Index >

Harlingen Gereformeerde Kerk


Classis: * Franeker
Provincie: Friesland
Digitale uitzending: nee
Voortgekomen uit: Harlingen GK-A en Harlingen GK-B

Predikanten van de Gereformeerde Kerk Harlingen opgericht in 04-05-1899:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ontstaan na samenvoeging Harlingen-gk-A en Harlingen-gk-B
-
- ds. H.J. Allaart (Houterman Jan) 04-05-1899 Harlingen-gk-B 27-05-1923 overleden 00
- ds. J. van Goor (Jan Klaas) 04-05-1899 Harlingen-gk-A 28-09-1903 overleden 00
08 ds. B. van der Werff (Bartele) 07-01-1906 Grootegast 24-05-1914 Dokkum 03
01 ds. C.J. Hakman (Cornelis Johannes) 06-06-1915 Hollum-Ameland 11-01-1920 Drachten 03
02 ds. R.W. Huizing (Roelof Wilhelm) 09-01-1921 afgezet IJmuiden 18-08-1929 IJsselmuiden – Grafhorst01
07 ds. I.K. Wessels (Izak Krijn) 12-07-1931 Burum 05-03-1939 overleden 00
05 ds. A. Bos (Abraham) 22-06-1941 Hoogersmilde 11-10-1944 uitgetreden > Harlingen-gkv00
01 ds. G. Brouwer (Govert) 05-08-1945 Minnertsga 19-02-1950 Amersfoort 12
03 ds. R.J. de Jong (Roelf Jacob) 01-05-1950 legerpred. Utrecht 24-01-1954 Winschoten 02
01 ds. A.J. van Sluijs (Adriaan Jan) 13-06-1954 Gravenhage-West 01-09-1957 Enschede 01
07 ds. J. Snel (Johannes) 19-10-1958 Reitsum 02-01-1966 Rheden – De Steeg02
03 ds. M. Hamming (Martinus) 18-12-1966 Den Helder 24-02-1974 emeritus Mildam 01
04 ds. P. Riemersma (Pieter) 15-09-1974 Rotterdam-Alexanderpolder 19-08-1979 Nieuw-Loosdrecht 01
03 ds. E. Haverkamp (Elbertus) 28-06-1981 Gravenhage-Oost 07-12-1987 overleden 00
02 ds. E. Warnink (Everardus) 15-10-1989 Nijverdal 30-09-1995 emeritus 00
01 ds. S. Poelman (Sijbren) 18-08-1996 Nijverdal 31-07-2003 g.v. Sneek 01
01 ds. A.W. Riepma (Abraham Wilco) 29-08-2004 Bovensmilde 24-08-2014 g.v. Assen 01

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
G. Haaksma (Gerbrand) 01-10-1942 30-04-1945


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1904 J.H. Donner Nieuwdorp
02 ??-05-1904 L. Bouma Middelburg
03 ??-07-1904 dr. G. Keizer Tiel
04 ??-08-1904 H.H. Schoemakers Workum
05 ??-10-1904 J. Westerhuis Groningen
06 ??-12-1904 C. Lindeboom Bolnes
07 ??-03-1905 N.G. Kapteyn Werkendam
08 ??-10-1905 B. van der Werff Grootegast


Beroepen vacature 1914:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1914 C.J. Hakman Hollum-Ameland


Beroepen vacature 1920:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1920 G. Wisse Driebergen
02 ??-07-1920 R.W. Huizing wonend Bloemendaal


Beroepen vacature 1929:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1929 A. Wijngaarden Bedum
02 ??-03-1930 W. de Graaf Hoogersmilde
03 ??-06-1930 J.H. Staal Garrelsweer
04 ??-09-1930 C.W. Keur Oudewater
05 ??-11-1930 R.J. van der Weerd Leimuiden
06 ??-02-1931 J. Meijer Hoogeveen
07 ??-04-1931 I.K. Wessels Burum