Index >

Oudemirdum Hervormde Gemeente


Classis: * Sneek
Provincie: Friesland
Ring: Sloten
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oudemirdum opgericht in 1588:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Nijemirdum
i.c.m. Sondel sedert 1640
-
ds. S. Harings (Sible) ??-??-1588 schoolmeester Hemelum ??-05-1610 Gaastmeer
ds. A. Hummerus (Albertus) ??-??-1610 08-06-1619 overleden
ds. J. Florus (Jacobus) ??-??-1621 06-06-1625 afgezet
ds. W. Botes (Wopke) ??-07-1628 Wier 08-09-1636 overleden
ds. H. Venema (Hajo) ??-07-1639 kandidaat ??-??-1657 overleden
ds. H. Vomelius (Henricus) ??-02-1658 kandidaat ??-??-1674 overleden
ds. W. Schaevola (Wilhelmus) ??-11-1675 kandidaat 07-10-1684 Heeg
ds. J. Winkler (Johannes) ??-01-1685 Longerhouw 05-08-1686 Deinum
ds. M.A. Banning (Maurits Arnoldus) ??-04-1687 kandidaat 22-08-1708 emeritus
ds. J. Banning (Johannes) ??-11-1708 kandidaat ??-02-1735 overleden
01 ds. J.S. Stokman (Johannes Sixtus) 13-05-1736 kandidaat Leeuwarden 02-05-1741 Wier 02
01 ds. E. Aenae (Eduardus) 17-09-1741 kandidaat Sloten 10-11-1765 Harich 01
01 ds. E. Hulshoff (Eltjo) 01-12-1765 kandidaat 28-04-1779 Hiaure Bornwerd 01
01 ds. J. Crans (Justus) 16-05-1779 kandidaat Franeker 07-09-1783 Aalsum - Wetzens 01
01 ds. J.W. Florison (Johannes Wybrandus) 26-10-1783 kandidaat 28-05-1786 Pietersbierum 01
01 ds. H. Idema (Hero) 22-04-1787 kandidaat 15-09-1793 Opperdoes 01
01 ds. J. de Vries (Jacobus) 31-01-1796 emeritus Minnertsga 30-07-1797 Boksum Blessum 03
02 ds. J. Wesselius (Johannes) 08-10-1797 Oldeholtpade 16-09-1798 Idaard 01
03 ds. S.J. Bulthuis (Stephanus Johannes) 21-04-1799 Gaastmeer 15-12-1827 overleden 01
01 ds. J. Keizer (Jan) 05-10-1828 Ballum Hollum 04-04-1830 Wetsinge Sauwerd 01
01 ds. A.T. Reitsma (Anne Tjittes) 22-08-1830 kandidaat 22-07-1838 Roordahuizum 01
01 ds. F.G. ter Meulen (Frederik Gerhard) 09-12-1838 kandidaat 15-09-1850 Vrouwenparochie 01
01 ds. J. Troste 05-01-1851 kandidaat ??-03-1881 overleden 00
03 ds. T.H. Woudstra (Tittes Hanzes) 06-08-1882 kandidaat 24-10-1886 Maassluis 28
23 ds. P.J. Raap (Pieter Jochum) 12-04-1891 kandidaat Driesum 12-04-1896 Oldeboorn 05
01 ds. L.B. Tjebbes 12-07-1896 Schraard 27-09-1903 Medemblik 02
02 ds. S. Ronner (Sijbrand) 17-04-1904 Woudsend 15-12-1907 Oud-Beijerland 01
05 ds. A.H. Couve (Abraham Huibert) 14-02-1909 kandidaat s-Gravenhage 12-09-1909 overleden 00
14 ds. J.J.C. Karres (Jacobus Johannes Cornelis) 10-03-1912 kandidaat s-Gravenhage 27-08-1916 Hazerswoude 04
01 ds. H.A. Leenmans (Hendrik Arie) 17-12-1916 Schoonebeek 28-11-1920 Bodegraven 14
05 ds. A.G. Oosterhuis (Albert Gerrit) 31-07-1921 Sint Annaland 18-10-1925 Emst 01
01 ds. P. Kruijt (Pieter) 04-04-1926 Nieuwe-Tonge 12-08-1928 Kesteren 02
10 ds. N.C. Bakker (Nicolaas Cornelis) 16-02-1930 Benschop 13-09-1931 Opheusden 01
05 ds. G. van Dijk (Geert) 12-11-1933 Anjum 27-10-1940 emeritus 00
02 ds. A. de Kleine 15-06-1941 hulppred. Nijehaske 07-12-1947 Raalte 04
- ds. P. Verdam (Piet) 15-05-1946 Nijemirdum-gkhv 05-10-1947 Wijnjeterp Duurswoude 01
03 ds. T. Hettinga (Thewis) 18-04-1948 Barendrecht 30-04-1961 emeritus 00
-
2e predikantsplaats sedert 1-7-1948 tot 30-6-1970
06 ds. P. Kampstra 09-07-1950 Ned. Indi 10-10-1954 Wateringen 01
02 ds. E.C. Poepjes 23-01-1955 kandidaat Sint Johannesga 09-03-1958 Raalte 01
01 ds. A. de Kleine 09-03-1958 Raalte 24-05-1970 Woudrichem 02
01 ds. G.J. Tijsseling 03-09-1961 Suawoude 19-09-1965 Uithuizermeeden 01
04 ds. K.H. Siccama 24-04-1966 Oostermeer 24-08-1967 overleden 00
02 ds. W.J. Kolkert (Willem Jakob) 23-06-1968 g.v. Vlaardingen 02-11-1975 Nieuwerkerk 02
02 ds. J.J. ten Ham 05-09-1976 Voorthuizen (b.w.i.w.) 31-08-1981 g.v. Sneek 01
02 ds. H.J. Zoethout 10-10-1982 Colijnsplaat 30-09-1989 emeritus 00
02 ds. R. Schelling 09-09-1990 Dokkum 09-06-2002 Schoonebeek 02
01 ds. T.T. Osinga (Teije) 12-01-2003 Garijp 31-12-2006 Oudemirdum-Nijemirdum-Sondel-pg -
-
opgegaan in Oudemirdum-Nijemirdum-Sondel-pg sedert 1-1-2007

