Index >

Hagestein Hervormde Gemeente


Classis: * Gorinchem
Provincie: Zuid-Holland
Ring: Vianen
Digitale uitzending: ja

Predikanten van de Hervormde Gemeente Hagestein opgericht in 1596:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. O. van Hattem (Olivier) 08-09-1596 kandidaat ??-08-1599 Sint Anthoniepolder-Cillaarshoek
ds. P.O. van Abbema (Pibo Ovitius) ??-??-1599 afgezet Enschede 02-12-1603 dienst neergelegd
ds. J. Huges (Jacobus) 26-10-1604 kandidaat ??-??-1635 emeritus
ds. H. Malecotius (Henricus) 21-01-1637 kandidaat ??-12-1639 Baambrugge
ds. G. de Bruyn (Gualtherus) ??-??-1640 kandidaat ??-06-1644 Utrecht
ds. C. Bosschius (Cornelius) 15-09-1644 kandidaat ??-??-1679 overleden
ds. T. Crinius (Theodorus) 02-01-1681 kandidaat ??-11-1720 overleden
01 ds. A. Nekkius (Arnoldus) 11-07-1723 kandidaat Utrecht 18-04-1726 overleden 00
01 ds. C. van Riemsdijk (Cornelius) 20-04-1727 kandidaat Bunnik 01-01-1731 overleden 00
01 ds. W. van Slingeland (Wilhelmus) 06-04-1732 Sleeuwijk 30-08-1733 Leerdam 01
01 ds. J. Davidson (Johannes) 13-12-1733 Brakel 01-11-1758 overleden 00
01 ds. D. Bresser (Dirk) 11-07-1762 kandidaat Utrecht 01-09-1776 Noorden 01
01 ds. J.F. Dekker (Johannes Franciscus) 06-04-1777 kandidaat 06-04-1823 emeritus 00
03 ds. D. Romar (Dionysius) 09-11-1823 kandidaat 30-11-1828 Amstelveen 03
01 ds. N. Pluim Mentz (Nicolaas) 08-03-1829 kandidaat 08-07-1832 Ned. Oost-Indie 01
01 ds. J. Kobus (Jacobus) 09-12-1832 kandidaat 01-06-1869 overleden 00
10 ds. G.W.A. de Veer (Gerrit Willem Aart) 09-10-1870 kandidaat 29-10-1876 emeritus 06
04 ds. E.J. Homoet (Evert Jan) 29-06-1877 kandidaat 12-10-1879 Dirksland 03
04 ds. W.E. Noordink (Willem Eliza) 16-01-1881 Ooltgensplaat 01-04-1883 Oene 08
06 ds. H. Pop (Herman) 06-04-1884 Goudriaan 30-12-1888 Cubaard 06
04 ds. W.H. Dekking (Wijnand Herman) 22-12-1889 Haarlemmermeer 22-05-1892 Bergambacht 02
01 ds. H.A. Heijer (Hendrik Antoon) 08-01-1893 kandidaat Utrecht 01-09-1895 Lienden 02
02 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 14-06-1896 kandidaat Zoeterwoude 29-10-1899 Kockengen 06
03 ds. A.M. den Oudsten (Arie Marinus) 30-09-1900 kandidaat Streefkerk 12-05-1903 Kockengen 02
02 ds. J.W. Verschoor (Jan Willem) 15-11-1903 kandidaat Delft 01-05-1910 Bleiswijk 01
01 ds. A. van Griethuijsen (Arnold) 16-10-1910 Langerak 27-05-1917 Oud-Vossemeer 02
11 ds. J.J. Woldendorp (Johannes Jacob) 23-11-1919 Nieuw-Weerdinge 24-09-1922 Warmond 04
05 ds. G. van der Zee (Gabe) 24-08-1924 kandidaat Haarlem 21-11-1926 Den Bommel 02
02 ds. J. van Rootselaar (Jacob) 25-10-1931 kandidaat Poortvliet 27-11-1938 Wanswerd 11
04 ds. P. van den Berg (Petrus) 17-09-1939 kandidaat Amersfoort 28-06-1942 Wapenveld 01
02 ds. A. Klein Kranenburg (Albert) 13-09-1942 kandidaat Wapenveld 07-09-1947 Bruchem-Kerkwijk 08
07 ds. W. Kranendonk (Wouter) 26-01-1949 Ochten 20-05-1951 Driesum 06
04 ds. H.G. van den Hoek (Henri Govert) 08-03-1953 Rouveen 01-05-1956 overleden 00
01 ds. P.J. Leenmans (Philippus Jacobus) 09-09-1956 vicaris Poederoijen 06-11-1960 Oud-Vossemeer 01
03 ds. T. Lekkerkerker (Teunis) 08-10-1961 vicaris Lunteren 20-03-1966 Oosterwolde (Gld.) 05
01 ds. P. van den Heuvel (Pieter) 22-05-1966 kandidaat Ede 18-06-1971 Driesum 03
07 ds. W. van Herpen (Willem) 10-12-1972 dovenpastor 09-10-1977 g.v. Sommelsdijk 01
08 ds. U.W. van Slooten (Ulbo Wigerius) 26-08-1979 kandidaat Ridderkerk 27-11-1983 Renswoude 02
01 ds. J. Niesing (Jan) 18-12-1983 kandidaat Huizen 15-04-1990 Genemuiden 02
01 ds. J.L. Schreuders (Johannes Laurinus) 12-08-1990 Tange-Alteveer 24-08-1997 Aalst 01
02 ds. E. de Mots (Evert) 24-05-1998 kandidaat Putten 22-09-2002 Schoonhoven 03
03 ds. A.N. van der Wind (Anne Nicolaas) 15-06-2003 kandidaat Lunteren 08-02-2009 Hollandscheveld (b.w.) 06
02 ds. M. van Dam (Martin) 28-02-2010 evangelist Sprang-Capelle 14-06-2015 Baarn-Calvijnkerk 03
02 ds. H.P. Brendeke (Hermen Peter) 30-04-2017 hulppred. Kootwijk-Kootwijkerbroek

