Index >

Nederhemert Hervormde Gemeente


Classis: * Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Bommel
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Nederhemert opgericht in 1631:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H. Johannis (Henricus) ??-??-1631 kandidaat ??-??-1637 Crevecoeur-Engelen
ds. D. Junius (David) ??-??-1637 kandidaat ??-04-1642 Nieuwenhoorn
ds. J. Petri (Johannes) ??-??-1642 kandidaat 29-11-1648 Beers
ds. G. a Leesten (Gerardus) ??-??-1649 ??-??-1653 Kedichem
ds. B.A. Scriba (Bernhardus Adolphus) ??-??-1653 kandidaat ??-??-1706 overleden
ds. J. Bethmer (Johannes) ??-??-1708 kandidaat ??-??-1711 Driel
01 ds. T. Abbinck (Tieleman) ??-07-1718 kandidaat ??-08-1720 Meteren-Est 01
01 ds. A. de Vulder (Albertus) 12-01-1738 kandidaat 30-09-1742 Babylonienbroek 01
01 ds. J.G. Repelius (Johannes Gijsbertus) 17-03-1743 kandidaat 04-10-1744 Geldermalsen 01
01 ds. H. Schouw (Henricus) 28-03-1745 kandidaat 08-10-1747 Heusden 01
01 ds. J. Panneboeter (Johannes) 14-01-1748 kandidaat 30-11-1760 Streefkerk 01
01 ds. M. Grommé (Mauritius) 14-06-1761 kandidaat 24-11-1771 Lommel 01
01 ds. N. Lange (Nicolaus) 24-05-1772 kandidaat Amsterdam 20-10-1776 Gellicum - Rhenoy 01
01 ds. J. Wilmet (Johannes) 20-07-1777 kandidaat Amsterdam 08-05-1785 Loenen aan de Vecht 01
01 ds. J. Slotemaker (Johannes) 23-04-1786 kandidaat 03-10-1790 Moerkapelle 01
01 ds. L. Vogelensang (Ludovicus) 22-05-1791 kandidaat 18-08-1793 Rhoon 02
01 ds. P.M. Brouwer (Petrus Marius) 24-08-1794 kandidaat 14-05-1797 Groote Lindt 01
01 ds. R. Sweigholt (Reinier) 09-07-1797 kandidaat 13-01-1799 Geldermalsen 02
01 ds. P. van Raden (Petrus) 09-06-1799 kandidaat ’s-Gravenhage 07-06-1801 Nieuwe-Tonge 01
01 ds. J.E. Voet van Campen (Johannes Eusebius) 08-11-1801 kandidaat 19-09-1802 Muiderberg 01
01 ds. J.G. Vorstman (Jan Gijsbert) 05-12-1802 kandidaat 06-04-1806 Dreischor 02
02 ds. D. Indeweij (Dirk) 05-04-1807 Werkhoven 18-08-1811 overleden 02
01 ds. C.J. Scheurleer (Cornelis Johannes) 04-10-1812 kandidaat 30-06-1816 Wognum 01
01 ds. H.J. van Nouhuijs (Herman Jacob) 07-04-1817 Hurwenen 05-10-1823 Eethen - Drongelen 04
01 ds. W. de Rapper (Willem) 30-05-1824 Noordeloos 25-02-1827 Hedel 02
02 ds. J.A. Hanewinckel (Johannes Albertus) 11-05-1828 Meliskerke 01-07-1838 emeritus 00
02 ds. J.L.J. Hallo 11-08-1839 kandidaat 15-04-1849 Naarden 01
01 ds. C.H. van Dam (Coert Hendrik) 18-11-1849 kandidaat 29-06-1856 Baardwijk 01
01 ds. M. Salverda de Grave 12-10-1856 kandidaat 20-05-1860 Noordwijk-Binnen 01
01 ds. A.D.J. Scholte (Abraham Dirk Johannes) 07-10-1860 kandidaat 04-04-1869 Soesterberg 01
04 ds. P.S. Niemeijer (Philippus Sophius) 15-05-1870 kandidaat 12-10-1873 Ochten 02
05 ds. A. Voorhoeve (Ahasverus) 08-11-1874 kandidaat 14-10-1877 Dedemsvaart 03
11 ds. J.W. Berkelbach van den Sprenkel (Jan Willem) 29-08-1880 kandidaat 20-05-1883 Herveld 01
04 ds. J.M.S. Baljon (Johannes Marinus Simon) 03-08-1884 kandidaat 23-09-1888 Almelo 04
01 ds. J.A. Cramer (Jan Anthony) 10-03-1889 kandidaat 16-10-1892 Alkmaar 07
09 ds. L.H.K. Bleeker (Louis Hendrik Karel) 09-09-1894 kandidaat Welsrijp 11-09-1904 Uithuizen 06
01 ds. J. Pannebakker (Johannes) 15-01-1905 kandidaat Utrecht 22-10-1911 Amersfoort 01
01 ds. P.J.F. Voorst van Vader (Pieter Jacobus Franciscus)12-05-1912 kandidaat Amersfoort 26-09-1915 Doesburg 02
01 ds. C. Verloop (Carel) 14-11-1915 kandidaat Utrecht 01-09-1918 Zoelmond 01
01 ds. H. Kluin (Hendrik) 03-11-1918 Stitswerd 17-02-1924 Angeren 03
01 ds. J. Vermaas (Jacob) 10-10-1943 hulppred. Rotterdam-Feijenoord 12-01-1947 g.v. Dirksland 02
16 ds. G. Veldjesgraaf (Gerrit) 03-10-1962 kandidaat Ede 27-03-1967 Wouterswoude 06
03 ds. J. van Vliet 03-09-1967 Ouddorp 01-05-1977 emeritus 01
03 ds. G. de Greef 25-01-1978 Wijngaarden 29-08-1982 Oosterwolde (Gld.) 01
01 ds. D.J. Budding 22-12-1982 Scherpenisse 06-05-1987 Elspeet 01
01 ds. K. Veldman 01-07-1987 Staphorst 31-07-1989 Ontario (Canada) 01
02 ds. W.J. op ’t Hof 01-11-1989 Ouddorp 30-04-2004 losgemaakt > Nederhemert-hhg02

