Index >

Kockengen Hervormde Gemeente


Classis: * Breukelen
Provincie: Utrecht
Ring: Maarssen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Kockengen opgericht in 1586:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. W. Godefridus (Wilhelmus) ??-??-1586 ??-??-1587
ds. B. Wintstein (Bernardus) ??-??-1587 kandidaat ??-??-1588 overleden
ds. A. Bartholdi (Andreas) ??-??-1588 pastor Groningen ??-??-1608 emeritus
ds. J. Oucopius (Johannes) 22-07-1608 kandidaat 12-04-1612 Mijdrecht-Thamen
ds. J. Lindenius (Johannes) 16-04-1612 Mijdrecht-Thamen 29-07-1628 emeritus
ds. J. Karskis (Johannes) 29-03-1629 kandidaat ??-03-1633 Amersfoort
ds. J. Valkius (Johannes) 23-06-1633 kandidaat ??-11-1648 Oudewater
ds. J. Sappius (Jacobus) 25-03-1649 kandidaat ??-??-1651 overleden
ds. G. Saldenus (Guilielmus) 25-01-1652 Renswoude ??-09-1655 Enkhuizen
ds. G. Cocq (Gijsbert) 25-11-1655 kandidaat 12-05-1708 overleden
ds. W. Lobe (Wilhelmus) 12-05-1709 kandidaat 07-06-1711 Elburg
ds. G. van Way (Gerardus) 06-09-1711 Driel 29-10-1720 Leerdam
01 ds. F. Brink (Fredericus) 30-03-1721 kandidaat Utrecht 16-04-1726 overleden 00
01 ds. I. van Vianen (Isaac) 28-09-1726 Uitdam 10-03-1749 overleden 00
01 ds. J. Sappius (Jacobus) 05-07-1750 kandidaat Amsterdam 09-12-1759 Oud-Beijerland 02
01 ds. P. de Cock (Petrus) 29-06-1760 kandidaat Utrecht 23-08-1789 emeritus 00
01 ds. H. Rijninks (Henricus) 28-08-1790 kandidaat 25-03-1792 Abbekerk 01
01 ds. A. de Koning (Adrianus) 01-04-1793 kandidaat 01-11-1795 Egmond aan Zee 01
01 ds. W. Schintzel (Willem) 28-03-1796 Zegveld ??-??-1798 afgezet 01
02 ds. H.R. Schutte Repelius (Hendrik Rutger) 13-10-1799 Nieuwveen 10-07-1831 emeritus 02
04 ds. J. Eilshemius Schrikker (Jacobus) 15-01-1832 kandidaat 08-06-1834 overleden 00
01 ds. C. Boon (Cornelis) 12-10-1834 kandidaat 16-09-1838 Sassenheim 01
01 ds. J. Appel (Jacobus) 13-01-1839 hulppred. Haarlem 27-02-1859 Noordeloos 01
01 ds. J.G.G. Moorrees (Johan Gerhard Gabriel) 03-07-1859 kandidaat 26-10-1862 Ommen 03
01 ds. J.D. Looijen (Johan Dionysius) 08-03-1863 kandidaat 28-01-1866 Ressen 01
04 ds. C.P. de Meijer (Cornelis Pieter) 09-09-1866 Warder 18-04-1869 Nootdorp 03
23 ds. H.S.J. van Rijsoort (Henricus Stephanus Johannes)03-11-1872Nieuw- en Sint Joosland18-03-1877 Vollenhove 04
01 ds. P.F. van den Steen (Peter Francois) 01-07-1877 Nieuwerkerk aan den IJssel 29-03-1880 Gouderak 01
07 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Joseph) 15-05-1881 Aarlanderveen 20-04-1890 Oene 12
14 ds. A.L. Geselschap (Agnus Leonard) 23-04-1893 Heerjansdam 14-10-1897 overleden 04
05 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 05-11-1899 Hagestein 02-03-1902 Montfoort 02
07 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 17-05-1903 Hagestein 06-10-1907 Wezep 03
05 ds. D. Plantinga (Dirk) 20-09-1908 Randwijk 09-07-1911 Vinkeveen 02
08 ds. L.G. Bolkestein (Lubbertus Gerhardus) 08-09-1912 Kortgene 04-07-1920 Otterlo 02
03 ds. C.J. van der Graaf (Cornelis Jan) 22-05-1921 kandidaat Rotterdam 18-01-1925 Ameide-Tienhoven 08
02 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Joseph) 04-10-1925 Hei- en Boeicop 25-09-1927 Maartensdijk 02
23 ds. M.J. Lekkerkerker (Mattheus Johannes) 22-01-1933 kandidaat Delft 10-11-1935 Oosterwolde (Gld.) 04
02 ds. I. Schipper (Izaak) 15-03-1936 kandidaat Oud-Beijerland 19-05-1940 Bunschoten 05
01 ds. J. Bus (Jan) 06-10-1940 Gameren 15-06-1944 Staphorst 04
01 ds. A.F.P. Pop (Adrianus Franciscus Petrus) 04-03-1945 Monster 16-01-1949 Schoonrewoerd 02
05 ds. H.K. van Wingerden (Hendrik Karel) 14-08-1949 Delft 17-04-1955 Harderwijk 06
17 ds. H. Zethof (Hendrik) 03-05-1959 kandidaat Putten 29-04-1990 emeritus 07
06 ds. W.L. Smelt (Willem Leonard) 08-09-1991 Randwijk 28-06-1998 Stellendam 01
01 ds. D.J. van Eckeveld (Dirk Jan) 29-11-1998 Sint Philipsland 18-09-2005 Katwijk aan Zee 01
04 ds. T.C. de Leeuw (Teunis Christiaan) 14-01-2007 Lienden 16-12-2012 Grevelduin-Capelle 02
01 ds. J.W. Hooydonk (Johannes Willem) 01-09-2013 kandidaat Soest


