Index >

Molkwerum Hervormde Gemeente


Classis: * Sneek
Provincie: Friesland
Ring: Workum
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Molkwerum opgericht in 1599:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
voorheen bij Hindeloopen
i.c.m. Warns sedert 1599 tot 1610
i.s.m. Warns sedert 01-07-1983
-
ds. J. Biltius (Johannes) ??-02-1601 Tjerkwerd 05-12-1603 Workum
ds. P. Bandt (Petrus) ??-06-1604 ??-??-1610 Zuid-Scharwoude
ds. J. Atzonis (Julius) ??-04-1611 05-09-1614 Oenkerk
ds. A.J. Pijnappel (Adriaan Jansz.) ??-10-1614 16-08-1619 Westwoud
ds. M.J. Stansius (Mauritius Jacobs) ??-10-1619 kandidaat 17-07-1626 Edens-Spannum
ds. M. Vomelius (Mattheus) ??-10-1626 kandidaat 06-08-1638 Terschelling
ds. H. Samplonius (Hessel Gerardi) 18-02-1639 kandidaat 23-08-1641 Kollum
ds. M. Aegidius (Mellius) ??-10-1641 kandidaat ??-??-1673 overleden
ds. D. Sylvius (Duco) ??-09-1674 Longerhouw 10-06-1678 Oosterend
ds. G. Horreus (Gellius) 15-09-1678 kandidaat ??-??-1716 overleden
01 ds. J. Noordbeek (Johannes) ??-04-1717 kandidaat 07-11-1734 Hei- en Boeicop 01
01 ds. A. Braunius (Arend) 17-07-1735 kandidaat 05-12-1751 Sloten (Fr.) 01
01 ds. L. Schrader (Ludovicus) 23-01-1752 kandidaat Leeuwarden 18-11-1753 Idaard 02
01 ds. S. Abbringh (Sicco) 09-06-1754 kandidaat Franeker 05-06-1757 Welsrijp-Baijum 01
01 ds. E. Meinarda (Engel) 26-06-1757 Tjalleberd 20-11-1757 Hallum 01
02 ds. W. Fenema (Wytze) 17-09-1758 Oosterwolde (Fr.) 09-10-1768 Hantum-Hantumhuizen 01
02 ds. R.J. Fennema (Riemer Jelles) 02-04-1769 kandidaat Franeker 15-12-1782 emeritus 00
01 ds. W. Sannes (Willem) 18-05-1783 kandidaat IJlst 25-05-1788 Stiens 01
02 ds. N. Prijshoff (Nicolaas) 10-05-1789 kandidaat 27-10-1793 Eenigenburg 02
02 ds. T. Wassenaar (Tjalke) 19-10-1794 kandidaat 14-10-1798 Cubaard-Waaxens 01
01 ds. H. Nieuwbuur Ferf (Horatius) 28-05-1802 kandidaat 07-09-1806 Bergum 01
01 ds. W. Winsemius (Wytzo) 26-10-1806 kandidaat 30-06-1811 Tjerkwerd-Dedgum 02
01 ds. H.J.C. Mensonides (Hector Jacob Coenraad) 29-12-1811 kandidaat 22-06-1817 Ulsen (Bentheim) 01
02 ds. C. Broersma (Cornelius) 20-09-1818 Schiermonnikoog 06-01-1822 Terkaple 01
05 ds. D.J. Faber (Douwe Jans) 28-12-1823 kandidaat 23-07-1826 Obdam 01
02 ds. T.F. de Haan (Tamme Foppes) 02-09-1827 emeritus Gorredijk 28-06-1829 Exmorra 01
03 ds. A.J.H. Reys (Andries Jan Hendrik) 02-01-1831 kandidaat 12-05-1860 overleden 00
01 ds. J.A.C. Wijnoldy (Johan Albert Casper) 18-11-1860 kandidaat 25-06-1871 emeritus 01
04 ds. J.J. Ehl Weurdinge (Johannes Jacobus) 23-06-1872 Gramsbergen 02-07-1876 Midlum 01
06 ds. S.D. van Veen (Sietse Douwes) 18-09-1881 kandidaat Lemmer 17-08-1884 Rijperkerk 01
02 ds. W. van der Spek (Willem) 11-01-1885 kandidaat Haarlem 02-09-1888 Tienhoven (Utr.) 02
29 ds. J.A. Broekers (Jan Arie) 11-11-1894 kandidaat Deventer 04-04-1897 Vriescheloo 02
03 ds. A. Veldhuizen (Adrianus) 20-02-1898 kandidaat Rotterdam 12-01-1902 Almelo 03
01 ds. C.P. Boorsma (Cornelis Pieter) 24-08-1902 kandidaat Leeuwarden 13-10-1907 Parrega-Hieslum 02
01 ds. J. Kramer (Jakob) 02-02-1908 kandidaat Groningen 07-03-1915 Nes-Wierum 01
01 ds. J.J. Woldendorp (Johannes Jacob) 01-08-1915 kandidaat Groningen 24-11-1918 Nieuw-Weerdinge 02
01 ds. W.J. Keller (Wilhelm Jacob) 11-05-1919 kandidaat Oosterbeek 12-06-1922 Scherpenisse 03
01 ds. H.P. Brandt (Heinrich Peter) 11-03-1923 kandidaat Amsterdam 26-07-1925 Lage-Zwaluwe 03
01 ds. R.J.D. Beerekamp (Rutger Jan Dirk) 05-09-1926 kandidaat Leiderdorp 24-11-1929 Doorwerth-Heelsum 07
01 ds. D. Bouman (Dirk) 23-03-1930 kandidaat Veenendaal 14-05-1933 Nieuw-Vennep 08
02 ds. G.J.J. Liefting (Gerrit Jacobus Johan) 29-04-1934 kandidaat De Bilt 28-04-1946 Niekerk 01
03 ds. J. Groeneveld (Johannes) 15-12-1946 kandidaat Alblasserdam 20-02-1949 Woudrichem 04
01 ds. A.J. Schneider (Anton Johan) 25-09-1949 legerpred. Gilze-Rijen 31-10-1954 studentenpred. Amsterdam02
01 ds. W.L. Dekker (Willem Lambertus) 21-11-1954 vicaris Huissen 05-04-1961 Stevensweert-Maasbracht 01
01 ds. B. Klopman (Bernhard) 14-05-1961 vicaris Wons 22-08-1965 Zelhem 03
05 ds. H. Kooistra (Hendrik) 13-08-1972 hulppred. Molkwerum 19-08-1973 Sint Johannesga 01
01 ds. A.P.J. van Ligten 07-10-1973 vicaris Utrecht 13-08-1979 Sneek 01
01 ds. M. van Diggelen 03-12-1978 kandidaat Hoogeveen 24-04-1983 Goes 01
02 ds. P. Bochanen (p-t) 01-04-1984 kandidaat Diemen 07-01-1990 Lemelerveld 01
01 ds. mw. J. Wesselink 13-12-1992 kandidaat Molkwerum 11-07-2004 Ruinen 01
01 ds. W.B. Beekman (Wim) 05-06-2005 Deventer 09-09-2018 classispred. Friesland 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Kooistra (Hendrik) 07-08-1966 hulppred. Hijken-Hooghalen 12-08-1972 pred. Molkwerum 01


