Index >

Langerak Hervormde Gemeente


Classis: * Alblasserdam
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Hardinxveld
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Langerak opgericht in 1600:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. P. Valkius (Petrus) ??-??-1600 kandidaat ??-08-1619 afgezet
ds. J. Pistorius (Johannes) ??-??-1620 kandidaat ??-07-1622 Abcoude - Baambrugge
ds. N. Stochius (Nicolaas) ??-??-1622 kandidaat ??-??-1637 overleden
ds. W. Abbesteeg (Wilhelmus) 02-09-1638 ambassadepred. Parijs ??-08-1639 afgezet
ds. R.J. Halma (Reinier Jorisz.) 22-03-1640 kandidaat ??-10-1660 overleden
ds. F.E. de Moraaz (Granciscus Emanuel) 31-08-1662 kandidaat 07-05-1673 overleden
ds. J. le Secq (Johannes) 28-11-1675 kandidaat ??-??-1683 overleden
ds. H. Wagardus (Henricus) ??-09-1685 Ravenswaaij ??-02-1694 Heusden
ds. A. Brouwer (Adrianus) 05-08-1694 legerpred. Ierland 13-09-1724 overleden
01 ds. G. Gilde (Gosuinus) 24-06-1725 kandidaat ??-11-1726 afgezet 00
01 ds. L. de Haen (Laurentius) 27-04-1727 kandidaat Amsterdam ??-??-1737 afgezet 00
01 ds. W. Koolhaas (Wilhelmus) 01-12-1737 kandidaat Amsterdam 04-11-1753 universiteit Amsterdam 02
01 ds. W. van der Burgt (Wilhelmus) 31-03-1754 hulppred. IJsselmonde 26-07-1787 overleden 00
01 ds. D.W. Muyderman (Dirk Willem) 21-09-1788 kandidaat 10-03-1793 Hall 01
01 ds. D.M. Haack (Daniel Matthias) 24-11-1793 kandidaat 29-09-1805 Nieuwvliet 01
01 ds. A. de Koning (Alexander) 24-11-1805 kandidaat 13-11-1808 Sliedrecht 01
01 ds. P.W. van den Broek (Petrus Wilhelmus) 03-09-1809 kandidaat 18-08-1811 Waardenburg - Neerijnen 01
01 ds. H. van Heijningen (Hendrik) 23-01-1814 kandidaat 20-08-1815 Rijswijk (Z-H) 01
01 ds. G. Doedes (Gualtherus) 21-04-1816 kandidaat 05-11-1820 Grootebroek 02
01 ds. J.E. Steinigeweg (Jan Emanuel) 07-10-1821 Nootdorp 23-09-1824 Gellicum 01
01 ds. H. Kampheuve Greving (Hendrik) 06-02-1825 kandidaat 24-08-1828 Vorden 02
01 ds. J. Bachiene (Jacob) 12-04-1829 kandidaat 13-07-1834 Hooge Zwaluwe 01
01 ds. L.O. Reijerkerk (Lucas Odelius) 09-11-1834 kandidaat 18-02-1841 overleden 00
01 ds. R.A. Soetbrood Piccardt (Rixtinus Arnoldus) 19-04-1842 kandidaat 19-04-1846 Pijnacker 02
01 ds. A. Diemont (Abraham) 06-09-1846 kandidaat Waalse Commissie 29-04-1849 Leeuwarden-Waals 01
01 ds. J.E. Steenbakker Moriljon Loysen (Johannes Eliza) 21-10-1849 kandidaat 27-01-1856 Bodegraven 02
01 ds. F.D.J. Moorrees (Franciscus Dionysius Johannes) 01-06-1856 kandidaat 29-01-1860 Den Helder 01
01 ds. L. Overman (Lodewijk) 03-06-1860 kandidaat 11-10-1863 Spijkenisse 01
01 ds. J.C. Boon (Jacob Cornelis) 17-01-1864 kandidaat 19-05-1867 Beverwijk 01
01 ds. P. Knuttel (Pieter) 27-10-1867 kandidaat 18-03-1871 Eenigenburg 01
03 ds. G. Nijhuis (Gerhardus) 01-08-1875 Goudriaan 14-10-1877 Bergschenhoek 09
05 ds. W. van den Berg (Willem) 12-10-1879 kandidaat 11-06-1882 Well-Ammerzoden 02
05 ds. S. Verhoeff (Samuel) 24-01-1886 kandidaat Doetinchem 12-08-1888 Eemnes-Binnen 01
12 ds. W. Willems (Willem) 26-11-1893 IJzendoorn 30-09-1894 Hoogland 02
04 ds. P.F. Faber (Philippus Fredericus) 28-03-1897 kandidaat Doetinchem 30-06-1901 Buiksloot 01
03 ds. J.F. Wachter (Johan Frederik) 23-02-1902 kandidaat Amsterdam 16-06-1907 Vianen 01
02 ds. A. van Griethuijsen (Arnoldus) 05-01-1908 kandidaat Utrecht 09-10-1910 Hagestein 02
02 ds. J.J. Kloots (Johannes Jacobus) 14-05-1911 kandidaat Leiden 07-11-1920 Melissant 02
02 ds. H.G. van den Hoek (Henry Govert) 27-02-1927 kandidaat 09-12-1923 Driesum 01
03 ds. J. Slok (Johannes) 16-08-1936 kandidaat Delft 08-01-1939 Wijk bij Heusden 02
01 ds. F.J. Sinke (Frits Jacobus) 05-03-1939 kandidaat Leiden 10-05-1942 Meteren-Est 01
03 ds. A. den Hartogh (Arie) 15-11-1942 kandidaat Amstelveen 01-04-1946 Harderwijk 03
04 ds. B. Haverkamp (Berend) 10-11-1946 kandidaat Zwolle 24-04-1949 Veen 03
05 ds. W.H. van Kooten (Willem Hermanus) 04-06-1950 kandidaat Groenekan 15-08-1954 Hasselt 03
15 ds. W. Balke (Willem) 26-10-1958 kandidaat Baarn 11-11-1962 Bodegraven 01
06 ds. C. Snoei (Cornelis) 13-10-1963 kandidaat Utrecht 16-06-1968 Reeuwijk 06
06 ds. B. Schroten (Berend) 01-06-1969 kandidaat Hasselt 13-06-1976 Bunschoten 02
01 ds. W.G. Sonnenberg (Wijnand Gijsbert) 29-08-1976 kandidaat Kampen 22-08-1982 Den Ham (Ov.) 01
01 ds. J. van Belzen (Jan) 16-01-1983 kandidaat Houten 29-04-1990 Hattem 01
02 ds. M. van Duijn (Marius) 11-11-1990 kandidaat Katwijk aan den Rijn 15-10-1995 De Bilt 01
01 ds. C.G. Visser (Cornelis Gerrit) 02-06-1996 kandidaat Oldebroek 13-05-2001 Renswoude 01
01 ds. B.F. Bakelaar (Bastiaan Frans) 30-09-2001 kandidaat Utrecht 27-08-2006 Alphen aan den Rijn 01
01 ds. T.T.J. Pleizier (Teunis Theodoor Johannes) 15-04-2007 kandidaat Amersfoort 29-04-2012 Dirksland 03
04 ds. M.W. Westerink (Marnix Willem) 05-10-2014 kandidaat Nunspeet

