Index >

Oosterwolde-Noordeinde Hervormde Gemeente


Classis: * Hattem
Provincie: Gelderland
Ring: Wezep
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Oosterwolde-Noordeinde opgericht in 1592:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Nuckius (Johannes) ??-??-1592 pastor Oosterwolde ??-??-1617 overleden
ds. H.J. Soestius (Henrikus Johannes) ??-??-1618 afgezet Genemuiden ??-??-1642 overleden
ds. G. Rynvisch (Gerlakus) ??-??-1643 kandidaat ??-??-1657 overleden
ds. H. Hegeman (Helmichius) ??-??-1658 kandidaat ??-??-1677 Vorchten
ds. P. Martinius (Petrus) ??-??-1677 kandidaat ??-??-1679 Nunspeet
ds. G. a Lieren (Gerardus) ??-??-1679 kandidaat ??-??-1683 Elburg
ds. G. Hilarius (Gerhardus) 27-06-1683 kandidaat ??-??-1687 Wanneperveen
ds. D. van Zeist (David) ??-??-1687 kandidaat ??-??-1700 Gouda
ds. B. Stortenbeek (Bernhardus) ??-??-1701 ??-11-1715 Stedum
ds. J. van Wessel (Johannes) ??-??-1716 legerpred. ??-12-1718 overleden 00
01 ds. J.C. Apeldooorn (Johannes Cornelius) 03-03-1720 kandidaat Harderwijk 12-10-1728 overleden 00
01 ds. O. Rave (Ortwinus) 12-06-1729 kandidaat Deventer 23-12-1776 overleden 00
02 ds. E.W. Brink (Egbertus Wilhelmus) 28-11-1777 kandidaat ??-??-1790 afgezet > later hersteld 00
02 ds. A. van Eerde (Albert) 28-08-1791 kandidaat Groningen ??-07-1828 overleden 00
03 ds. H. Slothouber (Hendrik) 01-01-1830 Garderen 04-12-1836 Huizen 04
02 ds. C.D.L. Bahler (Christiaan Daniël Louis) 11-06-1837 Elspeet 26-07-1840 Aalst 01
02 ds. J.C. Eijkman (Johannes Christiaan) 14-03-1841 Nederlangbroek 29-09-1844 Balk 06
05 ds. G.A. van der Flier (Gerardus Albertus) 07-09-1845 Aarlanderveen 07-12-1862 overleden 08
02 ds. H.J. den Boer (Hendrik Jacobus) 03-04-1864 Opheusden 07-11-1869 Giessen-Oudekerk 05
07 ds. L.H.A. Bahler (Louis Henri Antoine) 30-10-1870 Kesteren 11-04-1880 Lage-Zwaluwe 04
06 ds. P.J. Hopman (Pieter Johan) 16-01-1881 Wouterswoude 31-08-1884 Ouderkerk aan den IJssel 04
01 ds. E.A. Lazonder (Elisa Anne) 23-11-1884 Zegveld ??-02-1890 emeritus 63
05 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 05-04-1891 Burgwerd 12-08-1900 Delft 14
01 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 02-12-1900 Ouderkerk aan den IJssel 21-06-1903 Groot-Ammers 01
03 ds. P. Kuijlman (Pieter) 03-01-1904 Barneveld 01-06-1913 Lunteren 05
06 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 15-03-1914 Wanswerd 01-10-1916 IJsselmuiden - Grafhorst 02
01 ds. C.J. Leenmans (Casimier Johannes) 04-02-1917 Utrecht 15-05-1921 Waarder 11
13 ds. J. van Amstel (Jan) 06-03-1923 kandidaat Zeist 04-10-1925 Putten 02
08 ds. D.E.J. Hupkes (Dirk Evert Jan) 27-11-1927 Wanswerd 05-05-1935 emeritus 09
01 ds. M.J. Lekkerkerker (Mattheus Johannes) 17-11-1935 Kockengen 11-10-1942 Houten 03
09 ds. J. van Rootselaar (Jacob) 14-05-1944 Wanswerd 27-03-1949 Oud-Alblas 08
01 ds. J.G. Abbringh (Jan George) 19-06-1949 Benschop 10-03-1957 IJsselmuiden - Grafhorst 14
20 ds. J.T. Cazander (Johan Tjakko) 04-10-1959 kandidaat Gameren 12-04-1964 Scherpenzeel (Gld.) 05
16 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 27-03-1966 Hagestein 29-11-1970 Leerdam 16
02 ds. H. Vreekamp (Henk) 12-04-1971 kandidaat Houten 13-06-1976 Epe (b.w.) 15
12 ds. K. ten Klooster (Klaas) 15-10-1977 kandidaat Katwijk aan Zee 21-03-1982 Lunteren 02
04 ds. G. de Greef (Gerrit) 11-09-1982 Nederhemert 25-09-2004 losgemaakt > Oosterwolde-hhg02
08 ds. A. Snoek (Adriaan) 22-04-2007 Nieuwer ter Aa 14-10-2012 Kesteren 02
01 ds. J.N. Zuijderduijn (Jacob Nicolaas) 23-06-2013 Nieuw-Lekkerland