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
Y. Wigtbout (Ysbrant) 1718 kandidaat 1722
J. Hogenhout (Jan) 2015 kandidaat ??-02-2016 pred. Meteren-Est 01


Beroepen vacature 1823:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 10-03-1823 W.J. Oudegeest Schelluinen
02 13-04-1823 A. Nagel Noorden
03 16-08-1823 D. Romar kandidaat


Beroepen vacature 1869:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-07-1869 J.D. Holsteijn emeritus Krimpen aan den IJssel
02 ??-08-1869 H. Bax Waarder
03 ??-08-1869 G.J. Noomen Austerlitz
04 ??-10-1869 H. van der Hagt Westbroek
05 ??-11-1869 L. Schouten Harderwijk
06 ??-12-1869 E.A. Lazonder Berkel-Rodenrijs 06
07 ??-01-1870 D. Niessen Nieuwe-Tonge
08 ??-02-1870 J.J. du Sart Kamerik
09 ??-04-1870 W. Kraijenbelt Ede
10 ??-05-1870 G.W.A. de Veer kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1877 N. Osti Warmond
02 ??-02-1877 J.D. Sigal Lisse
03 ??-03-1877 J.F.W. Kleber Ankeveen
04 ??-05-1877 E.J. Homoet kandidaat


Beroepen vacature 1879:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1879 J.A.C. Nonhebel Poortvliet
02 ??-01-1880 E.A. Lazonder Zegveld
03 ??-03-1880 C.P.N. Pikaar Harmelen
04 ??-08-1880 W.E. Noordink Ooltgensplaat


Beroepen vacature 1883:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1883 M.M. de Lint Oosterwijk
02 ??-05-1883 L. Kan de Beer Hei- en Boeicop
03 ??-07-1883 A. Renier Bergambacht
04 ??-10-1883 J. Vinke Willige-Langerak
05 ??-11-1883 J. Bajema kandidaat
06 ??-01-1884 H. Pop Goudriaan


Beroepen vacature 1889:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1889 D.T. Meinsma Hedel
02 ??-05-1889 C. Hartwigsen Nieuwpoort
03 ??-08-1889 J.F.L.A. de Jagher Rotterdam-IJsselmonde
04 ??-10-1889 W.H. Dekking Haarlemmermeer


Beroepen vacature 1895:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1895 W.R. Kalshoven Kesteren
02 ??-03-1896 T. Lekkerkerker kandidaat Zoeterwoude


Beroepen vacature 1899:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1899 M. Jongebreur kandidaat Ouderkerk aan den IJssel
02 ??-05-1900 B. van der Wal kandidaat Utrecht
03 ??-07-1900 A.M. den Oudsten kandidaat Streefkerk


Beroepen vacature 1903:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1903 C. Verhagen Gouderak
02 ??-09-1903 J.W. Verschoor kandidaat Delft


