Index >

Kootwijk-Kootwijkerbroek Hervormde Gemeente


Classis: Nijkerk
Provincie: Gelderland
Ring: Barneveld
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Kootwijk-Kootwijkerbroek opgericht in 1617:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. J. Kintzius (Johannes) ??-??-1617 ??-07-1627 overleden
ds. J. a Mandeville (Johannes) ??-??-1628 ??-??-1630 Garderen
ds. R. ab Eibergen (Rutgerus) ??-??-1631 ??-??-1637 Elspeet
ds. A.J. Hattemius (Albertus Johannis) ??-??-1637 rector Elburg ??-??-1643 Hoevelaken
ds. O.H. Schlebusch (Otto Hendrik) ??-??-1644 ??-??-1684 overleden
ds. W. ab Hooglant (Wilhelmus) ??-??-1682 ??-??-1717 overleden
01 ds. W. de Bruin (Wilhelmus) ??-??-1719 Suriname 14-07-1741 overleden 00
01 ds. F. van Essen (Franciscus) 04-11-1742 kandidaat 20-05-1797 overleden 00
01 ds. J.P. Bosken (Johan Peter) 30-07-1797 kandidaat Duisburg 01-11-1801 Colmschate 01
01 ds. J. Wanrooij (Jacobus) 14-02-1802 kandidaat 02-10-1803 Bruinisse 01
01 ds. Z. Quint van der Trans (Zion) 10-02-1805 kandidaat 29-11-1807 Lichtenvoorde 02
01 ds. G.J. Smalbraak (Gerrit Jan) 27-03-1808 kandidaat 26-12-1847 emeritus 01
01 ds. B.L. Muller (Bernhard Leonard) 09-07-1848 Bunnik 06-05-1849 Urk 02
02 ds. W.A. van Beusekom (Willem Arnoldus) 04-11-1849 Meeuwen 13-08-1854 Vinkeveen 03
01 ds. W.J. Geselschap (Willem Jacobus) 28-01-1855 kandidaat 16-08-1857 IJsselmuiden 02
01 ds. H.C. Bervoets (Hendrik Carel) 29-11-1857 kandidaat 12-08-1860 Hengelo (Gld.) 02
01 ds. M.J. Wentink (Mattheus Johannes) 02-12-1860 kandidaat 04-02-1866 Loon op Zand 02
01 ds. P.N. Pikaar (Pieter Nicolaas) 13-05-1866 kandidaat 15-11-1868 Hoogblokland 01
42 ds. G. Vellenga (Gerrit) 28-10-1894 kandidaat Utrecht 19-09-1897 Nieuw-Loosdrecht 11
11 ds. J. Kooiman (Jan) 30-09-1900 kandidaat Schoonhoven 26-04-1908 Hollandscheveld 02
01 ds. J. Kalshoven (Johannes) 13-12-1908 Hoogeloon 17-04-1921 Ovezande-Driewegen 01
04 ds. T.G.C. Rappard (Theodorus George Cornelis) 03-06-1923 Maartensdijk 01-10-1927 emeritus 00
05 ds. W.M. Zijlstra (Wybe Mens) 07-10-1928 Nederlangbroek 01-10-1935 emeritus 00
06 ds. J.W. van der Linden (Jacobus Willem) 23-08-1936 kandidaat Utrecht 12-12-1948 Kamerik 37
01 ds. A. Klein Kranenburg (Albert) 08-05-1949 Bruchem-Kerkwijk 21-03-1954 Hilversum 09
04 ds. P. de Jong (Piet) 08-10-1954 kandidaat Zwijndrecht 16-10-1960 Veenendaal 23
08 ds. A. van den End (Adrianus) 15-04-1962 Hoogeveen 05-01-1969 Maarssen 05
01 ds. P. Kolijn (Pieter) 09-03-1969 Scherpenisse 18-11-1973 Krimpen aan den IJssel (b.w.)03
15 ds. F. Luitjes (Frans) 19-05-1975 Kinderdijk 09-03-1980 Woudenberg 05
06 ds. A.P. Voets (Abraham Paulus) 20-04-1981 Waarder 24-05-1987 Zwartebroek 02
01 ds. H. Jonker (Hendrik) 09-09-1987 Nijkerkerveen 30-04-1989 emeritus 00
06 ds. J. Maasland (Jan) 02-09-1990 Capelle aan den IJssel 17-01-1996 Barneveld 10
-
2e predikantsplaats sedert 1994
05 ds, J. Flikweert (Johannes) 30-01-1994 Nieuwpoort 23-08-1998 Nunspeet 01
07 ds. W. Meijer (Willem) 27-04-1997 Rijssen 27-08-2006 emeritus 02
01 ds. J. Niesing (Jan) 27-06-1999 Oene 20-01-2008 Lienden 05
04 ds. P.J. den Admirant (Pieter Johannes) 06-07-2008 Harderwijk 30-08-2015 Apeldoorn (Eben Haezer) 07
01 ds. W. Peene (Willem) 07-09-2008 Veen 15-09-2019 Terneuzen 01
05 ds. C.G. Visser (Cornelis Gerrit) 02-07-2017 Rijssen

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
H. Koestapel (Hendrik) 1876 1884


Beroepen vacature 1849:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1849 A. Mac Pherson Aalst
02 ??-07-1849 W.A. van Beusekom Meeuwen