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. de Leeuw (voor Noordeinde) 26-01-1845 emeritus
H. van Meerten (voor Noordeinde) 08-07-1894 De Bilt ??-10-1895 Elst (Utr.)
J.H. de Reuver (Johan Herman) (voor Noordeinde) 05-12-1895 Ankeveen 01-11-1943 emeritus
J. Hubach (Johannes) (voor Noordeinde) ??-09-1943 IJsselmuiden 28-02-1954 Giessendam-Neder-Hardinxveld


Beroepen vacature 1776:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-07-1777 G.H. Heyn kandidaat
02 ??-09-1777 E.J. Brink kandidaat (na loting)


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-01-1791 B. Clement Voorthuizen
02 30-05-1791 A. van Eerde kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-06-1829 P.D. Koopmans Drogeham
02 08-07-1829 P.D. Koopmans (2e keer) Drogeham
03 04-09-1829 H. Slothouber Garderen


Beroepen vacature 1836:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-03-1837 C. Witteveen Harderwijk
02 27-03-1837 C.D.L. Bahler Elspeet


Beroepen vacature 1840:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1840 J.J. Knap Aarlanderveen
02 ??-08-1840 J.C. Eijkman Nederlangbroek


Beroepen vacature 1844:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1844 S.J. de Hoest Nijkerk
02 ??-12-1844 P.D. Koopmans Rinsumageest
03 ??-01-1845 J.C. Eijkman Balk
04 ??-05-1845 C.D.L. Bahler IJlst
05 ??-06-1845 G.A. van der Flier Aarlanderveen


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1863 N. Warmolts Gerkesklooster
02 ??-11-1863 H.J. den Boer Opheusden


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1869 N. Warmolts Ee
02 ??-01-1870 G. Ringnalda Aarlanderveen
03 ??-02-1870 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
04 ??-04-1870 C.H. Koopman Staphorst
05 ??-05-1870 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
06 ??-06-1870 J.H. Guldenarm Oosthem
07 ??-08-1870 L.H.A. Bahler Kesteren


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1880 J.H. Guldenarm Vuursche
02 ??-06-1880 P. Deetman Kampen
03 ??-07-1880 E.A. Lazonder Zegveld
04 ??-08-1880 E.E. Gewin Renkum
05 ??-10-1880 C.P.N. Pikaar Harmelen
06 ??-12-1880 P.J. Hopman Wouterswoude


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1884 E.A. Lazonder Zegveld


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1890 C.J. Leenmans Rotterdam-Overschie
02 ??-06-1890 J. Bolkestein Ter Aar
03 ??-07-1890 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
04 ??-08-1890 C. Ynzonides Ouderkerk aan den IJssel
05 ??-09-1890 H. van Griethuijsen Burgwerd


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1900 E.J. Homoet Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1903 D.E.J. Hupkes Genemuiden
02 ??-08-1903 B. van der Wal Waddinxveen
03 ??-10-1903 P. Kuijlman Barneveld


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1913 W. Bieshaar Zetten-Andelst
02 ??-07-1913 J.M.P. Schippers Ede
03 ??-08-1913 B. Batelaan Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-09-1913 K.J. van den Berg Hoogeveen
05 ??-10-1913 P. de Looze Waarder
06 ??-11-1913 T. Lekkerkerker Wanswerd


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1916 C.J. Leenmans Utrecht


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1921 B. Batelaan Amersfoort
02 ??-07-1921 J.J. Timmer Montfoort
03 ??-08-1921 J. de Bruin Zeist
04 ??-09-1921 B.N.B. Bouthoorn Wapenveld
05 ??-10-1921 S. Ronner Oene
06 ??-12-1921 D.J. van de Graaf Raamsdonk
07 ??-01-1922 J. Bus Ouddorp
08 ??-03-1922 P. Zandt Delft
09 ??-04-1922 W.J. van Lokhorst Bennekom
10 ??-06-1922 H.A. Heijer Vlaardingen
11 ??-07-1922 I. Kievit Lunteren
12 ??-09-1922 G.A. Pott Oud-Beijerland
13 ??-11-1922 J. van Amstel kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1925 J. Kraaij Staphorst
02 ??-10-1926 J.G. Dekking Kesteren
03 ??-12-1926 A.F.P. Pop Vaassen
04 ??-02-1927 D.J. van de Graaf Ridderkerk
05 ??-04-1927 C.J. van der Graaf Ameide-Tienhoven
06 ??-06-1927 G. Alers Nieuw-Lekkerland
07 ??-07-1927 P. Kuijlman Houten
08 ??-09-1927 D.E.J. Hupkes Wanswerd


