Index >

Hilversum Gereformeerde Kerk


Classis: Hilversum
Provincie: Noord-Holland
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Hilversum opgericht in 23-5-1836:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
P. Wagemaker 19-06-1881 Rotterdam 13-05-1900 emeritus
S.O. Los 31-03-1901 De Lier 04-12-1907 Pretoria
F. Fortuijn 01-06-1891 Barendrecht 16-01-1898 Verenigde Staten
D. Tom 12-06-1898 Sneek 05-02-1933 emeritus
A. van Andel 15-11-1908 Heerenveen 21-01-1926 emeritus
G. Laarman 08-05-1927 Klundert 05-11-1944 Utrecht
-
3e predikantsplaats sedert 1929
P.N. Kruyswijk 19-03-1929 Vlissingen 27-01-1946 Amsterdam
H. van de Elskamp 22-06-1933 Groningen 25-05-1948 Bennekom
-
4e predikantsplaats sedert 1943
M. Wilschut 13-04-1943 Delfzijl ??-08-1951 Amsterdam-West
G. Meynen (vac. Laarman) 18-12-1945 Amsterdam-West ??-10-1956 Utrecht-West
J. Weggemans (vac. Kruyswijk) 09-05-1946 Leiden 31-03-1969 emeritus
H.J. Pilon (vac. Elskamp) 30-06-1948 Haren 30-06-1974 emeritus
-
5e predikantsplaats sedert 1949 tot 1983
N.B. Knoppers 08-12-1949 Hardenberg ??-??-1955 Canada
J. Thomas (vac. Wilschut) 01-05-1952 Rotterdam-Charlois 30-04-1960 algemene dienst
J. Goumare (vac. Knoppers) 22-04-1956 Grijpskerke ??-10-1961 Almelo
J.L. Wielenga (vac. Meynen) 16-01-1957 Kampen 30-04-1971 emeritus
F.H. von Meyenfeldt (vac. Thomas) 16-01-1961 Leiden 31-08-1965 leraar
A. van der Kooij (vac. Goumare) 13-06-1962 Woerden ??-06-1978 g.v. s-Gravenhage-Loosduinen
-
6e predikantsplaats sedert 1962 tot 1974
L.G. Pleijsant 29-08-1962 Leeuwarden ??-09-1971 Harderwijk
-
7e predikantsplaats sedert 1964 tot 1969
G.P. Hartvelt 28-10-1964 Delft 31-03-1966 Theol. Hogeschool Kampen
P.L. Smilde (vac. Meyenfeldt) 26-06-1966 Zwijndrecht – Groote Lindt ??-01-1974 Bergum
C. Goeman (vac. Hartvelt) 01-10-1967 Utrecht-Oost 30-09-1985 vervroegde uit treding
J.O.C. Bouma (vac. Pleijsant) 25-06-1972 Heerhugowaard 31-07-1977 leraar
F.H. von Meyenfeldt (vac. Wielenga) 01-08-1972 leraar ??-08-1983 Nieuwolda – Woldendorp
P. van Oosterhoudt (vac. Smilde) 15-09-1974 Capelle aan den IJssel 30-04-1992 emeritus
M. van Harmelen (vac. Bouma) 21-05-1978 Alphen aan den Rijn 30-06-1993 emeritus
G.J. van Pijkeren (vac. Kooij) 25-03-1979 Meliskerke ??-06-1986 Breda
F.J. van de Ree 08-03-1987 Wijk bij Duurstede ??-01-1997 Laren
mw. J.W. van der Zwaag (p-t) 30-08-1987 kandidaat 28-02-1997 Nes Ammim (Israel)
mw. H.A. Weimar (vac. Pijkeren, p-t) 06-09-1987 kandidaat
K.E. Bras 29-08-1993 Sassenheim 31-12-1998 algemene dienst
mw. J. Bolhuis (vac. Zwaag, p-t) 02-11-1997 Oudewater ??-11-2003 Lexmond
W. Loosman (vac. Zwaag, p-t) 02-11-1997 Oudewater
mw. W.A.M. Kelder 25-01-1998 Zwammerdam ??-01-2001 Leiden-bijz. werk
J.D.F. van Halsema (Bethlehemkerk, p-t) 05-09-1999 kandidaat
mw. J.W. Scheurwater (p-t) 08-03-2009 Barneveld
-
predikantsplaatsen bijz. werkzaamheden sedert 1965
O. Jager 09-05-1965 Haarlem-Noord 28-02-1973 Theol. Hogeschool Kampen
H. Schut (g.v. Zonnestraal) 10-01-1982 g.v. Utrecht 1987
J. Geel (g.v. Streekziekenhuis) 15-12-1985 Groningen-Helpman 31-05-1999 emeritus
A.C. Grandia (IKON) 01-02-1995 Amsterdam
J. de Vries (g.v. Eemeroord-Baarn) 01-10-1995 Bussum
A.J. van Nijen (NCRV, p-t) 26-10-1997 g.v. Naarden 30-11-2001 emeritus
mw. A. van Setten-Ruhrwiem (g.v. ziekenhuis) 14-11-1999 Warffum

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.L. Jaspers (oefenaar) 1888 1889
J.F.H. van der Bom 1939 kandidaat 1940
C. Verspuij 1939 kandidaat 1940
P.H. van Eijk 1941 kandidaat 1945
L.W. Korvinus 1958 1959
W.A. Wiersinga 1962 emeritus 1977
mw. H.H. Muns 1983 1985


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

woensdag 14 november 2018