Index >

Otterlo Hervormde Gemeente


Classis: * Ede
Provincie: Gelderland
Ring: Lunteren
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Otterlo opgericht in 1581:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. W. van Moers (Wilhelmus) ??-??-1581
ds. A. Oosterbeeck (Andreas) ??-??-1584
ds. P. Sonnius (Petrus) 11-09-1592 voorheen Emmerik ??-??-1593 Ede
ds. J. Walwijn (Jacobus) ??-07-1597 ??-03-1603 afgezet
ds. P. Vigelius (Petrus) ??-05-1604 kandidaat ??-??-1608
ds. H. Schrammius (Henricus) ??-??-1608 kandidaat ??-??-1624 Voorst
ds. V. Pibonis Enema (Vitus) ??-??-1627 kandidaat ??-11-1627 Longerhouw
ds. A. Altius (Arnoldus) ??-??-1628 kandidaat ??-??-1653 overleden
ds. J. Rhijnvisch (Johannes) ??-??-1654 kandidaat ??-??-1662 overleden
ds. A. van Kalckensteyn (Antonius) ??-??-1663 kandidaat ??-??-1678 overleden
ds. N. van der Meer (Nicolaas) ??-??-1679 kandidaat ??-??-1682 Nijkerk
ds. I. Wilbrenninck (Isaac) ??-??-1683 kandidaat 04-10-1689 Amersfoort
ds. J. Heeser (Johannes) ??-??-1690 kandidaat ??-??-1700 Doesburg
ds. W. Boonzaayer (Willem) 16-06-1700 kandidaat 25-04-1730 overleden
01 ds. J.P. Scheidius (Johann Philipp) 12-11-1730 kandidaat Zutphen 08-11-1733 Wageningen 01
01 ds. L.A. Swarte (Lambertus Arnoldus) 24-10-1734 kandidaat Emden 17-04-1740 Ditzum (Ost-Friesland) 01
01 ds. H. Engelberts (Henricus) 11-12-1740 kandidaat Amsterdam 19-11-1747 Wageningen 01
01 ds. R.A. ten Brink (Rudolph Arent) 31-03-1748 kandidaat Nijmegen 21-09-1749 Hattem 01
01 ds. T.A. Grasstek (Thomas Arnoldus) 26-04-1750 kandidaat Leiden 01-08-1762 Hasselt 01
01 ds. J. van Diermen (Johannes) 01-01-1763 kandidaat Putten 04-08-1765 Domburg 01
01 ds. C.H.D. Ballot (Christophorus Henricus Didericus) 02-03-1766 kandidaat Utrecht 29-09-1771 Heer Arendskerke 02
01 ds. H. van Iterson (Henricus) 22-03-1772 kandidaat Amsterdam 03-02-1793 emeritus 00
01 ds. J. van der Linden (Johannes) 18-08-1793 kandidaat 17-09-1794 Oosterbeek 01
01 ds. L. Bakker (Leffert) 25-10-1795 kandidaat 11-06-1797 Kesteren 01
02 ds. F. van den Ham (Frederik) 15-04-1798 kandidaat 05-08-1804 IJsselstein 03
01 ds. G. Schoonderbeek (Gerardus) 22-02-1805 kandidaat 01-11-1807 Nunspeet 04
01 ds. J.H. Gillissen (Jan Hendrik) 03-07-1808 kandidaat 25-11-1810 Warmond 01
01 ds. W.G. Mann (Willem Godefridus) 31-03-1811 kandidaat Utrecht 28-04-1822 Kerkwerve 01
02 ds. J. Diesel (Johannes) 08-12-1822 Bergen (N-H.) 07-01-1827 Rheden 01
02 ds. T.J. Wijnoldi (Theodorus Johan) 12-08-1827 Egmond aan Zee 19-03-1844 overleden 00
02 ds. J.F. Blaauw (Josephus Franciscus) 02-03-1845 kandidaat 16-05-1847 Renswoude 02
03 ds. B.J. Adriani (Bernard Jacob) 21-11-1847 kandidaat 28-04-1850 Waddinxveen 01
02 ds. J. Binneweg (Jacob) 13-10-1850 Westkapelle 29-08-1852 Harderwijk 02
02 ds. F.W. Merens (Frederik Willem) 20-02-1853 kandidaat 17-02-1856 Baarn 01
01 ds. W.G. van den Broek (Wouterus Gijsbertus) 05-10-1857 Grevelduin-Capelle 31-10-1858 emeritus 00
