Index >

Krimpen aan de Lek Hervormde Gemeente


Classis: * Gouda
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Schoonhoven
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Krimpen aan de Lek opgericht in 1591:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Johannis (Atnhonis) ??-??-1591 ??-??-1605
ds. J. Bachusius (Johannes) ??-??-1606 Slijk – Ewijk - Herveld ??-??-1634 emeritus
ds. H. Berckelius (Henricus) ??-??-1635 ??-??-1640 overleden
ds. S. Guldemont (Samuel) ??-??-1641 kandidaat ??-??-1649 Monster – Ter Heijde
ds. C. Surendonck (Christophorus) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1655 overleden
ds. P. Specht (Philippus) ??-??-1656 kandidaat ??-??-1692 overleden
ds. J.J. van Drunen (Johannes Jacobus) ??-??-1693 kandidaat 19-10-1739 emeritus
01 ds. D. Colonius (Diederik) 25-09-1740 Goudriaan ??-05-1755 emeritus 00
02 ds. P.J. Streso (Philippus Jacob) 11-06-1758 kandidaat ??-06-1772 emeritus 00
01 ds. W. Eygeman (Wilhelmus) 11-10-1772 Benningbroek 02-07-1780 Oost-Zaandam 01
01 ds. A.W. Gillissen (Aegidius Willekens) 05-11-1780 Hekelingen 13-06-1790 Leiderdorp 01
02 ds. D. Hendriksz (Daniel) 10-07-1791 Zunderdorp 06-09-1801 Groningen 01
01 ds. H. Fortuyn (Henricus) 11-10-1801 Berkenwoude 09-02-1805 overleden 00
01 ds. A.R. Bruining (Abraham Rolandus) 03-11-1805 kandidaat 01-08-1819 Zuid-Beijerland 02
02 ds. J. Herderschee (Jacobus) 09-04-1820 Ravenswaaij 24-06-1821 Dokkum 01
02 ds. G.F. Heenck (Gerardus Franciscus) 04-11-1821 Schelluinen 21-10-1824 overleden 00
01 ds. I.M.J. Hoog (Isaac Marius Jacob) 04-04-1825 Graft 12-10-1828 Barneveld 01
02 ds. C. de Groot Stiffry (Christiaan) 05-04-1829 Pijnacker 02-09-1855 emeritus 00
03 ds. J.P.D. van Veen (Johan Pieter Dionysius) 27-04-1856 Willige Langerak 29-06-1873 Eerbeek 01
06 ds. B.A. de Jong (Bernard Antonie) 05-07-1874 Boven-Hardinxveld 29-10-1882 Nieuwerkerk aan den IJssel 12
07 ds. T.J. Ringeling (Tobias Johannes) 27-04-1884 Lexmond 26-04-1891 Nederlangbroek 12
08 ds. P.S. Bartstra (Pieter Steffens) 08-05-1892 Wassenaar 28-10-1894 Streefkerk 10
09 ds. A.J. van Wijngaarden (Arie Jacob) 08-12-1895 Mijdrecht 07-11-1897 Katwijk aan Zee 01
05 ds. J.G. Dekking (Jacobus Gerardus) 28-08-1898 Jaarsveld 12-10-1902 Monster 09
06 ds. L. van Mastrigt (Lourens) 11-10-1903 Heteren 14-05-1905 Barneveld 02
04 ds. J.A. Broekers (Jan Arie) 01-04-1906 Nijega 26-07-1914 Sint Maartensdijk 06
05 ds. J.J. van den Pol (Jacob Johan) 13-06-1915 Bergschenhoek 09-01-1916 Rouveen 01
01 ds. J. Dijkshoorn (Jacob) 13-08-1916 Nieuwer ter Aa 16-11-1918 overleden 00
10 ds. F.F.J. van der Plassche 10-10-1920 Oude-Tonge 03-07-1929 overleden 12
25 ds. G. Enkelaar (Gerrit) 10-02-1935 Oud-Beijerland 22-01-1950 Stavenisse 01
21 ds. A.J. Kret (Abraham Jacobus) 17-09-1953 kandidaat Leiden 10-09-1961 eervol ontslag > burgemeester Sassenheim 00
13 ds. J.A. de Bruijn (Johannes Andreas) 25-08-1963 Emst 17-08-1968 Oldebroek 05
02 ds. A. Boertje (Arie) 06-10-1968 Moerkapelle 02-05-1976 Wezep 01
08 ds. G.K. Korporaal (Gerrit Karel) 01-05-1977 Willige Langerak 24-10-1982 Woudrichem 04
01 ds. A. Tromp (Arie) 20-03-1983 Renkum 14-02-1993 Rijnsburg 02
02 ds. B. de Jong (Bernardus) 15-08-1993 Den Ham (Ov.) 31-05-2013 emeritus 00
01 ds. B.F. Bakelaar (Bastiaan Frans) 09-02-2014 Alphen aan den Rijn

