Index >

Nieuw-Beijerland Hervormde Gemeente


Classis: * Barendrecht
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Beijerland
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nieuw-Beijerland opgericht in 1604:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen i.c.m. Oud-Beijerland
-
ds. S. Tijckmaecker (Samuel) ??-??-1605 kandidaat ??-??-1609 Groote Lindt
ds. J. Taurinus (Johannes) ??-??-1609 kandidaat 31-08-1609 Delft
ds. J. Busonius (Justus) ??-??-1610 kandidaat ??-??-1614 Ter Aar
ds. S. de Bels (Simon) ??-??-1614 ??-??-1619 Amersfoort
ds. P. Soetens (Petrus) ??-??-1619 ??-??-1623 Hooge-Zwaluwe en Lage-Zwaluwe
ds. J. Burgeois (Johannes) ??-??-1623 Arnemuiden-Waals ??-??-1656 overleden
ds. P. Buytendijk (Petrus) ??-??-1657 kandidaat ??-??-1688 emeritus
ds. R. Aemilius (Robertus) 21-11-1688 kandidaat 02-05-1700 Rotterdam-Delfshaven
ds. P. van de Polder (Petrus) 05-04-1701 kandidaat 08-07-1708 Wormerveer
ds. G. Kolff (Gualtherus) ??-??-1708 kandidaat 17-03-1715 Tiel
ds. D. Janssonius (Dionysius) ??-??-1715 kandidaat 04-10-1720 overleden 00
01 ds. H. van Schaik (Henrikus) 13-07-1721 kandidaat Enkhuizen 08-04-1731 Lutjebroek 01
01 ds. T. Haganaeus (Theodorus) 23-09-1731 kandidaat Leiden 16-05-1734 Rotterdam-Charlois 01
01 ds. H. Lingius (Hermannus) 28-11-1734 kandidaat Rotterdam ??-??-1756 afgezet 00
01 ds. R.G. Bartz (Reinier Godfried) 19-12-1756 Ommeren 10-05-1761 Dirksland 01
01 ds. J.H. van der Houven (Jan Hendrik) 30-08-1761 Loon op Zand 25-08-1800 overleden 05
01 ds. G.J. van der Kuyp (Gerardus Johannes) 03-05-1801 kandidaat 24-04-1803 s-Gravenzande 04
01 ds. G.G. Akersloot (Gosuinus Gerardus) 06-05-1804 Rockanje 19-04-1807 Gorinchem 01
01 ds. J. Dagevos (Jacobus) 22-11-1807 kandidaat 15-10-1826 Ovezande ? Driewegen 03
01 ds. P.J. Zaalberg (Paulus Johannes) 22-04-1827 kandidaat 30-10-1874 emeritus 00
01 ds. J.G. Bruining (Johannes Gerardus) 14-02-1875 kandidaat 03-02-1878 Vreeswijk 05
04 ds. P.J. van Melle (Pieter Jakob) 02-02-1879 kandidaat 16-04-1882 Minnertsga 03
08 ds. F.A. van Loenen (Frederik Adriaan) 11-11-1883 Sint Anthoniepolder 17-11-1889 Nieuwland 02
28 ds. J.W. Pieper (Jan Willem) 07-01-1900 kandidaat Doetinchem 08-05-1904 Zevenhuizen (Z-H.) 04
02 ds. R. van der Waal (Roelof) 16-10-1904 kandidaat Rhenen 27-06-1909 Schore ? Vlake 01
01 ds. J.W. van der Does (Jan Willem) 29-08-1909 kandidaat Rotterdam-Kralingen 03-11-1918 Brielle 02
01 ds. W.A. Dekker (Willem Abraham) 11-05-1919 Melissant 12-02-1922 Krabbendijke 05
06 ds. A. van Willigen (Arie) 07-10-1923 kandidaat Rotterdam-Feijenoord 06-06-1926 Woudrichem 01
02 ds. J. Haring (Johannes) 31-10-1926 emeritus IJsselstein 28-10-1928 Benthuizen 01
06 ds. J. van Dorssen (Johannes) 21-05-1931 Schraard 04-06-1933 Nieuw-Lekkerland 04
03 ds. C.M. Langeveld 14-11-1937 kandidaat Maassluis 01-09-1946 Eindhoven 01
09 ds. H.J. ter Maat (Hendrik Johan) 13-02-1949 hulppred. Amersfoort 19-09-1954 Jutphaas 01
02 ds. R.T. Huizinga 30-01-1955 kandidaat Groningen 19-04-1959 Ouderkerk aan den IJssel 04
02 ds. M. Bergsma (Marinus) 13-05-1962 Eemnes-Buiten 15-05-1967 Driesum 01
24 ds. F. van der Sluis (Frank) 09-05-1971 kandidaat Utrecht 20-02-1977 Doorn 03
01 ds. A. Juffer 17-04-1977 kandidaat Stolwijk 31-07-1981 zendingspred. Kenia 01
06 ds. W.G. Teeuwissen 28-08-1983 kandidaat Huizen 18-01-1987 zendingspred. 01
01 ds. J. de Jong 05-07-1987 kandidaat Werkendam 29-08-2010 g.v. Sommelsdijk 01
01 ds. A.J. Post (Alfred Johannes) 16-10-2011 hulppred. Meerkerk 24-06-2018 t Harde 02

