Index >

Hellouw Hervormde Gemeente


Classis: * Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Tuil
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hellouw opgericht in 1607:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Herwijnen tot 1668
vanaf 1671 tot 1823
-
ds. J. Coxius (Johannes) ??-??-1607 ??-??-1610 Brandwijk - Molenaarsgraaf
ds. H. Christiani (Henricus) ??-??-1612 kandidaat ??-??-1623 overleden
ds. H. Langermannus (Henricus) ??-??-1624 kandidaat ??-??-1627 overleden
ds. H. van Bulderen (Henricus) ??-??-1627 kandidaat ??-??-1644 overleden
ds. P. Lemannus (Pondanus) ??-??-1645 kandidaat 04-10-1648 Tilburg
ds. W. Abbesteeg (Wilhelmus ??-??-1649 afgezet Langerak ??-??-1655 overleden
ds. S. van der Werf (Samuel) ??-??-1655 kandidaat ??-??-1657 overleden
ds. J. Quint (Johannes) ??-??-1657 kandidaat ??-??-1668 Herwijnen
ds. G. Brakel (Gijsbertus) ??-??-1668 kandidaat ??-??-1681 Ned. Oost-Indie
ds. J. Schutter (Johannes) ??-??-1681 kandidaat ??-??-1688 afgezet
ds. H.J. Keijenberg (Hermannus Josephus) ??-??-1689 kandidaat ??-??-1694 Veenendaal
ds. H. Vapour (Henricus) 29-12-1695 kandidaat 30-09-1703 Benthuizen
ds. P. Bierman (Petrus) 12-05-1704 Indie 09-09-1725 overleden
01 ds. W. Schonk (Wilhelmus) 29-01-1727 kandidaat Nijmegen 09-12-1731 Hedel 01
01 ds. C. Meuls (Cornelius) 20-04-1732 kandidaat Gorinchem 27-07-1738 Hardinxveld 01
01 ds. P. Goldbach (Petrus) 12-10-1738 kandidaat 28-08-1740 Op- en Neder-Andel 01
01 ds. T.J. Schagen van Elsen (Theodorus Johannes) 13-11-1740 kandidaat 01-01-1746 overleden 00
01 ds. J. Oldenhove van Rijneveld (Johannes) 10-07-1746 kandidaat 30-01-1752 Kudelstaart 01
01 ds. J. Verbeet (Johannes) 09-04-1752 kandidaat 03-11-1808 overleden 04
01 ds. J. van den Broek (Jan) 01-10-1809 kandidaat 27-08-1815 Pernis 01
02 ds. K. Heringa (Koenraad) 05-05-1816 Kerkwerve 24-02-1822 Beusichem 03
03 ds. J.J. Buijn (Jakob Jan) 02-05-1824 Hoogblokland 13-12-1837 bediening neergelegd 03
01 ds. G. van Gerrevink 10-06-1838 kandidaat 13-07-1856 Indie 01
01 ds. F. Stam (Frederik) 26-10-1856 kandidaat 13-06-1859 Edam 01
01 ds. A.J.P. Winold de Wilde (Adam Jan Philip) 06-11-1859 kandidaat 21-02-1864 Rossum 01
01 ds. J. Helder 03-07-1864 kandidaat 24-05-1868 Wijnaldum 01
11 ds. M.A. van Booven 08-05-1870 Giessen-Nieuwkerk 22-11-1874 Sluipwijk 03
21 ds. A.P. de Groot (Anton Pieter) 28-09-1879 kandidaat Breukelen 05-03-1882 Ophemert 03
38 ds. H. Bogers 15-05-1904 kandidaat Werkendam 04-07-1909 Tuil 01
01 ds. J. de Jong (Jacob) 21-11-1909 kandidaat Leiden 11-08-1912 Jutphaas 01
08 ds. S. Goverts 03-05-1914 kandidaat Veenendaal 05-11-1916 Ottoland 01
03 ds. L.J. Lammerink 09-09-1917 Hoogvliet 24-08-1919 Jaarsveld 03
01 ds. J.L. de Mol Moncourt (Jacob Loffelt) 12-10-1919 emeritus Oud-Vossemeer 15-04-1928 Daarle 04
06 ds. P.J.F. Lamens (Pieter Johannes Franciscus) 06-04-1941 kandidaat Zaandam 23-07-1944 Elspeet 07
04 ds. J. van Vliet (Jan) 14-04-1946 Gouderak 03-09-1950 Zetten-Andelst 13
07 ds. J. van der Graaf 05-09-1954 kandidaat Leerbroek 28-08-1966 Piershil 01
01 ds. M.A. Kuijt (Maarten Arie) 08-06-1987 kandidaat Lisse 03-05-1992 Emst 02
01 ds. R.W. de Koeijer (Reinier Wilhelm) 11-10-1992 kandidaat Stellendam 06-04-1997 Giessendam-Neder-Hardinxveld 03
03 ds. W. Groenenboom 28-06-1998 Everdingen 01-10-2000 emeritus 00
05 ds. M. Maas (Michel) 26-01-2003 kandidaat Putten 13-05-2007 Hasselt 04
01 ds. G. Schaap (Gijsbert) 07-09-2008 Rijssen 29-12-2013 emeritus 00
01 ds. A.J. Hagedoorn (Aart Jan) 31-08-2014 kandidaat Meerkerk

