Index >

Poortvliet Hervormde Gemeente


Classis: * Zierikzee
Provincie: Zeeland
Ring: Tholen
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Poortvliet opgericht in 1578:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
bij Sint Maartensdijk-hg sedert 1624 tot 1640
-
ds. A. Kempe (Albertus) ??-??-1578 ??-??-1583
ds. T. Rageboom (Thomas) ??-??-1583 Uitkerke 08-06-1624 overleden
ds. A. Heydanus (Abraham) ??-??-1640 kandidaat 21-12-1641 Aardenburg
ds. P. Doornik (Petrus) ??-??-1642 Oudenbosch 16-02-1655 overleden
ds. S. Panneel (Samuel) 24-11-1655 kandidaat 30-10-1658 afgezet
ds. I.J. van Rijbeke (Isaac Janssonius) ??-??-1659 Zoutelande 28-06-1663 Sas van Gent
ds. D. Radaeus (Daniel) 10-12-1663 kandidaat 06-11-1680 overleden
ds. W. Munter (Willem) 28-12-1681 kandidaat ??-09-1685 overleden
ds. S. Immens (Samuel) 03-03-1686 kandidaat 02-06-1686 overleden
ds. P. Coolsonius (Petrus) 23-02-1687 kandidaat 02-06-1689 overleden
ds. J. de Voogd (Johannes) 14-08-1689 Oost-Indie ??-??-1691 overleden
ds. J. Dibbetz (Johannes) 28-10-1691 kandidaat 09-12-1734 overleden
01 ds. E.W. Metting (Everhardus Wilhelmus) 20-11-1735 kandidaat Rotterdam 13-10-1764 overleden 00
01 ds. M. Telchuys (Martinus) 01-12-1765 hulppred. Zwolle 12-12-1779 overleden 01
01 ds. D. van der Hoek (Daniel) 01-10-1780 Oudelande 29-04-1787 Ovezande-Driewegen 01
01 ds. J.J. van Steenbergen (Johannes Jacobus) 14-10-1787 Herkingen 01-06-1788 Katwijk aan de Rijn 01
01 ds. L. van Maas (Lambertus) 16-11-1788 Zunderdorp 16-05-1790 Dirksland 01
03 ds. A. Zijnen (Abraham) 06-11-1791 Zonnemaire 26-01-1792 overleden 00
03 ds. J.H. Krom (Johannes Hermanus) 05-05-1793 Noordeloos 30-04-1797 Loenen aan de Vecht 02
04 ds. G.J. ter Braak (Gerrit Jan) 22-10-1797 Ouwerkerk 09-10-1808 Hattem 02
06 ds. J.C. van Rhee (Jan Cornelis) 05-08-1810 Meliskerke 11-04-1830 overleden 02
02 ds. H. Mennenga (Heije) 23-04-1832 kandidaat 24-08-1856 ambt neergelegd > Hannover 00
03 ds. C.D.L. Bahler (Christiaan Daniel Louis) 01-02-1857 Wemeldinge 17-08-1857 overleden 00
08 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 21-08-1859 Huizen 25-05-1863 Losdorp 04
21 ds. C. de Wilde (Christoffel) 13-05-1866 Heer Abtskerke 30-04-1871 Schiedam 23
07 ds. H. Bax (Hendrik) 21-01-1872 Waarder 07-02-1875 Doornspijk 08
12 ds. J.A.C. Nonhebel (Johannes Abraham Christoffel) 02-07-1876 Aalburg 30-03-1881 overleden 01
04 ds. A.L. Geselschap (Agnus Leonard) 11-06-1882 Nieuwerkerk aan den IJssel 17-11-1889 Heerjansdam 03
04 ds. A.F. Simons (Adam Frans) 20-07-1890 Bergschenhoek 26-08-1900 emeritus 01
01 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 21-10-1900 Wateringen 09-12-1906 IJsselmuiden 04
08 ds. J. van Vliet (Johannes) 05-07-1908 Ottoland 26-02-1911 Leerdam 04
02 ds. J.E. Klomp (Johannes Engelbertus) 21-05-1911 Hoogblokland 09-05-1915 Leerdam 04
03 ds. J.W. Verschoor (Jan Willem) 03-10-1915 Bleiswijk 28-07-1929 Nieuw-Weerdinge 06
01 ds. O.J. van Rootselaar (Otto Johan) 10-11-1929 Blauwkapel 21-02-1932 Linschoten 02
13 ds. J. Bus (Jan) 07-10-1934 Bergschenhoek 23-05-1937 Gameren 03
01 ds. J. van den Heuvel (Jan) 03-10-1937 kandidaat Delft 02-06-1941 Gameren 03
04 ds. W. Vroegindeweij (Wouter) 29-03-1942 Reeuwijk 26-09-1948 Bleiswijk 05
30 ds. C.J.P. Lam (Cornelis Johannes Petrus) 16-05-1954 kandidaat Hilversum 31-08-1958 Lunteren 04
09 ds. J. van Dijk (Jan) 19-06-1960 Wezep 26-09-1965 Zuilichem-Nieuwaal 01
14 ds. C. Mulder (Coenraad) 26-11-1967 Hien-Dodewaard 18-08-1974 emeritus 00
01 ds. G.H. Abma (Gerrit Hette) 26-12-1974 kandidaat Putten 16-04-1979 Ederveen 03
04 ds. T. de Jong (Tjitze) 15-03-1980 zendingspred. Rhodesie 19-06-1985 Garderen 01
06 ds. A. Egas (Adriaan) 13-08-1986 kandidaat Vriezenveen 01-05-2000 emeritus 00
02 ds. J.G. Blom (Jacobus Gerardus) 04-06-2001 Melissant 30-04-2004 losgemaakt > Poortvliet-hhg 00


