Index >

Monster Hervormde Gemeente


Classis: * Delft
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Gravenzande
Digitale uitzending: live

Predikanten van de Hervormde Gemeente Monster opgericht in 1572:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Ter Heijde tot 1664
-
ds. A. Theodori ??-??-1572 ??-??-1574
ds. H. Walingius (Hubertus) ??-??-1574 ??-??-1586
ds. P.B. Mercator (Paulus Bernardi) ??-??-1587 Pernis ??-??-1593 Assendelft
ds. C. Quirijnsz (Claes) ??-??-1595 Den Burg (Tex.) ??-??-1609 overleden
ds. IJ. de Laat (IJsbrant Willemsz.) ??-??-1610 Rijnsaterwoude ??-??-1621 Wassenaar
ds. S. Everhardi (Samuel) ??-??-1621 Wassenaar ??-??-1637 overleden
ds. C. Streso (Casparus) ??-??-1637 kandidaat ??-??-1638 Gravenhage
ds. D. Boxel (David) ??-??-1638 Ochten ??-??-1647 Gouda
ds. J. Trigland (Jacob) ??-??-1647 kandidaat ??-08-1648 Alkmaar
ds. S. Guldemont (Samuel) ??-??-1649 Krimpen aan de Lek ??-??-1687 overleden
ds. J. Ravens (Jacobus) ??-??-1687 Hei- en Boeicop 07-07-1724 overleden
01 ds. J. Brouwer (Jacobus) 15-04-1725 kandidaat 10-01-1757 overleden 00
01 ds. J. Slijp (Johannes) 23-10-1757 Middelharnis 17-06-1767 overleden 01
01 ds. H. Bertling (Hermanus) 10-01-1768 kandidaat 11-12-1782 emeritus 00
01 ds. J. Groeneveld (Jacobus) 27-04-1783 kandidaat 14-08-1785 Brielle 01
01 ds. J.W. Bussingh (Johannes Wilhelmus) 02-04-1786 Vinkeveen 19-10-1788 Gorinchem 01
01 ds. H.W. Benier (Hendrik Willem) 03-05-1789 Garderen 26-12-1827 emeritus 01
01 ds. R.O. Aitton (Rijk Otto) 04-05-1828 Hooge Zwaluwe 29-03-1840 Zevenbergen 01
01 ds. D. Middelkoop (Dionysius) 12-07-1840 Oude-Wetering 19-05-1844 Almelo 01
01 ds. V.J. Berkhout (Victor Jacobus) 13-10-1844 Sint Pancras 24-06-1873 overleden 00
02 ds. H.A. van der Ven (Hermannus Antonius) 30-11-1873 Nieuwkoop 29-09-1878 overleden 00
04 ds. H.C. Voorhoeve (Herman Cornelis) 07-03-1880 Harlingen 06-09-1885 emeritus Someren 02
04 ds. J.W.H. Kalkman (Jan Wouter Herman) 09-05-1886 Maassluis 28-04-1889 Alphen aan den Rijn 49
12 ds. K.E. van Griethuijsen (Karel Eduard) 10-08-1890 Sneek 05-03-1893 Kethel 03
21 ds. A. van der Sluis (Abe) 22-03-1896 Nederlangbroek 25-08-1901 Dordrecht 14
03 ds. J.G. Dekking (Jacobus Gerardus) 19-10-1902 Krimpen aan de Lek 06-07-1913 Montfoort 18
05 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 01-03-1914 Sint Maartensdijk 09-07-1916 Nijkerk 03
03 ds. G. Lans (Gabriel) 25-03-1917 Ooltgensplaat 27-06-1920 directeur GZB 03
04 ds. G. Benes (Gerhard) 09-01-1921 Delft 21-11-1926 Maarssen 10
04 ds. G. Enkelaar (Gerrit) 11-09-1927 Ter Aar 09-02-1930 Oud-Beijerland 01
01 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus)06-07-1930 Vaassen 14-02-1945 Kockengen 15
01 ds. J. van Dijk (Jacobus) 29-07-1945 voorheen Gravenzande (Ev. Unie) 27-07-1947 Putten 04
06 ds. L. Trouwborst (Leendert) 18-04-1948 Hoogeveen 20-06-1954 Grevelduin-Capelle 17
01 ds. H.G. Abma (Hette Gerrit) 29-05-1955 Rotterdam-Delfshaven 30-08-1959 Putten 01
01 ds. D. van de Ent Braat (Dirk) 25-10-1959 Elspeet 05-12-1967 emeritus Haarlem 01
05 ds. J. van Dijk (Jacobus) 02-02-1969 leraar Gravenhage 30-09-1973 leraar Zutphen 02
-
2e predikantsplaats sedert 1972 tot 1994
02 ds. B. Haverkamp (Berend) (wijk Oost) 01-11-1972 Nijkerkerveen 27-03-1977 Kesteren 04
17 ds. A. Muilwijk (Adrianus) (wijk West) 26-09-1976 Ouderkerk aan den IJssel 26-09-1993 emeritus 00
09 ds. H. van der Post (Hein) (wijk Oost) 04-06-1979 Bergambacht 31-08-1996 ontheven 01
05 ds. L.W.C. Ruijgrok (Leendert Willem Charles)27-09-1998 Middelharnis 30-04-2004 ontheven 00
06 ds. M. Messemaker (Marinus) 08-07-2007 Oud-Beijerland 22-01-2012 Woudenberg 05
05 ds. P. Nobel (Pieter) 01-09-2013 Waddinxveen 01-07-2018 Garderen 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.A. Kruithof (Johannes Arnoldus) 1948 hulppred. Waarder 27-09-1970 evangelisatie Lekkerkerk
W.J. van der Kraats 1976


