Index >

Hekelingen Hervormde Gemeente


Classis: * Brielle
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Brielle
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hekelingen opgericht in 1603:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
i.s.m. Spijkenisse sedert 1583 tot 1593
i.s.m. Simonshaven - Biert sedert 1-4-1969
-
ds. W.A. van Eck (Wilhelmus Adriaensz.) ??-10-1575 afgezet Oostvoorne ??-??-1580 overleden
ds. Ae. Nothaeus (Aegidius) ??-07-1583 emeritus Pernis 28-02-1593 ontheven
ds. C. Dammannus (Cornelis) ??-??-1596 Hulsterambacht ??-08-1597 Ouddorp
ds. E. van Campen (Elias) 15-10-1600 kandidaat ??-??-1603 overleden
ds. B. van Beaumont (Baltazar) 25-04-1604 Koedijk ??-06-1611 Spaarnwoude – Spaarndam
ds. P. Steyaert (Petrus) 21-08-1611 kandidaat 14-01-1629 Nieuw Helvoet
ds. A.J. Peudevin (Azarias Justini) 18-03-1629 Rockanje 22-05-1639 Voorschoten
ds. J. van Rielen (Jacobus) 17-07-1639 kandidaat 30-12-1640 Oostvoorne
ds. A. Nautius (Adrianus) 01-01-1641 kandidaat 20-02-1654 overleden
ds. J. Peudevin (Jacobus) 20-12-1654 kandidaat 30-05-1657 Biervliet
ds. A. Scheer (Antonius) 02-06-1658 kandidaat ??-12-1661 Ned. Oost-Indië
ds. C. Bokelmannus (Carolus) 14-05-1662 kandidaat 26-04-1671 Zuidland
ds. T. Westhovius (Theodorus) 26-07-1671 kandidaat 13-10-1680 Zevenbergen
ds. G. van Broekhuijzen (Godefridus) 11-05-1681 kandidaat ??-06-1729 emeritus
01 ds. J. Schul (Johannes) 13-11-1729 kandidaat ’s-Gravenhage 21-10-1736 Assendelft 01
01 ds. L. Groll (Lucas) 24-03-1737 kandidaat Ooltgensplaat 25-08-1740 overleden 00
01 ds. J. Jongejan (Joannes) 12-02-1741 kandidaat Brielle 19-09-1779 emeritus 00
01 ds. Ae.W. Gillissen (Aegidius Wilhelmus) 19-09-1779 kandidaat Leiden 15-10-1780 Krimpen aan de Lek 02
01 ds. S. van der Sterre (Sebastiaan) 18-02-1781 kandidaat Delft 30-10-1785 Oudenhoorn 01
01 ds. C. Peysel (Cornelis) 02-04-1786 kandidaat 18-04-1790 Zundert – Rijsbergen 01
02 ds. S. van der Noorda (Simon) 13-06-1791 Vuren – Dalem 20-10-1793 Heeswijk – Dinther 01
03 ds. J. Lagendaal (Jacobus) 10-05-1795 emeritus Lunteren 07-09-1813 afgezet 00
01 ds. H. van Noorden (Henricus) 05-06-1814 kandidaat 25-08-1816 Wassenaar 01
08 ds. P. Steenmeijer (Petrus) 02-08-1818 kandidaat 28-09-1828 Ritthem 02
02 ds. L. Blonk (Leendert) 13-09-1829 kandidaat 03-08-1866 overleden 00
01 ds. A.M.E. Jungius (Antonius Marinus Ernestus) 10-11-1867 kandidaat 20-10-1872 Andijk 03
02 ds. A.F. Kamp (Adolph Frederik) 25-05-1873 Berkenwoude 18-04-1875 Oude Pekela 01
01 ds. P.J. ter Plegt (Petrus Jacobus) 18-07-1875 Sint Anthoniepolder 28-08-1880 Assendelft 04
03 ds. J.S. King (John Stephen) 22-05-1881 Arkel 27-03-1887 Groot-Schermer 03
02 ds. J. Mijs (Jacob) 13-11-1887 Etten (N-Br.) 01-10-1899 emeritus 00
11 ds. J.W. de Vries (Johannes Willem) 06-04-1902 Berkenwoude 23-03-1904 overleden 00
07 ds. B. Tuinstra (Bastiaan) 03-03-1907 kandidaat Utrecht 09-01-1910 Boskoop 03
01 ds. H.A. Enklaar (Henri Adolf) 27-02-1910 kandidaat Deventer 04-01-1914 Berkhout 02
03 ds. F.E. van Santen (Frederik Ernst) 21-06-1914 kandidaat Leiden 09-12-1917 Hoogkarspel 01
05 ds. H. Jansen (Hendrik) 16-11-1919 Bergeijk-gk 16-01-1921 Ned. Oost-Indië 01
01 ds. C. van den Nieuwenhuizen (Cornelis) 03-04-1921 Abbenbroek 07-10-1928 Noordwolde (Gr.) 03
02 ds. J.J. van Meurs (Johannes Jacobus) 27-01-1929 Ned. Oost-Indië 26-09-1937 emeritus 00
01 ds. A. Donker (Arnoldus) 14-11-1937 kandidaat Alphen aan den Rijn 17-10-1943 Moordrecht 02
01 ds. J. Wiersma (Jan) 19-12-1943 kandidaat Zaandam 24-02-1946 legerpred. 01
03 ds. J. Bouman (Johan) 27-02-1949 kandidaat 29-08-1954 Leuven en univ. Brussel01
01 ds. G.E. Zevenbergen (Gerard Elize) 17-04-1955 vicaris Rotterdam 24-04-1960 Zwolle 01
01 ds. J.M. Snijders (Jacob Marinus) 13-11-1960 legerpred. Oirschot 12-06-1966 Warmond 02
02 ds. D.A. ten Haaft (Dirk Albertus) 07-05-1967 Tubbergen 06-05-1973 g.v. Hardenberg 01
02 ds. J.E.A. Moolenaar (Josephus Eduardus Alphonsius) 05-05-1974 kandidaat Lith 06-07-1980 Andijk – Bovenkarspel 02
02 ds. J.T. Zwart (Jan Tijmen) 10-01-1982 kandidaat Utrecht 04-12-1988 Hoorn (b.w.) 01
05 ds. M.A.F. Westermann (Marinus August Frans) 01-12-1991 kandidaat Bunnik 17-08-1997 Woudenberg (deelgem.) 01
01 ds. P.S. van Dijk (Sybrand) (p-t) 24-01-1999 kandidaat Pijnacker 20-09-2009 Adorp – Wetsinge - Sauwerd02
01 ds. K.H. Waterlander (Klaas) 31-10-2010 Gierle (België)