01 ds. H. van Broekhuizen (Hermanus) 12-12-1858 kandidaat ??-04-1861 Kaap de Goede Hoop 01
01 ds. J.J.A. Ploos van Amstel (Johannes Jacobus Ahasuerus) 14-04-1861 kandidaat 27-09-1863 Reitsum 01
02 ds. W. Hasselman (Willem) 17-04-1864 kandidaat 30-07-1864 overleden 00
01 ds. C.C.J. Hiebendaal (Carel Christiaan Jenneke) 29-10-1865 kandidaat 23-05-1869 Driel 06
01 ds. P.E. Barbas (Pieter Eento) 19-09-1869 kandidaat Utrecht 01-09-1872 Amerongen 04
05 ds. W. Petri (Willem) 17-08-1873 Wemeldinge 26-09-1875 t Woud 01
03 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 12-11-1876 Yerseke 27-11-1881 Oosterwijk 06
39 ds. J.J. Kuijper (Jacobus Johannis) 16-09-1894 kandidaat Kampen 30-04-1899 Hien - Dodewaard 06
03 ds. H.J. Olthuis (Hendrik Jan) 25-03-1900 kandidaat Elburg 07-06-1903 Harmelen 05
01 ds. F. Schrale (Freerk) 30-08-1903 kandidaat Balk 29-07-1906 Valburg 01
01 ds. D. van Luttervelt (Daniel) 17-03-1907 Sprang 05-04-1908 Bergschenhoek 01
07 ds. B.J. Werther (Bartholomeus Johannes) 12-09-1909 kandidaat Grevelduin-Capelle 27-09-1914 Hedel 09
01 ds. G. Grootjans (Geert) 07-03-1915 kandidaat Amsterdam 23-09-1917 Ommeren 03
11 ds. L.G. Bolkestein (Lubbertus Gerhardus) 11-07-1920 Kockengen 28-10-1928 Gravenmoer 01
01 ds. H. Japchen (Hendrik) 27-04-1930 Opheusden 01-10-1933 Doornspijk 05
06 ds. A. Dekker (Arie) 02-06-1935 Emst 31-03-1939 emeritus 00
09 ds. W. de Bruijn (Willem) 02-11-1941 kandidaat Ederveen 24-03-1946 Lexmond 01
02 ds. J.C. Terlouw (Jan Cornelis) 14-07-1946 Wezep 16-09-1956 Bodegraven 33
05 ds. J.C.W. Kruishoop (Johan Christiaan Willem) 17-03-1957 Meerkerk 30-11-1965 emeritus 00
01 ds. A. Jonkers (Arie) 08-05-1966 Oude Tonge 31-07-1970 ontheven 00
01 ds. J. Bos (Johannes) 10-09-1972 Lunteren 02-01-1985 overleden 10
05 ds. G. van Leijen (Gerard) 08-06-1986 Wilnis 01-05-1994 vervroegde uit treding 00
08 ds. J.H. Adriaanse (Jan Hendrik) 17-04-1995 kandidaat Houten 07-04-2002 Dinteloord 01
02 ds. P.B. Verspuij (Pieter Bastiaan) 02-03-2003 Boven-Hardinxveld


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-06-1797 C. Kumsius Woensel
02 23-03-1798 F. van den Ham kandidaat


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1822 A. Dieperink Midwoud
02 19-06-1822 J. Diesel Bergen


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1827 J.G.H. ten Dall Burgharen
02 02-05-1827 T.J. Wijnoldi Egmond aan Zee


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1844 A.G. van Dijkhuizen Ouddorp
02 ??-11-1844 J.F. Blaauw kandidaat


Beroepen vacature 1847:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-06-1847 J.A.C. Nonhebel Nieuw-Loosdrecht
02 05-07-1847 J.A.C. Nonhebel (2e keer) Nieuw-Loosdrecht
03 08-08-1847 B.J. Adriani kandidaat


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1850 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
02 ??-06-1850 J. Binneweg Westkapelle


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1852 J.G. Verhoeff kandidaat
02 ??-10-1852 dr. F.W. Merens kandidaat