Index >

Huizen Hervormde Gemeente


Classis: * Hilversum
Provincie: Noord-Holland
Ring: Hilversum
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Huizen opgericht in 1566:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.c.m. Blaricum tot 1605
-
ds. H. Cunaeus (Hillebrandus) ??-??-1595 Oude-Niedorp ??-??-1605 afgezet
ds. H. Ribbius (Hermannus) ??-??-1606 Oldemarkt-IJsselham ??-11-1616 Bolsward
ds. G. Theodori (Gosewinus) ??-??-1616 Waverveen ??-??-1620 Waverveen
ds. L. Hondius (Luderius) 23-01-1621 kandidaat ??-??-1624 Schagen
ds. P. Bevers (Philippus) ??-??-1625 kandidaat ??-??-1630 overleden
ds. J. Peet (Johannes) 21-07-1630 kandidaat ??-??-1638 Naarden
ds. J.S. van Zaanen (Johannes Simonides) 25-06-1638 kandidaat 11-06-1662 overleden
ds. L.J. Visvliet (Lambertus Jacobi) ??-??-1663 kandidaat ??-??-1674 Amersfoort
ds. P.W. Ducher (Petrus Wolphius) ??-04-1675 Bellingeweer ??-05-1712 overleden
ds. G. Erhart (Georgius) 23-10-1712 kandidaat ??-??-1714 Zaandijk
ds. G. Sprenger (Godefridus) 26-01-1716 Valkkoog 17-10-1729 overleden 00
01 ds. G. Klein (Gerhardus) 02-04-1730 Zunderdorp 10-04-1740 Appingedam 01
03 ds. J. Resler (Johannes) 09-07-1741 Ravenswaaij 06-06-1773 overleden 00
02 ds. D. van den Ham (Didericus) 14-11-1773 Twisk 14-10-1797 overleden 03
04 ds. G. Mettengang (Gerrit) 09-09-1798 Bergambacht 29-04-1810 emeritus 01
02 ds. G.H. Nibbelink (Gerardus Henricus) 04-11-1810 Opheusden 07-08-1836 emeritus 01
02 ds. H. Slothouber (Hendrik) 11-12-1836 Oosterwolde (Gld.) 02-11-1856 Op- en Neder-Andel 09
16 ds. H. van Griethuijsen (Hendrik) 02-05-1858 IJlst 14-08-1859 Poortvliet 04
03 ds. H.J.P. van der Linden (Hermanus Johannes Peter) 22-04-1860 Bergschenhoek 13-10-1861 Heeg 01
02 ds. J. van der Werff (Jacob) 06-04-1862 Wijk bij Heusden 07-02-1864 Elspeet 02
03 ds. A. Mac Pherson (Antonie) 03-07-1864 Nijkerk 24-09-1865 Montfoort 02
03 ds. J.A.C. Nonhebel (Johannes Abraham Christoffel) 13-05-1866 Kesteren 12-06-1870 Leimuiden 05
14 ds. J. Koster (Johannes) 01-09-1872 Nijkerk 31-10-1880 emeritus 19
11 ds. J.M. Rutte (Jacobus Marie) 20-08-1882 Genemuiden ??-??-1887 Amerika 06
07 ds. H. Doornveld (Harmen) 15-04-1888 Wanswerd 27-03-1892 Wierden 24
02 ds. B.J. van Heijningen (Bastiaan Jacob) 25-09-1892 Kesteren 17-10-1897 Hoogeveen 13
11 ds. J.M.P. Schippers (Johannes Martinus Philippus) 16-04-1899 Blauwkapel-Groenekan 24-05-1903 Ede 16
09 ds. G.H. Beekenkamp (Gijsbertus Hermanus) 03-07-1904 Benthuizen 30-08-1908 Delft 06
05 ds. A.M. van der Sluis (Abe) 04-04-1909 Dordrecht 24-04-1916 overleden 07
01 ds. J.H.F. Remme (Jan Hendrik) 09-09-1917 Oud-Beijerland 06-11-1921 Amsterdam 11
01 ds. A.H.J.G. van Voorthuizen (Aart Hendrik Jan Gerard) 02-04-1922 Doornspijk 11-07-1926 Nijkerk 04
-
2e predikantsplaats sedert 1924
05 ds. C.B. Holland (Coenraad Bernardus) 21-12-1924 Kampen 06-01-1929 Delfshaven 04
14 ds. H.A. de Geus (Hendrik Adrianus) 06-05-1928 Waddinxveen 11-01-1931 De Bilt 06
09 ds. A. Luteijn (Abraham) 12-01-1929 Genemuiden 01-05-1932 Onstwedde 01
02 ds. G. Lans (Gabriel) 19-07-1931 Suawoude-Tietjerk 30-04-1945 emeritus 02
03 ds. W.L. Mulder (Willem Lambertus) 16-10-1932 Voorthuizen 05-11-1933 Hoevelaken 02
-
3e predikantsplaats sedert 1936
02 ds. B.N.B. Bouthoorn (Bauke Nicolaas Benedictus) 30-04-1933 Renkum 05-01-1936 Harderwijk 01