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1873 P. Moll Westervoort
02 ??-09-1873 H.A. van der Ven Nieuwkoop


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1879 H.C. Bervoets Veenendaal
02 ??-08-1879 C.H. van Rhijn Leusden
03 ??-09-1879 J.N. Kohler Ravenswaaij
04 ??-10-1879 H.C. Voorhoeve Harlingen


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1885 W. Ringnalda (toez.) Loon op Zand
02 ??-09-1885 W. Ringnalda (2e keer) Loon op Zand
03 ??-11-1885 H.H. Veder Schiedam
04 ??-01-1886 J.W.H. Kalkman Maassluis


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1889 I. Vonk Oldebroek
02 ??-03-1889 J.J. Ruijs Mijnsheerenland
03 ??-05-1889 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
04 ??-07-1889 J. Bolkestein Ter Aar
05 ??-09-1889 I. Vonk (2e keer) Oldebroek
06 ??-10-1889 A. Renier IJsselmuiden
07 ??-11-1889 H. Doornveld Huizen
08 ??-11-1889 IJ. Doornveld kandidaat Huizen
09 ??-01-1890 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
10 ??-02-1890 J. Wieten Aalsmeer
11 ??-04-1890 A.H. de Klerck Ridderkerk
12 ??-06-1890 K.E. van Griethuijsen Sneek


Beroepen vacature 1893:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1893 H. Doornveld Wierden
02 ??-06-1893 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst
03 ??-08-1893 P. Kuijlman Bunnik
04 ??-09-1893 J.C. Klomp Lunteren
05 ??-11-1893 H. Visscher Sint Johannesga
06 ??-12-1893 W. Zijlstra Vuursche
07 ??-01-1894 IJ. Bootsma Zoetermeer
08 ??-02-1894 E.C. Gravemeijer Gorinchem
09 ??-04-1894 J.D. de Lind van Wijngaarden Oud-Alblas
10 ??-05-1894 G. Boer Ermelo
11 ??-07-1894 C.J. Leenmans Hoogeveen
12 ??-09-1894 H. Feijkes Dordrecht
13 ??-10-1894 B.J. van Heijningen Huizen
14 ??-11-1894 P. Bokma Bruinisse
15 ??-02-1895 E.J. Homoet Staphorst
16 ??-03-1895 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
17 ??-05-1895 C. Verhagen Zuilen
18 ??-07-1895 K.W. Vethake Rotterdam-Overschie
19 ??-08-1895 D. Osinga Wijckel
20 ??-10-1895 J. Kok Opheusden
21 ??-12-1895 A. van der Sluis Nederlangbroek


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1901 J.M.P. Schippers Huizen
02 ??-05-1902 M. Jongebreur Jaarsveld
03 ??-06-1902 J.G. Dekking Krimpen aan de Lek


Beroepen vacature 1913:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1913 D.E.J. Hupkes Staphorst
02 ??-05-1913 S. van Dorp Bodegraven
03 ??-07-1913 G. Benes Delft
04 ??-09-1913 B. Batelaan Ouderkerk aan den IJssel
05 ??-10-1913 A.M. den Oudsten Sint Maartensdijk


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1916 J.H.F. Remme Oud-Beijerland
02 ??-10-1916 M. Jongebreur Veenendaal
03 ??-11-1916 G. Lans Ooltgensplaat


