Index >

Polsbroek Hervormde Gemeente


Classis: * Woerden
Provincie: Utrecht
Ring: Woerden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Polsbroek opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A.W. van Diepenbroeck (Abraham Wesugius) ??-??-1583 afgezet Pijnacker ??-??-1584 afgezet
ds. P. Aquensis (Paschasius) ??-??-1586 voorheen Zevenaar ??-??-1590 Bergambacht
ds. J. Iserman (Johannes) ??-??-1591 afgezet Moordrecht ??-??-1592 Rotterdam-Charlois
ds. P. van Berck (Petrus) ??-??-1593 Bolsward ??-10-1594 Zuidland
ds. J. van Kerkhoven (Jacobus) ??-??-1599 kandidaat ??-??-1636 emeritus
ds. F. Abbema (Frederik) 10-08-1636 kandidaat 06-05-1640 Moordrecht - Gouderak
ds. A. Merkinius (Abraham) 15-07-1640 kandidaat ??-08-1650 Heukelum
ds. T. Gisberti (Theodorus) 14-08-1650 Heukelum ??-??-1661 overleden
ds. J.C. van Laren (Joahnnes Cornelius) 18-12-1661 kandidaat ??-??-1671 overleden
ds. I. Timmerman (Idzard) 06-09-1671 kandidaat 06-01-1694 emeritus
ds. I. de Fremery (Isaac) 20-06-1694 kandidaat 11-02-1748 overleden
01 ds. T. van Brussel (Theodorus) 01-12-1748 kandidaat Amsterdam ??-04-1765 afgezet 00
01 ds. J. van Beuningen Noordbeek (Johannes) 20-10-1765 kandidaat Amsterdam 13-11-1768 Oudewater 01
01 ds. P. de Wilde (Petrus) 11-06-1769 kandidaat Leiden 26-06-1774 Nieuw-Loosdrecht 02
01 ds. J. Wigeri (Johannes) 21-08-1774 kandidaat Leeuwarden 16-04-1780 Beverwijk 01
01 ds. F. Baarslag (Fredericus) 07-01-1781 kandidaat Amsterdam 27-08-1786 Kampen 01
01 ds. A.J. Diemont (Adolf Jan) 04-03-1787 kandidaat Utrecht ??-07-1822 overleden 01
02 ds. A.G. van Alderwerelt (Adriaan Gaspar) 04-05-1823 Rijnsaterwoude 18-03-1827 Heenvliet 01
06 ds. A. van Maanen (Adrianus) 20-04-1828 Nieuwland 04-12-1842 Spijkenisse 01
01 ds. J.M. Verhoesen (Johannes Marius) 23-04-1843 kandidaat 25-02-1850 overleden 00
01 ds. A. van Toorenenbergen (Albertus) 13-04-1851 kandidaat 04-12-1853 Hendrik Ido Ambacht 02
01 ds. H.J.P. van der Linden (Hermanus Johannes Peter) 11-06-1854 kandidaat 05-07-1857 Bergschenhoek 01
15 ds. H. Rietveld Creyghton (Hermanus) 03-04-1859 Wijk bij Heusden 29-05-1864 Beekbergen 02
10 ds. S. Hogerzeil (Simon) 05-11-1865 Wijk bij Heusden 30-09-1868 emeritus 00
