Index >

Ouderkerk aan den IJssel Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Schoonhoven
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Ouderkerk aan den IJssel opgericht in 1579:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Gerardi (Johannes) ??-??-1579 Barendrecht ??-??-1586 overleden
ds. A.J. Schagen (Albert Jansz.) ??-??-1586 afgezet Ooltgensplaat ??-??-1587 afgezet
ds. T. Bruscherus (Thomas) ??-??-1587 Aardenburg ??-??-1624 overleden
ds. H. Fabricius (Henricus) ??-??-1624 kandidaat ??-??-1631 overleden
ds. P.J. Backerus (Petrus Justini) ??-??-1633 Hoogblokland ??-??-1645 afgezet
ds. C. Velthuysen (Casparus) ??-??-1646 Brazilië 20-10-1651 Oudewater
ds. E. Janssonius (Egbertus) ??-??-1651 kandidaat ??-??-1680 overleden
ds. C. Taets (Cornelis) ??-??-1680 Wadenoyen-Drumpt ??-??-1687 overleden
ds. C. van Beveren (Cornelis) ??-??-1691 Jaarsveld ??-09-1700 Gouda
ds. Ae. Van Binnevest (Aegidius) ??-??-1706 Jaarsveld 27-12-1728 overleden
01 ds. A. van Bol-es (Adrianus) 14-08-1729 Oosthuizen 17-09-1730 Zwolle 01
01 ds. G.A. Lentfrinck (George Alexander) 26-11-1730 Etershem ??-09-1774 emeritus 00
01 ds. T.I.G. van Essen (Theodorus Isaac Gerardus) 14-05-1775 Groot-Ammers 08-03-1778 Amsterdam 01
02 ds. J. Schagen (Joannes) 13-09-1778 Winkel 25-06-1780 Monnikendam 01
01 ds. J.B. Noordink (Johannes Bernardus) 15-07-1781 Puttershoek 17-07-1785 West-Zaandam 02
01 ds. H. Donker (Hendrik) 04-12-1785 Etershem 25-04-1821 overleden 02
01 ds. W. Spieringh (Willem) 04-08-1822 Poortugaal 18-06-1843 emeritus 00
01 ds. H.J. den Boer (Hendrik Jacobus) 05-11-1843 Loon op Zand 27-06-1858 Opheusden 08
08 ds. G. Boer (Gerrit) 04-12-1859 Pernis 15-04-1884 dienst neergelegd 67
02 ds. P.J. Hopman (Pieter Johan) 07-09-1884 Oosterwolde (Gld.) 04-12-1887 Nederlangbroek 05
02 ds. C. Ynzonides (Christoffel) 27-05-1888 Waspik 11-12-1892 Renkum 11
15 ds. D.M. Boonstra (Dirk Martens) 07-07-1895 Oene 25-09-1898 Barneveld 05
01 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 30-10-1898 Groot-Ammers 25-11-1900 Oosterwolde (Gld.) 04
02 ds. H. Visscher (Hugo) 05-05-1901 Delft 28-02-1904 R.U. Utrecht 02
09 ds. A. Renier (Adriaan) 02-07-1905 IJsselmuiden-Grafhorst 31-07-1910 Eemnes-Buiten 03
05 ds. B. Batelaan (Baan) 07-05-1911 Hoogeveen 22-11-1914 De Bilt 07
03 ds. G. van Montfrans (Gerrit) 20-06-1915 Bruchem - Kerkwijk 05-06-1921 Sommelsdijk 08
11 ds. G. Lans (Gabriël) 30-09-1923 secr. G.Z.B. ??-01-1926 Suawoude-Tietjerk 02
05 ds. J. Enkelaar (Jacobus) 14-11-1926 Rijssen 01-03-1931 Leerdam 09
16 ds. J.G. Woelderink (Jan Gerrit) 06-08-1933 Vreeswijk 08-12-1946 Zijderveld 03
21 ds. A.J. Timmer (Adriaan Jacob) 26-02-1950 Polsbroek 02-11-1954 Huizen 06
26 ds. R.T. Huizinga (Renne Tjipke) 26-04-1959 Nieuw-Beijerland 24-07-1963 Grevelduin-Capelle 01
17 ds. J. van Sliedregt (Jacob) 02-07-1967 Baarn 26-09-1971 secr. G.Z.B. 01
04 ds. A. Muilwijk (Adrianus) 11-05-1972 Opheusden ??-09-1976 Monster 03
12 ds. M. Goudriaan (Martinus) 25-12-1978 Goudswaard 25-08-1985 Apeldoorn-bw 21
02 ds. G. Hendriks (Gijsbert) 11-12-1985 Grevelduin-Capelle 22-08-1993 Achterberg 01
-
2e predikantsplaats sedert 1987 tot 2005
01 ds. A.H. Veldhuizen (Albertus Hendrik) 26-08-1987 Herkingen 22-08-1993 Wijk bij Heusden 02
06 ds. E. van Rooijen (Evert) 05-04-1995 Beusichem-Zoelmond 13-11-2005 Bleiswijk 01
02 ds. P.C. van Keulen (Peter) 15-06-1994 Op- en Neder-Andel 19-06-2005 Hoogblokland 01
02 ds. P.H. van Trigt (Paulus Hendrik) 29-10-2006 Ede 14-08-2011 Hoevelaken 02
11 ds. J. Prins (Johannes) 11-01-2015 Ederveen 31-10-2019 emeritus 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G.J.L.D. Fallot (Georgius Jacobus Laurillard Dictus) ??-??-1770 kandidaat ??-??-1771 Huissen-Cleve
A. de Redelijkheid (Arie) 01-03-1926 12-04-1968 evang. Den Hulst
H.J. Boer 03-11-1968 02-11-1975 Spijk-ZH
ds. W. van Tuyl (Willem) 01-05-1976 emeritus Rijssen 13-04-1986
ds. K.J. Visser ??-??-2007 emeritus Abbenbroek 27-06-2010
J.A. Hoogesteger (Hans) ??-??-2010


