Index >

Lunteren Hervormde Gemeente


Classis: * Ede
Provincie: Gelderland
Ring: Lunteren
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Lunteren opgericht in 1598:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
In aanloop naar de Reformatie hebben de volgende personen hier gewerkt
-
H. Dekker (Hendrik) ??-06-1580 ??-??-1581
J. van Eill (Johannes) ??-??-1581 schoolmeester Rhenen ??-??-1582 Beekbergen
F. Tatz (Fredericus) ??-??-1598 pastoor Lunteren ??-??-1599
-
i.s.m. Otterlo sedert 1608 tot 1609
-
ds. J. Fabricius (Johannes) ??-05-1601 Scherpenzeel (Gld.) ??-??-1606 overleden
ds. R. ab Erbraed (Reinerus) ??-??-1607 ??-??-1607 Hees - Neerbosch
ds. H. Schrammius (Henricus) (i.c.m. Otterlo) ??-??-1608 kandidaat ??-??-1609 Otterlo
ds. H. Liesselius (Hubertus) ??-??-1609 Aerdt ??-??-1662 emeritus
ds. J. Wiselius (Johannes) 26-09-1662 kandidaat ??-??-1675 overleden
ds. A. Hoppenbrouwer (Anthonius) ??-10-1676 ??-??-1679 Wormerveer
ds. W. Ribbius (Wilhelmus) ??-??-1680 kandidaat ??-??-1716 overleden
01 ds. E. van den Broek (Everhardus) 08-08-1717 kandidaat Nijmegen ??-09-1735 overleden 00
01 ds. D. Suermondt (Dirk) 11-11-1736 kandidaat Wageningen 17-01-1768 overleden 00
01 ds. N. Schintzel (Nicolaas) 03-09-1769 kandidaat Utrecht 24-08-1777 Breukelen 01
01 ds. L. van Kortenhoef (Leendert) 16-11-1777 kandidaat Utrecht 02-07-1780 Aalsmeer 01
01 ds. H. Jolink (Hendrik) 15-10-1780 kandidaat Almelo 22-03-1789 Diemen 01
01 ds. J. Lagendaal (Jacobus) 12-07-1789 kandidaat ??-??-1795 ambt neergelegd 00
01 ds. W. Wernink (Willem) 22-08-1795 emeritus Deventer 08-04-1800 overleden 04
01 ds. J.J. Lorgion (Johannes Jacobus) 26-10-1800 kandidaat 24-02-1805 Lemmer 02
01 ds. A.H. ter Hoeven (Abraham Henricus) 28-07-1805 kandidaat Leiden 28-02-1808 Lochem 03
01 ds. H. Cats (Hendrik) 12-06-1808 kandidaat 23-07-1815 Goes 02
01 ds. J.H. Oosterdijk (Johannes Hermanus) 03-09-1815 kandidaat 08-04-1832 emeritus 02
01 ds. J.G. van der Steen (Johan Gerard) 07-10-1832 kandidaat 30-05-1871 emeritus 00
03 ds. E. Barger (Everwijn) 07-04-1872 kandidaat 14-10-1877 Maassluis 10
03 ds. Y.J. Bootsma (Ymte Jentjes) 12-05-1878 kandidaat Scharnegoutum 04-12-1887 Zoetermeer 17
20 ds. J.C. Klomp (Jan Cornelis) 04-01-1891 kandidaat Nunspeet 27-12-1895 Oud-Beijerland 38
05 ds. J.C. Klomp (Jan Cornelis) 01-11-1896 Oud-Beijerland 29-10-1899 Slijk - Ewijk 10
01 ds. H.C. Lambers (Henderik Cornelis) 21-01-1900 Eexta 20-11-1911 overleden 03
04 ds. P. Kuijlman (Pieter) 08-06-1913 Oosterwolde (Gld.) 07-03-1920 Houten 20
02 ds. I. Kievit (Izaak) 10-10-1920 Benschop 26-10-1923 Baarn 09
06 ds. E. Schimmel (Evert) 03-05-1925 Jaarsveld 28-10-1928 Ameide - Tienhoven 02
01 ds. H.J. van Schuppen (Hendrik Jan) 07-04-1929 Oudewater 01-10-1953 emeritus 04
01 ds. G. Boer (Gijsbert) 26-02-1956 Gouda 19-06-1960 Huizen 01
-
2e predikantplaats sedert 1958 tot 2004
06 ds. C.J.P. Lam (Cornelis Johannes Petrus) 07-09-1958 Poortvliet 01-04-1961 zendingspred. Kenia 01
03 ds. K. van de Pol (Klaas) 18-09-1960 Veenendaal 01-05-1964 emeritus Lunteren 01
05 ds. J. Bos (Johannes) 12-11-1961 Wierden 03-09-1972 Otterlo 17
08 ds. R. de Bruin (Roel) 28-03-1965 Zetten-Andelst 30-11-1969 Eemnes-Buiten 02
10 ds. B.M. Meijndert (Bastiaan Maarten) (Zuid) 29-08-1971 Woudenberg 14-08-1977 Voorthuizen 13
05 ds. A.J. Timmer (Adriaan Jacob) (West) 14-01-1973 Woudenberg 21-04-1985 emeritus 05
-
3e predikantplaats sedert 1970 tot 2004
06 ds. J.C. Stelwagen (Jeremias Cornelis) (Oost) 04-11-1973 Delft 01-12-1981 emeritus Vuursche 02
02 ds. W. Westland (Willem) (Zuid) 02-10-1977 Veen 12-04-1982 Putten 05
02 ds. K. ten Klooster (Klaas) (Oost) 21-03-1982 Oosterwolde (Gld.) 02-11-1986 Middelharnis 01
02 ds. C. Oorschot (Cornelis) (Zuid) 05-09-1982 Stellendam 14-12-1986 Dordrecht 03
01 ds. T.C. Guijt (Teunis Cornelis) (West) 23-06-1985 Hei- en Boeicop 30-10-1994 Giessendam-Neder-Hardinxveld01
03 ds. L. Kruijmer (Lucas) (Oost) 26-04-1987 Sommelsdijk 07-12-1997 Putten 09
06 ds. A. Beens (Arend) (Zuid) 08-11-1987 Krimpen aan den IJssel-bw 06-02-1993 Urk-deelgemeente De Bron 02
01 ds. F. Stevens (Frederik) (Zuid) 12-04-1993 Zegveld 01-07-1997 emeritus 00
03 ds. M. Goudriaan (Martinus) (West) 09-07-1995 Arnemuiden 25-09-2004 losgemaakt > Lunteren-hhg 13
01 ds. J. de Jong (Jan) (Oost) 03-05-1998 Nijkerk 27-04-2003 Sliedrecht 03
05 ds. A.J. Schalkoort (Adriaan Johannes) (Zuid) 23-08-1998 Haaften 30-04-2004 losgemaakt > Lunteren-hhg 00
01 ds. J.P. Nap (Jan Paul) 04-06-2006 Zeist 22-04-2018 emeritus 02
03 ds. B. Jongeneel (Bas) 01-09-2019 Apeldoorn-hwba

