Index >

Loon op Zand Hervormde Gemeente


Classis: * Heusden
Provincie: Noord-Brabant
Ring: Waalwijk
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Loon op Zand opgericht in 1648:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Udenhout sedert 1648 tot 1695
-
P.A.van Kuyk (Petrus Alberti) ??-05-1648 Aalsmeer ??-11-1657 emeritus
L. Crollius (Lambertus) ??-??-1660 rector Zaltbommel ??-08-1662 overleden
Z. van Deutecom (Zacharias) ??-02-1679 kandidaat ??-04-1683 overleden
J. Verwiel (Johannes) 10-04-1684 kandidaat ??-07-1695 overleden
J. de Roy (Johannes) 15-04-1696 kandidaat ??-02-1732 emeritus
01 L. Verster Balbian (Laurentius) 11-05-1732 kand. s-Hertogenbosch 12-05-1737 Oisterwijk 01
01 C. Boom (Cornelius) 03-11-1737 kand. s-Hertogenbosch 23-04-1752 Dongen 02
01 J.H. van der Houven (Johannes Henricus) 12-11-1752 kandidaat 23-08-1761 Nieuw-Beijerland 03
01 J. van Rooyen (Johannes) 09-05-1762 kandidaat 13-05-1804 emeritus 00
01 A. Treffers (Adrianus) 27-05-1804 Someren – Lierop 23-04-1809 Waspik 05
03 J. Leijds (Johannes) 06-08-1809 Sint Maarten – Valkkoog 13-10-1825 Hedel 04
01 A. Faassen (Adriaan) 09-04-1826 Dinteloord 04-11-1827 Poortugaal 02
04 J.L.T. Cox (Johan Laurens Theodoor) 25-07-1828 Veen 09-07-1836 Veen 03
01 H.J. den Boer (Hendrik Jacob) 08-01-1837 kandidaat 29-10-1843 Ouderkerk aan den IJssel 02
03 G. Kroese (Gosewinus) 04-08-1844 kandidaat 27-09-1857 Axel 01
16 F.J.C. Schook (Fredrik Jacobus) 10-06-1860 Maria-Hoorebeeke 21-04-1861 Balk 01
01 J.H. Gravenstein (Johannes Henricus) 07-07-1861 kandidaat ??-06-1864 Serooskerke (Walcheren) 05
11 M.J. Wentink (Mattheus Johannes) 11-02-1866 Kootwijk ??-12-1868 Willemstad 11
06 J.G. Ormel (Johannes Gerhardus) 19-12-1869 Zaamslag 20-04-1873 Sint Maartensdijk 18
27 J. van de Kieboom (Johannes) 08-04-1877 kandidaat 26-09-1880 Buren 04
10 W. Ringnalda (Willem) 10-09-1882 kandidaat 19-09-1886 Harmelen 42
21 C.H. Callenbach (Carel Hendrik) 02-11-1890 Hollandscheveld 25-09-1892 Dirksland 01
02 IJ. Doornveld (IJme) 07-05-1893 Daarle 08-07-1894 Den Ham (Ov.) 01
24 B. Moorrees (Bernardus) 23-04-1899 Babylonienbroek 28-08-1904 Heteren 02
08 W.J. de Leeuw (Willem Jacobus) 01-04-1906 Zegveld 31-03-1908 overleden 00
03 P. Zandt (Pieter) 04-07-1909 Kamperveen 16-10-1910 IJsselmuiden 05
17 H. Japchen (Hendrik) 27-07-1913 Oudega 29-10-1916 Poederoijen 04
06 W.J. Kolkert (Willem Jacob) 16-12-1917 Ter Aar 05-12-1920 Eemnes-Buiten 06
33 A. Vroegindeweij (Arend) 03-04-1938 kandidaat Waddinxveen 05-10-1947 Veenendaal 23
21 A.G. Haring (Armand Gustaaf) 04-11-1951 Vuursche 11-09-1960 Veen 09
05 J. Lekkerkerker (Johannes) 08-10-1961 Bergambacht 30-04-1967 emeritus Werkhoven 02
03 W. van Hennekeler (Wulfert) 23-08-1969 Zwartebroek 01-10-1986 vervroegde uit treding 01
03 J. Belder (Jan) 29-12-1987 kandidaat Randwijk 05-05-1993 Katwijk aan Zee 06
03 P. van Bergen Bravenboer (Pieter) 27-10-1993 Scherpenisse 03-05-2001 overleden 01
01 D. Zoet (Dirk) 26-06-2002 kand. Maartensdijk 30-04-2004 ontheven > Loon op Zand-hhg00


Beroepen vacature 1809:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1809 G.W. Bisschop Geldermalsen
02 06-04-1809 F.C. Everaars Lopik
03 ??-06-1809 J. Leijds Sint Maarten-Valkkoog


