Index >

Oude Tonge Hervormde Gemeente


Classis: * Brielle
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sommelsdijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oude Tonge opgericht in 1576:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Nieuwe-Tonge sedert 1576 tot 1583
-
ds. J. Horstius (Johannes) ??-??-1576 Nieuwerkerk ??-??-1582 overleden
ds. G. Samuels (Gisbertus) ??-??-1583 Aalst ??-??-1585 afgezet
ds. J. Horstius (Joachim) ??-??-1585 kandidaat ??-09-1601 Alphen aan den Rijn
ds. D. Timmerman (David) 21-10-1601 kandidaat ??-10-1604 Schoonhoven
ds. S. Sixti (Sibrandus) ??-11-1604 kandidaat ??-05-1608 Ochten
ds. A. Nautius (Anthonis) 26-10-1608 kandidaat ??-05 1644 emeritus
ds. R. Oppervelt (Reynier) 27-11-1644 kandidaat ??-04-1650 overleden
ds. W. Ackersdijk (Wilhelmus) 29-10-1651 kandidaat 17-04-1678 overleden
ds. A. van Halen (Adam) ??-11-1678 kandidaat 20-01-1719 overleden
01 ds. T. Bosch (Theodorus) 02-06-1720 kandidaat Utrecht 06-04-1741 overleden 00
02 ds. J. Gordon (Jacobus) 18-03-1742 Zunderdorp 13-05-1753 Bergen op Zoom 02
02 ds. A. Klinke (Andreas) 11-11-1753 Goedereede 21-12-1759 afgezet 00
01 ds. G. de Normandie (Gabriel) 26-10-1760 Aalsmeer 06-05-1764 Barneveld 03
01 ds. J. Alting (Johannes) 15-07-1764 Schellinkhout 18-10-1767 Nijkerk 01
01 ds. J. Chevalier (Jacobus) 19-06-1768 Britsum 13-10-1771 Schoonhoven 02
01 ds. C. Brinkman (Cornelis) 24-05-1772 Alblasserdam 24-04-1774 Dirksland 01
02 ds. A. Rutgers (Abraham) 04-09-1774 Doorn 13-04-1777 Oostzaan 03
03 ds. P.W. Schierbeek (Petrus Wilhelmus) 24-08-1777 Cornjum 27-08-1780 Paramaribo 01
02 ds. C. Philippo (Cornelius) 20-05-1781 Kedichem 06-04-1788 Amersfoort 02
01 ds. G. Habbema (Gosselius) 27-07-1788 Wijnjeterp-Duurswoude 22-04-1792 Oud-Beijerland 02
04 ds. G. Mettengang (Gerrit) 28-04-1793 Poortugaal 09-10-1796 Bergambacht 01
07 ds. R.E. Vetter (Reinhard Eusebius) 05-11-1797 Sint Maartensdijk 22-11-1812 overleden 01
01 ds. J.J. le Roij (Jacobus Johannes) 07-11-1813 Sprang 17-11-1850 overleden 00
01 ds. H.Z.A. Gutteling (Henricus Zacharias Alexander) 02-05-1852 Scherpenisse 13-05-1877 emeritus 05
02 ds. T.H. van Dolder (Theodorus Henricus) 04-11-1877 Nisse 10-07-1910 emeritus 03
10 ds. M.B. Verkerk (Marcus Bron) 06-04-1913 Tholen 04-03-1917 Polsbroek 01
05 ds. F.F.J. van de Plassche 05-05-1918 Den Ham (Ov.) 03-10-1920 Krimpen aan de Lek 02
18 ds. D. Bax (Daniel) 01-06-1924 Noorden 06-05-1928 Puttershoek 03
04 ds. C. Vlasblom (Cornelis) 20-01-1929 Ter Aar 25-10-1931 Wapenveld 03
02 ds. M.B. Verkerk (Marcus Bron) 10-04-1932 Mijdrecht 14-03-1937 Daarle 01
04 ds. T.G. Vollebregt (Theodoor Gerrit) 07-11-1937 Hoornaar 03-06-1946 Ermelo 03
21 ds. J.C. Wolthers (Jan Christiaan) 03-12-1950 Nijega 30-04-1958 emeritus Eemnes-Binnen 01
05 ds. A. Jonkers (Arie) 07-06-1959 Schalkwijk 01-05-1966 Otterlo 02
10 ds. W. van Gorsel (Willem) 10-09-1967 kandidaat Montfoort 23-07-1972 Ridderkerk 20
07 ds. C. van Sliedregt (Cornelis) 23-04-1973 kandidaat Maartensdijk 04-09-1977 Wapenveld 06
16 ds. P. de Jager (Pleunis) 13-11-1979 kandidaat Sliedrecht 09-12-1984 Schoonhoven 02
03 ds. N.P.J. Kleiberg (Nicolaas Pieter Jan) 18-08-1985 Vinkeveen 28-03-1990 Veenendaal 01
05 ds. P.J. Teeuw (Pieter Jan) 17-03-1991 Moordrecht-deelgemeente 03-09-1995 Veenendaal 02
11 ds. A. van Lingen (Anthonie) 26-10-1997 kand. Krimpen aan den IJssel 16-02-2003 Kinderdijk 01
03 ds. L. de Wit (Leendert) 04-01-2004 kandidaat Arnemuiden 21-12-2008 Bleskensgraaf 02
01 ds. P.M. van t Hof (Pieter Marinus) 05-07-2009 kandidaat Sint Annaland 21-09-2014 Huizen 04
08 ds. M. Kreuk (Marco) 24-09-2017 Noordhorn

