Index >

Lopik Hervormde Gemeente


Classis: * Woerden
Provincie: Utrecht
Ring: Woerden
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Lopik opgericht in 1590:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. N. a Guyer (Nicolaas) ??-??-1590 pastoor Lopik ??-05-1591 overleden
ds. J. Hasenfeldius (Johannes) 07-04-1592 Mijdrecht - Thamen ??-08-1592 overleden
ds. Ae. Notaeus (Aegidius) 07-03-1593 afgezet Spijkenisse ??-??-1595 Sluipwijk
ds. P.J. Backer (Pieter Jansz.) ??-??-1595 Brouwershaven ??-??-1601 Abcoude - Baambrugge
ds. D.T. van der Goude (Dirck Thomasz.) ??-??-1601 ??-??-1603
ds. S. Gerobulus (Samuel) 04-04-1604 kandidaat ??-??-1613 overleden
ds. J. Allartius (Johannes) 20-02-1613 kandidaat 19-01-1616 Montfoort
ds. B. Wannemaker (Benjamin) 13-12-1616 kandidaat 20-08-1619 afgezet
ds. D. Schagen (Daniel) ??-??-1619 kandidaat 01-09-1649 overleden
ds. G. Schagen (Gerbrandus) 01-09-1650 kandidaat 23-01-1680 overleden
ds. T. Wijnhuis (Theodorus) 30-04-1681 kandidaat 12-02-1712 emeritus
ds. G. van Oostrum (Gerardus) 17-07-1712 t Waal-Honswijk 12-11-1713 Amerongen
02 ds. C. Iken (Coenraet) 09-09-1714 kandidaat 19-04-1716 Zutphen
01 ds. A.A. van Tol (Abraham Arnoldus) 06-09-1716 kandidaat 14-05-1760 emeritus 00
01 ds. H. van Troostwijk (Hendrik) 22-01-1764 kandidaat 01-02-1768 overleden 00
01 ds. C. de Kruyff (Christianus) 11-12-1768 Avezaath 03-11-1799 emeritus 00
01 ds. J.J. Metelerkamp (Johannes Jacobus) 11-05-1800 kandidaat 27-03-1803 Wassenaar 01
01 ds. F.C. Everaars (Ferdinand Coenraad) 28-08-1803 kandidaat 28-02-1819 Meeuwen 08
01 ds. J.J. Neuman (Johan Jakob) 08-08-1819 Ter Aa 26-08-1821 Sliedrecht 01
01 ds. J.H. van Diest (Johan Hendrik) 11-11-1821 Doetinchem 24-10-1824 Hengelo (Gld.) 05
01 ds. H. van Schelle (Hendrik) 06-03-1825 Vleuten 20-04-1828 Ter Aar 01
01 ds. W.B. Barends (Wilhelmus Belianus) 06-07-1828 kandidaat 20-08-1837 Willemstad 01
01 ds. E. Ruitenschild (Engelbertus) 29-10-1837 Lekkum 26-02-1871 emeritus 00
05 ds. A.H. de Klerck (Abraham Hendrik) 14-01-1872 Garderen 26-09-1875 Nederlangbroek 04
06 ds. B.M. Post van Griethuijsen (Barend Mellink) 22-10-1876 Streefkerk 30-11-1879 Fijnaart 03
10 ds. H. Metz (Hendrik) 05-02-1882 kandidaat 15-02-1885 Leerdam 02
12 ds. A. de Vink (Abraham) 02-12-1888 emeritus Pella 23-11-1890 Tjamsweer 03
01 ds. J.H. Gerretsen (Jan Hendrik) 03-05-1891 kandidaat 12-05-1895 Dedemsvaart 06
11 ds. B. Zoete (Bouwe) 04-04-1897 Augustinusga 13-09-1903 Avereest 04
01 ds. L.R. Aalbers (Lambertus Reinier) 02-12-1904 kandidaat Overschie 22-06-1913 Barendrecht 01
05 ds. J.H. van der Wal (Jan Hendrik) 18-10-1914 kandidaat Hoevelaken 24-06-1917 Woubrugge 03
01 ds. F. Anker (Floris) 19-08-1917 Brakel 26-03-1922 s-Gravenmoer 01
03 ds. S. van de Linde (Simon) 11-10-1931 kandidaat Utrecht 13-04-1944 zendingspredikant 05
ds. J. de Vries (Jacob) 04-11-1945 Wouterswoude 16-11-1947 Sliedrecht 03
09 ds. W. van Tuyl (Willem) 17-04-1949 kandidaat Utrecht 01-08-1954 Rijssen 11
14 ds. J. Smit (Jan) 11-05-1958 kandidaat Vinkeveen 07-03-1965 Putten 12
14 ds. H. Veldhuizen (Hendrik) 15-04-1968 kandidaat Bilthoven 06-08-1972 Wapenveld 06
08 ds. G. van de Kamp (Gerard) 23-02-1974 kandidaat Amersfoort 09-05-1976 Nes-Wierum 01
01 ds. A. van de Meer (Adriaan) 05-09-1976 kandidaat Utrecht 22-08-1982 Wierden 02
03 ds. C. van der Valk (Christiaan) 26-06-1983 Sirjansland 31-03-1996 Op- en Neder-Andel 02
01 ds. A.J. Sonneveld (Arie Johannes) 15-09-1996 Zijderveld 02