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
M.J. Taal 1893


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1878 F.J. Heineman Kethel-Spaland
02 ??-05-1878 M.M. de Lint Otterlo
03 ??-06-1878 J. Vinke kandidaat
04 ??-??-1878 P.J. van Melle


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1882 E.E. Gewin Renkum
02 ??-10-1882 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-12-1882 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
04 ??-02-1883 T.J. Ringeling Lexmond
05 ??-03-1883 C. van Dis Westmaas
06 ??-05-1883 G.B. Boomer kandidaat
07 ??-07-1883 W. van den Bergh Schaarsbergen
08 ??-09-1883 F.A. van Loenen Sint Anthoniepolder


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1890 A.S. Talma Heinenoord
02 ??-10-1890 H.J. Hulscher Reeuwijk
03 ??-03-1891 J.A. Cramer Nederhemert
04 ??-09-1891 J.D. de Lind van Wijngaarden kandidaat
05 ??-03-1892 T.J. Ringeling Nederlangbroek
06 ??-05-1892 P.J. Kromsigt kandidaat Dordrecht
07 ??-06-1892 P. Heimens Visser kandidaat Geervliet
08 ??-07-1892 F.G. Pont kandidaat Utrecht
09 ??-09-1892 W. Willems IJzendoorn
10 ??-01-1893 J.R. Callenbach kandidaat Nijkerk
11 ??-05-1893 G.J. van der Pol Werkendam
12 ??-04-1894 J.J. van Walsem s-Gravendeel
13 ??-12-1894 C.H. Callenbach Dirksland
14 ??-01-1895 J.L. Dippel Hierden
15 ??-07-1895 G. Tjalma Veen
16 ??-12-1895 J.J. van den Grient kandidaat Amsterdam
17 ??-04-1896 A. Drost kandidaat Delft
18 ??-07-1896 H.J. Westrik Sommelsdijk
19 ??-12-1896 P.F. Faber kandidaat Doetinchem
20 ??-07-1897 E.U. Schallenberg kandidaat Rotterdam-Kralingen
21 ??-09-1897 J.H. Ledeboer kandidaat
22 ??-11-1897 H.H. Ynzonides kandidaat
23 ??-03-1898 J.J. Eigeman De Meern
24 ??-06-1898 L.G. Bolkestein kandidaat Wijhe
25 ??-11-1898 H.C. Briet kandidaat
26 ??-05-1899 H.J. Ruijsch van Dugteren kandidaat
27 ??-06-1899 J.P. de Bie kandidaat Rotterdam
28 ??-10-1899 J.W. Pieper kandidaat Doetinchem


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1904 J.F. Lijsen kandidaat Utrecht
02 ??-06-1904 R. van der Waal kandidaat Rhenen


