Index >

Hei- en Boeicop Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Vianen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hei- en Boeicop opgericht in 1598:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. W. van der Wal (Wilhelmus) ??-??-1598 Wadenoijen ??-??-1603 Op- en Neder-Andel
ds. F. Sibrandi (Fredericus) ??-??-1605 ??-??-1609
ds. R. Clock (Rutgerus) ??-??-1609 ??-??-1619 Nieuwerkerk aan den IJssel
ds. H. Crollius (Henricus) ??-??-1623 Ochten ??-??-1633 Nieuwland
ds. R. Vogelsang (Reinier) ??-??-1634 kandidaat ??-??-1650 Goes
ds. G. Boschman (Gijsbert) ??-??-1651 ??-??-1659 overleden
ds. R. Heldius (Richard) ??-??-1660 ??-??-1671 overleden
ds. J. Fabricius (Johannes) ??-??-1674 ??-??-1681 Ned. Oost-Indie
ds. T. van Leesten (Theodorus) ??-??-1681 kandidaat ??-??-1684 Kedichem
ds. J. Ravens (Jacobus) 03-09-1684 ??-??-1687 Monster
ds. J. Visbach (Jacobus) ??-??-1687 kandidaat 08-04-1707 Benschop
ds. N. de Leeuw van Coolwijk (Nathanael) ??-??-1708 kandidaat 30-12-1726 overleden
01 ds. G. van Drunen (Georgius) 15-06-1727 kandidaat Krimpen 04-07-1734 Voorhout 01
01 ds. J. Noordbeek (Johannes) 14-11-1734 Molkwerum 13-12-1756 overleden 00
01 ds. W. Verhagen (Willem) 10-07-1757 kandidaat Leiden 18-11-1770 Culemborg 01
01 ds. E.F. Temminck (Everhard Francois) 14-04-1771 kandidaat Utrecht 28-10-1810 emeritus 00
02 ds. P. Broekman (Petrus) 05-05-1811 Willige Langerak 23-09-1821 Leur 02
01 ds. A.W. Holsteijn (Adrianus Wijnandus) 08-09-1822 kandidaat 30-09-1827 Nieuwerkerk aan den IJssel03
01 ds. H. Claassen (Hendrik) 27-01-1828 kandidaat 24-10-1841 Maassluis 01
01 ds. H. de Vries (Harmen) 13-03-1842 kandidaat Weesp 01-11-1846 Oudewater 02
01 ds. F.W.J. Kaakebeen (Frederik Willem Jan) 14-03-1847 kandidaat 19-09-1867 emeritus 00
01 ds. W. van Dis (Willem) 12-01-1868 kandidaat 02-10-1870 Hoornaar 01
16 ds. J. Appel (Jacobus) 19-04-1874 Sint Johannesga 15-07-1877 emeritus 00
13 ds. L. Kan de Beer (Lambertus) 01-10-1882 Poederoijen 22-01-1888 Poederoijen 06
04 ds. D. Niessen (Dionysius) 10-08-1890 Acquoy 02-04-1893 emeritus 00
11 ds. M.M. de Lint (Meeuwis Marinus) 27-03-1898 Leimuiden 30-10-1910 emeritus 00
07 ds. J.J. van Baarsel (Jan Jacobus) 28-07-1912 kandidaat Naaldwijk 06-10-1918 uitgetreden > gk 02
09 ds. E.V.J. Japchen (Eduard Victor Joseph) 29-05-1921 Aalst 27-09-1937 Kockengen 12
08 ds. W.L. Tukker (Wouter Leendert) 10-12-1939 kandidaat Hoek van Holland 20-09-1942 Elburg 09
06 ds. G.M. van Dieren (Gerard Maarten) 12-09-1943 kandidaat Utrecht 27-10-1946 Ede 09
04 ds. J. Verwelius (Johannes) 21-09-1947 kandidaat Huizen 30-04-1950 Bodegraven 09
09 ds. E.J. Schimmel (Evert Jan) 07-10-1951 kandidaat Barneveld 16-12-1956 Oud-Beijerland 05
05 ds. A. Kastelein (Arie) 29-09-1957 kandidaat Zegveld 10-06-1962 Capelle aan den IJssel 04
04 ds. A. Breure (Antonie) 02-12-1962 Oudshoorn 04-12-1967 Westbroek 10
03 ds. E.S. de Lint (Egbert Servaas) 07-04-1968 Lienden 31-08-1977 emeritus 00
01 ds. A.J. de Kieviet (Abraham Jochem) 28-09-1977 kandidaat IJsselstein 13-04-1980 Antwerpen-vrij evang 01
02 ds. T.C. Guijt 12-10-1980 kandidaat Katwijk aan Zee 23-06-1985 Lunteren 01
01 ds. C. van Duijn 08-09-1985 kandidaat Bergambacht 11-03-1990 Krimpen aan den IJssel (b.w.)02
01 ds. W. van Vreeswijk 08-07-1990 legerpred. 21-04-1996 Bergambacht 03
01 ds. A.J. Mensink 01-09-1996 kandidaat Stoutenburg 03-12-2000 Emst 03
01 ds. B.M. Meuleman 22-04-2001 kandidaat Kampen 21-12-2003 zendingspred. Angola 01
01 ds. J.C. Klein 11-07-2004 Sint Philipsland 25-12-2010 laatste dienst 01
01 ds. E. van Wijk 16-06-2013 kandidaat Wijngaarden 27-05-2018 Sprang 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
J.A. Hoogesteger kandidaat Ouderkerk aan den IJssel


Beroepen vacature 1810:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1810 P. Broekman Willige Langerak
02 07-12-1810 P. Broekman (2e keer) Willige Langerak