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. A. Kastelein 01-10-1998 emeritus Dirksland 30-04-2001
ds. P.A. Vlok 01-05-2001 emeritus Gouderak 30-04-2008


Beroepen vacature 1713:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1713 D. Bedber Schalkwijk
02 ??-??-1714 C. Iken kandidaat


Beroepen vacature 1872 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1871 C.L.D. van Coeverden Adriani Zijderveld
02 ??-05-1871 W. van Dis Hoornaar
03 ??-06-1871 C.P.N. Pikaar Blauwkapel
04 ??-08-1871 K.W. Hulstijn Vreeswijk
05 ??-09-1871 A.H. de Klerck Garderen


Beroepen vacature 1875 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1875 A.J. Eijkman Hengelo (Gld.)
02 ??-01-1876 J.M. Rutte Maartensdijk
03 ??-03-1876 P. Deetman Nijkerk
04 ??-05-1876 J.P. van der Land kandidaat
05 ??-07-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
06 ??-08-1876 B.M. Post van Griethuijsen Streefkerk


Beroepen vacature 1880 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1880 G. Nijhuis Bergschenhoek
02 ??-03-1880 F. van Spall Leimuiden
03 ??-05-1880 T.J. Ringeling Ophemert
04 ??-08-1880 W.E. Noordink Ooltgensplaat
05 ??-10-1880 J.A. van Boven Bleskensgraaf
06 ??-12-1880 J.H. Geselschap kandidaat
07 ??-02-1881 D. Niessen Giessen-Oudekerk
08 ??-03-1881 G. van Goor Oud-Beijerland
09 ??-04-1881 F.J.C. Schook Garderen
10 ??-10-1881 H. Metz kandidaat


Beroepen vacature 1885 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1885 G. Klaarhamer Montfoort
02 ??-02-1886 W. Ringnalda Loon op Zand
03 ??-05-1886 M.J. Bouman De Meern
04 ??-06-1886 H.J. de Zwart kandidaat
05 ??-09-1886 A.S.E. Talma Nigtevecht
06 ??-12-1886 J.C.K. Nonhebel Woudrichem
07 ??-01-1887 C. Hartwigsen kandidaat
08 ??-05-1887 A.J. van Wijngaarden Nieuwer ter Aa
09 ??-08-1887 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
10 ??-09-1887 N.C.J. de Minjer Hoogblokland
11 ??-12-1887 D. Bax kandidaat
12 ??-11-1888 A. de Vink emeritus Pella


Beroepen vacature 1890 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1890 J.H. Gerritsen kandidaat


Beroepen vacature 1895 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1895 P.J. Wauters Rozenburg
02 ??-04-1895 W.H. Dijkman Breskens
03 ??-05-1895 J.B. Benders Zijderveld
04 ??-08-1895 W.A. Keers Veere
05 ??-10-1895 F.F.J. van de Plassche Gouderak
06 ??-11-1895 H. Smelt kandidaat
07 ??-02-1896 J.D.J. Idenburg Nieuwer ter Aa
08 ??-05-1896 D.J. van Aalst kandidaat Hoorn
09 ??-09-1896 J. Lammerts van Bueren kandidaat
10 ??-10-1896 O. Groenewoud kandidaat
11 ??-12-1896 B. Zoete Augustinusga