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-01-1828 J. Leijds Veenendaal
02 10-03-1828 G.W. Bisschop Doornspijk
03 01-05-1828 J.L.T. Cox Veen
04 16-05-1828 J.L.T. Cox (2e keer) Veen


Beroepen vacature 1836:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-09-1836 H.J. den Boer kandidaat


Beroepen vacature 1843:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1844 J.C. Eijkman Oosterwolde (Gld.)
02 ??-05-1844 B. Moorrees Wijk bij Heusden
03 ??-??-1844 G. Kroese kandidaat


Beroepen vacature 1857:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1857 J. van der Werff Kesteren
02 ??-12-1857 H.J. den Boer Ouderkerk aan den IJssel
03 ??-01-1858 H.W.A. Verhoeff Oud-Beijerland
04 ??-03-1858 J.D. Beman Brouwer Ede
05 ??-04-1858 M. van Leeuwen Elspeet
06 ??-06-1858 H. Slothouber Op- en Neder Andel
07 ??-08-1858 J.W. Felix Heeg
08 ??-10-1858 J.A. ten Bokkel Huinink Ee
09 ??-12-1858 D. Bresser Strijen
10 ??-02-1859 W. Sijpkens Hijlaard
11 ??-04-1859 J. Binneweg Harderwijk
12 ??-06-1859 I.C. de Vijver Veenendaal
13 ??-07-1859 J.A.C. Nonhebel Wemeldinge
14 ??-10-1859 D. Niessen Elst (Utr.)
15 ??-10-1859 J. Santee Nieweg Feerwerd
16 ??-12-1859 F.J.C. Schook Maria-Hoorebeeke


Beroepen vacature 1861:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1861 J.H. Gravenstein kandidaat


Beroepen vacature 1864:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1864 W.J. Geselschap Heemstede
02 ??-09-1864 C.J. Krafft Op- en Neder Andel
03 ??-11-1864 P.S. van Ronkel Maasland
04 ??-12-1864 H. van Strien Bennekom
05 ??-01-1865 J.A. ten Bokkel Huinink Oud-Alblas
06 ??-03-1865 G.J. Gobius du Sart Arnemuiden
07 ??-05-1865 N. Warmolts Gerkesklooster
08 ??-07-1865 J.H. Geselschap Rhenen
09 ??-08-1865 J.A.P. Ris Lambers Maassluis
10 ??-10-1865 H.W.A. Verhoeff Scheveningen
11 ??-11-1865 M.J. Wentink Kootwijk


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1869 W. van Veen Eethen-Drongelen
02 ??-02-1869 W. Kraijenbelt Ede
03 ??-04-1869 F. Hopster Noorden
04 ??-05-1869 J. Kromsigt Wijk bij Heusden
05 ??-07-1869 M.J. Wentink Willemstad
06 ??-09-1869 J.G. Ormel Zaamslag


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1873 J. van der Meulen Hedel
02 ??-06-1873 H.Y. Ynsonides Enter
03 ??-08-1873 G.J. Vos Katwijk aan Zee
04 ??-10-1873 W.J. Geselschap Rotterdam-Delfshaven
05 ??-11-1873 J.F.W. Troostenburg de Bruijn Benschop
06 ??-01-1874 F. Hopster Lemele
07 ??-02-1874 J. Gann Dun Ommeren
08 ??-04-1874 J.C. Eijkman Bruchem-Kerkwijk
09 ??-08-1874 E.A. Lazonder Oldebroek
10 ??-10-1874 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Oud-Beijerland
11 ??-11-1874 J. Langhout kandidaat
12 ??-12-1874 C.A. Renier Bergschenhoek
13 ??-02-1875 J. van der Meulen (2e keer) Hedel
14 ??-04-1875 C.H. Koopman Waspik
15 ??-06-1875 J.W. Kautzmann kandidaat
16 ??-08-1875 C.J.L. Ruijsch van Dugteren Lage Zwaluwe
17 ??-10-1875 P. Deetman Nijkerk
18 ??-11-1875 E. Japchen kandidaat
19 ??-12-1875 H. van Griethuijsen kandidaat
20 ??-01-1876 J. Koster Huizen
21 ??-03-1876 J. Kuyper Giessen-Rijswijk
22 ??-04-1876 F.C. Wieder Mijnsheerenland
23 ??-06-1876 J. Noordink Oene
24 ??-07-1876 G. Nijhuis Langerak
25 ??-10-1876 J. Beekman Benthuizen
26 ??-11-1876 P. Peter Valkenburg (Z-H.)
27 ??-12-1876 J. van de Kieboom kandidaat


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1880 J. van der Meulen Hedel
02 ??-01-1881 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-04-1881 W. Mense Zwijndrecht
04 ??-05-1881 A.J. Westhoff Gorinchem
05 ??-07-1881 J. Kromsigt Kortgene
06 ??-09-1881 G. Ringnalda Oldebroek
07 ??-11-1881 J.H. Guldenarm Vuursche
08 ??-01-1882 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
09 ??-03-1882 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
10 ??-05-1882 W. Ringnalda kandidaat


Beroepen vacature 1886:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1886 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
02 ??-11-1886 A. van Veelo Klundert
03 ??-12-1886 J.G. Deur kandidaat
04 ??-02-1887 M.J. Bouman De Meern
05 ??-05-1887 C. Bouthoorn Sprang
06 ??-06-1887 J.H. Guldenarm Nijland
07 ??-08-1887 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
08 ??-10-1887 J. Bolkestein Ter Aar
09 ??-01-1888 J.W.H. Kalkman Monster
10 ??-03-1888 E.A. Lazonder (2e keer) Oosterwolde (Gld.)
11 ??-06-1888 J.J. Ruijs Mijnsheerenland
12 ??-08-1888 J.A. van Boven Oostwest-Souburg
13 ??-11-1888 J.H. Wensinck Benschop
14 ??-01-1889 J. Beijer Hierden
15 ??-04-1889 W.J. Geselschap Amsterdam
16 ??-05-1889 J.R. van Kooij Steenderen
17 ??-08-1889 W.R. Kalshoven Ede
18 ??-12-1889 H.C. Lambers Longerhouw
19 ??-03-1890 D. Bax Bunnik
20 ??-05-1890 T.G.C. Rappard kandidaat Wijk bij Heusden
21 ??-08-1890 C.H. Callenbach Hollandscheveld


Beroepen vacature 1892:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1892 H.C. Lambers Rijperkerk
02 ??-02-1893 IJ. Doornveld Daarle


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1894 H. Doornveld Wierden
02 ??-11-1894 H.W.M. Hupkes Menaldum
03 ??-12-1894 W.R. Kalshoven Kesteren
04 ??-02-1895 P. Kuijlman Bunnik
05 ??-04-1895 J.C. Klomp Lunteren
06 ??-05-1895 W. van der Waal Moerkapelle
07 ??-08-1895 A. ten Have Polsbroek
08 ??-10-1895 P. Bokma Bruinisse
09 ??-11-1895 J. Boss Hedel
10 ??-12-1895 A. van der Sluis Nederlangbroek
11 ??-01-1896 D. Bax kandidaat Doornspijk
12 ??-02-1896 C. Bouthoorn Groot-Ammers
13 ??-04-1896 G.T. Smit Daarle
14 ??-06-1896 J.D.J. Idenburg Nieuwer ter Aa
15 ??-09-1896 C. Waardenburg Goedereede
16 ??-12-1896 J.J. van Ingen kandidaat
17 ??-01-1897 F.F.J. van de Plassche Gouderak
18 ??-05-1897 W.J. de Leeuw kandidaat Elst
19 ??-08-1897 E.J.W. Posthumus Meijjes Heinenoord
20 ??-10-1897 W. de Leeuw Altforst-Appeltern
21 ??-12-1897 J.A. van Boven Oud-Beijerland
22 ??-03-1898 W. van Sloten Rouveen
23 ??-05-1898 N.C. Bakker Wijngaarden
24 ??-11-1898 B. Moorrees Babylonienbroek


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1904 J.J. van Ingen Hazerswoude
02 ??-11-1904 P. de Looze Oud-Vossemeer
03 ??-01-1905 A.B. te Winkel kandidaat Utrecht
04 ??-03-1905 P.S. Niemeijer Vuursche
05 ??-05-1905 H.A. Heijer Staphorst
06 ??-08-1905 W.J. de Leeuw Zegveld
07 ??-09-1905 J. de Bruin Bleskensgraaf
08 ??-01-1906 W.J. de Leeuw (2e keer) Zegveld


Beroepen vacature 1908:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1908 J. de Bruin Groot-Ammers
02 ??-02-1909 J. Kraaij Leerbroek
03 ??-04-1909 P. Zandt Kamperveen


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1910 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-01-1911 J.M.P. Schippers Ede
03 ??-03-1911 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
04 ??-04-1911 H.A. Heijer Renkum
05 ??-05-1911 L. van Mastrigt Barneveld
06 ??-06-1911 J.H. Koster Wijckel
07 ??-09-1911 F. Kijftenbelt Nieuwer ter Aa
08 ??-11-1911 J.P. Paauwe Bennekom
09 ??-01-1912 J.G. Dekking Monster
10 ??-03-1912 J. de Bruin Veenendaal
11 ??-05-1912 H. Doornveld Oudewater
12 ??-07-1912 J.A. van Boven Barnveld
13 ??-09-1912 A. Dekker Gameren
14 ??-10-1912 J.H.F. Remme Rijssen
15 ??-01-1913 P. Kruijt Zegveld
16 ??-02-1913 J.A. Broekers Krimpen aan de Lek
17 ??-04-1913 H. Japchen Oudega


