterhuis Emst
03 ??-08-1928 J.G.R. Langhout Lienden
04 ??-09-1928 J. Lekkerkerker kandidaat Snelrewaard
05 ??-11-1928 C. de Bruin kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1931 H. Schroten kandidaat Hasselt
02 ??-09-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
03 ??-11-1931 C. Warmolts kandidaat Scherpenzeel (Gld.)
04 ??-03-1932 A. Dekker Nieuwe-Tonge
05 ??-09-1932 F. van der Hee kandidaat Veenendaal
06 ??-10-1932 E.J. Beens kandidaat Oudenrijn
07 ??-11-1932 C. van Dop kandidaat Delft
08 ??-01-1933 J.T. Klamer kandidaat Amsterdam
09 ??-06-1933 E.L.W.M. Hoeuft van Velsen kandidaat Scheveningen
10 ??-10-1933 H. de Lange kandidaat Woerden
11 ??-03-1934 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
12 ??-06-1934 J.T. Doornenbal kandidaat Doorn
13 ??-10-1934 C.C.H. de Loos kandidaat Utrecht
14 ??-02-1935 H. van Dijk kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1938 A. Barendrecht kandidaat Delft
02 ??-01-1939 J.H. de Vree kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1947 L.A. Klootwijk kandidaat Nieuw-Lekkerland
02 ??-11-1947 B. Eijsenga Noordeloos
03 ??-02-1948 L.G. Bruijn Heteren
04 ??-09-1949 C. Timmer kandidaat Harderwijk
05 ??-03-1950 J. van Drenth Waverveen
06 ??-04-1950 J.C. Terlouw Otterlo
07 ??-06-1950 H. van Amstel kandidaat Goudswaard
08 ??-10-1950 T.D. van Soest kandidaat Soesterberg


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1958 C.J. Baart kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1965 A. de Bruijn Werkendam
02 ??-02-1966 E. Bouman kandidaat Katwijk aan Zee
03 ??-05-1966 L. Emmerzaal Pernis
04 ??-07-1966 W.J. Hottinga Baambrugge
05 ??-02-1967 J. Gebraad kandidaat Utrecht
06 ??-04-1967 P.J. Leenmans Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1976 C. Schipper kandidaat Zeist
02 ??-10-1976 G.G. de Kruijf kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1981 F. van Slooten kandidaat Amersfoort
02 ??-02-1982 L. Terlouw kandidaat Utrecht
03 ??-03-1982 J.P. Kraaijeveld kandidaat Utrecht
04 ??-05-1982 W. van de Kamp kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-11-1987 C. van der Linden Hoogersmilde
02 29-02-1988 T.H. van der Hoeven kandidaat ’s-Gravenhage


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-10-1993 A.H. van Veluw kandidaat Nijkerk
02 21-02-1994 T.G. van der Linden kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 2002:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-04-2003 F.A. van Velzen kandidaat Amersfoort


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 11 december 2018