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1909 J.W. van der Does kandidaat Rotterdam-Kralingen


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1919 W.A. Dekker Melissant


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1922 W. Deur Zegveld
02 ??-07-1922 M.B. Verkerk Gouderak
03 ??-09-1922 E.H. Jonkers Waspik
04 ??-10-1922 D. Bax Noorden
05 ??-03-1923 J.L. Mol de Moncourt Hellouw
06 ??-07-1923 A. van Willigen kand. Rotterdam-Feijenoord


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1926 J.G. Woelderink Randwijk
02 ??-09-1926 J. Haring wonend Utrecht


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1929 G.C. Severijn Waarder
02 ??-07-1929 N. Warmolts kandidaat Wezep
03 ??-10-1929 J. Bus emeritus Deventer
04 ??-12-1929 J. Bakker kandidaat Benschop
05 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
06 ??-11-1930 J. van Dorssen Schraard


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1936 J.G.R. Langhout Den Bommel
02 ??-05-1937 D. van Luttervelt Schalkwijk
03 ??-08-1937 C.M. Langeveld kandidaat Maassluis


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1946 A.L. van der Smit Waspik
02 ??-10-1946 A.L. van der Smit (2e keer) Waspik
03 ??-11-1946 J. Koele Genderen
04 ??-04-1947 J.C. Terlouw Otterlo
05 ??-06-1947 G.J. Koolhaas Oldebroek
06 ??-11-1947 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
07 ??-02-1948 C.A. Helms kandidaat Rotterdam-Feijenoord
08 ??-07-1948 R.C. van Putten Babyloniebroek
09 ??-12-1948 H.J. ter Maat hulppred. Amersfoort


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1954 M. Bergsma kandidaat Putten
02 ??-10-1954 R.T. Huizinga kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1961 H. Jongerden Zijderveld
02 ??-01-1962 M. Bergsma Eemnes-Buiten


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1967 F. van Dieren Heusden
02 ??-06-1967 E.S. de Lint Lienden
03 ??-08-1967 M. van der Linden kandidaat Utrecht
04 ??-09-1967 I. Boot Wijngaarden
05 ??-10-1967 C. Snoei Langerak
06 ??-11-1968 A. van Wijngaarden kandidaat Utrecht
07 ??-01-1968 S.W. Verploeg Leerdam
08 ??-04-1968 A. Boertje Moerkapelle
09 ??-07-1968 J. Codee kandidaat Lunteren
10 ??-08-1968 B.G.A. van der Wiel Elburg
11 ??-10-1968 A. Talsma kandidaat s-Gravenhage
12 ??-12-1968 P. Kolijn Scherpenisse
13 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda
14 ??-03-1969 A. Stekelenburg Lexmond
15 ??-05-1969 Ph.J. Leenmans Rijnsaterwoude
16 ??-07-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
17 ??-11-1969 G. Post kandidaat Hilversum
18 ??-02-1970 Jac. de Vreugd kandidaat Katwijk aan Zee
19 ??-03-1970 W.G.J. van der Sluijs kandidaat Putten
20 ??-05-1970 H. van Dijk Leerdam
21 ??-06-1970 A.W. van der Plas kandidaat Katwijk aan Zee
22 ??-10-1970 Fr. Luitjes kandidaat Schiedam
23 ??-02-1971 G.S.A. de Knegt kandidaat Delft
24 ??-03-1971 F. van der Sluis kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1977 A. Juffer kandidaat Stolwijk


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1981 Z. de Graaf kandidaat Zoetermeer
02 ??-07-1981 G. de Fijter Sebaldeburen
03 ??-12-1981 K.C. Kos kandidaat Zeist
04 ??-04-1982 H. Poot kandidaat Doeveren
05 ??-06-1982 W. Altena Eethen-Drongelen
06 ??-02-1983 W.G. Teeuwissen kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-04-1987 J. de Jong kandidaat Werkendam


Beroepen vacature 2010:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-07-2011 A.J. Post hulppred. Meerkerk 01


Beroepen vacature 2018:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 19 november 2018