Nieuwe-Tonge Hervormde Gemeente


Classis: * Brielle
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Sommelsdijk
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nieuwe-Tonge opgericht in 1583:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Oude-Tonge-hg tot 1583
i.s.m. Stad aan t Haringvliet-hg sedert 1583 tot 1593
i.s.m. Herkingen sedert 2005
-
ds. A. Timmerman (Arnoldus) ??-??-1584 Belcele (Vlaanderen) ??-??-1608 overleden
ds. C. Barlaeus (Casparus) 30-11-1608 kandidaat ??-08-1612 Statencollege Leiden
ds. A. de la Faille (Abraham) 13-10-1613 kandidaat ??-08-1619 afgezet
ds. J. Hennecart (Jeremias) ??-07-1619 kandidaat ??-??-1634 overleden
ds. D. Merlinus (Daniel) 06-05-1635 kandidaat 30-09-1640 Koudekerk aan den Rijn
ds. J. Bogaard (Johannes) 01-01-1641 kandidaat 28-08-1653 Kage
ds. A. van Aken (Angelus) 24-08-1653 Nispen 16-12-1669 emeritus
ds. D. Rolandus (Daniel) 26-10-1670 kandidaat 10-07-1672 Geervliet
ds. J. de Graaff (Jacobus) 04-12-1672 Keulen 05-07-1676 Bruinisse
ds. P. Verstraten (Petrus) 25-10-1676 hulppred. Gravenhage 09-07-1679 Zuidland
ds. J. van der Vorm (Johannes) 14-01-1680 Sirjansland 21-02-1684 overleden
ds. P. van der Burgh (Petrus) 05-11-1684 Waardenburg 15-06-1708 overleden
ds. T. van der Houten (Theodorus) 09-06-1709 kandidaat Delft 14-05-1713 Abbenbroek
ds. W. Lonis (Willem) 22-10-1713 hulppred. Utrecht 15-10-1730 Goudswaard 02
03 ds. F. Gaveel (Franco) 07-11-1734 Borssele 21-09-1763 overleden 04
01 ds. H. de Haas (Herbertus) 17-06-1764 Schoondijke 10-09-1769 Heenvliet 01
01 ds. J. Drubbels (Jacobus) 19-11-1769 Waarde 31-10-1773 Werkendam 02
03 ds. L. Schemkes (Ludovicus) 30-10-1774 hulppred. Rheden 26-10-1777 Woudrichem 03
01 ds. J.A. Rietmeijer (Johannes Arnoldus) 30-11-1777 Voorthuizen 07-08-1786 emeritus 04
01 ds. M.J. van Nimwegen (Marinus Johannes) 19-11-1786 Standdaarbuiten 16-05-1790 Nieuwenhoorn 02
01 ds. I.M. Voyer (Izaak Matthias) 29-08-1790 Oudelande 25-05-1800 Heer-Abtskerke 01
04 ds. P. van Raden (Petrus) 21-06-1801 Nederhemert 19-08-1804 Nieuwerkerk 01
02 ds. P.M. van Baak (Pieter Marinus) 14-04-1805 Eck en Wiel 21-02-1808 overleden 01
06 ds. L. Bakker (Leffert) 01-10-1809 Urk 25-10-1818 Ermelo 03
04 ds. J.L.T. Cox (Johan Laurens Theodoor) 08-08-1819 Moerdijk 17-11-1822 Almkerk 03
02 ds. A. Biben (Abraham) 19-10-1823 Brandwijk 08-03-1829 Edam 03
03 ds. J. Hooijkaas (Johannes) 18-04-1830 Westmaas 11-07-1838 overleden 00
01 ds. J.J. le Fevre de Montigny (Johannes Jacobus) 03-11-1839 Kwadijk 20-02-1848 overleden 00
01 ds. D. van Wijngaarden (Daniel) 06-05-1849 Zwijndrecht 26-03-1854 Oud-Beijerland 02
09 ds. S. Hogerzeil (Simon) 28-10-1855 Wemeldinge 08-01-1860 Berkel-Rodenrijs 05
02 ds. J.W. Felix (Jan Wouter) 23-09-1860 Heeg 19-10-1862 Katwijk aan de Rijn 16
12 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 02-10-1864 Losdorp 26-04-1868 Oudega-Idsega 04
01 ds. D. Niessen (Dionysius) 23-08-1868 Leerbroek 27-11-1870 Wijk bij Heusden 04
15 ds. D.H. Teljer (Dirk Hendrik) 26-04-1874 Hellevoetsluis 25-06-1876 Axel 03
06 ds. J.E. van Toorenenbergen (Justus Eliza) 28-10-1877 Wageningen 18-04-1880 Lienden 02
02 ds. M.J. Wentink (Mattheus Johannes) 07-11-1880 Dinteloord 21-10-1915 overleden 04
01 ds. P. Kruijt (Pieter) 15-10-1916 Gouderak 08-06-1919 Staphorst 08
12 ds. P. Kruijt (Pieter) 15-01-1922 Staphorst 28-03-1926 Oudemirdum 04
04 ds. A. Dekker (Arie) 04-08-1929 Bleiswijk 04-09-1932 Emst 04
22 ds. A. van der Kooij (Arie) 17-07-1938 Nieuwpoort 18-09-1949 Zuilichem-Nieuwaal 02
28 ds. W. Hop (Willem) 18-03-1956 Renswoude 17-07-1957 overleden 00
05 ds. B.J. Zaal (Bastiaan Jacobus) 19-04-1959 Houten 22-03-1964 IJsselmuiden-Grafhorst 04
08 ds. J.P. Verkade (Jan Pieter) 31-07-1965 Gameren 18-06-1972 Montfoort 10
14 ds. H. Visser (Hendrik) 16-08-1975 Barneveld 21-10-1979 Katwijk aan Zee 06
02 ds. J. van den Born (Jacob) 15-05-1980 Giessendam-Neder-Hardinxveld 23-03-1986 emeritus Spijk (Z-H) 01
03 ds. A. Belder (Arie) 11-02-1987 kandidaat Ridderkerk 25-04-2004 emeritus 03
01 ds. J. Maas (Jan) 24-04-2005 Wekerom 14-12-2008 emeritus 00
02 ds. H.J.T. Lubbers (Hendrik Jan Teunis) 06-09-2009 kandidaat Wekerom 14-12-2014 IJsselmuiden-Grafhorst 06
01 ds. B.J. van Assen (Benjamin Jacob) 25-10-2015 Oude Pekela-Assen 04-07-2021 Moerkapelle 03