Beroepen vacature 1870:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1870 G. van Herwaarden kandidaat
02 ??-01-1871 J.A. van Wijk Gouderak
03 ??-03-1871 J.J. du Sart Kamerik
04 ??-05-1871 J.A. Binneweg kandidaat
05 ??-07-1871 P.J. van Schermbeek Heerlen
06 ??-08-1871 J. Gann Dun Dieden
07 ??-09-1871 A. Dekkers emeritus Chaam
08 ??-10-1871 J.G. Ormel Loon op Zand
09 ??-11-1871 B.M. Post van Griethuijsen Warns-Scharl
10 ??-12-1871 W.A.J. Lucas Vaassen
11 ??-05-1872 G. Boxman kandidaat
12 ??-08-1872 W.C. Barbas kandidaat
13 ??-09-1872 A.H. den Boer kandidaat
14 ??-08-1873 H.J.P. van de Linden Hoevelaken
15 ??-11-1873 W.F. Bluggel kandidaat
16 ??-01-1874 J. Appel Sint Johannesga


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1877 J.M.C.H. Mond kandidaat
02 ??-12-1877 E.A. Lazonder Oldebroek
03 ??-06-1878 J.A. van Boven kandidaat
04 ??-11-1878 A. Couvee Zeist
05 ??-04-1879 C. Ynzonides Noordeloos
06 ??-12-1879 L.J. van Apeldoorn kandidaat Utrecht
07 ??-09-1880 D. Niessen Giessen-Oudkerk
08 ??-03-1881 F.J.C. Schook Garderen
09 ??-06-1881 W.E. Noordink Hagestein
10 ??-09-1881 A. van Veelo kandidaat
11 ??-11-1881 C.L. Klein Kortenhoef
12 ??-04-1882 M.J. Bouman Baambrugge
13 ??-05-1882 L. Kan de Beer Poederoijen


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1888 E. Janzen Heemse
02 ??-09-1888 A.B. ter Haar Romeny Dedemsvaart
03 ??-10-1888 M.J. Sanders Sluipwijk
04 ??-06-1890 D. Niessen Acquoy


Beroepen vacature 1898:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1893 J.J. Eigeman De Meern
02 ??-04-1894 W. Zijlstra Vuursche
03 ??-11-1894 H. Bax Doornspijk
04 ??-03-1896 J.G.G. Moorrees Aalst
05 ??-08-1896 J.J. Ruijs Grevelduin-Capelle
06 ??-09-1896 J.M.P. Schippers kandidaat
07 ??-12-1896 J.J. van Ingen kandidaat
08 ??-04-1897 J.A. Hoekzema kandidaat Groningen
09 ??-06-1897 W. Hellemans kandidaat
10 ??-09-1897 H.J. de Groot Oude-Wetering
11 ??-12-1897 M.M. de Lint Leimuiden


Beroepen vacature 1910:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1911 J.P. Paauwe Bennekom
02 ??-05-1911 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
03 ??-09-1911 H.W.T. Jansen Werkhoven
04 ??-10-1911 A.H.J.G. van Voorthuizen kandidaat Ede
05 ??-12-1911 J.G. Woelderink Ottoland
06 ??-02-1915 G.A. Pott kandidaat Zetten
07 ??-03-1912 J.J. van Baarsel kandidaat Naaldwijk


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1919 M. van Grieken Delft
02 ??-05-1919 S. Goverts Ottoland
03 ??-10-1919 I. Kievit Benschop
04 ??-12-1919 W. Deur kandidaat Gouda
05 ??-05-1920 P.A. Binsbergen kandidaat Nieuwer ter Aa
06 ??-06-1920 J.C. Wolthers kandidaat Utrecht
07 ??-10-1920 J.J. Timmer Montfoort
08 ??-12-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam
09 ??-03-1921 E.V.J. Japchen Aalst


Beroepen vacature 1937:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1937 T.H. Oostenbrug Gouderak
02 ??-09-1937 A. Vroegindeweij kandidaat Waddinxveen
03 ??-03-1938 J.C. Terlouw Garderen
04 ??-09-1938 R. de Bruin kandidaat Vlist
05 ??-10-1938 J.W. van der Linden Kootwijk
06 ??-02-1939 J.J. Poot Bunschoten
07 ??-04-1939 J. de Lange Wilsum
08 ??-09-1939 W.L. Tukker kandidaat Hoek van Holland


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1942 J.W. van der Linden (toez.) Kootwijk
02 ??-12-1942 J.R. Cuperus Doornspijk
03 ??-02-1943 J.W. van der Linden (2e keer) Kootwijk
04 ??-04-1943 J.C. Stelwagen Opheusden
05 ??-05-1943 P. Bouw Haaften
06 ??-07-1943 G.M. van Dieren kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1946 J. van Wier kandidaat Amstelveen
02 ??-11-1946 A.J. Timmer kandidaat Harderwijk
03 ??-02-1947 A. Klein Kranenburg Hagestein
04 ??-07-1947 J. Verwelius kandidaat Huizen


Beroepen vacature 1950:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1950 B.J. Zaal kandidaat Boskoop
02 ??-05-1950 C. van de Bosch hulppred. Vreeswijk
03 ??-08-1950 G.C. Roosendaal Lienden
04 ??-09-1950 J. Wieman Hoogblokland
05 ??-10-1950 W.L. Mulder Maartensdijk
06 ??-12-1950 J.W. van der Linden Kamerik
07 ??-02-1951 L. Roetman kandidaat Genemuiden
08 ??-03-1951 A.J. Jorissen kandidaat Rijssen
09 ??-07-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld