Index >

Hedel Hervormde Gemeente


Classis: * Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Bommel
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hedel opgericht in 1612:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. N. Backerus (Nicolaes) ??-??-1612 ??-??-1661 emeritus Hedel
ds. W. Backerus (Wilhelmus) ??-??-1661 kandidaat Hedel ??-??_1662 overleden
ds. E. Temminck (Engelbertus) ??-??-1666 ??-??-1671 Bleiswijk
ds. A. van der Voort (Abraham) ??-??-1671 Aalst ??-??-1680 Hedikhuizen
ds. H. van Schaardenburg (Henricus) ??-??-1681 voorheen legerpred. 21-05-1683 Gameren
ds. M. Wybinga (Martinus) ??-??-1684 Schimmert ??-??-1693 overleden
ds. N. Backerus Bopp (Nicolaes) ??-??-1694 kandidaat ??-??-1703 overleden
ds. H. Hillebrands (Hillenbradus) ??-??-1705 hulppred. Arnhem 25-11-1730 overleden
01 ds. W. Schonk (Wilhelmus) 18-12-1731 Herwijnen 03-09-1747 overleden 00
01 ds. J.A. Outrein Schluiter (Joannes Abraham) 20-04-1749 kandidaat 11-03-1772 overleden 00
02 ds. P. Hossee (Petrus) 27-07-1773 Watergang 01-11-1778 Ouwerkerk 03
01 ds. J.H. Elshof (Johan Hendrik) 20-06-1779 kandidaat 27-06-1790 Westwoud 01
01 ds. H. Berghege (Hermannus) 16-01-1791 kandidaat ??-06-1798 emeritus 02
04 ds. G. Graadt (Govert) 23-09-1798 Oosterwijk 26-10-1817 emeritus 00
02 ds. A. Fonhoff (Arnout) 03-05-1818 Ransdorp - Schellingwoude 27-05-1821 Waarde 02
01 ds. W. Jans 16-12-1821 t Waal-Honswijk 30-05-1824 Giessen-Oudekerk 01
01 ds. J. Leijds (Johannes) 06-11-1825 Loon op Zand 17-09-1826 Veenendaal 01
01 ds. W. de Rapper (Willem) 04-03-1827 Nederhemert 18-07-1850 overleden 02
01 ds. J. van der Werff (Jacob) 28-03-1852 Aarlanderveen 25-09-1853 Kesteren 01
01 ds. V. Koningsberger 02-04-1854 Koudekerke 03-05-1857 Fijnaart 02
01 ds. A. Dekkers (Antonie) 13-06-1858 Chaam 03-06-1860 Sluis 03
03 ds. K.F. van Setten (Karel Franciscus) 12-10-1862 Marken 27-10-1867 Overlangbroek 01
12 ds. J. van der Meulen (Jan) 10-10-1869 Losdorp 12-04-1885 Vuursche 17
21 ds. D.F. Meinsma 01-07-1888 Hantum 08-03-1891 Ouddorp 10
16 ds. J. Boss (Johannes) 10-12-1893 Maria-Hoorebeeke (Belgi) 12-01-1896 Hendrik-Ido-Ambacht 03
06 ds. J.J. van Ingen 14-03-1897 kandidaat Utrecht 02-09-1900 Hazerswoude 09
07 ds. G.A. Slagmolen (Gerard Arnoldus) 28-07-1901 Herkingen 02-12-1906 Dordrecht 01
02 ds. G. Benes (Gerhard) 18-05-1907 Hoogblokland 16-05-1909 Delft 03
14 ds. A.C. Enkelaar (Anthonie Cornelis) 15-01-1911 kandidaat Utrecht 02-08-1914 Jaarsveld 03
02 ds. B.J. Werther (Bartholomeus Johannes) 04-10-1914 Otterlo 30-11-1918 overleden 03
08 ds. A. Oskam (Arie) 25-09-1921 Rouveen 15-03-1925 Sint Annaland 01
09 ds. J.F. Dijkstra (Jan Frederik) 04-09-1927 emeritus s-Gravenhage 01-10-1929 emeritus 00
07 ds. E.J. Beens (Egbert Jan) 25-12-1933 kandidaat Utrecht 30-06-1946 Rotterdam-Hillegersberg 02
36 ds. S.P. van Assenbergh 31-05-1962 kandidaat Lunteren 14-08-1966 Veenendaal 08
03 ds. W.A.S. Laurense (Willem Adrianus Simon) 07-05-1967 Benthuizen 01-03-1972 emeritus 00
03 ds. W.J. op t Hof 01-01-1973 kandidaat Vlaardingen ??-12-1978 Ouddorp 01
01 ds. A.C. Rijken 13-06-1979 kandidaat Sprang 05-10-1983 Houten 01
02 ds. L.H. Oosten 31-05-1984 Wouterswoude 13-05-1992 Sint Anthoniepolder 02
01 ds. H. Penning 16-09-1992 Nieuw-Lekkerland 23-11-1997 Streefkerk 01
01 ds. M.M. van Campen 05-05-1998 Goudswaard 10-07-2005 Rotterdam-Zuid 09
03 ds. M. Klaassen 14-06-2006 kandidaat Rhenen 23-01-2011 Sliedrecht 05
03 ds. J.J. Mulder (Jan Jakob) 22-02-2012 kandidaat Nunspeet