Beroepen vacature 1730:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-07-1733 G. ten Dam Hoornaar
02 ??-09-1733 W. van Oudheusden Giessen-Oudekerk
03 07-07-1734 F. Gaveel Borssele


Beroepen vacature 1773:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-1773 J. Roering Zonnemaire
02 ??-03-1774 P.W. la Motte Kloetinge
03 14-05-1774 L. Schemkes hulppred. Rheden


Beroepen vacature 1800:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-03-1800 J. Meyer Cluwen Sint Maartensdijk
02 16-07-1800 C. Kumsius Ouwerkerk
03 17-03-1801 C. Kumsius (2e keer) Ouwerkerk
04 17-04-1801 P. van Raden Nederhemert


Beroepen vacature 1804:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-09-1804 J. van Gorkom Bennekom
02 14-11-1804 P.M. van Baak Eck en Wiel


Beroepen vacature 1808:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-07-1808 C.A. van den IJssel Linschoten
02 06-08-1808 C.A. van den IJssel (2e keer) Linschoten
03 16-09-1808 J.P. Verff Bleskensgraaf
04 18-11-1808 A. Treffers Loon op Zand
05 11-04-1809 B. van Veen Aalburg
06 06-06-1809 L. Bakker Urk


Beroepen vacature 1818:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-11-1818 A. van der Sloot Waspik
02 11-12-1818 A. van der Sloot (2e keer) Waspik
03 15-02-1819 C. Gutteling Zuidland
04 01-04-1819 J.L.T. Cox Moerdijk


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1823 W. Gendt de Leeuw Hardinxveld
02 14-07-1823 A. Biben Brandwijk


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-06-1829 C.J.M. van den Broek Etten
02 21-07-1829 J.A. Coenen Wadenoijen
03 12-12-1829 J. Hooijkaas Westmaas


Beroepen vacature 1838:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1839 J.J. le Fevre de Montigny Kwadijk


Beroepen vacature 1848:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1849 D. van Wijngaarden Zwijndrecht