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-06-1799 H. Oort kandidaat > na loting
02 30-07-1799 H.R. Schutte Repelius Nieuwveen


Beroepen vacature 1831:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1831 H. Astro Zegveld
02 02-08-1831 N. van de Roemer Nieuwpoort
03 16-08-1831 H. Berkenbosch De Meern
04 03-10-1831 J. Eilshemius Schrikker kandidaat


Beroepen vacature 1866:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1866 H. van de Hagt kandidaat
02 ??-03-1866 H.S.J. van Rijsoort Sint Pancras
03 ??-04-1866 C.L. Klein Kortenhoef
04 ??-05-1866 C.P. de Meijer Warder


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1869 H.B. Noorda Hoogland
02 ??-08-1869 W. Koelman Nieuwerkerk aan den IJssel
03 ??-09-1869 H.T. Westerouen van Meeteren Aalburg
04 ??-10-1869 E.A.G. van Hoogenhuijze Heino
05 ??-12-1869 F.C. Magendans Baambrugge
06 ??-01-1870 J.A.C. Nonhebel Huizen
07 ??-03-1870 E. Jansen Schoonhoven Moerdijk
08 ??-04-1870 G.H. Hana Veldhuisen (Bentheim)
09 ??-06-1870 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs
10 ??-07-1870 G.J. Noomen Dubbeldam
11 ??-09-1870 E. Janzen kandidaat Oosterbierum
12 ??-10-1870 J. Verweij voorheen Scharnegoutum-afgescheiden gem.
13 ??-12-1870 H. van Broekhuizen Wissenkerk
14 ??-02-1871 H. Bax Waarder
15 ??-04-1871 J.G.G. Moorrees Maasland
16 ??-05-1871 W.H.C. Kocken kandidaat
17 ??-07-1871 P.J.R. Laan Maassluis
18 ??-09-1871 W. Zegers Alphen aan den Rijn
19 ??-10-1871 C. Verhagen kandidaat
20 ??-12-1871 P.C. van der Horst Zevenhuizen (Z-H.)
21 ??-04-1872 A.J. Eijkman Kesteren
22 ??-06-1872 F.C. Wieder Bunschoten
23 ??-08-1872 H.S.J. van Rijsoort Nieuw- en Sint Joosland


