Index >

Onstwedde Hervormde Gemeente


Classis: * Oost-Groningen
Provincie: Groningen
Ring: Stadskanaal
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Onstwedde opgericht in 1596:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Mensingius (Johannes) ??-??-1596 r-k pastoor 17-05-1606
ds. J. Havenberg (Justinus) ??-??-1612 ??-??-1615 Sauwerd
ds. M. Fabricius (Matthias) ??-??-1615 ??-??-1619
ds. J. Fabricius (Johannes) ??-??-1619 ??-??-1630 overleden
ds. J.H. Francq (Johannes Henrici) ??-??-1632 ??-04-1669
ds. M. Borgesius (Michaël) 10-07-1670 ??-??-1672 ’t Zandt
ds. E. Molanus (Everwinus) 26-01-1673 kandidaat 02-09-1711 overleden
ds. E. Molanus (Ernestus) 14-02-1712 legerpred 25-10-1734 overleden
01 ds. H. Molanus (Harbertus) 24-04-1736 kandidaat 31-10-1768 emeritus 00
01 ds. H. Beekhuis (Hermannus) 12-06-1769 Noordlaren 02-10-1774 Emden-O-Friesland 04
02 ds. N.P. Ross (Nicolaus Petrus) 24-09-1775 Weenigermoer-O-Friesland 02-03-1777 overleden 00
01 ds. J.A.Z. Meiling (Johannes Albertus Zeno) 17-05-1778 kandidaat Lingen 27-01-1800 overleden 00
01 ds. A. Oomkens (Adamus) 05-10-1800 Engelbert 14-04-1842 overleden 02
01 ds. H.E. Gravemeijer (Henricus Eskelhoff) 10-12-1843 Ryssum-O-Friesland 10-08-1852 Losdorp 01
06 ds. W. Pollen (Wijnand) 09-10-1853 Hattem 06-05-1864 overleden 02
01 ds. H.E. Gravemeijer (Henricus Eskelhoff) 02-07-1865 Midwolda 01-05-1878 emeritus 07
05 ds. L. Haan (Ludolf) 22-06-1879 Hoogblokland 28-08-1881 Driebergen 03
01 ds. H.Y. Ynsonides (Hans Ynso) 30-10-1881 Minnertsga 06-04-1890 Stedum 04
01 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 18-05-1890 Opheusden 27-09-1891 Staphorst 01
07 ds. J.F. de Klerk (Johannes Frederik) 02-10-1892 Ameide-Tienhoven 29-07-1894 Charlois 01
07 ds. E. Weidner (Everardus) 19-05-1895 Ochten 16-08-1925 emeritus 00
03 ds. J.C. Wolthers (Johan Christiaan) 06-12-1925 Sprang 28-02-1932 Putten 11
02 ds. A. Luteijn (Abraham) 08-05-1932 Huizen 03-08-1947 Loenen aan de Vecht 02
01 ds. A.L. van de Smit (Adriaan Leonard) 16-11-1947 Waspik 20-06-1954 Maarssen 06
06 ds. H.A. van Slooten (Hendrik Adriaan) 21-11-1954 Wierden 18-09-1960 Voorthuizen 04
01 ds. J. van ’t Ende (Johannes) 13-11-1960 Noordeloos 22-05-1966 Rijssen 03
04 ds. J. Broekhuis (Jan) 11-09-1966 Waverveen 13-08-1972 Schoonhoven 03
08 ds. W.J.C. van Rennes (Willem Jan Cornelis) 26-08-1973 Streefkerk 30-07-1978 Sprang 01
06 ds. H.C. Marchand (Huib C.) 06-05-1979 hulppred. Dorkwerd 16-10-1983 Harderwijk 02
08 ds. H. Harkema (Harke) 02-09-1984 Brakel 11-06-2006 Middelharnis 28
02 ds. J.M. Viergever (Johan Martin) 11-03-2007 hulppred. Genemuiden

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
evangelisten te Vledderveen (Gr.)
-
J. Haisma (Jan) 01-04-1910 Wedderheide 01-08-1938 overleden
Fr.J. Nijkamp 28-05-1939 Schöningsdorf 31-12-1945 Vrije Evang. Gem
H. Roemeling (Harm) 10-03-1946 Bourtange ??-02-1949 Ter Apel
H.S. de Vries (Hendrik Sander) 08-05-1949 Een ??-??-1953 Klazienaveen-Noord
J. van der Molen (Jan) ??-??-1953 Wijster ??-??-1956 Schoonebeek
J. van der Wal (Jan) 08-12-1957 Terwolde 04-09-1966 leraar Musselkanaal
H.S. de Vries (Hendrik Sander) 09-04-1967 Grouw-Wirdum 14-02-1976 overleden
G. Lichtenberg (Gerrit) 27-03-1977 ---- 06-12-1987 Eck en Wiel
A. Schaper (Anne) 10-04-1988 Nieuwlande 29-05-1994 Vorchten
F. Verkade (Frans) 01-05-1995 Nieuwolda 31-08-2005 Ruinerwold