01 ds. B. Batelaan (Baan) 25-03-1934 Barneveld 25-11-1936 overleden 03
01 ds. J. Vermaas (Jacob) 05-04-1936 Hoogeveen 03-02-1946 Amersfoort 06
02 ds. G.J. Koolhaas (Gerard Jan) 27-02-1938 Rotterdam-Charlois 02-05-1943 Oldebroek 01
08 ds. J. van Sliedregt (Jacob) 30-09-1945 Bleskensgraaf 25-09-1949 Ede 17
01 ds. W. Vroegindeweij (Willem) 28-04-1946 Hoogeveen 22-03-1953 Barneveld 12
03 ds. J. Zwijnenburg (Jan) 16-06-1946 Noorden 04-05-1952 Kinderdijk 33
08 ds. C. van Dop (Cornelis) 01-10-1950 Ameide-Tienhoven 01-09-1957 Amersfoort 06
21 ds. A.J. Timmer (Adriaan Jacobus) 05-12-1954 Ouderkerk aan den IJssel 14-02-1960 Elspeet 07
14 ds. S. Gerssen (Samuel) 24-04-1955 Wouterswoude 28-02-1960 Utrecht 01
-
4e predikantsplaats sedert 1955
13 ds. L.J. Bloemsma (Leonard Johannes) 11-12-1955 Beesd 25-09-1960 Ommen 01
01 ds. J.H. Cirkel (Jan Hendrik) 20-10-1957 Woudenberg 21-01-1968 Bodegraven 24
02 ds. G.H. van Kooten (Geurt Hendrik) 19-06-1960 Genemuiden 05-09-1965 Delft 03
01 ds. G. Boer (Gijsbert) 26-06-1960 Lunteren 20-06-1965 Katwijk aan Zee 05
01 ds. J. den Besten (Jacob) 12-02-1961 Dirksland 28-03-1976 Ede 42
-
5e predikantsplaats sedert 1961
08 ds. J. Vermaas (Jacob) 03-06-1962 Veenendaal 30-09-1967 emeritus Huizen 01
09 ds. L.G. Zwanenburg (Leendert Gerrit) 20-03-1966 Stavenisse 21-09-1980 leraar Ede 06
06 ds. D. van den Berg (Dirk) 03-04-1966 Veenendaal 29-07-1973 Ede 16
02 ds. J.L.W. Koppenhol (Johan Leendert Willem) (wijk 5) 19-05-1968 Haaften 01-10-2000 emeritus 14
10 ds. P. Alblas (Pieter) (vac. Cirkel) 18-05-1969 Boven-Hardinxveld 23-01-1974 Barneveld 02
-
6e predikantsplaats sedert 1972 tot 2001
13 ds. H.J. de Bie (Hendrik Jan) 08-10-1972 Wierden 26-04-1992 emeritus 00
04 ds. A. van Brummelen (Anthonius) 24-03-1974 Hierden 28-11-1993 emeritus 19
08 ds. L. van Nieuwpoort (Leendert) 08-06-1975 Nunspeet 19-10-1980 g.v. Nunspeet 04
02 ds. J. van Rossem (Jan) 15-08-1976 Meeuwen 25-10-1981 Waarder 02
02 ds. G.S.A. de Knegt (Gerrit Samuel Abraham) 15-03-1981 Barneveld 17-08-1986 Putten 07
04 ds. A. Beens (Arend) 14-06-1981 Sommelsdijk 22-09-1985 Krimpen aan den IJssel-b.w.02
08 ds. J.P. Nap (Jan Paul) (wijk 1) 24-04-1983 Nederlangbroek 07-10-1990 Barneveld 10
02 ds. G. van den End (Gijsbert) 15-06-1986 Kampen 17-07-1994 Rijssen 07
04 ds. B. den Butter (Bertus) (wijk 3) 10-05-1987 Stavenisse 11-06-2006 Aalst-Poederoijen 01
01 ds. P. Vermeer (Peter) (wijk 1) 14-04-1991 Kesteren 14-04-1996 Epe-buitengewone wijk 09
01 ds. C.G. Geluk (Cornelis Gerrit) (Meentkerk, wijk 6) 04-10-1992 bijz. werk HGJB 28-02-2010 emeritus 00
08 ds. P. de Jager (Pleunis) (wijk 2) 09-04-1995 Barneveld 09-12-2007 Lexmond 01
07 ds. H. Veldhuizen (Hendrik) (wijk 4) 21-01-1996 Zoetermeer 20-05-2001 vervroegde uit treding 00
02 ds. R.W. van Mourik (Robert Willem) (wijk 1) 28-09-1996 Linschoten 19-09-2004 Sommelsdijk 09
05 ds. G. van Goch (Gerrit) (Zenderkerk) 28-10-2001 Ochten 17-02-2013 Scherpenzeel (Gld.) 04
05 ds. M.A. Kuijt (Maarten Arie) (Oude Kerk) 28-05-2006 Genemuiden 07-10-2012 Wijk bij Heusden 03
03 ds. G.J. Mantel (Gijsbert Jan) (Nieuwe Kerk) 24-06-2007 Hattem
04 ds. B.E. Weerd (Beert Egbert) (Meentkerk) 04-07-2010 Wierden 16-09-2018 Papendrecht 03
02 ds. G.J. Roest (Gerben Johannes) (Zenderkerk) 22-06-2014 Stedum-Ten Post
07 ds. P.M. van t Hof (Pieter Marinus) (Oude Kerk) 05-10-2014 Oude Tonge