01 ds. J.H. Klomp (Jan Hendrik) 17-01-1869 Maartensdijk 18-06-1871 Vlissingen 03
11 ds. J.F.F. van den Hamme (Jan Felix Franciscus) 15-12-1872 Ouddorp 26-03-1876 Ee 06
05 ds. P.H. Wiersma (Pier Hessels) 04-03-1877 kandidaat 16-11-1879 Rotterdam-Charlois 05
05 ds. J. Hoogenraad (Jan) 13-02-1881 kandidaat 09-09-1888 Wageningen 07
01 ds. A. ten Have (Abraham) 03-02-1889 kandidaat Hilversum 27-03-1898 Eemnes-Buiten 49
09 ds. W. van Sloten (Willem) 28-05-1899 Rouveen 28-07-1901 Kampen 01
03 ds. H. Snel (Hendrik) 10-11-1901 Dirksland 24-04-1910 Urk 02
08 ds. O.J. van Rootselaar (Otto Johann) 03-09-1911 Noorden 07-11-1915 Bergschenhoek 03
07 ds. M.B. Verkerk (Marcus Bron) 11-03-1917 Oude-Tonge 04-07-1920 Gouderak 04
30 ds. W. Rijnsburger (Willem) 11-03-1928 kandidaat Utrecht 13-02-1932 Oud-Beijerland 29
02 ds. T. van der Hee (Teunis) 27-11-1932 kandidaat Veenendaal 27-06-1937 Genemuiden 09
04 ds. A. de Leeuw (Arie) 20-03-1938 Willige-Langerak 24-03-1946 Boskoop 02
03 ds. A.J. Timmer (Adriaan Jacob) 12-01-1947 kandidaat Harderwijk 20-02-1950 Ouderkerk aan den IJssel 12
03 ds. C. van der Wal (Cornelis) 27-05-1951 Daarle 14-04-1956 Muiden 04
14 ds. C. van den Bergh (Cornelis) 10-05-1959 kandidaat Delft 22-09-1963 Oud-Beijerland 12
08 ds. E.F. Vergunst (Evert Floris) 20-06-1965 Ede 31-08-1969 Capelle aan den IJssel 04
01 ds. G.C. Kunz (George Coenraad) 28-09-1969 kandidaat Delft 02-12-1973 Werkendam 04
05 ds. J.R. Volk (Johan Reinhard) 26-12-1974 kandidaat Bunnik 01-04-1979 Bleskensgraaf 03
03 ds. J.H. van Daalen (Jan Hendrik) 26-12-1979 kandidaat Veenendaal 29-04-1984 Oud-Alblas 01
01 ds. S. Jumelet (Stoffel) 02-09-1984 kandidaat Zeist 07-01-1990 Waardenburg-Neerijnen 01
03 ds. H. Russcher (Hendrik) 16-09-1990 kandidaat Urk 17-04-1995 Oud-Beijerland 03
01 ds. C. Gielen (Cornelis) 10-09-1995 hulppred Oude Pekela (b.w.) 25-06-2000 Middelharnis 01
03 ds. S.J. Verheij (Samuel Johannes) 22-04-2001 Vianen (b.w.) 02-09-2007 Barneveld 04
03 ds. J.T. Maas (Johannes Theodoor) 14-09-2008 kandidaat Papendrecht 21-06-2015 Vinkeveen 02
04 ds. C. Boele (Cornelis) 10-12-2017 Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-1822 J. Martijn Lage-Zwaluwe
02 25-12-1822 A.G. Alderwerelt Rijnsaterwoude