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
ds. N. Backerus (Nicolaes) 1662 emeritus Hedel 1666


Beroepen vacature 1772:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1773 L. Schemkes hulppred. Rheden
02 24-03-1773 P. Hossee Watergang


Beroepen vacature 1798:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 26-11-1797 J. Dagevos Zijderveld
02 17-02-1798 J. Schoonderbeek Opheusden
03 ??-05-1798 G. Vroom Doeveren-Genderen
04 16-07-1798 G. Graadt Oosterwijk


Beroepen vacature 1817:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 13-10-1817 D. Dagevos Oude-Wetering
02 04-03-1818 A. Fonhoff Ransdorp-Schellingwoude


Beroepen vacature 1860:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 24-10-1861 F.P.L.C. van Lingen Broek op Langedijk
02 17-11-1861 F.W. Smits Uitwijk-Waardhuizen
03 ??-06-1862 K.F. van Setten Marken


Beroepen vacature 1867:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1867 A. Dekkers Chaam
02 ??-02-1868 P.J.R. Laan Maassluis
03 ??-04-1868 G. Boer Ouderkerk aan den IJssel
04 ??-05-1868 J. Noordink Eibergen
05 ??-08-1868 H. Bax Waarder
06 ??-09-1868 P. Deetman Klundert
07 ??-10-1868 J.E. Steenbakker Moriljon Loysen Rotterdam-Overschie
08 ??-11-1868 J. Kraijenbelt Heemstede
09 ??-01-1869 W. Mense Bodegraven
10 ??-04-1869 H. Slothouber Doornspijk
11 ??-05-1869 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs 01
12 ??-07-1869 J. van der Meulen Losdorp


Beroepen vacature 1885:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1885 H.J.P. van der Linden Schoonrewoerd
02 ??-08-1885 F. van Spall Leimuiden
03 ??-09-1885 H. Doornveld Staphorst
04 ??-12-1885 M.J. Bouman De Meern
05 ??-01-1886 W. Ringnalda Loon op Zand
06 ??-02-1886 J. Bajema Ermelo
07 ??-04-1886 J.L. Tichelaar Ouddorp
08 ??-06-1886 E.A. Lazonder Oosterwolde (Gld.)
09 ??-07-1886 E. Eisma Bennekom
10 ??-09-1886 T.H. Woudstra Oudemirdum
11 ??-11-1886 A. van Veelo Klundert
12 ??-01-1887 F. Fortuin Barendrecht
13 ??-03-1887 C.P.N. Pikaar Rotterdam-Overschie
14 ??-04-1887 J.W.H. Kalkman Monster
15 ??-06-1887 J.J. Ruijs Mijnsheerenland
16 ??-09-1887 D.M. Boonstra Oud-Alblas
17 ??-11-1887 W. de Lange Bruchem-Kerkwijk
18 ??-12-1887 J.G. Dekking Zijderveld
19 ??-01-1888 P. Bongers Ameide-Tienhoven
20 ??-03-1888 W. Mense Heteren
21 ??-04-1888 D.F. Meinsma Hantum