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J. Hoising (Johannes) 1762 kandidaat hulppred. Utrecht


Beroepen vacature 1755:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1756 D. van der Kemp kandidaat Rotterdam > afgekeurd
02 ??-04-1758 P.J. Streso kandidaat


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 04-08-1790 J. Bekking Schipluiden
02 07-10-1790 D. Hendrikse Zunderdorp


Beroepen vacature 1819:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-08-1819 C. de Visser Herkingen
02 07-10-1819 J. Herderschee Ravenswaaij


Beroepen vacature 1821:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-07-1821 W.K.M. van Leeuwen Duivenbode Bergambacht
02 06-08-1821 G.F. Heenck Schelluinen


Beroepen vacature 1824:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 09-12-1824 I.M.J. Hoog Graft


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 01-11-1828 J. Hooijkaas Klaaswaal
02 15-12-1828 C. de Groot Stiffry Pijnacker


Beroepen vacature 1855:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1855 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Langerak
02 ??-12-1855 G. Overman Rijsoord
03 ??-01-1856 J.P.D. van Veen Willige Langerak


Beroepen vacature 1873:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1873 G.J. van Lindonk Nieuw-Loosdrecht
02 ??-08-1873 D.G. Escher Warnsveld
03 ??-10-1873 A.H. de Klerck Lopik
04 ??-12-1873 N.A. de Gaaij Fortman Vleuten
05 ??-02-1874 C. Diehl Chaam
06 ??-03-1874 B.A. de Jong Boven-Hardinxveld


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1882 I. Vonk De Meern
02 ??-03-1883 J.G. Bruining Vreeswijk
03 ??-04-1883 D.J. Karssen Nederlangbroek
04 ??-06-1883 J.H. Geselschap Dussen
05 ??-07-1883 I. Vonk (2e keer) De Meern
06 ??-09-1883 J.H. Wensinck Aarlanderveen
07 ??-12-1883 T.J. Ringeling Lexmond


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1891 I. Vonk Oldebroek
02 ??-07-1891 A. ten Have Polsbroek
03 ??-07-1891 K.W. Vethake voorheen Arnhem-dolerend
04 ??-08-1891 Y. Bootsma Zoetermeer
05 ??-10-1891 C. de Hoogh Nijehaske
06 ??-12-1891 C. Ynzonides Ouderkerk aan den IJssel
07 ??-02-1892 D. Meerburg Vreeswijk
08 ??-02-1892 P.S. Bartstra Wassenaar


Beroepen vacature 1894:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1894 A. ten Have Polsbroek
02 ??-01-1895 C. Bouthoorn Groot-Ammers
03 ??-02-1895 W.H. Dekking Bergambacht
04 ??-03-1895 E.J. Homoet Staphorst
05 ??-04-1895 H.A. Heijer Hagestein
06 ??-06-1895 P. Kuijlman Bunnik
07 ??-08-1895 J. Bolkestein Putten
08 ??-09-1895 A. van der Sluis Nederlangbroek
09 ??-10-1895 A.J. van Wijngaarden Mijdrecht


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1897 A. ten Have Polsbroek
02 ??-01-1898 W. van Sloten Rouveen
03 ??-02-1898 W. Zijlstra Waddinxveen
04 ??-03-1898 W.J.M. Engelberts Bergschenhoek
05 ??-05-1898 J.G. Dekking Jaarsveld


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1902 B. van der Wal Waddinxveen
02 ??-11-1902 M. Jongebreur Jaarsveld
03 ??-01-1903 W. Bieshaar Groot-Ammers
04 ??-03-1903 A.M. den Oudsten Hagestein
05 ??-04-1903 A. Prins Papendrecht
06 ??-06-1903 L. van Mastrigt Heteren


Beroepen vacature 1905:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1905 J.G. Dekking Monster
02 ??-08-1905 J. de Bruin Bleskensgraaf
03 ??-09-1905 D.M. Boonstra Putten
04 ??-11-1905 J.A. Broekers Nijega


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1914 G. van Montfrans Bruchem-Kerkwijk
02 ??-10-1914 J.H. Gunning Schoonrewoerd
03 ??-12-1914 H.A. Heijer Renkum
04 ??-01-1915 P. Kruijt Gouderak
05 ??-03-1915 J.J. van de Pol Bergschenhoek


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1916 J. Dijkshoorn Nieuwer ter Aa


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1919 W.J. van Lokhorst Noorden
02 ??-03-1919 M.B. Verkerk Polsbroek
03 ??-05-1919 H.A. de Geus Veenendaal
04 ??-07-1919 J.J. van Ingen Harderwijk
05 ??-09-1919 P. Kuijlman Lunteren
06 ??-10-1919 B.N.B. Bouthoorn Nieuwer ter Aa
07 ??-12-1919 G.J. Koolhaas Barneveld
08 ??-03-1920 I. Kievit Benschop
09 ??-04-1920 R. Bartlema Beesd
10 ??-06-1920 F.F.J. van de Plassche Oude Tonge