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
P. Adriani (Petrus) 11-1758 kandidaat Utrecht
D. Scheepmaker (voor Langstraat) 04-10-1970


Beroepen vacature 1741:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-09-1741 J. Koerte Serooskerke
02 ??-01-1742 J. Gordon Zunderdorp


Beroepen vacature 1753:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-06-1753 dr. A. Comrie Woubrugge
02 10-09-1753 A. Klinke Goedereede


Beroepen vacature 1774:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-04-1774 D.A. Reguleth Amerongen
02 19-05-1774 A. Rutgers Doorn


Beroepen vacature 1777:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-03-1777 J.W. van Yssum Hilversum
02 02-04-1777 J.A. Rietmeijer Voorthuizen
03 25-05-1777 P.W. Schierbeek Cornjum


Beroepen vacature 1780:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-08-1780 C.J. van Noorden Wijk bij Heusden
02 06-11-1780 C. Philippo Kedichem


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-04-1788 G. Habbema Wijnjeterp-Duurswoude


Beroepen vacature 1792:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-05-1792 C. Kumsius Nieuwerkerk aan den IJssel
02 10-07-1792 J. de Waal Garderen
03 09-08-1792 C. Fortuin Vuren-Dalem
04 25-10-1792 G. Mettengang Poortugaal


Beroepen vacature 1796:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-10-1796 prof. J. Verloren Maastricht
02 25-02-1797 J. Schoonderbeek Opheusden
03 01-04-1797 M. Jongeneel Ede
04 17-05-1797 W. Schintzel Kockengen
05 17-07-1797 A.E.A. de la Porte Oostkapelle
06 05-08-1797 J.H. Mahlstede Oostvoorne
07 11-09-1797 R.E. Vetter Sint Maartensdijk


Beroepen vacature 1812:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-05-1813 J.J. le Roij Sprang


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1851 H.Z.A. Gutteling Scherpenisse


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1877 A. van Griethuysen Rotterdam-Overschie
02 ??-08-1877 T.H. van Dolder Nisse


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1910 P. van Toorn Sprang
02 ??-11-1910 J.F.H. Remme Vinkeveen
03 ??-01-1911 J. Kraaij Leerbroek
04 ??-03-1911 H. van der Elst Genemuiden
05 ??-10-1911 A.H.J.G. van Voorthuizen kandidaat Ede
06 ??-01-1912 J.P. Paauwe Bennekom
07 ??-08-1912 P. de Looze Waarder
08 ??-09-1912 J.G.R. Langhout kandidaat Hilversum
09 ??-10-1912 B. van der Wal Hoevelaken
10 ??-01-1913 M.B. Verkerk Tholen


