Index >

Nigtevecht Hervormde Gemeente


Classis: * Breukelen
Provincie: Utrecht
Ring: Loenen aan de Vecht
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Nigtevecht PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nigtevecht opgericht in 1580:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H. Robbertsz. Helmduyn (Hessel) ??-??-1580 ??-??-1598 afgezet
ds. G. Blockhovius (Gerardus) ??-??-1598 afgezet Utrecht ??-??-1599 Maarssen
ds. J. Snoeck (Jacobus) ??-??-1599 kandidaat ??-??-1603 Limmen
ds. P.O. van Abbema (Pibo Ovitius) ??-??-1603 Hagestein ??-??-1609 Zuilen
ds. E.O. Rhoon (Egbertus Otthonis) 07-04-1609 kandidaat ??-??-1619 Werkhoven
ds. A. Suffridi (Aemilius) 11-05-1620 rector Weesp 26-12-1641 overleden
ds. H.M. van Harlingen (Henricus Martini) 27-03-1642 kandidaat ??-11-1649 Soest
ds. A. de Bels (Albertus) 31-03-1650 kandidaat 12-03-1667 emeritus
ds. J. van Cuylenburg (Johannes) 31-03-1667 kandidaat ??-03-1683 Montfoort
ds. M. Neeff (Matthias) 10-06-1683 kandidaat 03-10-1727 overleden
01 ds. J. van Deventer (Johannes) 27-06-1728 kandidaat 29-10-1730 Amstelveen 01
01 ds. N. Bakkerus Bopp (Nicolaus) 01-04-1731 kandidaat Hertogenbosch 27-10-1757 overleden 00
01 ds. W. de Koning (Wilhelmus) 26-11-1758 kandidaat Leiden 09-05-1762 Rotterdam-Overschie 01
01 ds. D. Semeins van Binnevest (Dirk) 19-09-1762 kandidaat Delft 13-05-1764 Deventer 01
01 ds. T.H. van den Honert (Taco Hajo) 23-09-1764 kandidaat Leiden 29-06-1810 overleden 00
01 ds. J. van Velsen (Jan) 03-02-1811 kandidaat 24-03-1816 Hoogeveen 01
01 ds. H.J. Hattink (Hendrik Jan) 21-07-1816 kandidaat 18-04-1819 Rijssen 02
01 ds. T. Klippink (Thomas) 05-09-1819 kandidaat 24-02-1822 Broek in Waterland 02
03 ds. J.F. Gobius du Sart (Joan Frederik) 20-10-1822 Sint Anthoniepolder 10-02-1841 overleden 02
01 ds. G. Barger (Gerrit) 08-05-1842 kandidaat 17-10-1847 Vreeland 01
04 ds. J.J. Gobius du Sart (Joan Jacob) 21-08-1848 Sint Johannesga - Delfstrahuizen 25-10-1857 Bleskensgraaf 01
03 ds. C. Clant (Cornelis) 02-10-1859 Loosduinen 20-12-1863 Steenderen 01
02 ds. E.B. Gunning (Eduard Bernard) 08-05-1864 Overlangbroek 21-10-1866 Leiderdorp 06
03 ds. M.A. van Regteren Altena (Martinus Adrianus) 14-04-1867 kandidaat 21-09-1873 Eibergen 07
01 ds. D.J.C. Heldring (Daniel Johannes Carolus) 23-11-1873 Asch 25-03-1877 Velsen 02
04 ds. F.A. Franssen (Frans Arend) 25-11-1877 Hoornaar 03-07-1881 Soesterberg 02
03 ds. A.S.E. Talma (Aritius Sybrandus Elbertus) 01-01-1882 kandidaat 22-01-1888 Groningen 13
06 ds. G. Mansvelt (Gerrit) 17-03-1889 kandidaat Utrecht 07-08-1892 Scherpenzeel (Gld.) 08
11 ds. P.M. Eigeman (Paulus Marius) 15-04-1894 kandidaat 22-04-1900 Willemstad 04
01 ds. J.W. Verburgt (Jan Willem) 10-06-1900 kandidaat Utrecht 28-12-1919 ambt neergelegd 00
01 ds. J.F. Lijsen (Jan Frederik) 20-06-1920 Kortgene 04-03-1928 Woubrugge 04
02 ds. G. van Veldhuizen (Gijsbert) 28-10-1928 kandidaat Groningen 31-05-1931 Hantum 03
06 ds. J.J. Poldervaart (Jacob Jacobus) 02-10-1932 kandidaat Driebergen 23-08-1936 Vriezenveen 08
02 ds. J. Swijnenburg (Johan) 06-12-1936 kandidaat Zeist 17-01-1943 Amsterdam-Sloten 02
01 ds. C. Metselaar (Cornelis) 25-04-1943 Varik 30-03-1947 Goes 04
01 ds. P. Loggers (Philip) 13-07-1947 kandidaat Zwolle 04-09-1955 Leeuwarden 07
02 ds. M. van den Bosch (Matthieu) 27-11-1955 kandidaat s-Gravenhage 13-03-1960 Hoogeveen 04
01 ds. P. Landweer (Pieter) 24-04-1960 kandidaat Ammerzoden 27-04-1969 Ede (buitengewone wijk) 13
01 ds. G.H. Lensink (Gerrit Hendrik) 04-02-1970 kandidaat Amsterdam 13-06-1976 Amsterdam 01
01 ds. S. Janse (Samuel) 15-05-1977 kandidaat Hilversum 04-07-1982 Vriezenveen 04
01 ds. J.P. Neels (Johannes Pieter) 12-02-1982 kandidaat Utrecht 25-09-1988 Emmen 01
01 ds. G. van de Pol (Gerrit) 09-07-1989 kandidaat Kampen 08-01-1995 Zierikzee 03
01 ds. J. Visser (Jacobus) 10-03-1996 kandidaat Utrecht 10-10-2004 Voorschoten 01
02 ds. J. Schaap (Hans) 17-09-2006 kandidaat Nieuwegein 07-04-2013 Rotterdam-IJsselmonde 01
-
opgegaan in Nigtevecht-pg sedert 28-8-2007