Beroepen vacature 1903 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1903 L.K. Aalbers kandidaat Rotterdam-Overschie


Beroepen vacature 1913 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1913 B.J. Werther Otterlo
02 ??-01-1914 K. van As Moerkapelle
03 ??-04-1914 A. van Griethuijsen Hagestein
04 ??-05-1914 G. Enkelaar Wijngaarden
05 ??-07-1914 J.H. van der Wal kandidaat Hoevelaken


Beroepen vacature 1917 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1917 F. Anker Brakel


Beroepen vacature 1931 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1931 J. Lekkerkerker Molenaarsgraaf
02 ??-05-1931 J.R. Cuperus kandidaat Utrecht
03 ??-06-1931 S. van de Linde kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1944 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1944 W.L. Mulder Veenendaal
??-??-1945 Jac. de Vries Wouterswoude


Beroepen vacature 1947 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1947 B.N.B. Bouthoorn Bennekom
02 ??-11-1947 H.A. van Slooten Haaften
03 ??-04-1948 D.J. van de Graaf Vinkeveen
04 ??-05-1948 K. van de Pol Ede
05 ??-07-1948 G.H. van Kooten kandidaat Veenendaal
06 ??-09-1948 J.T. Doornenbal Oene
07 ??-11-1948 C. van der Wal Daarle
08 ??-01-1949 J.C. Terlouw Otterlo
09 ??-02-1949 W. van Tuyl kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1954 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1954 P. de Jong kandidaat Zwijndrecht
02 ??-09-1954 B.J. Zaal Wijngaarden
03 ??-10-1954 J.T. Doornenbal Oene
04 ??-02-1955 J. de Lange Nunspeet
05 ??-07-1955 C. Treure Ederveen
06 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
07 ??-03-1956 J. den Hoed kandidaat Barneveld
08 ??-05-1956 I. Schipper Ede
09 ??-07-1956 L. Doppenberg kandidaat Putten
10 ??-10-1956 Iz. Kok kandidaat Veenendaal
11 ??-01-1957 J. Spelt Dinteloord
12 ??-07-1957 A. van Brummelen kandidaat Barneveld
13 ??-10-1957 H.C. Bultman Dussen
14 ??-02-1958 J. Smit kandidaat Vinkeveen


Beroepen vacature 1965 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1965 A. Vlietstra kandidaat Hoogeveen
02 ??-05-1965 H.A. van Slooten Voorthuizen
03 ??-07-1965 P. Koeman kandidaat Huizen
04 ??-08-1965 D. van Vliet kandidaat Kolham
05 ??-10-1965 T. Lekkerkerker Hagestein
06 ??-01-1966 P.M. Breugem Achterberg
07 ??-04-1966 J. Zwijnenburg Oudewater
08 ??-07-1966 C.A. Tukker kandidaat Leiden
09 ??-10-1966 G. Veldjesgraaf Nederhemert
10 ??-01-1967 J. den Besten Huizen
11 ??-07-1967 W. van Gorsel kandidaat Montfoort
12 ??-08-1967 L. Blok Ridderkerk
13 ??-11-1967 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel (b.w.)
14 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven


Beroepen vacature 1972 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1972 A. van Brummelen Hierden
02 ??-10-1972 A. Beens kandidaat Genemuiden
03 ??-12-1972 G. Jansen hulppred. Driedorp
04 ??-02-1973 J.C. Stelwagen Delft
05 ??-04-1973 B. Oosterom zendingspred.
06 ??-08-1973 P. Kolijn Kootwijk
07 ??-10-1973 J. den Dikken Benthuizen
08 ??-11-1973 G. van de Kamp kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1982 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1982 M.D. Geuze Sint Annaland
02 02-12-1982 J.P. Nap Nederlangbroek
03 31-01-1983 C. van der Valk Sirjansland


Beroepen vacature 1996 :
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-04-1996 A.J. Sonneveld Zijderveld


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 22 november 2018