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
mw. E. Roetman-Sijnstra (Esther)


Beroepen vacature 1790:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1790 D. Boot kandidaat Leur
02 ??-03-1791 S. van der Noorda Vuren-Dalem


Beroepen vacature 1793:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1794 W. den Broeder Oudenhoorn
02 ??-09-1794 C.A. van der Broek kandidaat Breda
03 02-04-1795 J. Lagendaal emeritus Lunteren


Beroepen vacature 1816:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 17-01-1817 S.J. Everaars Stad aan ’t Haringvliet
02 04-03-1817 G. Harlees kandidaat
03 19-06-1817 P.A. Giltaij Wijngaarden
04 26-09-1817 J. van Schaick Goudswaard
05 16-10-1817 C. de Visser Herkingen
06 30-01-1818 R. Verweij Alem
07 ??-03-1818 P. van Ameron Sint Anthoniepolder
08 27-04-1818 P. Steenmeijer kandidaat


Beroepen vacature 1828:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-12-1828 W.W. Hesselink kandidaat
02 07-05-1829 L. Blonk kandidaat


Beroepen vacature 1872:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1872 J. van den Bergh Heemskerk
02 ??-01-1873 A.F. Kamp Berkenwoude


Beroepen vacature 1875:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1875 P.J. ter Plegt Sint Anthoniepolder


Beroepen vacature 1880:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1880 J.J. Oudegeest Boxtel
02 ??-11-1880 P. Proost kandidaat
03 ??-03-1881 J.S. King Arkel


Beroepen vacature 1887:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1887 J.A.T. Sperna Weiland Dongen
02 ??-07-1887 J. Mijs Etten (N-Br.)