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1877 P.F. van der Steen Nieuwerkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1880 J.J. Eigeman Wilp
02 ??-05-1880 F.C. Magendans Slijk-Ewijk
03 ??-06-1880 F.J.C. Schook Garderen
04 ??-08-1880 F. van Spall Leimuiden
05 ??-12-1880 T.J. Hopman Wouterswoude
06 ??-02-1881 E.A. Lazonder Zegveld
07 ??-03-1881 E.V.J. Japchen Aarlanderveen


Beroepen vacature 1890:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1890 K.A. de Groot kandidaat
02 ??-07-1890 P. Bongers Eemnes-Buiten
03 ??-11-1890 J.C.G. Gobius du Sart Benthuizen
04 ??-01-1891 W.R. Kalshoven Hasselt
05 ??-04-1891 J.W.F. Gobius du Sart Nieuw- en Sint Joosland
06 ??-05-1891 P. Kuijlman kandidaat Harderwijk
07 ??-07-1891 P.C.A. Halffman Koudekerke
08 ??-08-1891 B.J. van Heijningen Kesteren
09 ??-11-1891 W. Willems IJzendoorn
10 ??-05-1892 J. Boer Knottnerus Cothen
11 ??-07-1892 H.J. Nooteboom Geldermalsen
12 ??-09-1892 H.A. Heijer kandidaat Utrecht
13 ??-10-1892 W. van der Waal kandidaat Ridderkerk
14 ??-11-1892 A.L. Geselschap Heerjansdam


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1898 J.M.P. Schippers Blauwkapel
02 ??-01-1899 W. Zijlstra Waddinxveen
03 ??-04-1899 L. Okken Spijk (Gr.)
04 ??-05-1899 J.J. van Ingen Hedel
05 ??-07-1899 T. Lekkerkerker Hagestein


Beroepen vacature 1902:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1901 G.H. Beekenkamp kandidaat Gouda
02 ??-03-1902 M. Jongebreur Jaarsveld
03 ??-05-1902 J.M.P. Schippers Huizen
04 ??-07-1902 W.R. Kalshoven Elspeet
05 ??-10-1902 C. Heemskerk Waarder
06 ??-12-1902 P. de Looze Oud-Vossemeer
07 ??-03-1903 A.M. den Oudsten Hagestein


Beroepen vacature 1907:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1907 J.H.F. Remme kandidaat Rijswijk
02 ??-11-1907 P. van Toorn kandidaat Overschie
03 ??-02-1908 F. Kijftenbelt Wilnis
04 ??-04-1908 M.J.G.J. van der Poll Hendrik-Ido-Ambacht
05 ??-06-1908 D. Plantinga Randwijk


Beroepen vacature 1911:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1911 N. van der Snoek Oosternijkerk
02 ??-07-1911 J.J. van Ingen Woubrugge
03 ??-08-1911 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
04 ??-10-1911 A.H.J.G. van Voorthuizen kandidaat Ede
05 ??-12-1911 J.G. Woelderink Ottoland
06 ??-02-1912 J. Keller Dordrecht
07 ??-04-1912 A.G. Oosterhuis Ternaard
08 ??-06-1912 L.G. Bolkestein Kortgene


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1920 J.J. van der Pol Ooltgensplaat
02 ??-10-1920 J.J. Timmer Montfoort
03 ??-12-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1925:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1925 G. Alers Nieuw-Lekkerland
02 ??-07-1925 E.V.J. Japchen Hei- en Boeicop