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. J. Petri 1619 Sondel 1621 Petten


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1797 M. de Haan Midwoud
02 ??-09-1797 J. Wesselius Oldeholtpade


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-09-1798 C.H. Hein Giethoorn
02 12-11-1798 H.J. Ruppel kandidaat Amsterdam
03 ??-04-1799 S. Bulthuis Gaastmeer


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1882 E. Eisma Oudega
02 ??-03-1882 W.R. Kalshoven Ede
03 ??-04-1799 T.H. Woudstra kandidaat


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1886 E. Eisma Bennekom
02 ??-02-1887 D.F. Meinsma Hantum
03 ??-04-1887 E.J. Homoet Oldeboorn
04 ??-05-1887 G. Klaarhamer Montfoort
05 ??-07-1887 C.J. Leenmans Staphorst
06 ??-09-1887 J.W.H. Kalkman Monster
07 ??-10-1887 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
08 ??-12-1887 J. Bolkestein Ter Aar
09 ??-03-1888 P.G. Datema Hasselt
10 ??-05-1888 P. Eringa Birdaard
11 ??-07-1888 A. Jonker Jutrijp-Hommerts
12 ??-08-1888 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
13 ??-10-1888 W.R. Kalshoven Ede
14 ??-06-1889 A. Jellema Idsegahuizen
15 ??-08-1889 J. Wieten Aalsmeer
16 ??-10-1889 W.M. Zijlstra kandidaat Oosthem
17 ??-11-1889 J.G. Klomp s-Graveland
18 ??-02-1890 F.T. Salverda Rijperkerk
19 ??-04-1890 J.L. Pierson Halle
20 ??-05-1890 D. Ozinga kandidaat Nieuwer-Amstel
21 ??-07-1890 J. Hoekstra Workum
22 ??-09-1890 G.H. Wagenaar kandidaat Leiden
23 ??-12-1890 P.J. Raap kandidaat Driesum


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1896 L.B. Tjebbes Schraard


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1903 C.J. Leenmans Bennekom
02 ??-12-1903 S. Ronner Woudsend


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1908 C.H. Nolke Hattem
02 ??-03-1908 P. Zandt Kamperveen
03 ??-05-1908 F.G. Hospers Kethel-Spaland
04 ??-07-1908 P. Zandt (2e keer) Kamperveen
05 ??-09-1908 A.H. Couve kandidaat s-Gravenhage