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
T. Bussingh de Vries 1839 kandidaat
D.C.G. van der Kraan 09-2013 kandidaat Dordrecht


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1873 B.M. Post van Griethuijsen Streefkerk
02 ??-10-1874 W. van Dis Aalst
03 ??-05-1875 G. Nijhuis Goudriaan


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1877 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Bruchem-Kerkwijk
02 ??-05-1878 W.A. Mac Pherson kandidaat
03 ??-03-1879 C. Ynsonides Noordeloos
04 ??-05-1879 C.L. Laan Meteren
05 ??-06-1879 W. van den Berg kandidaat


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1882 W.H. Dekking Schoonhoven
02 ??-01-1884 D.J. Karres kandidaat
03 ??-02-1884 M. Gopner Linschoten
04 ??-06-1885 M.J. Sanders kandidaat Harlingen
05 ??-10-1885 S. Verhoeff kandidaat Doetinchem


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1888 L. Smit kand. Noordwijk aan Zee
02 ??-03-1889 E.C. van Baerle Wageningen
03 ??-05-1889 P. Bokma kandidaat
04 ??-06-1889 C.R. van Lelyveld kandidaat
05 ??-06-1890 P. van Willenswaard kandidaat Schoonhoven
06 ??-09-1890 H.J. Rooseboom kandidaat
07 ??-05-1891 J.M.E. Steenbeek kandidaat
08 ??-09-1891 L.W. Bakhuizen van de Brink kandidaat Amsterdam
09 ??-05-1892 J. Steehouwer kandidaat Utrecht
10 ??-09-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk
11 ??-11-1892 P.A. Steenbakker Moriljon Loysen kandidaat Schoonhoven
12 ??-09-1893 W. Willems IJzendoorn