Beroepen vacature 1778:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1778 C.J. van Seyst Wilnis
02 10-06-1778 J. Schagen Winkel


Beroepen vacature 1858:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1858 W.J. Geselschap IJsselmuiden-Grafhorst
02 ??-12-1858 J.W. Felix Heeg
03 ??-02-1859 I.C. de Vijver Veenendaal
04 ??-03-1859 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
05 ??-04-1859 W. Kraijenbelt Scheveningen
06 ??-05-1859 H. van Griethuijsen Huizen
07 ??-07-1859 C.J. Brijce IJlst
08 ??-09-1859 G. Boer Pernis


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1884 M.J. Bouman Leerbroek
02 ??-05-1884 P.J. Hopman Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1888 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-04-1888 C. Ynzonides Waspik


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1893 C. Bouthoorn Groot-Ammers
02 ??-03-1893 E.J. Homoet Staphorst
03 ??-07-1893 C.J. Leenmans Hoogeveen
04 ??-08-1893 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst
05 ??-10-1893 J.G. Dekking Jaarsveld
06 ??-01-1894 W.H. Dekking Bergambacht
07 ??-02-1894 Y. Bootsma Zoetermeer
08 ??-03-1894 H. Doornveld Wierden
09 ??-05-1894 J.L. Tichelaar Nijland
10 ??-07-1894 W.R. Kalshoven Kesteren
11 ??-10-1894 C. Verhagen Zuilen
12 ??-11-1894 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
13 ??-01-1895 J.G. Deur Zetten-Andelst
14 ??-03-1895 S. Dijkstra Hilversum
15 ??-04-1895 D.M. Boonstra Oene


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1898 E.J. Homoet Groot-Ammers


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1901 C.J. Leenmans Zetten-Andelst
02 ??-02-1901 H. Visscher Delft


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1904 B. van der Wal Waddinxveen
02 ??-04-1904 C. Bouthoorn Dordrecht
03 ??-06-1904 P. de Looze Oud-Vossemeer
04 ??-07-1904 H. van Griethuijsen Delft
05 ??-09-1904 S. Dijkstra Hilversum
06 ??-11-1904 J.G. Dekking Monster
07 ??-12-1904 W. Zijlstra Bruchem-Kerkwijk
08 ??-01-1905 C.J. Leenmans Bennekom
09 ??-03-1905 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1910 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-09-1910 J.D. de Lind van Wijngaarden Putten
03 ??-10-1910 J.P. Paauwe Bennekom
04 ??-12-1910 G.H. Beekenkamp Delft
05 ??-01-1911 B. Batelaan Hoogeveen


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1914 B. van der Wal Hoevelaken
02 ??-01-1915 S. van Dorp Bodegraven
03 ??-02-1915 G. van Montfrans Bruchem-Kerkwijk


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1922 H.A. Leenmans Bodegraven
02 ??-03-1922 W.J. van Lokhorst Bennekom
03 ??-04-1922 G.A. Pott Oud-Beijerland
04 ??-05-1922 J.H. Koster Wouterswoude
05 ??-06-1922 B. van der Wal Barneveld
06 ??-07-1922 D.E.J. Hupkes Wanswerd
07 ??-08-1922 J. Kraaij Gorinchem
08 ??-10-1922 I. Kievit Lunteren
09 ??-11-1922 C.B. Holland Kampen
10 ??-01-1923 P. Zandt Delft
11 ??-03-1923 G. Lans secretaris GZB, wonend Zeist


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1926 J.J. Timmer Ermelo
02 ??-04-1926 D.T. Keck Garderen
03 ??-05-1926 J.H.F. Remme Amsterdam
04 ??-06-1926 D.J. van de Graaf Ridderkerk
05 ??-07-1926 J. Enkelaar Rijssen


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1931 I. Kievit Baarn
02 ??-04-1931 J.J. Timmer Ermelo
03 ??-06-1931 T. Lekkerkerker Delft
04 ??-07-1931 G. van Montfrans Barneveld
05 ??-08-1931 J.E. Klomp Ede
06 ??-09-1931 W.J. van Lokhorst Hilversum
07 ??-10-1931 J.H. Koster Montfoort
08 ??-12-1931 P. Kuijlman Doornspijk
09 ??-01-1932 K.J. van den Berg Amersfoort
10 ??-03-1932 H.J. van Schuppen Lunteren
11 ??-04-1932 N. van der Snoek Veenendaal
12 ??-06-1932 H.A. Leenmans Delft
13 ??-07-1932 A.F.P. Pop Monster
14 ??-09-1932 L. Vroegindeweij Wilnis
15 ??-11-1932 B. van Ginkel Nieuwpoort
16 ??-01-1933 J.G. Woelderink Vreeswijk


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1947 J.J. Timmer Harderwijk
02 ??-03-1947 P. Bouw Woudenberg
03 ??-05-1947 P. van den Berg Wapenveld
04 ??-06-1947 H. Bout Rotterdam-Delfshaven
05 ??-10-1947 C.C. Klerkx Op- en Neder-Andel
06 ??-11-1947 H. Harkema Wijk bij Heusden
07 ??-01-1948 A.H. Sonnenberg Ooltgensplaat
08 ??-02-1948 C. van den Boogert Ridderkerk
09 ??-03-1948 H.G. Abma IJsselstein
10 ??-04-1948 C.A. Korevaar Gouda
11 ??-07-1948 W. de Bruijn Lexmond
12 ??-08-1948 H. Goedhart Reeuwijk
13 ??-09-1948 G. Boer Putten
14 ??-11-1948 J.C. Terlouw Otterlo
15 ??-02-1949 J. van den Heuvel Schoonhoven
16 ??-03-1949 A. Breure Giessen-Nieuwkerk
17 ??-05-1949 J. de Lange Nunspeet
18 ??-07-1949 J.J. Poot Barneveld
19 ??-08-1949 J. Hovius Hoogeveen
20 ??-09-1949 G. Spilt Klaaswaal
21 ??-11-1949 A.J. Timmer Polsbroek


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1954 W.L. Tukker Delft
02 ??-12-1954 R.W. Steur Ouddorp
03 ??-01-1955 G.M. van Dieren Ede
04 ??-02-1955 J.T. Doornenbal Oene
05 ??-03-1955 G. Boer Gouda
06 ??-05-1955 C. Treure Ederveen
07 ??-06-1955 J.R. Cuperus Doornspijk
08 ??-08-1955 H. Harkema Zeist
09 ??-09-1955 R.W. Steur Ouddorp
10 ??-11-1955 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
11 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
12 ??-04-1956 J.T. Doornenbal Oene
13 ??-05-1956 W. Vroegindeweij Bleiswijk
14 ??-07-1956 A.G. Haring Loon op Zand
15 ??-09-1956 J. Hovius Dordrecht
16 ??-01-1957 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
17 ??-04-1957 G.M. van Dieren (2e keer) Ede
18 ??-06-1957 J.C. Stelwagen Rotterdam-Hillegersberg
19 ??-08-1957 J. van Dijk Garderen
20 ??-12-1957 K. van de Pol Veenendaal
21 ??-03-1958 A. Klein Kranenburg Hilversum
22 ??-06-1958 J.T. Doornenbal (2e keer) Oene
23 ??-08-1958 J. van Dijk (2e keer) Garderen
24 ??-11-1958 P. de Jong Kootwijk
25 ??-01-1959 P.J.F. Lamens Kamerik
26 ??-02-1959 R.T. Huizinga Nieuw-Beijerland