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A.L. van der Smit 1941 kandidaat
T. Lekkerkerker (vicaris) 1961
K. van der Pol 1964 1969
A. Hagedoorn
ds. H.J. Lam 2018 ontheven Ridderkerk


Beroepen vacature 1871:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1871 J. Kraijenbelt Alkmaar
02 ??-08-1871 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
03 ??-10-1871 E. Barger kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1877 E.A. Lazonder Oldebroek
02 ??-11-1877 J.M.C.H. Mond kandidaat
03 ??-01-1878 Y.J. Bootsma kandidaat Scharnegoutum


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1887 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
02 ??-02-1888 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
03 ??-04-1888 J.W.H. Kalkman Monster
04 ??-06-1888 A. Renier IJsselmuiden-Grafhorst
05 ??-08-1888 B.J. van Heijningen Heerjansdam
06 ??-09-1888 S. Sleeswijk Visser Rijsoord
07 ??-10-1888 H. van Griethuijsen Burgwerd
08 ??-12-1888 H. Bruijel Sint Johannesga
09 ??-01-1889 P.J. Hopman Nederlangbroek
10 ??-03-1889 J. Kok Gouderak
11 ??-04-1889 J.G. Dekking Jaarsveld
12 ??-06-1889 G. Boer Ermelo
13 ??-08-1889 E.J. Homoet Opheusden
14 ??-10-1889 P.G. Datema Hasselt
15 ??-12-1889 C. Verhagen Diemen
16 ??-02-1890 H. Doornveld Huizen
17 ??-03-1890 I. Vonk Oldebroek
18 ??-05-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
19 ??-07-1890 A.J. van Wijngaarden Mijdrecht
20 ??-09-1890 J.C. Klomp kandidaat Nunspeet


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1895 P. Bokma Bruinisse
02 ??-01-1896 J.C.V. Meischke Raamsdonk
03 ??-03-1896 W.R. Kalshoven Kesteren
04 ??-04-1896 B.J. van Heijningen Huizen
05 ??-07-1896 J.C. Klomp Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1899 H.C. Lambers Eexta


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1912 W. Bieshaar Zetten-Andelst
02 ??-11-1912 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-01-1913 S. van Dorp Bodegraven
04 ??-03-1913 P. Kuijlman Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1920 B. Batelaan Amersfoort
02 ??-06-1920 I. Kievit Benschop


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1924 B. Batelaan Zeist
02 ??-05-1924 K.J. van den Berg Amersfoort
03 ??-07-1924 G. Benes Monster
04 ??-08-1924 P. Zandt Delft
05 ??-10-1924 W.J. van Lokhorst Bennekom
06 ??-01-1925 E. Schimmel Jaarsveld


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1928 H.J. van Schuppen Oudewater


Beroepen vacature 1953:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1955 G. Boer Gouda


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1957 J.J. Poot Delft
02 ??-07-1957 J.J. Poot (2e keer) Delft
03 ??-08-1957 G.H. van Kooten Genemuiden
04 ??-10-1957 C. Graafland Ameide-Tienhoven
05 ??-11-1957 K. van de Pol Veenendaal
06 ??-04-1958 C.J.P. Lam Poortvliet


Beroepen vacature 1960 (vac. Boer):
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1960 L. Blok Capelle aan den IJssel
02 ??-05-1960 J. van der Velden Dordrecht
03 ??-06-1960 K. van de Pol Veenendaal