Index >

Moerkapelle Hervormde Gemeente


Classis: * Zoetermeer
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Bleiswijk
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Moerkapelle opgericht in 1656:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Zevenhuizen-hg tot 1656
-
ds. H. van Rijp (Henricus) ??-??-1656 kandidaat ??-??-1657 Bleiswijk
ds. L. Liscaljet (Lucas) ??-??-1658 kandidaat ??-??-1665 overleden
ds. C. Esterwegen (Cornelis) ??-??-1666 kandidaat 24-07-1667 Maasland
ds. L. de Wolff (Laurentius) ??-??-1667 kandidaat ??-??-1670 Graft
ds. A. Sluiter (Abraham) ??-??-1671 kandidaat ??-??-1705 overleden
ds. P. Lemkens (Paulus) ??-??-1706 kandidaat ??-??-1744 emeritus
01 ds. J. Bertling (Johannes) 01-11-1744 kandidaat Leiden 05-01-1749 Sommelsdijk 01
01 ds. P. Rutgers (Paulus) 04-05-1749 kandidaat Leiden 04-07-1751 Aalsmeer 01
01 ds. R. Ottinga (Rudolphus) 14-11-1751 Koudekerke 21-01-1761 emeritus 00
01 ds. A. Holstein (Andreas) 03-01-1762 kandidaat Leiden ??-04-1790 emeritus 00
01 ds. J. Slotemaker (Johannes) 10-10-1790 Nederhemert 23-10-1796 Besoyen 01
01 ds. G.A. Duytsch (Gijsbert Albert) 14-05-1797 kandidaat 09-09-1798 Zoeterwoude 02
01 ds. P.J. Vaillant (Paulus Johannes) 06-01-1799 kandidaat 20-11-1803 Spijkenisse 02
01 ds. H. van Leeuwen (Hermannus) 29-04-1804 kandidaat Delft 21-05-1809 overleden 00
01 ds. H.J. Hombrink (Hermanus Jacobus) 07-01-1810 kandidaat 25-04-1813 Zegveld 01
01 ds. P.J. Zijnen (Pieter Johannes) 14-11-1813 kandidaat 26-05-1816 Vlissingen 01
01 ds. A. Hazeu (Arend) 01-12-1816 kandidaat Amsterdam 21-02-1819 Uitgeest 01
01 ds. H.G. van den Es 05-09-1819 kandidaat 11-03-1821 Sassenheim 01
01 ds. J. de Jong (Johannes) 05-08-1821 kandidaat 20-10-1822 Poortugaal 01
01 ds. G. van Dugteren (Gijsbertus) 04-05-1823 Oostvoorne 10-06-1838 emeritus 00
01 ds. L. Doedes 09-09-1838 kandidaat 01-05-1844 Capelle aan den IJssel 01
01 ds. A. de Nooij 11-08-1844 hulppred. Dordrecht 28-04-1878 emeritus 00
03 ds. J.G. Steenbeek (Jan Gerhard) 16-03-1879 kandidaat 23-04-1882 Kethel – Spaland 02
06 ds. W. van Griethuijsen 06-05-1883 Aalburg 05-10-1883 overleden 00
01 ds. H.J. Bisperink 22-03-1885 kandidaat 16-12-1888 Waspik 12
14 ds. W. van der Waal (Willem) 15-01-1893 kandidaat Ridderkerk 18-08-1895 Wijk bij Heusden 15
11 ds. M.J.G.J. van der Poll (Matthijs Johannes Gerrit Jan) 24-09-1899 kandidaat Herveld 23-03-1902 Hendrik-Ido-Ambacht 02
02 ds. C.B. Holland (Coenraad Bernardus) 01-03-1903 kandidaat Vriezenveen 10-09-1905 Den Ham (Ov.) 02
05 ds. J. Goslinga (Johannes) 14-04-1907 Haarloo 14-02-1909 Leerdam 03
06 ds. K. van As (Klaas) 18-09-1910 kandidaat Hilversum 22-04-1917 Dirksland 15
08 ds. P. Moerman (Pieter) 26-01-1919 Kats 02-07-1922 Stavenisse 02
02 ds. J.A. van Nie 27-07-1924 Rijnsaterwoude 31-10-1926 Zetten – Andelst 02
04 ds. H. van Elven 16-10-1927 Oosternijkerk 08-12-1927 overleden 00
11 ds. J.E. Uitman (Jan Eliza) 23-11-1930 kandidaat Zeist 25-08-1935 Vollenhove 03
02 ds. M. Verkerk (Maarten) 17-01-1937 kandidaat Amsterdam-Noord 24-08-1947 Soest 03
03 ds. P. Zijlstra (Pieter) 14-12-1947 Harmelen 21-10-1951 Vlaardingen 02
05 ds. P.H. de Ruyter 15-02-1953 kandidaat Jutphaas 30-09-1958 ontheven 00
01 ds. A. Boertje 02-11-1958 Herkingen 29-09-1968 Krimpen aan de Lek 06
11 ds. W.G.J. van der Sluijs 07-05-1970 kandidaat Putten 13-10-1974 Amsterdam-West 11
04 ds. G.C. de Jong 12-04-1975 kandidaat Dordrecht 10-06-1979 Middelharnis 02
05 ds. J. Harteman 02-07-1980 kandidaat Veenendaal 25-01-1987 Wijk bij Heusden 07
06 ds. J.W. van Estrik 01-05-1988 Mastenbroek 08-09-1996 Goedereede 02
08 ds. A. Schaap 23-08-1998 Herkingen 30-09-2001 emeritus 00
11 ds. C. Boele 09-11-2003 kandidaat Putten 29-06-2008 Oud-Beijerland 03
09 ds. A.J. van den Herik 12-09-2010 Hoevelaken