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-04-1827 C.C. Callenbach Kortenhoef
02 08-05-1827 C.C. Callenbach (2e keer) Kortenhoef
03 ??-06-1827 J. Montijn Oldebroek
04 24-07-1827 J. Leijds Babyloniënbroek
05 15-10-1827 R.L. van Dam Hoogblokland
06 13-12-1827 A. van Maanen Nieuwland


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1857 J.A. Viëtor Dantumawoude
02 ??-10-1857 J.P. Nonhebel Vaassen
03 ??-11-1857 H.W. Eigeman Meeuwen
04 ??-12-1857 W.A. Becking Genemuiden
05 ??-02-1858 J. Koster Garderen
06 ??-03-1858 L. Tiddens Workum
07 ??-04-1858 W. Pollen Onstwedde
08 ??-05-1858 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
09 ??-06-1858 J. Boer Knottnerus Oude- en Nieuwe-Wetering
10 ??-07-1858 C. Clant Loosduinen
11 ??-08-1858 G. Boer Pernis
12 ??-09-1858 A. Mac Pherson Hantum
13 ??-10-1858 J. van der Werff Oud-Alblas
14 ??-11-1858 D. Bresser Strijen
15 ??-01-1859 H. Rietveld Creijhton Wijk bij Heusden


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1864 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
02 ??-07-1864 W.J. Geselschap Heemstede
03 ??-09-1864 J.A.P. Ris Lambers Maassluis
04 ??-10-1864 H. Bax Vuursche
05 ??-12-1864 J.H. Geselschap Rhenen
06 ??-02-1865 J.J. Knap Woudsend
07 ??-03-1865 J. van der Meulen Lollum
08 ??-05-1865 J.J. Ruijs Oude- en Nieuwe-Wetering
09 ??-06-1865 C.C. Callenbach Elburg
10 ??-07-1865 S. Hogerzeil Wijk bij Heusden


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1868 J.H. Klomp Maartensdijk


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1871 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
02 ??-09-1871 H. Bax Waarder
03 ??-10-1871 J.G.G. Moorrees Maasland
04 ??-12-1871 G.J. Vos Katwijk aan Zee
05 ??-01-1872 N. Warmolts Ee
06 ??-03-1872 J. Kromsigt Kortgene
07 ??-05-1872 G. Boxman kandidaat
08 ??-06-1872 W. Kraijenbelt Ede
09 ??-08-1872 P. Deetman Reitsum
10 ??-10-1872 H. van Broekhuizen Rijssen
11 ??-11-1872 J.J.F. van den Hamme Ouddorp


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1876 P.K. Dommisse Oostburg
02 ??-07-1876 M.J. Wentink Berkel-Rodenrijs
03 ??-09-1876 J.H. Beekman Benthuizen
04 ??-11-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
05 ??-12-1876 P.H. Wiersma kandidaat


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1880 F. van Spall Leimuiden
02 ??-03-1880 J.H. Guldenarm Vuursche
03 ??-07-1880 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
04 ??-09-1880 H. Bax Doornspijk
05 ??-10-1880 J. Hoogenraad kandidaat


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1888 A. ten Have kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1898 H.A. Heijer Lienden
02 ??-04-1898 H.A. Heijer (2e keer) Lienden
03 ??-06-1898 C. Verhagen Zuilen
04 ??-07-1898 Y. Bootsma Zoetermeer
05 ??-09-1898 P.S. Bartstra Zegveld
06 ??-10-1898 H. Snel Gameren
07 ??-11-1898 J.M.Ph. Schippers Blauwkapel
08 ??-01-1899 J.C. Klomp Lunteren
09 ??-02-1899 W. van Sloten Rouveen


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1901 J. Vonk Oldebroek
02 ??-08-1901 W. Zijlstra Kesteren
03 ??-10-1901 H. Snel Dirksland


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1910 T. Lekkerkerker Wanswerd
02 ??-08-1910 L. van Mastrigt Barneveld
03 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp
04 ??-10-1910 E. Warmolts Jutphaas
05 ??-12-1910 D. Plantinga Kockengen
06 ??-01-1911 A.J.W. van Ingen Klundert
07 ??-03-1911 P. de Looze Waarder
08 ??-06-1911 O.J. van Rootselaar Noorden


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1916 J.G. Dekking Montfoort
02 ??-03-1916 F. Kijftenbelt Leerdam
03 ??-04-1916 H. Ewoldt Aalburg
04 ??-07-1916 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
05 ??-08-1916 G. Lans Ooltgensplaat
06 ??-09-1916 B. van der Wal Hoevelaken
07 ??-11-1916 M.B. Verkerk Oude Tonge