Beroepen vacature 1854:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1854 J.G. van Rhijn Elst (Utr.)
02 20-07-1854 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
03 31-08-1854 C.J. Krafft Veenendaal
04 31-10-1854 H.W.A. Verhoeff Zuid-Beijerland
05 03-01-1855 A.P.A. du Cloux Oldebroek
06 15-03-1855 J.A. ten Bokkel Huinink Doornspijk
07 17-04-1855 J.A. ten Bokkel Huinink (2e keer) Doornspijk
08 29-05-1855 C.J. Krafft (2e keer) Veenendaal
09 26-07-1855 S. Hogerzeil Wemeldinge


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1860 A.P.A. du Cloux Grevelduin-Capelle
02 ??-06-1860 J.W. Felix Heeg


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1862 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
02 ??-02-1863 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
03 ??-03-1863 J.W. Felix Katwijk aan den Rijn
04 ??-04-1863 W.J. Geselschap Heemstede
05 ??-06-1863 L. Tiddens Schoonrewoerd
06 ??-08-1863 C.P. van Tooren Katwijk aan Zee
07 ??-09-1863 W. Mense Voorthuizen
08 ??-10-1863 H. Bax Vuursche
09 ??-01-1864 A. Mac Pherson Nijkerk
10 ??-03-1864 W.H.J. Baart de la Faille Deinum
11 ??-04-1864 C. Knap Wolsum
12 ??-08-1864 H. van Griethuijsen Losdorp


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1868 D. Niessen Leerbroek


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1871 P. Deetman Bennekom
02 ??-04-1871 C.H. Koopman Staphorst
03 ??-05-1871 H.J. den Boer Giessen-Oudekerk
04 ??-07-1871 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
05 ??-08-1871 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Klundert
06 ??-10-1871 P.C. van der Horst Zevenhuizen (Z-H.)
07 ??-03-1872 J.H. Guldenarm Oosthem
08 ??-04-1872 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
09 ??-05-1872 G. Boxman kandidaat
10 ??-06-1872 W. van den Bijtel Montfoort
11 ??-07-1872 J.G. Ormel Loon op Zand
12 ??-06-1873 F.C. Wieder Bunschoten
13 ??-08-1873 E.B. Gunning Nunspeet
14 ??-09-1873 G.J. Vos Katwijk aan Zee
15 ??-12-1873 D.H. Teljer Hellevoetsluis


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1876 L. Okken Wagenborgen
02 ??-09-1876 P. Peter Valkenburg (Z-H.)
03 ??-11-1876 P.C. van der Horst Gorinchem
04 ??-01-1877 A.E. van der Dussen Harmelen
05 ??-02-1877 P. Bartstra Klundert
06 ??-07-1877 J.E. van Toorenenbergen Wageningen


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1880 J. Noordink Oene
02 ??-08-1880 M.J. Wentink Dinteloord


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1916 P. Kruijt Gouderak


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1919 B. van der Wal Delft
02 ??-08-1919 C.J. Leenmans Oosterwolde (Gld.)
03 ??-10-1919 T. Lekkerkerker IJsselmuiden
04 ??-12-1919 T.G.C. Rappard Vuursche
05 ??-03-1920 I. Kievit Benschop
06 ??-05-1920 D.E.J. Hupkes Wanswerd
07 ??-07-1920 J.G. Dekking Putten
08 ??-09-1920 P. Zandt Delft
09 ??-11-1920 P. de Looze Renkum
10 ??-03-1921 H.J. van Schuppen Groot-Ammers
11 ??-06-1921 J.H. Koster Wouterswoude
12 ??-07-1921 P. Kruijt Staphorst


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1928 J. van Amstel Putten
02 ??-12-1928 T. Lekkerkerker Delft
03 ??-02-1929 H.A. Leenmans Delft
04 ??-04-1929 A. Dekker Bleiswijk


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1933 D.J. van de Graaf Ede
02 ??-09-1933 J.H. Koster Montfoort
03 ??-11-1933 P.J. Steenbeek Oudewater
04 ??-02-1934 I. Kievit Baarn
05 ??-04-1934 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
06 ??-07-1934 D.T. Keck Staphorst
07 ??-10-1934 E.V.J. Japchen Waarder
08 ??-01-1935 J. de Bres Sint Maartensdijk
09 ??-04-1935 P. de Looze IJsselmuiden
10 ??-07-1935 H. Bout Genemuiden
11 ??-10-1935 E. Schimmel Ameide-Tienhoven
12 ??-01-1936 W.L. Mulder Hoevelaken
13 ??-04-1936 A.F.P. Pop Monster
14 ??-06-1936 K. van de Pol Boven-Hardinxveld
15 ??-09-1936 W. Deur Renkum
16 ??-12-1936 J. Bus Poortvliet
17 ??-03-1937 J.G. van Ieperen Leerbroek
18 ??-05-1937 E.E. de Looze Den Ham (Ov.)
19 ??-09-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
20 ??-11-1937 P. Zijlstra Noordeloos
21 ??-12-1937 W. Bieshaar Benthuizen
22 ??-03-1938 A. van der Kooij Nieuwpoort