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
L. Trouwborst 1976 emertius Oud-Beijerland
A. Breure 1983 emeritus Oud-Alblas 1987


Beroepen vacature 1815:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1815 J.E. Fouache Zoeterwoude
02 ??-01-1816 K. Heringa Kerkwerve


Beroepen vacature 1822:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1823 J. van der Broek Pernis
02 01-10-1823 M. Altheer Est
03 16-12-1823 J.J. Buijn Hoogblokland


Beroepen vacature 1868:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1868 I.J. Dermout Lutjewoude
02 ??-12-1868 G. Hulsman Westmaas
03 ??-01-1869 I.J. Ippius Fockens Beesd
04 ??-03-1869 E.J. Berghege ontheven Bergeijk
05 ??-05-1869 F. Hopster Noorden
06 ??-06-1869 W.M. Langenberg Geldermalsen
07 ??-07-1869 J. Bachiene Cillaarshoek
08 ??-09-1869 H. Rost Gellicum-Rhenoy
09 ??-11-1869 A.J.P.W. de Wilde Gorssel
10 ??-01-1870 E.C. van Baerle Zuilichem-Nieuwaal
11 ??-02-1870 M.A. van Booven Giessen-Nieuwkerk


Beroepen vacature 1874:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1875 J.A. Barbas Zuilichem-Nieuwaal
02 ??-10-1875 G.A. Fijnvandraat Beesd
03 ??-12-1875 P.S. Niemeijer Ochten
04 ??-02-1876 C.L. Laan Leerbroek
05 ??-04-1876 J. van der Meulen Hedel
06 ??-06-1876 G.J. van Limburgh Meteren
07 ??-08-1876 P. Huet Nunspeet
08 ??-09-1876 J.C. Eijkman Elburg
09 ??-11-1876 G.J. Barger kandidaat
10 ??-06-1877 F.C. Barbas kandidaat
11 ??-08-1877 A.H. Overman Herwijnen
12 ??-10-1877 R.A. van Deursen Gellicum-Rhenoy
13 ??-12-1877 P.C. van de Horst Gorinchem
14 ??-03-1878 J.C. Damste Geldermalsen
15 ??-05-1878 W. Zeger Gorinchem
16 ??-07-1878 T.J. Ringeling Ophemert
17 27-11-1878 J. van Belkum Varik
18 ??-01-1879 J.P.P. Clinge Doorenbos Waardenburg
19 ??-03-1879 A.F. Simons Aalst
20 ??-03-1879 J.J. van der Vlugt kandidaat Breukelen
21 ??-06-1879 A.P. de Groot kandidaat Breukelen


