Index >

Nieuw-Stadskanaal Hervormde Gemeente


Classis: * Oost-Groningen
Provincie: Groningen
Ring: Stadskanaal
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nieuw-Stadskanaal opgericht in 1862:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
01 ds. P.J. Rogaar (Petrus Josephus) 10-05-1863 kandidaat Delfzijl 26-11-1865 Midwolda (Old.) 02
01 ds. J. Pelinck (Jan) 26-06-1866 kandidaat Coevorden 23-05-1869 Dwingeloo 02
02 ds. F.H. Germs (Frederik Henderikus) 31-10-1869 Ter Apel 16-03-1873 Avereest 01
02 ds. N. Kamp (Nicolaas) 03-08-1873 Blokzijl 28-11-1875 Goor 02
03 ds. K. Homan (Klaas) 21-05-1876 Blankenham 28-09-1879 Appingedam 03
01 ds. A. Klein (Agathus) 25-01-1880 Woubrugge 03-12-1882 Zalk-Veecaten 01
02 ds. W.T.J. Brouwer (Willem Titus Johannes) 27-05-1883 Rekken 12-12-1886 Uithuizermeeden-Oost 01
01 ds. J.H. Leemhuis (Jan Hermannus) 12-06-1887 Ter Apel 27-08-1893 Middelbert 05
06 ds. A.J. Montijn (Arend Johan) 27-10-1895 Vriescheloo 30-04-1899 Maassluis 01
07 ds. W.C. Mense (Willem Cornelis) 25-03-1900 Aalten 08-10-1911 ambt neergelegd 00
02 ds. J. van der Vlugt 17-03-1912 Nieuw-Buinen 12-03-1922 g.v. Bergen op Zoom 03
03 ds. O.W.C. van der Veen (Ouwe Willem Carel) 22-10-1922 Heeg 23-09-1928 Rhoon 06
05 ds. J.A. Steenbeek (Jakob Adriani) 07-07-1929 Nijehaske 30-04-1947 emeritus Dantumawoude 01
04 ds. E. Kempenaar (Ezau) 05-10-1947 Goenga 27-09-1953 Nieuwleusen 04
06 ds. E.C. Baart (Egbert Christiaan) 15-08-1954 Ee 26-05-1963 Cubaard 01
06 ds. J. van Lokhorst (Jacob) 10-05-1964 schipperspred. Zwolle 29-08-1964 overleden 00
02 ds. P. Post (Pieter) 11-04-1965 Urk 13-08-1969 Bruinisse 03
05 ds. A. Tromp (Aalbertus) 09-08-1970 Goudriaan-Ottoland 17-08-1975 Zwijndrecht 02
03 ds. A. Kastelein (Arie) 06-06-1976 Strijen 28-12-1986 Dirksland 02
-
2e predikantsplaats sedert 1966
05 ds. J. Visser (Johannes) 21-01-1968 Haulerwijk 08-04-1979 Steenwijkerwold 06
01 ds. H.J. Oortgiesen (vac. Visser) 07-10-1979 Schildwolde-Hellum 14-06-1987 Ede-deelgemeente 02
02 ds. H. Poot (Henk) (vac. Kastelein) 05-07-1987 jeugdpred. Doeveren 01-04-1990 marinepredikant 01
01 ds. G.P. den Hollander (vac. Oortgiessen) 08-11-1987 Stavoren 05-09-1993 Heeg 01
02 ds. A.D. Poortman (Dinand) (vac. Poot) 09-09-1990 Wijnjeterp-Duurswoude 01-10-2000 emeritus 01
02 ds. G.W. Smith (Gert) (vac. Hollander) 10-07-1994 Tjerkgaast 31-12-2007 emeritus 00
03 ds. J.F. Tanghe (Joan) (vac. Poortman) 23-12-2001 Vriezenveen 10-06-2007 Sliedrecht 01
03 ds. J. Prosman (Johan) (vac. Tanghe) 31-08-2008 Genderen 23-08-2015 Maasdam 00

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Haisma 01-04-1910 evangelist Vledderveen 01-08-1938 overleden
W.P.J. Osinga ??-??-1940 kandidaat ??-??-1941 Oosternieland


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1869 A.L. van Hoorn kandidaat Noordhorn
02 ??-07-1869 F.H. Germs Ter Apel


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1873 H. Bleijenberg Enkhuizen
02 ??-05-1873 N. Kamp Blokzijl


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1875 A. van der Water Meerkerk
02 ??-01-1876 A.W.L. Planten Purmerland
03 ??-02-1876 K. Homan Blankenham


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1879 A. Klein Woubrugge