Beroepen vacature 1775:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1775 P.L. Polman Esekelum (Ost-Friesland)
02 ??-07-1775 N.P. Ross Weenigermoer (Ost-Friesland)


Beroepen vacature 1852:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1852 R.A.B. Sijpkens Spijk (Gr.)
02 ??-12-1852 M.J. Adriani Westerlee - Heiligerlee
03 ??-02-1853 A. Buning Ee
04 ??-04-1853 A. Buning (2e keer) Ee
05 ??-06-1853 N. Osti Putten
06 ??-07-1853 W. Pollen Hattem


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1878 N. Warmolts Sexbierum
02 ??-08-1878 J. Noordink Welsrijp – Baijum
03 ??-09-1878 J.J.A. Ploos van Amstel Reitsum
04 ??-11-1878 H.W.A. Verhoeff Vlaardingen
05 ??-12-1878 L. Haan Hoogblokland


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1891 H. Doornveld Huizen
02 ??-11-1891 I. Vonk Oldebroek
03 ??-01-1892 W.R. Kalshoven Hasselt
04 ??-02-1892 A. Renier IJsselmuiden
05 ??-04-1892 E.J. Homoet Staphorst
06 ??-05-1892 B.J. van Heijningen Kesteren
07 ??-06-1892 J.F. de Klerk Ameide-Tienhoven


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1894 E.J. Homoet Staphorst
02 ??-09-1894 E.C. Gravemeijer Gorinchem
03 ??-10-1894 P. Kuijlman Bunnik
04 ??-11-1894 C.J. Leenmans Hoogeveen
05 ??-01-1895 A. Renier IJsselmuiden
06 ??-02-1895 C. Bouthoorn Groot-Ammers
07 ??-03-1895 E. Weidner Ochten


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1925 G. van Montfrans Sommelsdijk
02 ??-07-1925 G. Lans Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-08-1925 J.C. Wolthers Sprang


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1931 W. Deur Schoonhoven
02 ??-12-1931 A. Luteijn Huizen


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1954 C.J. van den Broek Est - Meteren
02 ??-03-1954 W.H. van Kooten Langerak
03 ??-04-1954 A.E. Kolkert s-Gravenmoer
04 ??-06-1954 A. Breure Zegveld
05 ??-07-1954 B. Eijsenga Barneveld
06 ??-08-1954 H.A. van Slooten Wierden


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1966 A. van Eijk Bergschenhoek
02 ??-03-1966 L. van Nieuwpoort Uddel
03 ??-04-1966 G. Wursten Wierden
04 ??-05-1966 J. Broekhuis Waverveen


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1972 W. Verboom Benschop
02 ??-08-1972 J. Koolen Werkendam
03 ??-10-1972 G. van den End Zalk-Veecaten
04 ??-11-1972 J. Vroegindeweij Emmeloord
05 ??-12-1972 L.G. Zwanenburg Huizen
06 ??-01-1973 J.T. Cazander Middelharnis
07 ??-04-1973 J. den Dikken Benthuizen
08 ??-05-1973 W.J.C. van Rennes Streefkerk


Beroepen vacature 1978:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1978 G.J. van Steeg Dussen
02 ??-06-1978 J. Smit Hilversum
03 ??-07-1978 J. Ouwendijk Besoyen
04 ??-09-1978 C. Trouwborst Benschop
05 ??-11-1978 J.A. van der Velden Reeuwijk
06 ??-01-1979 H.C. Marchand hulppred. Dorkwerd


Beroepen vacature 1984:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1983 H. Harkema Brakel
02 15-09-1983 G.C. de Jong Middelharnis
03 01-11-1983 D. Dekker Dirksland
04 06-12-1983 A. van de Beek Genemuiden
05 24-01-1984 P.H. van Trigt Aalst
06 13-03-1984 D.Ph.C. Looijen Kinderdijk
07 24-04-1984 L. Schaap Schoonhoven
08 06-06-1984 H. Harkema Brakel


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-06-2006 F. Maaijen Lexmond
02 17-10-2006 J.M. Viergever hulppred. Genemuiden


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018