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1895 S. Verhoeff Noordwijk
02 ??-10-1895 J.G.M. Andreae kandidaat Woudenberg
03 ??-09-1896 J.G. Bruining Leerdam
04 ??-12-1896 P.F. Faber kandidaat Doetinchem


Beroepen vacature 1901:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1901 J.A. Radix kandidaat Woerden
02 ??-10-1901 A. Hoogendijk kandidaat Nieuwerkerk aan den IJssel
03 ??-11-1901 J.F. Wachter kandidaat Amsterdam


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1907 J. Hoekstra kandidaat Sloten (Fr.)
02 ??-10-1907 A. van Griethuijsen kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1910 J.R.B. Feijkes kandidaat Dordrecht
02 ??-02-1911 J.J. Kloots kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam
02 ??-11-1926 H.G. van den Hoek kandidaat Bilthoven


Beroepen vacature 1934:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1934 A. van der Kooij kandidaat Maarssen
02 ??-12-1935 R.W. Steur kandidaat Burgh
03 ??-05-1936 J. Slok kandidaat Delft


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1938 F.J. Sinke kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1942 L. Kievit kandidaat Baarn
02 ??-07-1942 Jac. de Vries kandidaat Utrecht
03 ??-09-1942 A. den Hartogh kandidaat Amstelveen


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1946 J.W. de Bruijn Willige-Langerak
02 ??-05-1946 J.W. de Bruijn (2e keer) Willige-Langerak
03 ??-07-1946 C.J. van der Broek Dussen
04 ??-09-1946 B. Haverkamp kandidaat Zwolle


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1949 W. van Tuyl kandidaat Utrecht
02 ??-06-1949 S. Goverts Valburg
03 ??-09-1949 C. Timmer kandidaat Harderwijk
04 ??-11-1949 J. Bakker Veenendaal
05 ??-02-1950 W.H. van Kooten kandidaat Groenekan


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1954 D. van den Berg kandidaat Lopikerkapel
02 ??-08-1954 P. de Jong kandidaat Zwijndrecht
03 ??-09-1954 M. Bergsma kandidaat Putten
04 ??-02-1955 J. Vos kandidaat Huizen
05 ??-07-1955 C. den Boer kandidaat Puttershoek
06 ??-08-1955 W. van Hennekeler kandidaat Nijkerk
07 ??-02-1956 E.F. Vergunst kandidaat Leiden
08 ??-06-1956 G. Broere kandidaat Oegstgeest
09 ??-02-1957 A. Lam kandidaat Zeist
10 ??-07-1957 A. van Brummelen kandidaat Barneveld
11 ??-08-1957 G. Wursten kandidaat Zwartsluis
12 ??-02-1958 J. Smit kandidaat Vinkeveen
13 ??-03-1958 C. van Schoonhoven kandidaat Barneveld
14 ??-07-1958 H.A. van Bemmel kandidaat Ridderkerk-Slikkerveer
15 ??-08-1958 W. Balke kandidaat Baarn


Beroepen vacature 1962:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1962 H. Jongebreur Rotterdam-Heijplaat
02 ??-01-1963 A.J. Mulder Meteren – Est
03 ??-02-1963 J.L.W. Koppenhol kandidaat Rijswijk (Z-H)
04 ??-07-1963 J. Bogaard kandidaat Baambrugge
05 ??-08-1963 C. Snoei kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1968 H. Veldhuizen kandidaat Bilthoven
02 ??-03-1968 H. van Amstel Nederlangbroek
03 ??-06-1968 G. van den End kandidaat Kootwijk
04 ??-10-1968 A. Talsma kandidaat s-Gravenhage
05 ??-02-1969 W.J.C. van Rennes kandidaat Utrecht
06 ??-03-1969 B. Schroten kandidaat Hasselt


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1976 W.G. Sonnenberg kandidaat Kampen


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-11-1982 J. van Belzen kandidaat Houten


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-06-1990 H. Russcher kandidaat Urk
02 20-07-1990 M. van Duijn kandidaat Katwijk aan de Rijn


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-03-1996 C.G. Visser kandidaat Oldebroek


Beroepen vacature 2001:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 29-05-2001 B.F. Bakelaar kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-12-2006 T.T.J. Pleizier kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-02-2013 E. van Wijk kandidaat Wijngaarden 01
02 28-05-2013 K.M. Teeuw kandidaat Alblasserdam 02
03 13-11-2013 R.R. Eisinga Schoonrewoerd 02
04 19-07-2014 M.W. Westerink kandidaat Nunspeet 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

vrijdag 16 november 2018