Beroepen vacature 1878:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1878 L. van Maanen Oud-Vossemeer
02 ??-09-1878 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-11-1878 J.G. Steenbeek kandidaat


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1882 L. Kan de Beer Poederoijen
02 ??-08-1882 G.H.J.W.J. Geesink Schipluiden
03 ??-10-1882 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-11-1882 B.J. van Heijningen kandidaat
05 ??-12-1882 H.J. Hulscher kandidaat
06 ??-02-1883 W. van Griethuijsen Aalburg


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1884 H.J. Bisperink kandidaat


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1889 G. van Dijk Schraard
02 ??-03-1889 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
03 ??-05-1889 W.B.H. van Linschoten kandidaat
04 ??-10-1889 W.M. Zijlstra kandidaat Oosthem
05 ??-11-1889 IJ. Doornveld kandidaat Huizen
06 ??-05-1890 T.G.C. van Rappard kandidaat Wijk bij Heusden
07 ??-09-1890 J.C. Klomp kandidaat Nunspeet
08 ??-05-1891 W. Timmermans Paquy kandidaat Utrecht
09 ??-08-1891 L. Hijmans Nieuw-Lekkerland
10 ??-11-1891 W. Voors kandidaat Amsterdam
11 ??-12-1891 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
12 ??-05-1892 P.J. Kromsigt kandidaat Dordrecht
13 ??-06-1892 D. Eringa kandidaat
14 ??-09-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1896 J.J. van Ingen kandidaat
02 ??-05-1897 W.J. de Leeuw kandidaat Elst
03 ??-09-1897 N.C. Bakker Wijngaarden
04 ??-10-1897 J. Polhuis kandidaat Ede
05 ??-12-1897 G.B. Hospers kandidaat Vriezenveen
06 ??-06-1898 J. Haring kandidaat Utrecht
07 ??-11-1898 H.C. Briet kandidaat Leiden
08 ??-12-1898 A. Prins kandidaat Utrecht
09 ??-12-1898 C.A. van den Akker kandidaat s-Gravenhage
10 ??-01-1899 H.J. van Rooijen kandidaat Ridderkerk
11 ??-06-1899 M.J.G.J. van der Poll kandidaat Herveld


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1902 T.J.L. Ruijs kandidaat Utrecht
02 ??-10-1902 C.B. Holland kandidaat Vriezenveen


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1905 P. Zandt kandidaat Westeremden
02 ??-05-1906 S. van Dorp kandidaat Hazerswoude
03 ??-06-1906 N. van der Snoek kandidaat Abcoude
04 ??-09-1906 H.H. van Ameide kandidaat Ouderkerk aan de Amstel
05 ??-12-1906 J. Goslinga Haarloo


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1909 K.J. van den Berg kandidaat Rotterdam
02 ??-09-1909 S. van Dorp Zegveld
03 ??-10-1909 H. Japchen kandidaat Utrecht
04 ??-11-1909 H.A. de Geus kandidaat Bruchem
05 ??-03-1910 F. de Gidts Goedereede
06 ??-06-1910 K. van As kandidaat Hilversum


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1917 B.N.B. Bouthoorn kandidaat Dordrecht
02 ??-12-1917 J. Bus Enter
03 ??-01-1918 S.C. Groeneveld kandidaat Garderen
04 ??-03-1918 K.P. Datema Muiden
05 ??-05-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
06 ??-07-1918 J. Ronge Hoogblokland
07 ??-08-1918 D.J. van de Graaf Nieuwpoort
08 ??-10-1918 P. Moerman Kats


Beroepen vacature 1922:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1924 E. Schimmel Jaarsveld
02 ??-03-1924 J.A. van Nie Rijnsaterwoude


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1927 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-05-1927 P.A.A. Klusener kandidaat Zeist
03 ??-06-1927 C. van der Wal Rijnsaterwoude
04 ??-07-1927 H. van Elven Oosternijkerk