Beroepen vacature 1963:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1963 B. Haverkamp Groenekan
02 ??-11-1963 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
03 ??-12-1963 W.L. Tukker Katwijk aan Zee
04 ??-01-1964 L. Vroegindeweij Delft
05 ??-04-1964 J.T. Doornenbal Oene
06 ??-06-1964 J. van Sliedregt Baarn
07 ??-09-1964 P. de Jong Veenendaal
08 ??-10-1964 S. de Jong Houten
09 ??-01-1965 J. Hovius Dordrecht
10 ??-02-1965 W.C. Hovius Nieuw-Lekkerland
11 ??-05-1965 A. Vroegindeweij Veenendaal
12 ??-07-1965 W.C. Hovius (2e keer) Nieuw-Lekkerland
13 ??-11-1965 B. Haverkamp (2e keer) Groenekan
14 ??-02-1966 A.J. Timmer Elspeet
15 ??-05-1966 C. Treure Hasselt
16 ??-06-1966 S.P. van Assenbergh Hedel
17 ??-09-1966 J. van Sliedregt Baarn


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1971 W. van Gorsel Oude Tonge
02 ??-11-1971 C. den Boer Zeist
03 ??-12-1971 J.C. Schuurman Putten
04 ??-02-1972 A. Muilwijk Opheusden


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1976 J. Catsburg Katwijk aan Zee
02 ??-10-1976 C. den Boer Wageningen
03 ??-01-1977 A. Vlietstra Doornspijk
04 ??-03-1977 G.H. van Kooten Delft
05 ??-04-1977 J.P. Verkade Montfoort
06 ??-06-1977 W. Westland Veen
07 ??-09-1977 D. van den Berg Ede
08 ??-10-1977 J. den Hoed Sliedrecht
09 ??-12-1977 C. van den Bergh Rotterdam-Zuid
10 ??-03-1978 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
11 ??-06-1978 D.J. Budding kandidaat Driebergen
12 ??-09-1978 M. Goudriaan Goudswaard


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-06-1985 G.S.A. de Knegt Huizen
02 19-09-1985 G. Hendriks ’s-Grevelduin-Capelle


Beroepen vacature 1987 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-05-1987 A.H. Veldhuizen Herkingen


Beroepen vacature 1993 (vac. Hendriks):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-10-1993 D.J. Budding Elspeet
02 03-01-1994 M. Baan Nijkerk
03 30-03-1994 N.P.J. Kleiberg Veenendaal
04 30-05-1994 W. van Vlastuin Wouterswoude
05 05-09-1994 J. van Dijk Tholen
06 19-12-1994 E. van Rooijen Beusichem


Beroepen vacature 1993 (vac. Veldhuizen):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-11-1993 L. Groenenberg Oud-Beijerland
02 31-01-1994 P.C. van Keulen Op- en Neder-Andel


Beroepen vacature 2005 (vac. Van Rooijen):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-02-2006 P. van der Kraan Bleskensgraaf
02 04-07-2006 P.H. van Trigt Ede


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-09-2011 P. Nobel Waddinxveen 01
02 06-02-2012 G.C. Bergshoeff Bergambacht 05
03 ??-05-2012 A. Baas Apeldoorn (h.w.b.a.) 01
04 18-08-2012 P.J. den Admirant Kootwijk-Kootwijkerbroek02
05 01-12-2012 J.B. ten Hove Katwijk aan Zee 15
06 11-02-2013 C.H. Hogendoorn Oud-Beijerland 01
07 03-09-2013 F. Hoek Alblasserdam 01
08 06-11-2013 L. de Wit Bleskensgraaf 02
09 28-02-2014 H.J.T. Lubbers Nieuwe-Tonge-Herkingen 04
10 22-04-2014 P.M. van t Hof Oude Tonge 03
11 15-09-2014 J. Prins Ederveen 03


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 15 november 2019