Index >

Marken Hervormde Gemeente


Classis: * Edam-Zaandam
Provincie: Noord-Holland
Ring: Monnickendam
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Marken opgericht in 1579:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. C.J. Machocupaeus (Christoph Johannes) 02-03-1579 schoolmeester Edam ??-09-1581 Middelie
ds. H. Fransz. (Henrik) 22-11-1582 schoolmeester Marken ??-??-1618 overleden
ds. D. Meusevoet (Daniël) ??-??-1618 ??-??-1620 Noordzijpe
ds. J.C. van der Cauw (Jacobus Cornelii) 11-01-1621 ??-08-1638 overleden
ds. L. Harlaeus (Lucas) ??-??-1638 kandidaat ??-08-1640 Hem
ds. J. Petraeus (Jacobus) 17-10-1640 kandidaat ??-??-1654 overleden
ds. J. Leoninus (Johannes) ??-12-1654 ??-??-1665 Edam
ds. A. Vermeij (Albertus) ??-12-1665 kandidaat ??-10-1698 emeritus
ds. G. Soutmaet (Gualtherus) ??-03-1699 kandidaat 20-11-1720 overleden
01 ds. H. Jonas (Henricus) 10-08-1721 kandidaat Amsterdam 29-09-1726 Watergang 01
01 ds. P. de Bruin (Petrus) 23-02-1727 Urk 01-04-1732 overleden 00
01 ds. J. de Boer (Jacobus) 19-10-1732 kandidaat Hoorn 08-12-1749 overleden 00
01 ds. J.C. Alberti (Johan Christiaan) 02-08-1750 voorheen legerpred. 10-10-1751 Zaandijk 01
02 ds. G. Halmans (Gerardus) 07-05-1752 kandidaat Dussen 09-08-1789 emeritus 00
01 ds. P.P. van Eyken (Petrus Plancius) 02-05-1790 Cillaarshoek 07-06-1796 Oost-Graftdijk 04
01 ds. C. Mos (Cornelis) 06-11-1796 Westwoud 05-06-1798 Winkel 01
01 ds. H.L. Munnekebult (Hendrik Lodewijk) 14-10-1798 Oldenzijl 25-10-1801 Groet – Camp 01
02 ds. S.M. de Bruin (Samuël Martijn) 18-07-1802 kandidaat 23-05-1825 Oud-Alblas 05
01 ds. C.J. de Beer (Cornelius Johannes) 13-11-1825 Holysloot 04-06-1826 emeritus 00
01 ds. J. Schardam 01-04-1827 Hensbroek 21-09-1828 Opperdoes 01
01 ds. J.G. Harger (Johannes Gerardus) 26-04-1829 Buurmalsen 19-07-1840 Meerssen 01
01 ds. J.P. Huijgens (Johannes Pieter) 14-03-1841 kandidaat 26-03-1843 Hoogmade 01
01 ds. J.D. Beman Brouwer (Jan Daniël) 09-07-1843 kandidaat 27-10-1844 Welsrijp – Baijum 01
01 ds. J.J.L. ten Kate (Jan Jacob Lodewijk) 04-05-1845 kandidaat 30-05-1847 Almkerk 01
01 ds. B.C. Stapert Kuitert (Barent Christiaan) 03-10-1847 kandidaat 28-04-1848 overleden 00
01 ds. L. Tinholt 12-11-1848 kandidaat 04-04-1852 Wissenkerke 06
01 ds. K.F. van Setten (Karel Franciscus) 05-09-1852 Genderen – Doeveren 05-10-1862 Hedel 01
04 ds. A.G. Harger (Annaeus Guido) 05-07-1863 kandidaat Groningen 03-07-1870 Giethoorn 03
01 ds. H. Ebbinge (Hermannus) 09-10-1870 hulppred. Hellendoorn 08-06-1873 Hoogersmilde 01
06 ds. C. Peters (Corneille) 12-04-1874 Poederoijen – Loevestein 24-08-1885 overleden 08
17 ds. R. Torenbeek 08-03-1891 kandidaat Kollum 04-08-1895 Vollenhove 16
07 ds. H.L.A. Feykes 17-01-1897 kandidaat Dordrecht 30-06-1901 Arnemuiden 06
04 ds. J.J.H. Klomp 16-03-1902 kandidaat Gravenhage 26-01-1919 Aarlanderveen 01
04 ds. J.H.H. van Beem (Johannes) 02-05-1920 kandidaat Sloterdijk 07-10-1923 Nieuw-Vennep 02
01 ds. N.J. Cupedo (Nicolaas Jacobus) 10-02-1924 kandidaat Leiden 27-06-1926 Koudum 03
01 ds. J. van Woerden (Jacob) 05-09-1926 kandidaat Loosduinen 28-07-1929 Zwammerdam 04
05 ds. J. Treffers (Jacobus) 25-01-1931 kandidaat Eemnes-Buiten 04-03-1934 Sneek 07
01 ds. D. Westerveld (Dirk) 15-07-1934 kandidaat Graveland 04-04-1937 Brielle 01
01 ds. H. van de Akker (Herman) 23-05-1937 kandidaat Ermelo 12-01-1941 Almkerk 01
01 ds. G.W. Kwant (Gerrit Willem) 09-03-1941 kandidaat Gorinchem 20-02-1944 Sliedrecht 01
01 ds. A.M.C. Franken (Albert Mattheus Christiaan) 02-04-1944 hulp Rotterdam-Vreewijk 01-06-1947 Heukelum 01
05 ds. A. Vink (Albert) 25-01-1948 kandidaat Sliedrecht 27-05-1951 Vriezenveen 06
01 ds. K.A. Abelsma (Klaas Andries) 17-06-1951 kandidaat Amsterdam 04-10-1959 Ingen 02
02 ds. E.F. Verbaas (Euft) 17-01-1960 vicaris Delft 03-01-1965 Fijnaart 02
02 ds. A.A. Drost 02-05-1965 vicaris Amsterdam-Osdorp 03-08-1969 Lemmer 01
03 ds. E.K. Teygeler (Ernst Karel) 10-05-1970 kandidaat Uithoorn 09-09-1973 Katwijk aan den Rijn 02
02 ds. J. Pronk (Jan) 21-04-1974 vicaris Amsterdam 30-01-2011 emeritus 08
-
opgegaan in Marken-pg sedert 22-5-2011