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1899 H.J. van Veen kandidaat Leiden
02 ??-09-1899 E. van der Broek kandidaat Brouwershaven
03 ??-03-1900 H.G. Oudegeest Rhenoy
04 ??-07-1900 T.H.P. van Papendrecht Brielsch-Nieuwland
05 ??-10-1900 H. de Groot kandidaat Havelte
06 ??-12-1900 C.P.F. Abbing kandidaat Jisp
07 ??-03-1901 J.D. Dardenne Ankringa Aartswoud
08 ??-06-1901 J. ten Bruggenkate Oostvoorne
09 ??-08-1901 Q.J. Queré kandidaat Westmaas
10 ??-10-1901 F.H.G. van Iterson kandidaat Oenkerk
11 ??-11-1901 J.W. de Vries Berkenwoude


Beroepen vacature 1904:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1905 J.C.V. van Bemmel kandidaat Amsterdam
02 ??-06-1905 J.P. Scholte kandidaat Oostburg
03 ??-07-1905 D. Boer kandidaat Snelrewaard
04 ??-02-1906 K. Hendriks kandidaat Kampen
05 ??-05-1906 J.H. Buisman ’s-Heerenberg
06 ??-09-1906 T.A. van der Vlies kandidaat Utrecht
07 ??-11-1906 B. Tuinstra kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1909 H.A. Enklaar kandidaat Deventer


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1913 J.G. Steenbeek kandidaat Amsterdam
02 ??-01-1914 O.J. Reinders kandidaat Thesinge
03 ??-05-1914 F.E. van Santen kandidaat Leiden


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1918 T.A. van der Vlies Poortugaal
02 ??-10-1918 F. Coolsma Coevorden
03 ??-04-1919 F. Coolsma (2e keer) Coevorden
04 ??-08-1919 G.K. van der Horst Steenbergen
05 ??-10-1919 H. Jansen voorheen Bergeijk-gk


Beroepen vacature 1921:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1921 C. van den Nieuwenhuizen Abbenbroek


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1928 H. Bax kandidaat ’s-Gravenhage
02 ??-09-1928 J.J. van Meurs Ned. Oost-Indië


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1937 A. Donker kandidaat Alphen aan den Rijn


Beroepen vacature 1943:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1943 J. Wiersma kandidaat Zaandam


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1946 A.N. van der Kreeke Berkhout
02 ??-04-1947 C.A. Schenk ’s-Heerenberg
03 ??-??-1948 J. Bouman kandidaat


Beroepen vacature 1954:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1954 G.E. Zevenbergen vicaris Rotterdam


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1960 J.M. Snijders legerpred. Oirschot


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1966 B.J. Bannink Boornbergum
02 ??-10-1966 D.A. ten Haaft Tubbergen


Beroepen vacature 1973:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1973 L.J. de Leeuw vicaris Utrecht
02 ??-01-1974 J.E.A. Moolenaar kandidaat Lith


Beroepen vacature 1980:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1981 S. den Blaauwen Zijpe
02 ??-10-1981 J.T. Zwart kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1988:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-11-1989 K.R. Cuperus Oldemarkt
02 22-03-1990 E. van der Sluis Maasdam - Cillaarshoek
03 19-08-1990 F.A. den Harder Rhoon
04 03-05-1991 J.E.W. Nicolai Scheveningen
05 23-09-1991 M.A.F. Westermann kandidaat Bunnik


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 05-11-1998 P.S. van Dijk kandidaat Pijnacker


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 22-09-2010 K.H. Waterlander Gierle (België)


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

zaterdag 17 november 2018