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1929 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-05-1929 J. Vermaas kandidaat Heinenoord
03 ??-06-1929 J.C. Terlouw kandidaat Utrecht
04 ??-09-1929 H. Bout kandidaat Huizen
05 ??-10-1929 A.J. van Rennes kandidaat Zeist
06 ??-11-1929 D. Bouman kandidaat Veenendaal
07 ??-03-1930 J. Fokkema kandidaat Utrecht
08 ??-05-1930 J.D. Kleijne kandidaat Bodegraven
09 ??-06-1930 B. van Ginkel kandidaat Zeist
10 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
11 ??-09-1930 J.E. Uitman kandidaat Zeist


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1936 J.F.N. van Harrevelt kandidaat s-Gravenhage
02 ??-10-1936 M. Verkerk kandidaat Amsterdam-Noord


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1947 G. den Duijn Oud-Alblas
02 ??-08-1947 A.L. van der Smit Waspik
03 ??-09-1947 P. Zijlstra Harmelen


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1951 W. Anker Heusden
02 ??-01-1952 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
03 ??-04-1952 J. Koele Dirksland
04 ??-05-1952 H. Kraaij Boven-Hardinxveld
05 ??-08-1952 P.H. de Ruyter kandidaat Jutphaas


Beroepen vacature 1958:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1958 A. Boertje Herkingen


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1968 J. Jongerden IJsselmuiden
02 ??-10-1968 L. Blok Ridderkerk
03 ??-11-1968 C. Treure Hasselt
04 ??-02-1969 H. Smit kandidaat Gouda
05 ??-04-1969 P. Vermaat Ooltgensplaat
06 ??-05-1969 G.C. Post Giessendam-Neder-Hardinxveld
07 ??-06-1969 H. Stroeve Lopikerkapel
08 ??-07-1969 D. van Vliet Zetten-Andelst
09 ??-10-1969 D. van Vliet (2e keer) Zetten-Andelst
10 ??-11-1969 G. Post kandidaat Hilversum
11 ??-03-1970 W.G.J. van der Sluijs kandidaat Putten


Beroepen vacature 1974:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1974 J. van de Ketterij kandidaat Zeist
02 ??-10-1974 J. Blom kandidaat Utrecht
03 ??-12-1974 T. Lekkerkerker Leerdam
04 ??-02-1975 G.C. de Jong kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1979 F. Luitjes Kootwijk
02 ??-09-1979 A. van Brummelen Huizen
03 ??-11-1979 J. den Hoed Sliedrecht
04 ??-02-1980 C. van den Bergh Rotterdam-Zuid
05 ??-04-1980 J. Harteman kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 20-02-1987 E.M. Bakker Nijkerk
02 28-04-1987 A. Visser Wierden
03 26-06-1987 K. van Meijeren Ooltgensplaat
04 08-09-1987 A. Beens Krimpen aan den IJssel (b.w.)
05 06-11-1987 J.P. Nap Huizen
06 04-02-1988 J.W. van Estrik Mastenbroek


Beroepen vacature 1996:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-02-1997 A.D. Goijert Bunschoten
02 17-04-1997 L.W.C. Ruijgrok Middelharnis
03 10-06-1997 D. Breure Wilnis
04 11-09-1997 J.C. de Groot Dordrecht
05 27-11-1997 G.S.A. de Knegt Barneveld
06 28-01-1998 P.H. van Trigt Wapenveld
07 26-03-1998 A.H. Veldhuizen Wijk bij Heusden
08 19-05-1998 A. Schaap Herkingen


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-11-2001 H. Westerhout Krimpen aan den IJssel
02 22-01-2002 H. Russcher Oud-Beijerland
03 04-03-2002 J. van Dijk Ridderkerk
04 21-05-2002 J. Geene Katwijk aan Zee
05 02-07-2002 E. de Mots Hagestein
06 10-09-2002 M. Messemaker Kamerik
07 25-11-2002 J. Muller Wapenveld
08 28-01-2003 R.W. de Koeijer Giessendam-Neder-Hardinxveld
09 15-04-2003 W. Meijer Kootwijkerbroek
10 26-05-2003 F. van Roest Ermelo
11 12-08-2003 C. Boele kandidaat Putten


Beroepen vacature 2008:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 25-08-2008 J.C. Klein Hei- en Boeicop
02 ??-11-2008 R.W. van Mourik Sommelsdijk
03 06-01-2009 W.G. Hulsman Genemuiden
04 11-05-2009 A.A. Teeuw kandidaat Ridderkerk
05 26-06-2009 J.C. Schuurman Boven-Hardinxveld
06 14-09-2009 J.B. ten Hove Katwijk aan Zee
07 09-11-2009 R.W. de Koeijer Putten
08 02-03-2009 J.M. Molenaar kandidaat Lunteren 05
09 10-05-2010 A.J. van den Herik Hoevelaken 02


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018