Beroepen vacature 1917:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1917 N. van der Snoek Ameide-Tienhoven
02 ??-01-1918 S.C. Groeneveld kandidaat Garderen
03 ??-03-1918 S. Goverts Ottoland
04 ??-05-1918 F. de Gidts Goedereede
05 ??-06-1918 H.J. van Schuppen kandidaat Veenendaal
06 ??-08-1918 D.J. van de Graaf Nieuwpoort
07 ??-09-1918 J. Kat Heukelum
08 ??-12-1918 J.F.H. Rappard kandidaat Vuursche
09 ??-05-1919 M.B. Verkerk Polsbroek
10 ??-07-1919 D. Bax Asperen
11 ??-09-1919 J.W. Verschoor Poortvliet
12 ??-09-1919 J.J. Woldendorp Nieuw-Weerdinge


Beroepen vacature 1923:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1923 H. Japchen Den Bommel
02 ??-03-1923 W. Deur Zegveld
03 ??-07-1923 C.J. van der Graaf Kockengen
04 ??-05-1924 J.D. van Hof kandidaat Harmelen
05 ??-06-1924 G. van der Zee kandidaat Haarlem


Beroepen vacature 1930:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1930 E. de Looze kandidaat Waddinxveen
02 ??-06-1931 J. van Rootselaar kandidaat Poortvliet


Beroepen vacature 1938:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1938 H.A. Labrie Goedereede
02 ??-01-1939 P.M. van Galen kandidaat Monster
03 ??-03-1939 J.C. Hooijkaas Dussen
04 ??-05-1939 P. van den Berg kandidaat Amersfoort


Beroepen vacature 1942:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-05-1942 L. Kievit kandidaat Baarn
02 ??-06-1942 A. Klein Kranenburg kandidaat Wapenveld


Beroepen vacature 1947:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-09-1947 W. Vroegindeweij Poortvliet
02 ??-10-1947 G.J. Koolhaas Oldebroek
03 ??-01-1948 W. Pelleboer Hoogblokland
04 ??-03-1948 J. Vink Stad aan t Haringvliet
05 ??-07-1948 J. van Vliet Hellouw
06 ??-08-1948 R.C. van Putten Babylonienbroek
07 ??-10-1948 W. Kranendonk Ochten


Beroepen vacature 1952:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1952 H.N. van Hensbergen Schalkwijk
02 ??-06-1952 J. Arendsen Blauwkapel
03 ??-09-1952 J.W. van der Linden Kamerik
04 ??-11-1952 H.G. van der Hoek Rouveen


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1960 A.J. Mulder Meteren - Est
02 ??-02-1961 J.J. de Heer Babylonienbroek
03 ??-05-1961 T. Lekkerkerker vicaris Lunteren


Beroepen vacature 1960:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1971 Jac. Westland kandidaat Huizen
02 ??-11-1971 M. van der Linden Sint Philipsland
03 ??-01-1972 J.J.W. Mouthaan kandidaat Bleskensgraaf
04 ??-02-1972 L. Quist kandidaat Amsterdam
05 ??-03-1972 A. de Reuver kandidaat Waddinxveen
06 ??-05-1972 R.W. Steur Garderen
07 ??-09-1972 W. van Herpen dovenpastor Utrecht


Beroepen vacature 1977:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1977 C.J. van den Broek Vinkeveen
02 ??-03-1978 D.C. Floor kandidaat Maarssen
03 ??-05-1978 J.P. Nap kandidaat Ede
04 ??-09-1978 A. Visser kandidaat Maartensdijk
05 ??-11-1978 M. Aangeenbrug kandidaat Heukelum
06 ??-03-1979 H. Penning kandidaat Lekkerkerk
07 ??-04-1979 F. van Roest kandidaat Wageningen
08 ??-06-1979 U.W. van Slooten kandidaat Ridderkerk


Beroepen vacature 1997:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-11-1997 M. Messemaker kandidaat Katwijk aan Zee
02 23-02-1998 E. de Mots kandidaat Putten


Beroepen vacature 2002:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 07-10-2002 A. Stijf kandidaat Wapenveld
02 21-11-2002 M. Maas kandidaat Putten
03 13-02-2003 A.N. van der Wind kandidaat Lunteren


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 28-04-2009 H.J.T. Lubbers kandidaat Wekerom
02 11-11-2009 M. van Dam kandidaat Sprang-Capelle


Beroepen vacature 2015:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-2016 P.D. Teeuw kandidaat Papendrecht 03
02 ??-02-2017 H.P. Brendeke hulppred. Kootwijk-Kootwijkerbroek01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

dinsdag 25 september 2018