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-04-1891 E.C. Gravemeijer Oldeboorn
02 ??-06-1891 J.W.H. Kalkman Alphen aan den Rijn
03 ??-08-1891 H. Doornveld Huizen
04 ??-10-1891 A. ten Have Polsbroek
05 ??-11-1891 J.F. de Klerck Ameide-Tienhoven
06 ??-01-1892 S. Dijkstra Hilversum
07 ??-02-1892 B.J. van Heijningen Kesteren
08 ??-04-1892 W. Mense Heteren
09 ??-06-1892 C. Hartwigsen Oud-Beijerland
10 ??-07-1892 I. Vonk Oldebroek
11 ??-12-1892 J.G. Dekking Jaarsveld
12 ??-01-1893 G. Nijhuis Veenendaal
13 ??-03-1893 J.C. Klomp Lunteren
14 ??-05-1893 N. Warmolts ’s-Graveland
15 ??-07-1893 J. Bolkestein Putten
16 ??-08-1893 J. Boss Maria-Hoorebeeke


Beroepen vacature 1896:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1896 A. ten Have Polsbroek
02 ??-04-1896 P.S. Bartstra Streefkerk
03 ??-06-1896 D.E.J. Hupkes Sprang
04 ??-08-1896 F.F.J. van de Plassche Gouderak
05 ??-10-1896 C. Bouthoorn Groot-Ammers
06 ??-12-1896 J.J. van Ingen kandidaat


Beroepen vacature 1900:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
02 ??-08-1900 W.J. de Leeuw Nederlangbroek
03 ??-09-1900 H. Doornveld Bruchem-Kerkwijk
04 ??-11-1900 J.C. Klomp Slijk-Ewijk
05 ??-01-1901 P. Bongers Kamerik
06 ??-02-1901 J.G. Dekking Krimpen aan de Lek
07 ??-03-1901 G.A. Slagmolen Herkingen


Beroepen vacature 1906:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1906 P. de Looze Oud-Vossemeer
02 ??-01-1907 G. Benes Hoogblokland


Beroepen vacature 1909:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1909 S. van Dorp Zegveld
02 ??-07-1909 A. Luteijn Aalst
03 ??-08-1909 D.T. Keck Zuilichem-Nieuwaal
04 ??-09-1909 C.B. Holland Den Ham (Ov.)
05 ??-11-1909 J. Kraaij Leerbroek
06 ??-01-1910 F.F.J. van der Plassche Jaarsveld
07 ??-02-1910 A.J.W. van Ingen Klundert
08 ??-03-1910 A.M. den Oudsten Wezep
09 ??-04-1910 P. van Toorn Sprang
10 ??-05-1910 P. Zandt Loon op Zand
11 ??-07-1910 B. van der Wal Hasselt
12 ??-08-1910 A. Dekker Gameren
13 ??-09-1910 P. Kruijt kandidaat Hekendorp
14 ??-10-1910 A.C. Enkelaar kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1914 J.H. van Paddenburgh Aalst
02 ??-06-1914 B.J. Werther Otterlo


Beroepen vacature 1918:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1920 H. Japchen Poederoijen
02 ??-04-1920 H.A. de Geus Veenendaal
03 ??-06-1920 J.J. Timmer Montfoort
04 ??-08-1920 J. de Bres Bruchem-Kerkwijk
05 ??-09-1920 W.J. Kolkert Loon op Zand
06 ??-11-1920 C.J. van der Graaf kandidaat Rotterdam
07 ??-01-1921 K. van As Dirksland
08 ??-04-1921 A. Oskam Rouveen


Beroepen vacature 1926:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1926 H.A. Leenmans Delft
02 ??-07-1926 H. Ewoldt Raamsdonk
03 ??-08-1926 G. Enkelaar Ter Aar
04 ??-10-1926 L.G. Bruijn Oene
05 ??-12-1926 D.J. van de Graaf Ridderkerk
06 ??-02-1927 J. Bus Aalburg
07 ??-04-1927 S.C. Groeneveld Leerdam
08 ??-06-1927 C. van der Wal Rijnsaterwoude
09 ??-07-1927 J.F. Dijkstra emeritus ’s-Gravenhage