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1949 P.J.F. Lamens Elspeet
02 ??-10-1949 P.J. Dorsman Schelluinen
03 ??-12-1949 J. de Lange Nunspeet
04 ??-01-1950 P.J.F. Lamens (2e keer) Elspeet
05 ??-03-1950 J. van den Heuvel Schoonhoven
06 ??-04-1950 A.G. Haring Vuursche
07 ??-05-1950 L.A. Klootwijk Herkingen
08 ??-07-1950 G.M. van Dieren Ede
09 ??-08-1950 R.W. Steur Ouddorp
10 ??-09-1950 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
11 ??-11-1950 G.H. van Kooten Brandwijk
12 ??-01-1951 A. den Hartogh Scherpenzeel (Gld.)
13 ??-03-1951 W. Kranendonk Hagestein
14 ??-06-1951 J.C. Terlouw Otterlo
15 ??-07-1951 J. Zwijnenburg Huizen
16 ??-02-1952 L. Trouwborst Monster
17 ??-07-1952 G.M. van Dieren Ede
18 ??-02-1953 J.T. Doornenbal Oene
19 ??-06-1953 W.L. Tukker Delft
20 ??-09-1953 W. van Tuyl Lopik
21 ??-01-1954 D. van der Ent Braat Benthuizen
22 ??-03-1954 M. Ottevanger Leiden
23 ??-09-1954 J.G. Abbringh Oosterwolde (Gld.)
24 ??-11-1954 P. Westland Waarder
25 ??-02-1955 P. Westland (2e keer) Waarder
26 ??-05-1955 J. Boezer Eethen-Drongelen
27 ??-06-1955 C. Treure Ederveen
28 ??-12-1955 W. Hop Renswoude


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1957 C. Graafland (toez.) Ameide-Tienhoven
02 ??-02-1958 J.A. de Waard kandidaat Rijsoord
03 ??-05-1958 G. van Estrik Nieuwland
04 ??-09-1958 P. de Jong Kootwijk
05 28-11-1958 B.J. Zaal Houten


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1963 W.L. Tukker Katwijk aan Zee
02 ??-02-1964 J. van Sliedregt Baarn
03 ??-04-1964 B. Haverkamp Blauwkapel
04 ??-06-1964 T. Langerak Vinkeveen
05 ??-08-1964 A.J. Timmer Elspeet
06 ??-10-1964 S. de Jong Houten
07 ??-12-1964 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
08 04-02-1965 J.P. Verkade Gameren


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1972 M. Verduin kandidaat Gouda
02 ??-04-1972 J. Catsburg Sint Maartensdijk
03 ??-08-1972 A.J. Wijnmaalen Maartensdijk
04 ??-10-1972 A. Beens kandidaat Genemuiden
05 ??-02-1973 G.H. van Kooten Delft
06 ??-05-1973 J.C. Schuurman Putten
07 ??-06-1973 A. Vlietstra Doornspijk
08 ??-09-1973 E.F. Vergunst Capelle aan den IJssel
09 ??-10-1973 T. de Jong Nieuw-Lekkerland
10 ??-01-1974 A. Vlietstra (2e keer) Doornspijk
11 ??-05-1974 H. van der Post Bergambacht
12 ??-08-1974 C. Evers Leerbroek
13 ??-10-1974 J. Hoek kandidaat Katwijk aan Zee
14 ??-04-1975 H. Visser Barneveld


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1979 G.S.A. de Knegt Barneveld
02 ??-01-1980 J. van den Born Giessendam-Neder-Hardinxveld


Beroepen vacature 1986:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 18-06-1986 W. Pieters Genemuiden
02 24-09-1986 W.J. op t Hof Ouddorp
03 20-11-1986 A. Belder kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-12-2004 J. Maas Wekerom


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-02-2009 W. Meijer Yerseke (deelgemeente)
02 07-05-2009 H.J.T. Lubbers kandidaat Wekerom


Beroepen vacature 2014:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 23-06-2015 B.J. van Assen Oude Pekela-Assen 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 07 juli 2022