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. van Eibergen ??-??-1721 kandidaat 31-08-1729 overleden
H.J. Kastein 20-04-1887


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-10-1806 Z.Q. van der Trans Kootwijk
02 ??-02-1807 D. Indeweij Werkhoven


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1827 R.L. van Dam Hoogblokland
02 ??-01-1828 J.A. Hanewinckel Meliskerke


Beroepen vacature 1838:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1838 R. Hoogezand kandidaat
02 ??-06-1839 J.L.J. Hallo kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1869 W. Callenbach Bergschenhoek
02 ??-07-1869 J. Kromsigt Wijk bij Heusden
03 ??-08-1869 A.J. Kan Nieuw- en Sint Joosland
04 ??-12-1869 P.S. Niemeijer kandidaat


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1873 P. Peter Nieuwer ter Aa
02 ??-02-1874 J. van der Meulen Hedel
03 ??-04-1874 Y.D. Mulles Massis Wichmond
04 ??-05-1874 T.J. Ringeling kandidaat
05 ??-08-1874 A. Voorhoeve kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 B. ten Kate kandidaat
02 ??-02-1878 F. van Gheel Gildemeester kandidaat
03 ??-07-1878 G.H.J.W.J. Geesink kandidaat
04 ??-09-1878 A.W.L.A. Faure kandidaat
05 ??-11-1878 W. van den Bijtel kandidaat
06 ??-03-1879 J.J. van der Vlugt kandidaat
07 ??-05-1879 A. Steehouwer kandidaat
08 ??-09-1879 M.J. Godefroy Lage Zwaluwe
09 ??-11-1879 W.H. Dekking Molenaarsgraaf
10 ??-04-1880 W. Klercq Hijkersmilde
11 ??-06-1880 J.W. Berkelbach van der Sprenkel kandidaat


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1883 J. Steenbeek kandidaat
02 ??-07-1878 J. Oosterhuis Acquoy
03 ??-10-1883 M.F. van Lennep kandidaat
04 ??-04-1884 J.M.S. Baljon kandidaat


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1888 J.A. Cramer kandidaat


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1892 P.A. Steenbakker Moriljon Loysen kandidaat Schoonhoven
02 ??-02-1893 J.M. Conradi De Lier
03 ??-06-1893 J.D.J. Idenburg kandidaat Utrecht
04 ??-08-1893 G. Timmer Nieuwpoort
05 ??-09-1893 T.C. Frederikse kandidaat
06 ??-11-1893 C.A. Lingbeek kandidaat Marken
07 ??-11-1893 J.A.C. van Leeuwen kandidaat Utrecht
08 ??-04-1894 W.J.M. Engelberts kandidaat Hedel
09 ??-05-1894 L.H.K. Bleeker kandidaat Welsrijp


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1904 J. Pannebakker kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1911 P.J.F. Voorst van Vader kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1915 C. Verloop kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1915 H. Kluin Sittard


Beroepen vacature 1924:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1943 J. Vermaas hulppred. Rotterdam-Feijenoord