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-05-1790 B. Bosch voorheen Diemen
02 11-04-1791 W. Schortinghuis Zaamslag
03 15-05-1791 A. Zijnen Zonnemaire


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-06-1792 J.A. Wiedeman Herkingen
02 22-08-1792 C. van den Andel Renesse
03 08-01-1793 J.H. Krom Noordeloos


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-05-1797 J. Heenk Goudriaan
02 13-06-1797 J.M. Cluwen Noordgouwe
03 ??-08-1797 D. Keer Vrouwenpolder
04 ??-09-1797 G.J. ter Braak Ouwerkerk


Beroepen vacature 1808:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-12-1808 D. Keer Gravenpolder
02 25-03-1809 C. Burt Andriessen Rotterdam-Charlois
03 ??-05-1809 P. van Laren Brandwijk
04 ??-07-1809 A.J. van Houten Oosterwijk
05 ??-10-1809 dr. W.L. van Oosterzee Brakel
06 ??-05-1810 J.C. van Rhee Meliskerke


Beroepen vacature 1830:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-04-1831 P. Hagoort Kruisland > eerst aan
02 21-09-1831 H. Mennenga kandidaat


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1856 C.D.L. Bahler Wemeldinge
02 ??-10-1856 C.D.L. Bahler (2e keer) Wemeldinge
03 ??-11-1856 C.D.L. Bahler (3e keer) Wemeldinge


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1858 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
02 ??-07-1858 J.J. Knap Vlissingen
03 ??-09-1858 H.J.P. van der Linden Bergschenhoek
04 ??-10-1858 J. van der Werff Oud-Alblas
05 ??-01-1859 M. van Leeuwen Elspeet
06 ??-02-1859 J.C. Eijkman Rinsumageest
07 ??-04-1859 J.A.C. Nonhebel Wemeldinge
08 ??-05-1859 H. van Griethuijsen Huizen