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1920 I. Kievit (toez.) Benschop
02 ??-06-1920 N. van der Snoek (toez.) Zetten-Andelst
03 ??-07-1920 N. van der Snoek (2e keer) Zetten-Andelst
04 ??-08-1920 G. Benes Delft


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1927 J.E. Klomp Oldebroek
02 ??-02-1927 J.J. Timmer Ermelo
03 ??-03-1927 B.N.B. Bouthoorn Zeist
04 ??-04-1927 G. Enkelaar Ter Aar


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1930 A.F.P. Pop Vaassen


Beroepen vacature 1945:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1945 J. van Dijk


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1947 W.L. Tukker (toez.) Bleskensgraaf
02 ??-05-1947 J. van Sliedregt (toez.) Huizen
03 ??-09-1947 J. van Sliedregt (2e keer) Huizen
04 ??-10-1947 G. Boer Putten
05 ??-12-1947 J.C. Stelwagen Giessendam-Neder-Hardinxveld
06 ??-01-1948 L. Trouwborst Hoogeveen


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1955 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1959 D. van de Ent Braat (toez.) Elspeet


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1968 H. Talsma Gravenhage
02 ??-03-1968 G. van Estrik Genemuiden
03 ??-06-1968 W. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
04 ??-08-1968 J. den Besten Huizen
05 ??-09-1968 J. van Dijk leraar Gravenhage


Beroepen vacature 1972 (wijk 2):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1972 A. van Brummelen Hierden
02 ??-06-1972 B. Haverkamp Nijkerkerveen


Beroepen vacature 1973 (vac. Van Dijk):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1973 H. Jongerden Veenendaal
02 ??-12-1973 J.C. Schuurman Putten
03 ??-01-1974 A. Vlietstra Doornspijk
04 ??-03-1974 K. Schipper Dordrecht
05 ??-05-1974 W.G.J. van der Sluijs Moerkapelle
06 ??-06-1974 P.M. Breugem Barneveld
07 ??-08-1974 H. van der Post Bergambacht
08 ??-09-1974 A.W. van der Plas Ooltgensplaat
09 ??-10-1974 W.C. Hovius (toez.) Ede
10 ??-12-1974 T. Lekkerkerker Leerdam
11 ??-01-1975 S.P. van Assenbergh Nijkerk
12 ??-05-1975 H. Vreekamp Oosterwolde (Gld.)
13 ??-09-1975 J. van Wier Kampen
14 ??-11-1975 J. den Hoed (toez.) Sliedrecht
15 ??-03-1976 G.H. van Kooten Delft
16 ??-04-1976 J. Vroegindeweij Katwijk aan Zee
17 ??-06-1976 A. Muilwijk Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1977 (vac. Haverkamp):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1977 H. van der Post Bergambacht
02 ??-06-1977 J. Catsburg Katwijk aan Zee
03 ??-08-1977 S. de Jong Ouddorp
04 ??-10-1977 W. Verboom kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel
05 ??-12-1977 G. Veldjesgraaf Harskamp
06 ??-03-1978 J.G. van Loon Aalst
07 ??-05-1978 J. van Wier Kampen
08 ??-09-1978 J. van Oostende Meerkerk
09 ??-02-1979 H. van der Post (2e keer) Bergambacht


Beroepen vacature 1993 (vac. Muilwijk):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-01-1994 P. van der Kraan Bleskensgraaf
02 05-04-1994 C.J. van der Plas Zwijndrecht
vervolgens opgeheven


Beroepen vacature 1996:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-04-1997 J.C. de Groot Dordrecht
02 06-06-1997 J. Belder Katwijk aan Zee
03 15-09-1997 G.S.A. de Knegt Barneveld
04 06-01-1998 A.D. Goijert Bunschoten
05 23-04-1998 L.W.C. Ruijgrok Middelharnis


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-10-2005 G.D. Kamphuis Amstelveen-Buitenveldert (b.w.)
02 17-02-2006 P.J. Visser Gravenhage
03 07-06-2006 G. Lustig Voorthuizen
04 08-09-2006 H. Russcher Barneveld
05 27-11-2006 A. Bloemendal Oud-Beijerland
06 13-02-2007 M. Messemaker Oud-Beijerland


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-02-2012 G. van Wijk Dordrecht 01
02 07-05-2012 M.M. van Campen Rotterdam-Zuid 02
03 07-01-2013 P.J. den Admirant Kootwijk-Kootwijkerbroek 05
04 25-03-2013 J.J. ten Brinke Bleiswijk-hwba 04
05 06-05-2013 P. Nobel Waddinxveen 05


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018