Index >

Kamperveen Hervormde Gemeente


Classis: * Kampen
Provincie: Overijssel
Ring: Kampen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Kamperveen opgericht in 1582:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. H.A. Vos (Hermannus Antonie) ??-??-1582 Wanneperveen ??-??-1587 Wilsum - IJsselmuiden
ds. H. Grevestein (Henricus) ??-??-1603 kandidaat ??-11-1608 Blokzijl
ds. H. Holthenus (Henricus) ??-??-1609 kandidaat ??-??-1614 Waddinxveen
ds. J. Schotlerus (Johannes) ??-??-1615 Lathbergen (Tecklenburg) ??-??-1617 Kampen
ds. N. Joannis Lachtrop (Nicolaus) ??-??-1618 Ens - Emmeloord ??-??-1619 afgezet
ds. N. Gijsius (Nathanael) ??-11-1619 Rolde ??-??-1643 overleden
ds. O. Gijsius (Otto) ??-??-1643 kandidaat ??-??-1673 overleden
ds. N. Gijsius (Nathanael) ??-??-1674 kandidaat ??-??-1678 Hasselt
ds. E. Worst (Everhardus) ??-??-1678 kandidaat ??-06-1715 overleden
ds. P. van Heimenberg (Petrus) ??-??-1716 kandidaat 02-05-1762 emeritus 00
01 ds. C. Haselhof (Conradus) 17-10-1762 kandidaat Groningen ??-??-1771 afgezet 00
01 ds. T. van Rhee (Theodorus) 24-05-1772 kandidaat 12-05-1776 Noordwolde (Gr.) 01
01 ds. D. van Ketwich (Didericus) 18-08-1776 Oterdum 15-10-1786 Opheusden 01
01 ds. H.J.D.F. Meijerink (Hieronymus Jan D. Franciscus) 03-06-1787 kandidaat Lingen 16-02-1823 emeritus 00
03 ds. A. Faure Beeckman 16-03-1823 kandidaat 10-10-1824 Huissen 01
01 ds. H. Bleijenberg (Hendrik) 15-05-1825 kandidaat 29-03-1829 Engelbert 01
01 ds. W. Immink 13-09-1829 kandidaat 01-05-1836 Doesburg 01
01 ds. H. Uden Masman 28-08-1836 kandidaat 14-03-1847 Vollenhove 01
01 ds. J. Hooijkaas Herderschee 13-06-1847 kandidaat 13-10-1850 Edam 01
06 ds. A.C. Montijn 07-12-1851 Zoutelande 25-10-1896 emeritus 00
02 ds. C. van Wijngaarden (Corstiaan) 01-08-1897 Nieuw-Amsterdam 25-02-1900 Voorschoten 02
01 ds. H.T. Obbink (Herman Theodorus) 10-06-1900 Hoogersmilde 14-06-1903 Middelburg 02
11 ds. P. Zandt (Pieter) 22-04-1906 kandidaat Westeremden 27-06-1909 Loon op Zand 05
02 ds. K.J. van den Berg (Klazinus Johannes) 03-10-1909 kandidaat Rotterdam 28-01-1912 Hoogeveen 02
05 ds. G.J. Koolhaas (Gerard Jan) 12-10-1913 kandidaat Waardenburg 19-11-1916 Barneveld 06
02 ds. A. Prins (Albert) 01-04-1917 Doornspijk 26-01-1919 Giessendam-Neder-Hardinxveld 01
09 ds. J.C. Wolthers (Johan Christiaan) 12-09-1920 kandidaat Utrecht 06-05-1923 Sprang 04
02 ds. J.L. Dippel (Johannes Leonardus) 24-08-1924 Groningen 16-09-1928 Nieuwerkerk aan den IJssel 01
02 ds. J.C. Terlouw (Jan Cornelis) 08-09-1929 kandidaat Utrecht 17-01-1932 Suawoude - Tietjerk 14
08 ds. H. Talsma (Hendrik) 29-12-1935 kandidaat Mijdrecht 10-07-1938 Nederlangbroek 01
02 ds. C. Vlasblom (Cornelis) 05-03-1939 Wapenveld 01-12-1943 emeritus Overlangbroek 01
02 ds. J. van der Haar (Jan) 14-10-1945 Poederoijen 22-02-1948 Nederlangbroek 05
19 ds. G. Biesbroek (Gijsbert) 10-10-1954 kand. Ridderkerk-Slikkerveer 22-02-1959 IJsselmuiden - Grafhorst 03
02 ds. J. Vroegindeweij (Jan) 27-09-1959 kandidaat Barneveld 19-04-1964 Maarssen 02
02 ds. W. de Greef 27-09-1964 kandidaat Utrecht 26-07-1971 Pijnacker 06
04 ds. E.J. Bos 29-04-1973 kandidaat Putten 09-10-1977 Hattem 02
09 ds. A.A.W. Boon 10-11-1979 kandidaat Sliedrecht 12-05-1985 Kamerik 01
01 ds. A. den Besten 22-09-1985 kandidaat Katwijk aan Zee 02-09-1990 Ochten 01
01 ds. C.B. Stam 30-09-1990 kandidaat Houten 29-01-1995 Harderwijk 01
02 ds. H.L. Versluis 25-06-1995 kand. Krimpen aan den IJssel 17-09-2000 Ameide-Tienhoven 02
01 ds. G. Boer 27-05-2001 kandidaat Stolwijk 22-10-2006 Renswoude 02
02 ds. K. Timmerman 21-01-2008 kandidaat Genemuiden 24-06-2012 Barneveld 02
01 ds. W.C. Polinder 07-07-2013 kandidaat Bodegraven 07-01-2018 Putten 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
A. Caffenborch (Andreas) rond 1595


