Index >

Mijnsheerenland Hervormde Gemeente


Classis: * Barendrecht
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Binnenmaas
Digitale uitzending: nee
Opgegaan in: Mijnsheerenland PG

Predikanten van de Hervormde Gemeente Mijnsheerenland opgericht in 1574:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Cornelisz (Adriaan) ??-??-1574 pastoor Mijnsheerenland ??-03-1580 afgezet
ds. J. van Campen (Jan) ??-??-1580 kandidaat ??-??-1584 Oud-Beijerland
ds. M. Mochaert (Matthijs) ??-??-1584 Brandwijk 31-10-1589 ontheven
ds. F. Marci (Florentius) ??-??-1589 Moordrecht ??-??-1590 Aarlanderveen
ds. G. Schotanus (Gellius) ??-??-1590 Britsum ??-??-1591 ambt neergelegd
ds. O. Genonis (Otto) ??-??-1591 Barendrecht ??-??-1605 overleden
ds. M.P. van Stralen (Matthijs Pieters) 31-12-1606 Barendrecht ??-??-1615 emeritus
ds. T. Wijckentoorn (Timotheus) ??-??-1615 Dussen 28-05-1634 overleden 01
ds. W. Canzius (Winandus) ??-??-1634 Opijnen-Heesselt 07-04-1659 overleden 00
ds. H. Haaks (Henricus) ??-??-1660 kandidaat ??-??-1682 Oud-Beijerland 01
ds. J. van Aphten (Johannes) ??-??-1682 Made ??-??-1684 overleden 00
ds. R. Vervoorn (Reinerus) ??-??-1685 kandidaat ??-??-1694 overleden 00
ds. E. Buyster (Everhardus) ??-??-1695 kandidaat ??-??-1701 overleden 00
ds. J. van Heusden (Johannes) ??-??-1702 kandidaat 09-09-1720 overleden 00
01 ds. F. Kuypers (Franciscus) 11-05-1721 kandidaat Gravenhage 13-07-1732 Woudrichem 02
01 ds. H. van Rie (Henricus) 22-03-1733 kandidaat Sliedrecht 03-04-1740 overleden 00
01 ds. W.H. van Harskamp (Wilhelmus Henricus) 20-11-1740 kandidaat Utrecht 24-06-1742 Nieuw-Loosdrecht 01
01 ds. W.L. Pielat (Wilhelmus Ludovicus) 23-09-1742 kandidaat Gravenhage 28-04-1743 Zaltbommel 01
01 ds. H. van Reverhorst (Hermannus) 14-07-1743 kandidaat Gravenhage 20-03-1777 emeritus 00
02 ds. J.P. Wolters (Jan Pieter) 30-11-1777 Wijdenes 06-04-1788 emeritus 00
01 ds. J. Spoors (Johannes) 20-04-1788 Cillaarshoek 02-11-1794 Leidschendam 02
01 ds. J. Knottenbelt (Jan) 12-07-1795 kandidaat 18-10-1840 emeritus 00
01 ds. W.C. Knottenbelt (Willem Christiaan) 04-10-1840 kandidaat Mijnsheerenland 02-06-1872 emeritus 00
11 ds. F.C. Wieder (Frederik Casparus) 15-02-1874 Bunschoten 12-10-1879 Naarden 18
14 ds. J.J. Ruijs (Josinus Joannes) 16-04-1882 Hilversum 10-06-1889 Grevelduin-Capelle 10
28 ds. G.B. Hospers (Gerhardus Bernardus) 13-02-1898 kandidaat Vriezenveen 10-09-1898 overleden 00
06 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 01-10-1899 Waarder 14-12-1902 Bergambacht 01
04 ds. T.G. van Reeuwijk (Teunis Gerrit) 13-09-1903 kandidaat Zoetermeer 24-02-1907 Oosthem 01
05 ds. N. van Schouwenburg (Nicolaas) 01-12-1907 Hien-Dodewaard 05-09-1909 Amsterdam 02
04 ds. A.C.G. den Hertog (Arie Cornelis Gerard) 21-08-1910 kandidaat Streefkerk 11-05-1913 Alblasserdam 02
05 ds. J. Nauta (Jan) 03-05-1914 Parrega 17-12-1917 Workum 08
02 ds. J. Vermeulen (Jan) 09-06-1918 Stavoren 12-03-1922 Noordwijk aan Zee 08
06 ds. D. Los (Dirk) 01-07-1923 Sint Philipsland 08-11-1925 Scherpenisse 01
01 ds. A.J. Westra Hoekzema (Aldert Johannes) 21-09-1930 Zegveld 20-01-1935 Scherpenzeel (Gld.) 09
01 ds. J.J.H. van der Ree (Johannes Josua Hendrik) 07-07-1935 hulppred. Rotterdam-Vreewijk 18-09-1938 Vianen 03
01 ds. P.W. Spruyt (Petrus Wilhelmus) 12-03-1939 hulppred. Rotterdam-IJsselmonde 08-11-1943 Arnhem 05
02 ds. J.J. Meuzelaar (Jacobus Johannes) 07-05-1944 hulppred. Gravenzande 23-11-1947 Noordwijk-Binnen 04
05 ds. C. Luiten (Cornelis) 07-11-1948 hulppred. Gravenhage 12-07-1953 Delft 04
02 ds. H.K. Stauttener (Hendrik Karel) 25-10-1953 kandidaat Gravenhage 26-01-1958 Pijnacker 01
01 ds. J.T.W. Quak (Jacobus Theodorus Willem) 03-08-1958 vicaris Brunssum 21-03-1965 Koudekerk aan de Rijn 07
02 ds. A.S. Klusener (Anton Stefanus) 13-03-1966 Nieuwveen 31-08-1971 luchtmachtpred. 02
03 ds. M. de Jong (Marinus) 02-07-1972 Metslawier 18-02-1979 Leeuwarden 02
04 ds. J. Kraima (Jakob) 01-03-1981 Dordrecht-elg 27-10-1985 Vroomshoop 01
04 ds. P.W. de Nooy (Peter (Willem) 01-03-1987 vicaris Nijega 11-07-1993 Musselkanaal 03
01 ds. H.J. Franzen (Hendrik Johannes) 16-01-1994 Rhoon 07-06-1998 Wateringen 01
03 ds. G.J. van der Ende (Gert) 12-09-1999 Spannum 26-01-2003 vlootpredikant 01
01 ds. W. de Graaff 07-09-2003 De Lier 28-08-2011 emeritus 00