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A.W.L. Talma (Aleidus Warnoldus Lambertus) ??-??-1858 kandidaat 10-07-1859 pred. Angeren 02


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-04-1822 P.L. Jacobs Strijen
02 03-05-1822 F.C. Everaars Meeuwen
03 19-06-1822 J.F. Gobius du Sart Sint Anthoniepolder


Beroepen vacature 1847:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-11-1847 J.J. Knap Heeg
02 ??-12-1847 J. van Velsen emeritus Hoogeveen
03 ??-01-1848 W. Pollen Elst (Utr.)
04 ??-02-1848 J.J. Gobius du Sart Sint Johannesga


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1857 A.G. Versteeg kandidaat > aan > later ovl.
02 ??-06-1859 W.J. Jorissen Oud-Loosdrecht
03 ??-07-1859 C. Clant Loosduinen


Beroepen vacature 1863:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1864 J. Vermeer Genemuiden
02 ??-01-1864 E.B. Gunning Overlangbroek


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1866 W. Vliegenthart Overlangbroek
02 ??-11-1866 W. Vliegenthart (2e keer) Overlangbroek
03 ??-12-1866 M.A. van Regteren Altena kandidaat


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1873 D.J.C. Heldring Asch


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1877 W.L. Welter Bunnik
02 ??-05-1877 W.L. Welter (2e keer) Bunnik
03 ??-06-1877 M.J. Bouman Hoogland
04 ??-09-1877 F.A. Franssen Hoornaar


Beroepen vacature 1881:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1881 J.C. Reesse Leersum
02 ??-08-1881 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-10-1881 A.S.E. Talma kandidaat


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1888 P. Gemser Oud-Loosdrecht
02 ??-05-1888 H.M. van Nes kandidaat Driebergen
03 ??-07-1888 J.G. Verhoeff Bodegraven
04 ??-09-1888 D.J. van Dalfsen Vreeland
05 ??-10-1888 J.P. Hattink Harderwijk
06 ??-11-1888 G. Mansvelt kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1892 J. Steehouwer kandidaat Utrecht
02 ??-08-1892 F.C. Geerling Domburg
03 ??-09-1892 J.J.P. Clinge Doorenbos Waardenburg
04 ??-11-1892 W. van Roggen Sloten (N-H.)
05 ??-01-1893 J. Politiek Oudwoude
06 ??-03-1893 J. Boer Knottnerus Cothen
07 ??-05-1893 J.H. Gunning kandidaat Oosthem
08 ??-06-1893 J.D.J. Idenburg kandidaat Utrecht
09 ??-07-1893 P.H. Versteeg Sint Pancras
10 ??-09-1893 P. van Binnendijk Stadskanaal
11 ??-11-1893 P.M. Eigeman kandidaat


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1900 J.W. Verburgt kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1920 J.F. Lijsen Kortgene


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1928 A.W.M. Ode Hoogvliet
02 ??-07-1928 G. van Veldhuizen kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1931 T.G. Tonnon Hoogmade
02 ??-06-1931 N. Luijendijk Hoek van Holland
03 ??-10-1931 P. Siemelink Gasselternijveen
04 ??-11-1931 A. Dijkstra Losdorp
05 ??-04-1932 P.N. van Schouwenburg Drogeham
06 ??-06-1932 J.J. Poldervaart kandidaat Driebergen


Beroepen vacature 1936:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1936 C.J. Gall hulppred. Rotterdam
02 ??-08-1936 J. Swijnenburg kandidaat Zeist