Beroepen vacature 1753:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1754 S. Abbring kandidaat Franeker


Beroepen vacature 1757:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1757 E. Meinarda Tjalleberd


Beroepen vacature 1757:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1757 G. Schortinghuis Rottevalle
02 04-09-1758 W. Fenema Oosterwolde-Fr.


Beroepen vacature 1768:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1768 P. Odolphi Herbaijum
02 ??-03-1769 R.J. Fennema kandidaat Franeker


Beroepen vacature 1782:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1783 W. Sannes kandidaat IJlst


Beroepen vacature 1788:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1788 W.E. Chatin Oudega-Kolderwolde
02 ??-05-1789 N. Prijshof kandidaat


Beroepen vacature 1793:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1794 B. Bekker Oudehorne
02 ??-??-1794 T. Wassenaar kandidaat


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 21-02-1802 H. Nieuwbuur Ferf kandidaat


Beroepen vacature 1806:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-09-1806 W. Winsemius kandidaat


Beroepen vacature 1811:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 02-08-1811 H.J.C. Mensonides kandidaat


Beroepen vacature 1817:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-02-1818 R. Rodenburg Nijehaske
02 ??-04-1818 C. Broersma Schiermonnikoog


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-06-1822 S.J. Bulthuis Oudemirdum
02 12-08-1822 W.S.B. Florison hulppred. Schiermonnikoog > afgekeurd
03 01-01-1823 P. Heringa Anjum
04 30-05-1823 W. Vetter kandidaat
05 24-09-1823 D.J. Faber kandidaat


Beroepen vacature 1826:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-11-1826 G. Vietor Cirkwerum (O-Friesl.)
02 10-05-1827 T.F. de Haan emeritus Gorredijk


Beroepen vacature 1829:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-09-1829 A.F. Krull Nijega-Elahuizen
02 17-05-1830 S.H. Sijpkens Idsegahuizen
03 13-09-1830 A.J.H. Reijs kandidaat


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1860 J.A.C. Wijnoldy kandidaat


