Index >

Nijverdal Gereformeerde Kerk


Classis: Deventer
Provincie: Overijssel
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Nijverdal opgericht in 16-9-1877:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. van Houten (Jan) 16-09-1877 hulppred. Nijverdal 16-12-1877 Almelo
ds. J. Slager (Julle) 27-10-1878 Vroomshoop 16-10-1908 overleden
ds. E.A. Groenewegen (Edsko Albert) 11-07-1909 Westmaas 09-02-1913 Halfweg
ds. J. Lugtigheid 29-06-1913 Geesteren 13-10-1918 Uithuizermeeden
ds. J.H.A. Bosch 29-06-1919 Andel 12-06-1927 Alphen aan den Rijn
ds. R. Hamming 16-10-1927 Middelburg 01-10-1944 emeritus
ds. O. Bouwman 30-03-1937 Zaltbommel 31-08-1968 emeritus
ds. W.B. den Brave 09-12-1945 Wagenborgen 28-11-1948 Dordrecht
ds. J.H. de Boer 31-07-1949 Monnickendam ??-03-1955 Middelburg
ds. G. Heijerman 17-07-1955 Wolphaartsdijk ??-04-1962 Kampen
ds. D.H. Borgers 12-08-1962 Hoogeveen ??-12-1967 Soest
ds. D. Kloppenburg 14-10-1962 Broek onder Akkerwoude ??-09-1966 Drachten
ds. N.H. Heiner 21-05-1967 Klazienaveen ??-08-1972 Alblasserdam
ds. A.G. Kornet 15-09-1968 Vlissingen 30-11-1987 emeritus
ds. F.J. van der Wal 06-10-1968 Zwolle 31-01-1990 emeritus
ds. F. van der Weij 06-05-1973 Emmer-Erfscheidenveen ??-08-1979 Nunspeet
ds. E. Warnink 28-06-1981 Noordwijk ??-10-1989 Harlingen
ds. S. Poelman 06-09-1987 Damwoude ??-08-1996 Harlingen
ds. E.H. van der Weide 09-09-1990 Axel ??-06-1998 Maassluis
ds. J.J. van Dijken 19-08-1990 Rottevalle
ds. P. ten Kleij 07-04-1991 kandidaat
ds. P. Boomsma 17-08-1997 Apeldoorn 30-11-2006 emeritus
ds. W. Broekema 13-01-2008 Heelsum
-
bijzondere werkzaamheden
ds. W. van Dijk (missionaire dienst) 05-10-1922 Campen (Ost-Friesland) 30-06-1948 emeritus Harderwijk
ds. H. Bergema (rector Makassar) 20-10-1937 Heeg (missie) ??-09-1956 universiteit Kampen
ds. H. Windig (missionaire dienst) 10-07-1949 Oosthem ??-09-1957 g.v. Groningen-Oost
ds. R. van Benthem (missionair pred. Brazilië 31-03-1957 kandidaat ??-11-1959 Buenos Aires
ds. R. van Benthem (missionair pred. Brazilië 01-11-1962 Beunos Aires 31-12-1965 Leeuwarden (missie)
ds. K. Kuiper (missionair pred. Brazilië 30-04-1967 Utrecht-Noord (missie) ??-08-1970 Staphorst - Rouveen
ds. mw. A.W. Gouma (g.v. Twenteborg ziekenhuis) 06-10-2002 Langeslag – Heino

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. van Houten (Jan) (als Vrije Evang. Zendingsgemeente) 1871 15-09-1877 pred. Nijverdal
O.C. Broek Roelofs 1934 kandidaat ??-??-1935
P.D. van Dijk 1935 kandidaat ??-??-1937
H.I.G. Jaspers Focks (voor Raalte) 1975 kandidaat ??-??-1979
ds. C. van Rij 1981 emeritus ??-??-1983


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.