Beroepen vacature 1931:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1931 W. Vroegindeweij kandidaat Middelharnis
02 ??-09-1931 J.C. Terlouw Kamperveen
03 ??-10-1931 S. Goverts Gameren
04 ??-01-1932 W. Wesseldijk Den Ham (Ov.)
05 ??-05-1932 N. van der Snoek Veenendaal
06 ??-06-1932 J.H. Gunning Schoonhoven
07 ??-10-1932 E.J. Beens kandidaat Utrecht


Beroepen vacature 1946:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1948 G. Boer Putten
02 ??-09-1948 A.G. Haring Vuursche
03 ??-11-1948 B. Haverkamp Langerak
04 ??-01-1949 D. van der Ent Braat Elburg
05 ??-03-1949 J. van Wier Kesteren
06 ??-04-1949 J.T. Doornenbal Oene
07 ??-06-1949 J. de Bres Sint Maartensdijk
08 ??-08-1949 A.J. Wijnmaalen Oldebroek
09 ??-12-1949 P.J.F. Lamens Elspeet
10 ??-03-1950 P.J. Dorsman Schelluinen
11 ??-06-1950 R.W. Steur Ouddorp
12 ??-11-1950 H.G. Abma Rotterdam-Delfshaven
13 ??-01-1951 W. Kranendonk Hagestein
14 ??-04-1951 A.J. Wijnmaalen (2e keer) Oldebroek
15 ??-08-1951 E.J. Schimmel kandidaat Barneveld
16 ??-10-1951 M.J. Lekkerkerker emeritus
17 ??-06-1952 W. Vroegindeweij Bleiswijk
18 ??-08-1952 J.C. Hooykaas emeritus
19 ??-09-1954 D. van der Ent Braat (2e keer) Opheusden
20 ??-10-1954 R.W. Steur (2e keer) Ouddorp
21 ??-10-1955 H. Goedhart Middelharnis
22 ??-09-1956 A.G. Haring (2e keer) Loon op Zand
23 ??-05-1957 A.J. Wijnmaalen (3e keer) Maartensdijk
24 ??-02-1958 J.A. de Waard kandidaat Rijsoord
25 ??-04-1958 A. Klein Kranenburg Hilversum
26 ??-06-1958 J. Catsburg kandidaat Zunderdorp
27 ??-10-1958 C. van de Bosch Bodegraven
28 ??-02-1959 A. Muilwijk kandidaat Ameide
29 ??-07-1959 P. de Jong Kootwijk
30 ??-03-1960 J.C. Schuurman Bleskensgraaf
31 ??-07-1960 S. de Jong kandidaat Molenaarsgraaf
32 ??-09-1960 T. Langerak Vinkeveen
33 ??-02-1961 W.C. Hovius kandidaat Haarlem
34 ??-03-1961 J.G. Abbringh IJsselmuiden-Grafhorst
35 ??-11-1961 B. Haverkamp Blauwkapel
36 ??-02-1962 S.P. van Assenbergh kandidaat Lunteren


Beroepen vacature 1966:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1966 L. Doppenberg Wilsum
02 ??-10-1966 C. Treure Hasselt
03 ??-02-1967 W.A.S. Laurense Benthuizen


Beroepen vacature 1972:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1972 J.E. de Groot kandidaat Zeist
02 ??-06-1972 J. Catsburg Sint Maartensdijk
03 ??-10-1972 W.J. op ’t Hof kandidaat Vlaardingen


Beroepen vacature 1979:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1979 A.C. Rijken kandidaat Sprang


Beroepen vacature 1983:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-11-1983 H. Penning Montfoort
02 26-01-1984 L.H. Oosten Wouterswoude


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 15-05-1992 H. Penning Nieuw-Lekkerland


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 16-12-1997 M.M. van Campen Goudswaard


Beroepen vacature 2005:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 06-10-2005 A.J. van den Herik Oene
02 12-01-2006 M.A. Kuyt Genemuiden
03 07-03-2006 M. Klaassen kandidaat Rhenen


Beroepen vacature 2011:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-05-2011 M.A. van den Berg Zoetermeer 06
02 15-08-2011 A. Snoek Oosterwolde (Gld.) 01
03 01-11-2011 J.J. Mulder kandidaat Nunspeet 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

donderdag 25 mei 2017