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1871 H. Cannegieter Nieuwe-Schans
02 ??-11-1871 J. de Grient Dreux Ommelanderwijk
03 ??-01-1872 C.J. Bleeker Schoonebeek
04 ??-03-1872 J.J. Ehl Weurdinge Gramsbergen


Beroepen vacature 1876:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1876 J.G. Klomp Lienden
02 ??-12-1876 J. Heeringa kandidaat
03 ??-08-1877 G.J. Antink Zegveld
04 ??-12-1877 E. Eisma kandidaat Heeg
05 ??-06-1881 J. Wieten kandidaat
06 ??-07-1881 S.D. van Veen kandidaat Lemmer


Beroepen vacature 1884:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1884 G.J. Antink Oostermeer
02 ??-10-1884 W. van der Spek kandidaat Haarlem


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1888 M.J. Sanders Sluipwijk
02 ??-01-1889 J. Oosterhuis Oostrum
03 ??-05-1889 J.L. Pierson Halle
04 ??-09-1889 J. Rijnenberg Ternaard
05 ??-10-1889 H.J. Hulscher Reeuwijk
06 ??-11-1889 J.H. Westrik kandidaat
07 ??-01-1890 W. Zegers Gorinchem
08 ??-02-1890 J.H. Willebrands Oude- en Nieuwe-Wetering
09 ??-05-1890 G. Boersma kandidaat
10 ??-06-1890 J. van der Weide Aalsum-Wetzens
11 ??-09-1890 J.C. Klomp kandidaat Nunspeet
12 ??-03-1891 E.H. Jonkers Buitenpost
13 ??-04-1891 C.D. Moulijn kandidaat Nijmegen
14 ??-05-1891 J. Eringa kandidaat Leiden
15 ??-10-1891 L.W. Bakhuizen van den Brink kandidaat Amsterdam
16 ??-11-1891 J. Visser kandidaat
17 ??-05-1892 A.S. Talma kandidaat
18 ??-06-1892 J.P. Miedema Lettelbert
19 ??-09-1892 H.W.A. Voorhoeve kandidaat Rotterdam
20 ??-11-1892 H.G. Rozeboom kandidaat Groningen
21 ??-05-1893 J.H. Gunning kandidaat Oosthem
22 ??-06-1893 J. Salm kandidaat
23 ??-09-1893 T.C. Frederikse kandidaat
24 ??-11-1893 G.A. Wumkes kandidaat Joure
25 ??-02-1893 J. Mooij kandidaat Doetinchem
26 ??-01-1894 C. Waardenburg kandidaat Oud-Beijerland
27 ??-04-1894 L.H.K. Bleeker kandidaat Welsrijp
28 ??-06-1894 A.F. Krull kandidaat Muiden
29 ??-08-1894 J.A. Broekers kandidaat Deventer


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1897 G. van Dis kandidaat Fijnaart
02 ??-10-1897 J. Polhuis kandidaat Ede
03 ??-11-1897 A. Veldhuizen kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1902 C.P. Boorsma kandidaat Leeuwarden


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1907 J. Kramer kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1915:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1915 J. Woldendorp kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1919 W.J. Keller kandidaat Oosterbeek


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1922 H.P. Brandt kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1925 C.B. Boere kandidaat Capelle aan den IJssel
02 ??-12-1925 G. Gerbrandy kandidaat Nijland
03 ??-06-1926 R.J.D. Beerekamp kandidaat Leiderdorp


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1929 D. Bouman kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1933:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1933 H. de Lange kandidaat Woerden
02 ??-12-1933 G.J.J. Liefting kandidaat De Bilt


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1946 J. Poort hulppred. Amersfoort
02 ??-08-1946 J. Brouwer Noorddijk-Gr.
03 ??-10-1946 J. Groeneveld kandidaat Alblasserdam


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1949 A.J. Schneider legerpred. Gilze-Rijen


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1954 W.L. Dekker vicaris Huissen


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1961 B. Klopman vicaris Wons


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1965 W. Hoogendoorn Medemblik
02 ??-09-1965 J. Kuipers Oldeboorn
03 ??-12-1965 F.H. Scheffer Erichem
04 ??-02-1966 H.J. Oudhof kandidaat Bilthoven
05 ??-07-1972 H. Kooistra hulppred. Molkwerum


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1973 A.P.J. van Ligten vicaris Utrecht


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1978 M. van Diggelen kandidaat Hoogeveen


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1983 G. de Lang kandidaat Oegstgeest
02 ??-12-1983 P. Bochanen kandidaat Diemen


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1992 mw. J. Hoomoedt-Wesselink kandidaat Molkwerum


Beroepen vacature 2004:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-2005 W.B. Beekman Deventer


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018