Beroepen vacature 1751:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1752 D. Wilree kandidaat Hoorn > afgekeurd
02 ??-02-1752 G. Halmmans kandidaat Dussen


Beroepen vacature 1801:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-04-1802 C. Mos Winkel
02 23-04-1802 S.M. de Bruin kandidaat


Beroepen vacature 1862:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1862 C. de Holl kandidaat
02 ??-01-1863 C.F. Gronemeijer kandidaat
03 ??-02-1863 E.J. van Wisselingh kandidaat
04 ??-03-1863 A.G. Harger kandidaat Groningen


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1873 J.F. van Dijk Monnickendam
02 ??-07-1873 C.J. van Vledder Zunderdorp
03 ??-08-1873 R.G.J. Wieringa Den Hoorn (Tex.)
04 ??-10-1873 P. Peter Nieuwer ter Aa
05 ??-11-1873 A.C.W. Termeulen Hensbroek
06 ??-12-1873 C. Peters Poederoijen-Loevestein


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1886 J. Vonk Dalfsen
02 ??-11-1886 M.H. Bolkestein Woubrugge
03 ??-01-1887 G. van Goor Bunschoten
04 ??-02-1887 J.C.K. Nonhebel Woudrichem
05 ??-04-1887 C. Verhagen Ee
06 ??-07-1887 G. Klaarhamer Montfoort
07 ??-10-1887 J.G. Klomp Graveland
08 ??-01-1888 G. Nijhuis Berlikum
09 ??-03-1888 A.H. de Klerck Ridderkerk
10 ??-07-1888 L.M. van Noppen Zwartsluis
11 ??-08-1888 J. Kok Gouderak
12 ??-09-1888 H.J. Bisperink Moerkapelle
13 ??-05-1889 J. Bolkestein Ter Aar
14 ??-11-1889 E. Weidner Altforst-Appeltern
15 ??-04-1890 J. Beijer Hierden
16 ??-07-1890 P. Bongers Eemnes-Buiten
17 ??-11-1890 R. Torenbeek kandidaat Kollum


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1895 J.D.J. Idenburg Nieuwer ter Aa
02 ??-11-1895 G. Posthumus Meijjes kandidaat
03 ??-02-1896 J.H. Gunning Leersum
04 ??-03-1896 C.A. Lingbeek Voorthuizen
05 ??-05-1896 H. Haselager kandidaat
06 ??-09-1896 J. Lammerts van Bueren kandidaat
07 ??-10-1896 H.L.A. Feijkes kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1901 E.D.G. van der Horst kandidaat Amsterdam
02 ??-07-1901 J.E. van der Valk kandidaat Amsterdam
03 ??-10-1901 W.J. Val kandidaat Rotterdam
04 ??-12-1901 J.J.H. Klomp kandidaat Gravenhage


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 G. Mol kandidaat Heer-Arendskerke
02 ??-07-1919 J. Hengeveld Zoeterwoude
03 ??-10-1919 J.W. Roobol kandidaat Dordrecht
04 ??-11-1919 J.J.H. van Beem kandidaat Sloterdijk


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1923 N.J. Cupedo kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1926 J. van Woerden kandidaat Loosduinen


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1929 J. Roodenburg hulppred. Katwijk aan Zee
02 ??-09-1929 F.K. van Evert kandidaat Gravenhage
03 ??-11-1929 D. Bouman kandidaat Veenendaal
04 ??-05-1930 M. Verweij kandidaat Benschop
05 ??-09-1930 J. Treffers kandidaat Eemnes-Buiten


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1934 D. Westerveld kandidaat Graveland


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1937 H. van den Akker kandidaat Ermelo


Beroepen vacature 1941:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1940 G.W. Kwant kandidaat Gorinchem


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1943 A.M.C. Franken hulppred. Rotterdam-Vreewijk


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1947 B.J. Riemersma kandidaat Grijpskerk
02 ??-06-1947 F.H.A. van der Wind kandidaat Woerden
03 ??-08-1947 W.S. Bakker kandidaat Rotterdam
04 ??-10-1947 L.G. Bruijn Heteren
05 ??-11-1947 A. Vink kandidaat Sliedrecht


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1951 K.A. Abelsma kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1959 H.G. Oostinga kandidaat Groningen
02 ??-11-1959 E.F. Verbaas vicaris Delft


Beroepen vacature 1965:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1964 B.J. Blaauwendraad kandidaat Utrecht
02 ??-11-1964 A.A. Dros vicaris Amsterdam-Osdorp


Beroepen vacature 1969:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1969 L. Westland kandidaat Huizen
02 ??-11-1969 S. van den Oever vicaris Amsterdam-Osdorp
03 ??-03-1970 E.K. Teygeler kandidaat Uithoorn


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1973 J.G. van der Vlist Zevenhuizen (Z-H.)
02 ??-01-1974 J. Pronk vicaris Amsterdam


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.