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1917 A.H.J.G. van Voorthuizen Zegveld
02 ??-02-1917 P. Kuijlman Lunteren
03 ??-05-1917 G. Grootjans Otterlo
04 ??-06-1917 L.J.S. Crousaz Maassluis
05 ??-08-1917 P. Bokma Schiedam
06 ??-10-1917 W.J. Kolkert Ter Aar


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1921 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-05-1921 J.W. Verschoor Poortvliet
03 ??-07-1921 A.J.W. van Ingen Hattem
04 ??-09-1921 J. Bus Ouddorp
05 ??-04-1923 J.H. Gunning Vuursche
06 ??-06-1923 W. Deur Zegveld
07 ??-10-1923 J.H. Gunning (2e keer) Vuursche
08 ??-11-1923 D. Bax Noorden
09 ??-03-1924 E. Schimmel Jaarsveld
10 ??-07-1924 O.J. van Rootselaar Bergschenhoek
11 ??-01-1926 G. van Montfrans Sommelsdijk
12 ??-03-1926 W.L. Mulder Enter
13 ??-07-1926 M.B. Verkerk Puttershoek
14 ??-10-1926 J.D. van Hof Wilnis
15 ??-02-1927 P. Kuijlman Houten
16 ??-04-1927 A. van Willigen Woudrichem
17 ??-07-1927 A.F.P. Pop Vaassen
18 ??-09-1927 J.H. Koster Montfoort
19 ??-12-1927 H.A. Leenmans Delft
20 ??-02-1928 A. van der Kooij Kampen
21 ??-05-1928 G.C. Severijn Waarder
22 ??-10-1928 J. Lekkerkerker kandidaat Snelrewaard
23 ??-11-1928 H. van Elst Reeuwijk
24 ??-12-1928 M. Ottevanger Papendrecht
25 ??-04-1929 P. de Looze Renkum
26 ??-08-1929 D.T. Keck Heteren
27 ??-12-1929 J.G. Woelderink Hoornaar
28 ??-03-1930 A.H.J.G. van Voorthuizen Rijssen
29 ??-06-1930 B. van Ginkel kandidaat Zeist
30 ??-07-1930 L. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
31 ??-10-1930 E.V.J. Japchen Maartensdijk
32 ??-05-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
33 ??-09-1937 A. Vroegindeweij kandidaat Waddinxveen


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1947 L. Vroegindeweij Waddinxveen
02 ??-07-1947 J. Verwelius kandidaat Huizen
03 ??-10-1947 L. Vroegindeweij (2e keer) Waddinxveen
04 ??-12-1947 H.A. van Slooten Haaften
05 ??-04-1948 W.L. Tukker Bleskensgraaf
06 ??-05-1948 A. Klein Kranenburg Bruchem-Kerkwijk
07 ??-08-1948 A.E. Kolkert Bunschoten
08 ??-09-1948 J. van Rootselaar Oosterwolde (Gld.)
09 ??-11-1948 A.G. Haring Vuursche
10 ??-03-1949 J.T. Doornenbal Oene
11 ??-05-1949 C. Treure Wilsum
12 ??-06-1949 J.J. Timmer Harderwijk
13 ??-07-1949 A.J. Timmer Polsbroek
14 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
15 ??-11-1950 S. Gerssen hulppred. Putten
16 ??-01-1951 D.J. van de Graaf Leerbroek
17 ??-02-1951 J. Arendsen Blauwkapel
18 ??-03-1951 W. Kranendonk Hagestein
19 ??-05-1951 C.C.T. Postma Den Bommel
20 ??-07-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld
21 ??-09-1951 A.G. Haring (2e keer) Vuursche


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1961 W.C. Hovius kandidaat Haarlem
02 ??-03-1961 L. Doppenberg Wilsum
03 ??-04-1961 W. Vroegindeweij Bleiswijk
04 ??-05-1961 T. Lekkerkerker vicaris Lunteren
05 ??-06-1961 J. Lekkerkerker Bergambacht


Beroepen vacature 1967:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1967 S. de Jong Houten
02 ??-09-1967 C. Treure Hasselt
03 ??-04-1969 W. van Hennekeler Zwartebroek


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-07-1987 A. Vliestra Melissant
02 03-09-1987 D. Heemskerk Maartensdijk
03 29-10-1987 J. Belder kandidaat Randwijk


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-03-1993 H. Zweistra Maartensdijk
02 08-05-1993 L. Schaafsma Doornspijk
03 14-06-1993 P. van Bergen Bravenboer Scherpenisse


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-04-2002 D. Zoet kand. Maartensdijk


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 18 augustus 2018