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1920 J.J. Timmer Montfoort
02 ??-09-1920 A.H.J.G. van Voorthuizen Doornspijk
03 ??-12-1920 J.H. Koster Wouterswoude
04 ??-02-1921 K.J. van den Berg Ermelo
05 ??-04-1921 G.A. Pott Oud-Beijerland
06 ??-06-1921 H.A. Heijer Vlaardingen
07 ??-07-1921 W.J. van Lokhorst Bennekom
08 ??-09-1921 J. Bus Ouddorp
09 ??-12-1921 D.E.J. Hupkes Wanswerd
10 ??-04-1922 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
11 ??-05-1922 A.M. den Oudsten Dinteloord
12 ??-08-1922 C. Vlasblom Oud-Beijerland
13 ??-10-1922 H. Japchen Den Bommel
14 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist
15 ??-01-1923 J.C. Wolthers Kamperveen
16 ??-03-1923 J.H. Gunning Vuursche
17 ??-05-1923 F. van Asch Den Ham (Ov.)
18 ??-07-1923 E.V.J. Japchen Hei- en Boeicop
19 ??-09-1923 D. Plantinga Elburg
20 ??-01-1924 T. Lekkerkerker Delft
21 ??-04-1924 E. Schimmel Jaarsveld
22 ??-10-1924 G. van Montfrans Sommelsdijk
23 ??-11-1924 M. Ottevanger kandidaat Rotterdam
24 ??-05-1925 P. Kuijlman Houten
25 ??-11-1925 W.L. Mulder Enter
26 ??-03-1926 J. Enkelaar Rijssen
27 ??-03-1927 D. Bax Oude Tonge
28 ??-05-1927 R. Steenbeek Wapenveld
29 ??-09-1927 J.E. Klomp Oldebroek
30 ??-11-1927 W. Rijnsburger kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1932 B. van Ginkel Nieuwpoort
02 ??-09-1932 T. van der Hee kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1937 H. Kraaij Sint Annaland
02 ??-09-1937 H.S.J. Kalf kandidaat Amsterdam
03 ??-10-1937 A. Vroegindeweij kandidaat Waddinxveen
04 ??-11-1937 A. de Leeuw Willige Langerak


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1946 H. Jonker Molenaarsgraaf
02 ??-09-1946 J. van Wier kandidaat Amstelveen
03 ??-11-1946 A.J. Timmer kandidaat Harderwijk


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1950 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
02 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
03 ??-01-1951 C. van der Wal Daarle


Beroepen vacature 1956:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
02 ??-06-1956 G. Broere (als hulppred.) kandidaat Oegstgeest
03 ??-09-1956 C. Vos Westbroek
04 ??-10-1956 Iz. Kok kandidaat Veenendaal
05 ??-11-1956 M.J.G. van der Velden kandidaat Soestdijk
06 ??-02-1957 A. Lam kandidaat Zeist
07 ??-07-1957 P.J. Bos kandidaat Veenendaal
08 ??-11-1957 J. Kruijt Nederlangbroek
09 ??-02-1958 J. Jongerden kandidaat Huizen
10 ??-05-1958 K. Schipper Waspik
11 ??-07-1958 C. Baas kandidaat Gouda
12 ??-08-1958 B.M. Meijndert kandidaat Bergschenhoek
13 ??-11-1958 J. Spelt Dinteloord
14 ??-02-1959 C. van den Bergh kandidaat Delft


Beroepen vacature 1963:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1963 J. Vroegindeweij Kamperveen
02 ??-10-1963 K.J. Jansen Schelluinen
03 ??-02-1964 E.M. Bakker kandidaat Randwijk
04 ??-04-1964 B.M. Meijndert Waarder
05 ??-05-1964 J.C. de Bie Aalst
06 ??-08-1964 J.C. Terlouw Vuursche
07 ??-01-1965 P. Vermaat kandidaat Barendrecht
08 ??-02-1965 E.F. Vergunst Ede


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1974 G.J. van Steeg kandidaat Putten
02 ??-03-1974 C. Trouwborst kandidaat Waarder
03 ??-06-1974 M. Goudriaan kandidaat Papendrecht
04 ??-09-1974 G.H. Abma kandidaat Putten
05 ??-10-1974 J.R. Volk kandidaat Bunnik