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-08-1822 H.H. Evers Hengelo (Ov.)
02 ??-09-1822 J. Claus Middelie
03 21-10-1822 A. Faure Beeckman kandidaat


Beroepen vacature 1850:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1850 J.W. Felix Longerhouw
02 ??-12-1850 A. Mac Pherson Hierden
03 ??-02-1851 J.W. Felix (2e keer) Longerhouw
04 ??-04-1851 J. Binneweg Otterlo
05 ??-07-1851 W.A. Becking Hantum
06 ??-09-1851 A.C. Montijn Zoutelande


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1897 L.M. van Noppen Leerdam
02 ??-05-1897 C. van Wijngaarden Nieuw-Amsterdam


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1900 H.Th. Obbink Hoogersmilde


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1903 W.R. Kalshoven Elspeet
02 ??-08-1903 W.R. Kalshoven (2e keer) Elspeet
03 ??-11-1903 C.J. Leenmans Bennekom
04 ??-02-1904 H.A. Heijer Staphorst
05 ??-04-1904 D.E.J. Hupkes Genemuiden
06 ??-09-1904 F.F.J. van de Plassche Hasselt
07 ??-11-1904 Joh. Oosterhuis Suawoude
08 ??-04-1905 P. de Looze Oud-Vossemeer
09 ??-06-1905 W.J. Roscam Abbing kandidaat Middelburg
10 ??-11-1905 J. Rijnenberg Kampen
11 ??-01-1906 P. Zandt kandidaat Westeremden


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1909 F.F.J. van de Plassche Jaarsveld
02 ??-07-1909 K.J. van den Berg kandidaat Rotterdam


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1912 J.G. Woelderink Ottoland
02 ??-04-1912 A. Prins Rouveen
03 ??-06-1912 J.H. Koster Wijckel
04 ??-12-1912 J.A. van Boven Barneveld
05 ??-06-1913 G.J. Koolhaas kandidaat Waardenburg


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1916 J.G. Woelderink Mijdrecht
02 ??-10-1916 A. Prins Doornspijk


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1919 Th.G.C. Rappard Vuursche
02 ??-05-1919 S. Ronner Mastenbroek
03 ??-06-1919 W. Zijlstra Eemnes-Buiten
04 ??-08-1919 W. Wesseldijk Wapenveld
05 ??-09-1919 H.A. Leenmans Oudemirdum
06 ??-12-1919 W. Deur kandidaat Gouda
07 ??-03-1920 W.L. Mulder Garderen
08 ??-06-1920 P.A. Binsbergen kand. Nieuwer ter Aa
09 ??-01-1920 J.C. Wolthers kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1924 W. Zijlstra Nederlangbroek
02 ??-06-1924 J.L. Dippel Groningen