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1929 G.C. Severijn Waarder
02 ??-10-1929 A.C. Enkelaar Hasselt
03 ??-12-1929 D.T. Keck Heteren
04 ??-03-1930 M. Ottevanger Papendrecht
05 ??-04-1930 H. Ewoldt Raamsdonk
06 ??-05-1930 A.J. Westra Hoekzema Zegveld
07 ??-06-1930 W. Deur Schoonhoven
08 ??-09-1930 W. Rijnsburger Polsbroek
09 ??-11-1930 J.H. van Paddenburgh Elspeet
10 ??-01-1931 J. Lekkerkerker Molenaarsgraaf
11 ??-04-1931 J. Lekkerkerker (2e keer) Molenaarsgraaf
12 ??-07-1931 C. van der Wal Dirksland
13 ??-08-1931 C.J. van der Graaf Nijkerk
14 ??-09-1931 A.H.J.G. van Voorthuizen Vuursche
15 ??-10-1931 J. Vermaas Nieuwer ter Aa
16 ??-12-1931 N. van der Snoek Veenendaal
17 ??-07-1932 B. van Ginkel Nieuwpoort
18 ??-09-1933 L. Vroegindeweij Wilnis
19 ??-11-1933 H. Schroten Sluipwijk
20 ??-02-1934 W. Vroegindeweij Zegveld
21 ??-04-1934 G.A. Pott Vlaardingen
22 ??-05-1934 A.G. Oosterhuis Eemnes-Buiten
23 ??-06-1934 J. van Rootselaar Hagestein
24 ??-09-1934 J.E. Klomp Ede
25 ??-10-1934 G. Enkelaar Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1949 P.M. van Galen Brakel
02 ??-12-1949 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
03 ??-02-1950 J. van Wier Kesteren
04 ??-03-1950 C. van Dop Ameide-Tienhoven
05 ??-05-1950 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
06 ??-06-1950 P.J.F. Lamens Elspeet
07 ??-09-1950 J.T. Doornenbal Oene
08 ??-10-1950 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven
09 ??-11-1950 J. Arendsen Blauwkapel
10 ??-01-1951 L. Brasser Rijssen
11 ??-03-1951 B. Haverkamp Veen
12 ??-04-1951 R.W. Steur Ouddorp
13 ??-06-1951 J.R. Cuperus Doornspijk
14 ??-09-1951 J.H. Cirkel Ede
15 ??-02-1952 L. Trouwborst Monster
16 ??-03-1952 J. van den Heuvel Schoonhoven
17 ??-05-1952 R.W. Steur (2e keer) Ouddorp
18 ??-06-1952 G.H. van Kooten Brandwijk
19 ??-09-1952 G.C. Severijn Hoogeveen
20 ??-01-1953 H.A. van Slooten Wierden
21 ??-07-1953 A.J. Kret kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1961:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1961 J. van Drenth Ooltgensplaat
02 ??-05-1961 H.A. Labrie Den Ham (Ov.)
03 ??-06-1961 A. van Brummelen Schoonrewoerd
04 ??-09-1961 P.J. Bos Sprang
05 ??-11-1961 A. van Brummelen (2e keer) Schoonrewoerd
06 ??-01-1962 T. Langerak Vinkeveen
07 ??-03-1962 J. Kruijt Lexmond
08 ??-04-1962 L. Doppenberg Wilsum
09 ??-05-1962 J.A. de Bruijn Emst
10 ??-07-1962 J.J. van der Krift Ermelo
11 ??-09-1962 C. van Bart Nieuwer ter Aa
12 ??-11-1962 B.M. Meijndert Waarder
13 ??-02-1963 J.A. de Bruijn (2e keer) Emst


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1968 H. Binnekamp Vriezenveen
02 ??-06-1968 A. Boertje Moerkapelle


Beroepen vacature 1976:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1976 D. Heikoop Herwijnen
02 ??-05-1976 P. Vermaat Vlaardingen
03 ??-07-1976 M. Verduin Brakel
04 ??-08-1976 H. Koudstaal Ridderkerk-Bolnes
05 ??-10-1976 dr. J. Broekhuis Schoonhoven
06 ??-11-1976 M. van der Linden Dirksland
07 ??-12-1976 J. van der Velden Woerden
08 ??-01-1977 G.K. Korporaal Willige Langerak


Beroepen vacature 1982:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1982 A. Tromp Renkum


Beroepen vacature 1993:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1993 C.H. Bax Emmeloord
02 ??-04-1993 B. de Jong Den Ham (Ov.)


Beroepen vacature 2013:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-10-2013 B.F. Bakelaar Alphen aan den Rijn 03


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 26 mei 2018