Beroepen vacature 1927:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1927 J. Ronge Hoogblokland
02 ??-01-1928 C.J. Leenmans emeritus Zeist
03 ??-03-1928 A. van der Kooij Kampen
04 ??-06-1928 G. Alers Nieuw-Lekkerland
05 ??-10-1928 A. Dekker Bleiswijk
06 ??-01-1929 L.G. Bruijn Bergschenhoek
07 ??-04-1929 N. Warmolts Wezep
08 ??-05-1929 J. Vermaas kandidaat Heinenoord
09 ??-08-1929 P.A.A. Klusener Nieuwpoort
10 ??-10-1929 H. Bout kandidaat Huizen
11 ??-12-1929 D.E.J. Hupkes Oosterwolde (Gld.)
12 ??-03-1930 J. Fokkema kandidaat Utrecht
13 ??-04-1930 W. Rijnsburger Polsbroek
14 ??-05-1930 B. van Ginkel kandidaat Utrecht
15 ??-09-1930 J.E. Uitman kandidaat Zeist
16 ??-11-1930 E. de Looze kandidaat Waddinxveen
17 ??-03-1931 P. Kruijt Kesteren
18 ??-06-1931 C. Vlasblom Oude Tonge
19 ??-07-1931 H. Schroten kandidaat Hasselt
20 ??-10-1931 A. Prins Nederlangbroek
21 ??-02-1932 J. Bus Wouterswoude
22 ??-07-1932 J. Bakker Bleiswijk
23 ??-09-1932 M.J. Lekkerkerker kandidaat Delft


Beroepen vacature 1935:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1935 H. Talsma kandidaat Mijdrecht
02 ??-12-1935 I. Schipper kandidaat Oud-Beijerland


Beroepen vacature 1940:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1940 J. Bus Gameren


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1944 A.F.P. Pop Monster


Beroepen vacature 1949:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1949 J. van Malenstein Nieuwpoort
02 ??-03-1949 W. van Tuyl kandidaat Utrecht
03 ??-04-1949 H. Harkema Wijk bij Heusden
04 ??-06-1949 J.J. Timmer Harderwijk
05 ??-07-1949 H.K. van Wingerden Delft


Beroepen vacature 1955:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1955 W.A.S. Laurense Hoevelaken
02 ??-06-1955 R.W. Steur Ouddorp
03 ??-09-1955 J.T. Doorenbal Oene
04 ??-02-1956 drs. E.F. Vergunst kandidaat Leiden
05 ??-04-1956 W. Vroegindeweij Bleiswijk
06 ??-05-1956 M. Ottevanger Leiden
07 ??-08-1956 A.G. Haring Loon op Zand
08 ??-10-1956 I. Kok kandidaat Veenendaal
09 ??-12-1956 J. van der Haar Waddinxveen
10 ??-07-1957 A. van Brummelen kandidaat Barneveld
11 ??-09-1957 J. Spelt Dinteloord
12 ??-12-1957 G. van Estrik Nieuwland
13 ??-02-1958 C. van Bart kandidaat Maarssen
14 ??-04-1958 L. Vroegindeweij Gameren
15 ??-06-1958 J.J. Poort legerpred. Tilburg
16 ??-09-1958 D. van den Berg Oud-Alblas
17 ??-12-1958 H. Zethof kandidaat Putten


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1990 A. Langerak Oudewater
02 ??-08-1990 C.M. Buijs Gameren
03 ??-10-1990 dr. P. Vermeer Kesteren
04 ??-11-1990 P.J. Teeuw Moordrecht (deelgem.)
05 ??-01-1991 P. van der Kraan Bleskensgraaf
06 ??-04-1991 W.L. Smelt Randwijk


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1998 D.J. van Eckeveld Sint Philipsland


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-2005 J. van Dijk Ridderkerk
02 ??-03-2006 M. Klaassen kandidaat Rhenen
03 ??-05-2006 A. Langerak Eemnes
04 ??-09-2006 T.C. de Leeuw Lienden


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-03-2013 J.W. Hooydonk kandidaat Soest 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018