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1917 D.E.J. Hupkes Wanswerd
02 ??-06-1917 J.H. Koster Grevelduin-Capelle
03 ??-08-1917 O.J. van Rootselaar Bergschenhoek
04 ??-10-1917 J.H. van Paddenburgh Staphorst
05 ??-01-1918 F.F.J. van de Plassche Den Ham (Ov.)


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1920 W.J. Kolkert (toez.) Loon op Zand
02 ??-10-1920 W.J. Kolkert (2e keer) Loon op Zand
03 ??-01-1921 T. Lekkerkerker IJsselmuiden-Grafhorst
04 ??-04-1921 IJ. Doornveld IJsselstein
05 ??-06-1921 J.H.T. Rappard Brakel
06 ??-08-1921 G. Alers Middelharnis
07 ??-10-1921 J.J. Timmer Montfoort
08 ??-02-1922 A. Meijers Woubrugge
09 ??-04-1922 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
10 ??-07-1922 A.M. den Oudsten Dinteloord
11 ??-09-1922 M.B. Verkerk Gouderak
12 ??-12-1922 W.L. Mulder Benthuizen
13 ??-02-1923 J.H. van der Wal Papendrecht
14 ??-05-1923 J.H. van Paddenburgh Elspeet
15 ??-06-1923 A. van Griethuysen Oud-Vossemeer
16 ??-08-1923 F. van Asch Den Ham (Ov.)
17 ??-11-1923 G. Alers Nieuw-Lekkerland
18 ??-02-1924 D. Bax Noorden


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1928 J. Kraaij Staphorst
02 ??-06-1928 J. van Amstel Putten
03 ??-08-1928 H. Ewoldt Raamsdonk
04 ??-09-1928 C. Vlasblom Ter Aar


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1931 S. Goverts Gameren
02 ??-01-1932 M.B. Verkerk Mijdrecht


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1937 T. van der Hee Polsbroek
02 ??-04-1937 A. de Leeuw Willige Langerak
03 ??-06-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
04 ??-07-1937 T.G. Vollebregt Hoornaar


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1946 M. Verkerk Moerkapelle
02 ??-06-1946 J.W. de Bruijn Willige Langerak
03 ??-07-1946 J. van Dijk Monster
04 ??-08-1946 J.C. Stelwagen Giessendam-Neder-Hardinxveld
05 ??-10-1946 H. Harkema Wijk bij Heusden
06 ??-12-1946 J. Bakker Veenendaal
07 ??-02-1947 J. Koele Genderen
08 ??-04-1947 C.C. Klerkx Op- en Neder-Andel
09 ??-06-1947 J. van Vliet Hellouw
10 ??-09-1947 N. Kleermaker Veen
11 ??-10-1947 H.A. van Slooten Haaften
12 ??-05-1948 J. Slok Dordrecht
13 ??-08-1948 J. Hovius Hoogeveen
14 ??-10-1948 L. van der Peut Besoyen
15 ??-12-1948 A. Breure Giessen-Nieuwkerk
16 ??-06-1949 A.J. Timmer Polsbroek
17 ??-07-1949 J. van Wier Kesteren
18 ??-11-1949 A. Terlouw Tietjerk
19 ??-01-1950 H. Jongebreur Mastenbroek
20 ??-06-1950 D.B. van Lokhorst Bergschenhoek
21 ??-10-1950 J.C. Wolthers Nijega


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1958 S. Meijers Hoogblokland
02 ??-07-1958 A. van Eijk Benthuizen
03 ??-09-1958 G.J. Jansen Daarle
04 ??-10-1958 D. van den Berg Oud-Alblas
05 ??-01-1959 A. Jonkers Schalkwijk