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1909 J. van Vliet Poortvliet
02 ??-02-1910 A. Eekhof kandidaat Diemen
03 ??-03-1910 L. Moolhuizen Wouterswoude
04 ??-05-1910 J.A. Broekers Krimpen aan de Lek
05 ??-06-1910 R. Jaarsma Maasland
06 ??-08-1910 J. Warmolts Hazerswoude
07 ??-10-1910 G. de Vries Gaast
08 ??-12-1910 W. de Lange s-Graveland
09 ??-01-1911 N. van der Snoek Oosternijkerk
10 ??-03-1911 N.G. Veldhoen Wapenveld
11 ??-05-1911 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
12 ??-08-1911 C. Vlasblom Woudsend
13 ??-09-1911 D. Bax Hierden
14 ??-11-1911 J.J.C. Karres kandidaat s-Gravenhage


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1916 H.A. Leenmans Schoonebeek


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1920 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)
02 ??-11-1920 S. Ronner Oene
03 ??-01-1921 P. Kruijt Staphorst
04 ??-03-1921 H.J. van Schuppen Groot-Ammers
05 ??-04-1921 A.G. Oosterhous Sint Annaland


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1926 P. Kruijt Nieuwe-Tonge


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1928 H.A. Leenmans Delft
02 ??-11-1928 W.L. Mulder Voorthuizen
03 ??-12-1928 B.G.C. Steenbeek Wierden
04 ??-01-1929 I. Kievit Baarn
05 ??-03-1929 J.H. van Paddenburgh Elspeet
06 ??-05-1929 J. van Amstel Putten
07 ??-06-1929 D.T. Keck Heteren
08 ??-08-1929 J.H. Koster Montfoort
09 ??-09-1929 A. van der Kooij Kampen
10 ??-10-1929 N.C. Bakker Benschop


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1932 J. van der Heide Hindeloopen
02 ??-02-1933 J. van Kuiken Exmorra
03 ??-03-1933 J. Jukema Vriezenveen
04 ??-06-1933 J.P.E.C. Eerhard Workum
05 ??-08-1933 G. van Dijk Anjum


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1940 J. van der Velden Nijega-Elahuizen
02 ??-03-1941 A. de Kleine hulppred. Nijehaske


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1947 M. Hanemaaijer Marrum
02 ??-11-1947 G. Hartdorff Waal Koog (Tex.)
03 ??-12-1947 T. Hettinga Barendrecht


Beroepen vacature 1948 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1948 C. Mulder hulppred. Amsterdam
02 ??-10-1948 H. Engelsma Vollenhove
03 ??-11-1948 J. Groeneveld Molkwerum
04 ??-02-1949 J. Brouwer legerpred.
05 ??-06-1949 A.H. Nijkamp hulppred. Markelo
06 ??-06-1950 P. Kamstra hulppred. Oudemirdum


Beroepen vacature 1954 (vac. Kampstra):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1954 F.J. Veldman vicaris Ophemert
02 ??-12-1954 E.C. Poepjes kandidaat Sint Johannesga


Beroepen vacature 1958 (ruiling met Poepjes):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1958 A. de Kleine Raalte


Beroepen vacature 1961 (vac. Hettinga):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1961 G.J. Tijsseling Suawoude


Beroepen vacature 1965 (vac. Tijsseling):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1965 T. Tijsma Twijzelerheide
02 ??-09-1965 W.A. Bos Sint Johannesga
03 ??-11-1965 W.E. Steenbeek kandidaat Lisse
04 ??-02-1966 K.H. Siccama Oostermeer


Beroepen vacature 1967 (vac. Siccama):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1967 P.L.M. Sterrenburg Broek op Langedijk
02 ??-02-1968 W.J. Kolkert g.v. Vlaardingen


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1975 J.L. Ravesloot Oostermeer
02 ??-03-1976 J.J. ten Ham Voorthuizen (b.w.i.w.)


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1981 J.L. Ravesloot Heemse
02 ??-08-1982 H.J. Zoethout Colijnsplaat


Beroepen vacature 1989:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-03-1990 J.A. Schilt Leimuiden
02 22-05-1990 R. Schelling Dokkum


Beroepen vacature 2002:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-09-2002 T.T. Osinga Garijp


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 20 september 2017