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1935 M.J. Lekkerkerker Kockengen


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1942 L. Brasser Bruchem-Kerkwijk
02 ??-01-1943 J.H. Cirkel Leerbroek
03 ??-03-1943 W.L. Mulder Veenendaal
04 ??-05-1943 I. Schipper Bunschoten
05 ??-07-1943 R.W. Steur Oldebroek
06 ??-09-1943 P.J.F. Lamens Hellouw
07 ??-11-1943 G. Huls Ter Aar
08 ??-12-1943 J. de Lange Wilsum
09 ??-01-1944 J. van Rootselaar Wanswerd


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1949 J.G. Abbringh Benschop


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1956 J.H. Cirkel Woudenberg
02 ??-01-1957 C. Treure Ederveen
03 ??-03-1957 J. Lekkerkerker Bergambacht
04 ??-05-1957 J.T. Doornenbal Oene
05 ??-09-1957 J. Bakker Giessendam-Neder-Hardinxveld
06 ??-10-1957 C. Graafland Ameide-Tienhoven
07 ??-12-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
08 ??-01-1958 G. van Estrik Nieuwland-Oosterwijk
09 ??-03-1958 I. Schipper Ede
10 ??-04-1958 L. Vroegindeweij Gameren
11 ??-07-1958 W. Vroegindeweij Bleiswijk
12 ??-09-1958 D. van den Berg Oud-Alblas
13 ??-10-1958 L. Trouwborst ’s-Grevelduin-Capelle
14 ??-12-1958 J. Lekkerkerker (2e keer) Bergambacht
15 ??-01-1959 P.J.F. Lamens Kamerik
16 ??-03-1959 P. de Jong Kootwijk
17 ??-04-1959 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
18 ??-05-1959 T. Langerak Vinkeveen
19 ??-06-1959 W.L. Tukker Rotterdam
20 ??-07-1959 J.T. Cazander kandidaat Gameren


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1964 P. Alblas Scherpenisse
02 ??-03-1964 B.M. Meijndert Waarder
03 ??-04-1964 J. Smit Lopik
04 ??-06-1964 R.E. Kuus Linschoten
05 ??-08-1964 C. den Boer Sliedrecht
06 ??-09-1964 J. den Hoed Wijk bij Heusden
07 ??-10-1964 G.C. Post Brandwijk
08 ??-11-1964 J. Smit Werkendam
09 ??-01-1965 A. Vlietstra kandidaat Hoogeveen
10 ??-02-1965 J. den Hoed Wijk bij Heusden
11 ??-05-1965 J.C. Schuurman Schoonhoven
12 ??-06-1965 I. Boot Wijngaarden
13 ??-07-1965 P. Koeman kandidaat Huizen
14 ??-08-1965 J. Vos Rijssen
15 ??-09-1965 C.J. van den Broek Nieuwland-Oosterwijk
16 ??-10-1965 T. Lekkerkerker Hagestein


Beroepen vacature 1970:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1970 G. van Estrik Genemuiden
02 ??-01-1971 H. Vreekamp kandidaat Houten


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1976 H.F. Klok kandidaat Woerden
02 ??-05-1976 L. Quist Molenaarsgraaf
03 ??-08-1976 J. Vos Putten
04 ??-09-1976 J. Bos Lunteren
05 ??-11-1976 J.C. Schuurman Putten
06 ??-01-1977 A. Beens Wekerom
07 ??-02-1977 R.E. Kuus Putten
08 ??-03-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
09 ??-04-1977 G. van den End Papendrecht
10 ??-05-1977 C. van Sliedregt Oude Tonge
11 ??-06-1977 C. den Boer Wageningen
12 ??-07-1977 K. ten Klooster kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1982 H. Harkema Brakel
02 ??-04-1982 W. van Gorsel Wijk bij Heusden
03 ??-05-1982 A. van Brummelen Huizen
04 ??-06-1982 G. de Greef Nederhemert


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-03-2005 M.M. van Campen Hedel
02 21-06-2005 J. van Dijk Ridderkerk
03 26-09-2005 J.P.J. Voets Stolwijk
04 28-02-2006 M. Klaassen kandidaat Rhenen
05 11-04-2006 G. van Wijk Wezep
06 ??-06-2006 M. Goudriaan Lunteren-hhg
07 04-09-2006 A.J. Kunz Groot-Ammers
08 28-11-2006 A. Snoek Nieuwer ter Aa


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-12-2012 J.N. Zuijderduijn Nieuw-Lekkerland 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018