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.H. de Reuver 1888 1892
S. Venema 1893 evang. Nieuweroord
J.J. de Heer (Jacob Johannes) 1944 kandidaat 1946 Opheusden
ds. J. Vermaas (Jacob) 01-10-1967 emeritus Huizen
H. Dekker (Henk) (als evangelist) 19-09-1982 1990 Westerlee-Heiligerlee
ds. E.K. Teygeler (g.v. Voor Anker, bijstand Zenderkerk) 01-11-2006 emeritus Breukelen
ds. J.H. Gijsbertsen (Oude Kerk) ??-??-2012 emeritus ??-??-2016
ds. A.P. Voets (Oude Kerk) ??-??-2016 wonend Hoevelaken


Beroepen vacature 1740:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 14-08-1740 T. Bijmholt Noordhorn > afgekeurd
02 ??-11-1740 J. Resler Ravenswaaij
03 22-05-1741 J. Resler (2e keer) Ravenswaaij


Beroepen vacature 1773:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-??-1773 J. Verloren Warmenhuizen
02 16-09-1773 D. van der Ham Twisk


Beroepen vacature 1797:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1798 P.J. Resler Oud-Beijerland
02 11-02-1798 C. Burt Andriessen Rotterdam-Charlois
03 21-03-1798 C. Burt Andriessen (2e keer) Rotterdam-Charlois
04 ??-07-1798 G. Mettengang Bergambacht


Beroepen vacature 1810:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-07-1810 J. van Gorcum Bennekom
02 ??-09-1810 G.H. Nibbelink Opheusden


Beroepen vacature 1836:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 11-08-1836 H. Slothouber Oosterwolde (Gld.)
02 05-09-1836 H. Slothouber (2e keer) Oosterwolde (Gld.)


Beroepen vacature 1856:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1856 W. Kraijenbelt Rotterdam-Overschie
02 ??-12-1856 J. van der Werff Kesteren
03 ??-12-1856 J. van der Werff (2e keer) Kesteren
04 ??-01-1857 A. Mac Pherson Katwijk aan Zee
05 ??-02-1857 A. Mac Pherson (2e keer) Katwijk aan Zee
06 ??-03-1857 J.C. Eijkman Nunspeet
07 ??-04-1857 J.A. ten Bokkel Huinink Doornspijk
08 ??-05-1857 J.H.A.C. Hanewinckel Ravestein
09 ??-06-1857 I.C. de Vijver Veenendaal
10 ??-06-1857 H.J. den Boer Ouderkerk aan den IJssel
11 ??-07-1857 H. Slothouber Op- en Neder Andel
12 ??-08-1857 J.D. Beman Brouwer Ede
13 ??-09-1857 A.J. Molenaar Harderwijk
14 ??-10-1857 A. Piper Waarder
15 ??-11-1857 J.J. du Sart Kamerik
16 ??-12-1857 H. van Griethuijsen IJlst


Beroepen vacature 1859:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1859 J.C. Eijkman Rinsumageest
02 ??-10-1859 A.P.A. du Cloux s-Grevelduin-Capelle
03 ??-11-1859 H.J.P. van der Linden Bergschenhoek