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1863 G.J. Gobius du Sart Arnemuiden
02 ??-08-1863 W. Mense Voorthuizen
03 ??-09-1863 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
04 ??-10-1863 A.F. Simons Bleskensgraaf
05 ??-11-1863 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
06 ??-01-1864 H. Slothouber Doornspijk
07 ??-02-1864 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
08 ??-04-1864 W.J. Geselschap Heemstede
09 ??-05-1864 H. Bax Vuursche
10 ??-07-1864 C.J. Krafft Op- en Neder-Andel
11 ??-08-1864 A. Mac Pherson Huizen
12 ??-09-1864 H.C. Voorhoeve dir. Zendingsgenootschap
13 ??-10-1864 J.J. Gobius du Sart Raamsdonk
14 ??-10-1864 H.J.P. van der Linden Heeg
15 ??-12-1864 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
16 ??-01-1865 J.A.C. Nonhebel Kesteren
17 ??-03-1865 J.H. Gravestein Serooskerke
18 ??-04-1865 D. Niessen Aalst
19 ??-05-1865 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Koudekerke
20 ??-07-1865 S.J. de Hoest Nijkerk
21 ??-01-1866 C. de Wilde Heer-Abtskerke


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1871 J.G. Ormel Loon op Zand
02 ??-04-1871 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
03 ??-05-1871 W. Mense Bodegraven
04 ??-07-1871 P.J.R. Laan Maassluis
05 ??-08-1871 P.C. van der Horst Zevenhuizen-ZH
06 ??-09-1871 G.J. Noomen Bruinisse
07 ??-11-1871 H. Bax Waarder


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1875 G.O.W. van Geijtenbeek Scherpenisse
02 ??-03-1875 P. Deetman Nijkerk
03 ??-04-1875 G. van Goor Op- en Neder-Andel
04 ??-05-1875 H.W.A. Verhoeff Rotterdam-Charlois
05 ??-06-1875 J. Noordink Oene
06 ??-07-1875 G. Boxman Elspeet
07 ??-08-1875 E.A. Lazonder Oldebroek
08 ??-10-1875 D.H. Teljer Nieuwe-Tonge
09 ??-11-1875 C.H. Koopman Waspik
10 ??-12-1875 F.C. Wieder Mijnsheerenland
11 ??-02-1876 H.J.P. van der Linden Rotterdam-Hillegersberg
12 ??-04-1876 J.A.C. Nonhebel Aalburg


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1881 E.A. Lazonder Zegveld
02 ??-01-1882 G. Boxman Oud-Alblas
03 ??-02-1882 W. de Lange Goedereede
04 ??-04-1882 A.L. Geselschap Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1889 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
02 ??-01-1890 S. Verhoeff Eemnes-Binnen
03 ??-03-1890 D. Bax Bunnik
04 ??-05-1890 A.F. Simons Bergschenhoek


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1900 N.C. Bakker Wateringen


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1906 J.P. Paauwe Yerseke
02 ??-06-1907 A.M. den Oudsten Kockengen
03 ??-07-1907 F.F.J. van de Plassche Jaarsveld
04 ??-08-1907 L. van Mastrigt Barneveld
05 ??-10-1907 J. Haring IJsselstein
06 ??-11-1907 P. van Toorn kandidaat Rotterdam-Overschie
07 ??-01-1908 J.H. Gunning Rijssen
08 ??-03-1908 J. van Vliet Ottoland


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1910 A.B. van de Put Op- en Neder-Andel
02 ??-01-1911 J.E. Klomp Hoogblokland


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1915 P. Bongers Kamerik
02 ??-05-1915 O.J. van Rootselaar Polsbroek
03 ??-06-1915 J.W. Verschoor Bleiswijk


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1929 O.J. van Rootselaar Blauwkapel


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1932 A. Dekker Nieuwe-Tonge
02 ??-05-1932 A.F.P. Pop Monster
03 ??-06-1932 J. Fokkema Sprang
04 ??-07-1932 J.E. Klomp Ede
05 ??-09-1932 J.G. Woelderink Vreeswijk
06 ??-10-1932 P. de Looze Waddinxveen
07 ??-11-1932 J. Spelt kandidaat Stoutenburg
08 ??-12-1932 J. Hovius kandidaat Graveland
09 ??-02-1933 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
10 ??-06-1933 S. Goverts Gameren
11 ??-11-1933 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
12 ??-05-1934 C. van den Boogert kandidaat Sommelsdijk
13 ??-06-1934 J. Bus Bergschenhoek


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1937 J. van den Heuvel kandidaat Delft