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1966 H.J. de Bie Alblasserdam
02 ??-04-1966 J. Noltes Ridderkerk-Slikkerveer
03 ??-05-1966 L. Doppenberg Wilsum
04 ??-07-1966 dr. C.A. Tukker kandidaat Leiden
05 ??-09-1966 J. Kortleve Klundert
06 ??-10-1966 G. van Estrik Genemuiden
07 ??-12-1966 B.A. van Donkersgoed Sint Philipsland
08 ??-01-1967 J. Bos Lunteren
09 ??-05-1967 G. Broere Dinteloord
10 ??-06-1967 W. van Gorsel kandidaat Montfoort


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1972 H. Veldhuizen Lopik
02 ??-06-1972 A. van Brummelen Hierden
03 ??-08-1972 W. Verboom Benschop
04 ??-10-1972 G. van den End Zalk-Veecaten
05 ??-11-1972 E.M. Bakker Rijssen
06 ??-01-1973 I. Kok Baarn
07 ??-02-1973 C. van Sliedregt kandidaat Maartensdijk


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1977 drs. B. Oosterom Oudewater
02 ??-09-1977 G. de Greef Wijngaarden
03 ??-10-1977 R.E. Kuus Putten
04 ??-12-1977 J.D. van Roest Ederveen
05 ??-01-1978 M. Baan Aalburg
06 ??-03-1978 J. Koolen IJsselstein
07 ??-04-1978 L. Schaap Eemnes-Buiten
08 ??-05-1978 J. Smit Hilversum
09 ??-08-1978 drs. C. Blenk Woubrugge
10 ??-10-1978 P. Alblas Barneveld
11 ??-11-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum
12 ??-01-1979 P. Kolijn Krimpen aan den IJssel (b.w.)
13 ??-03-1979 drs. G. van den End Papendrecht
14 ??-04-1979 J.H.C. Olie Linschoten
15 ??-06-1979 A.W. van der Plas Rijssen
16 ??-08-1979 P. de Jager kandidaat Sliedrecht


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1985 R.H. Kieskamp Leerdam
02 ??-03-1985 L.C. Talsma Wilsum
03 ??-04-1985 N.P.J. Kleiberg Vinkeveen


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1990 dr. P. Vermeer Kesteren
02 ??-04-1990 J.C. den Toom Emst
03 ??-05-1990 M. Goudriaan Apeldoorn (b.w.)
04 ??-09-1990 H. Roseboom Boven-Hardinxveld
05 ??-11-1990 P.J. Teeuw Moordrecht (deelgem.)


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1995 J.P. Nap Barneveld
02 ??-11-1995 H. Schipaanboord Waddinxveen
03 ??-01-1996 M.A. van den Berg Groot-Ammers
04 ??-04-1996 J.C. de Groot Dordrecht
05 ??-05-1996 D. Breure Wilnis
06 ??-09-1996 J. Plomp Wierden
07 ??-10-1996 A. Jonker Barendrecht (b.w.)
08 ??-01-1997 G.C. de Jong Sliedrecht
09 ??-03-1997 A.D. Goijert Bunschoten
10 ??-05-1997 C. van der Worp Ede
11 ??-07-1997 A. van Lingen kandidaat Krimpen aan den IJssel


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-2003 J. Prins kandidaat Sint Annaland
02 ??-07-2003 H. Harkema Onstwedde
03 ??-10-2003 L. de Wit kandidaat Arnemuiden


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-2009 P.M. van t Hof kandidaat Sint Annaland


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-2015 C.H. Bijl Bruchem-Kerkwijk 02
02 20-03-2015 A.C. de Kruijf Haaften 01
03 18-06-2015 J.H. Lammers Ridderkerk 02
04 14-11-2015 L.J. Vogelaar Gravenhage 01
05 04-10-2016 P.D. Teeuw kandidaat Papendrecht 01
06 28-12-2016 G.D. Kamphuis Goes-hwba 01
07 22-02-2017 B. van Werven Zuilichem 01
08 15-06-2017 M. Kreuk Noordhorn 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 11 december 2018