Beroepen vacature 1882:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1884 J.J. de Kat Angelino Varik
02 ??-04-1884 J.T.F.U. Lauts Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-07-1884 J.C. Prins kandidaat Nijkerk
04 ??-08-1884 J.A. Binneweg Midlum
05 ??-11-1884 J.A. Barbas Acquoy
06 ??-03-1885 A.P. de Groot Ophemert
07 ??-05-1885 C. Hengeveld Rumpt
08 ??-09-1885 J.W. Knottenbelt emeritus Vlaardingen
09 ??-10-1885 C. Thiel Ribbius Tuil
10 ??-06-1886 J. Verweij Lollum
11 ??-12-1886 J.W. Beerekamp Meteren
12 ??-04-1887 J.H.M.G. Wolff Gameren
13 ??-05-1888 J.A.P. Ris Lambers Barneveld
14 ??-03-1891 J.A. Cramer Nederhemert
15 ??-09-1891 P.J. Kromsigt kandidaat
16 ??-04-1892 H.J. Nooteboom Geldermalsen
17 ??-01-1893 A.P. de Groot (2e keer) Boxmeer
18 ??-09-1893 C.H. Kuiperi Schelluinen
19 ??-08-1894 H.E. Vinke Tricht
20 ??-04-1895 A. van Veen Acquoy
21 ??-08-1895 T.G.C. Rappard Zuilichem-Nieuwaal
22 ??-03-1896 C. Plaatsman Genderen
23 ??-08-1896 J.G. Harthoorn Opijnen
24 ??-05-1897 W. Hellemans kandidaat
25 ??-10-1897 F. Hopster Terheijden-NB
26 ??-04-1898 N.C. Bakker Wijngaarden
27 ??-09-1898 D.A. van Krevelen Haamstede
28 ??-03-1899 W.G. van Leeuwen Acquoy
29 ??-08-1899 J.P. de Bie kandidaat Rotterdam
30 ??-06-1900 J.H. Israel kandidaat Zaltbommel
31 ??-08-1900 J.G.M. Andreae Kattendijke
32 ??-05-1901 N.H. Kuiperi Schelluinen
33 ??-05-1902 T.J.L. Ruijs kandidaat Kampen
34 ??-08-1902 C. Reinierse Wilhelminadorp
35 ??-10-1902 H. van Elst kandidaat Bunnik
36 ??-09-1903 J. van Duijvenbode Est
37 ??-11-1903 W. van Esveld Opijnen
38 ??-12-1903 H. Bogers kandidaat Werkendam


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1909 J. de Jong kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1912:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1912 J.G. Hooijer kandidaat Nieuwveen
02 ??-12-1912 J.G.R. Langhout kandidaat Hilversum
03 ??-03-1913 T. Eijck van Heslinga kandidaat Berlikum
04 ??-05-1913 P. Peter kandidaat Utrecht
05 ??-07-1913 H.A. de Geus Wilnis
06 ??-09-1913 C. Otten kandidaat Nigtevecht
07 ??-12-1913 K. Eekhof Asten
08 ??-01-1914 S. Goverts kandidaat Veenendaal


Beroepen vacature 1916:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1916 L. Nugteren kandidaat Oud-Alblas
02 ??-03-1917 J.H.L. Dijkmans Etten-NB
03 ??-05-1917 L.J. Lammerink Hoogvliet


Beroepen vacature 1919:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1919 J.L. de Mol Moncourt emeritus Oud-Vossemeer


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1939 H. Harkema kandidaat Hilversum
02 ??-12-1939 P.P.J. Monster Aalburg
03 ??-01-1940 J. van den Heuvel Poortvliet
04 ??-09-1940 J. van Vliet kandidaat Bleskensgraaf
05 ??-11-1940 J.C. Stelwagen kandidaat Driebergen
06 ??-01-1941 P.J.F. Lamens kandidaat Zaandam


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1944 N. Kleermaker hulppred. Delft
02 ??-07-1944 P.J. Dorsman Schelluinen
03 ??-11-1945 A. Klein Kranenburg Hagestein
04 ??-12-1945 J. van Vliet Gouderak


Beroepen vacature 1951:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1950 D.J. van de Graaf Leerbroek
02 ??-03-1951 P.J. Dorsman Schelluinen
03 ??-08-1951 R.W. Steur Ouddorp
04 ??-07-1953 C. Graafland kandidaat Gouda
05 ??-09-1953 M. van Rennes kandidaat Zeist
06 ??-02-1954 C.J.P. Lam kandidaat Hilversum
07 ??-06-1954 J. van der Graaf kandidaat Leerbroek


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1987 M.A. Kuijt kandidaat Lisse


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1992 R.W. de Koeijer kandidaat Stellendam


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1997 A.J. Kunz kandidaat Vaassen
02 ??-11-1997 M. Messemaker kandidaat Katwijk aan Zee
03 ??-03-1998 W. Groenenboom Everdingen


Beroepen vacature 2000:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-2001 K.C. Kos Ederveen
02 ??-01-2002 A.P. Voets Middelharnis
03 ??-04-2002 A. Bloemendal Meeuwen
04 ??-10-2002 A. Stijf kandidaat Wapenveld
05 ??-11-2002 M. Maas kandidaat Putten


Beroepen vacature 2007:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-2008 G. Schaap Rijssen


Beroepen vacature 2013:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-05-2014 A.J. Hagedoorn kandidaat Meerkerk 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018