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1929 F.F.j. van de Plassche Krimpen aan de Lek
02 ??-05-1929 Joh.C. Terlouw kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1932:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1932 N. Warmolts Garderen
02 ??-09-1932 M.J. Lekkerkerker kandidaat Delft
03 ??-11-1932 C. van Dop kandidaat Delft
04 ??-11-1933 K. van de Pol kandidaat De Bilt
05 ??-06-1934 W. Bousema kandidaat Hoogkerk
06 ??-09-1934 T.H. Oostenbrug kandidaat Genemuiden
07 ??-05-1935 J.J. Poot kandidaat Bodegraven
08 ??-09-1935 H. Talsma kandidaat Mijdrecht


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1938 R. de Bruin kandidaat Rotterdam
02 ??-10-1938 C. Vlasblom Wapenveld


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1944 N. Kleermaker hulppred. Delft
02 ??-08-1945 J. van der Haar Poederoijen


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1948 P.J. Dorsman Schelluinen
02 ??-06-1948 P.J. Dorsman (2e keer) Schelluinen
03 ??-08-1948 J. Bus Staphorst
04 ??-11-1948 J. van Vliet Hellouw
05 ??-02-1949 D. van der Ent Braat Elburg
06 ??-05-1949 A. van der Kooij Nieuwe-Tonge
07 ??-09-1949 P.J.F. Lamens Elspeet
08 ??-12-1949 W.A.S. Laurense Driesum
09 ??-04-1950 J.E. Klomp hulppred. Molenaarsgraaf
10 ??-05-1950 C. van den Bosch hulppred. Vreeswijk
11 ??-11-1950 J. van Dijk Gameren
12 ??-03-1951 D.J. van de Graaf Leerbroek
13 ??-07-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld
14 ??-07-1953 J. Noltes kandidaat Wierden
15 ??-10-1953 S. Meijers kandidaat Utrecht
16 ??-01-1954 A. Jonkers kandidaat Utrecht
17 ??-02-1954 J.A. de Bruin kandidaat Bodegraven
18 ??-07-1954 J.C. Schuurman kandidaat Rotterdam
19 ??-08-1954 G. Biesbroek kand. Ridderkerk-Slikkerveer


Beroepen vacature 1959:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1959 A. Noordegraaf kandidaat Noorden
02 ??-07-1959 J. Vroegindeweij kandidaat Barneveld


Beroepen vacature 1964:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1964 G. Voordijk kandidaat Oud-Beijerland
02 ??-07-1964 W. de Greef kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1971:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1972 G.K. Korporaal kandidaat Gorinchem
02 ??-12-1972 G. Jansen hulppred. Driedorp
03 ??-01-1973 H. Harkema kandidaat Utrecht
04 ??-02-1973 E.J. Bos kandidaat Putten


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1977 W. Roos kandidaat Leek
02 ??-01-1978 W. Dekker Sebaldeburen
03 ??-03-1978 H.G. de Graaff kandidaat Reeuwijk
04 ??-06-1978 G.H. Frederikze kandidaat Stolwijk
05 ??-10-1978 A. Visser kandidaat Maartensdijk
06 ??-11-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum
07 ??-05-1979 M.A. van den Berg kandidaat Bodegraven
08 ??-08-1979 P. de Jager kandidaat Sliedrecht
09 ??-09-1979 A.A.W. Boon kandidaat Sliedrecht


Beroepen vacature 1985:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-06-1985 A. den Besten kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1990:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-06-1990 C.B. Stam kandidaat Houten


Beroepen vacature 1995:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 30-12-1994 G. Lustig kandidaat Huizen
02 23-03-1995 H.L. Versluis kand. Krimpen aan den IJssel


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-12-2000 G. Boer kandidaat Stolwijk


Beroepen vacature 2006:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 03-07-2007 K.A. Hazeleger kandidaat Enter
02 24-10-2007 K. Timmerman kandidaat Genemuiden


Beroepen vacature 2012:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-12-2012 W.C. Polinder kandidaat Bodegraven


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 25 september 2018