Index >

Haaften Hervormde Gemeente


Classis: * Bommel
Provincie: Gelderland
Ring: Bommel
Digitale uitzending: nee

Predikanten van de Hervormde Gemeente Haaften opgericht in 1608:
ber*naamintredeherkomstafscheid
/losmaking
vervolgber**
ds. A. Leo (Antonius) ??-??-1608 kandidaat ??-??-1619 Schoonhoven
ds. A. Boltius (Andreas) ??-??-1620 Maasbommel-Alphen ??-??-1625 Hattem
ds. G. Moringius (Gijsbertus) ??-??-1625 kandidaat 17-12-1626 Zaltbommel
ds. C.J. Heycoop (Cornelius Johannes) ??-??-1628 kandidaat ??-??-1634 Schoonhoven
ds. J. Ribbius (Johannes) 12-12-1635 kandidaat 31-05-1638 Buren
ds. J. Moringius (Johannes) ??-??-1639 kandidaat ??-??-1649 Drunen
ds. I. Spiljardus (Isaac) ??-??-1649 kandidaat ??-??-1655 Nederlands Oost-Indie
ds. C. Glimmerus (Cornelius) ??-??-1655 kandidaat ??-??-1696 emeritus
ds. A. Tiele (Alardus) 30-08-1696 kandidaat 12-08-1703 Rotterdam
ds. C. van Rie (Cornelius) 10-08-1704 kandidaat 20-11-1707 Sliedrecht
ds. H. Entrop (Henricus) ??-??-1708 kandidaat ??-??-1715 afgezet
01 ds. P. Collignon (Paulus) ??-??-1716 kandidaat ??-??-1718 Londen 01
01 ds. J. Blomhert (Johannes) 02-10-1718 kandidaat 19-05-1737 Cuijk 01
01 ds. B.W. Budde (Bernardus Winoldus) 10-06-1737 kandidaat 09-12-1742 Almelo 01
01 ds. H. Luimes (Henricus) 27-02-1743 kandidaat ??-08-1771 emeritus 00
01 ds. H. Hasebroek (Henricus) 25-08-1771 Poederoijen 06-11-1774 Oude-Wetering 02
01 ds. F. Kniphuisen (Focco) 09-07-1775 Ingen 09-05-1784 Hellum 01
01 ds. J. Heringa (Jodocus) 31-10-1784 kandidaat 30-07-1786 Oldeboorn 01
01 ds. R. Swiering (Reinier) 01-04-1787 kandidaat 12-08-1787 Laren (Gld.) 01
01 ds. J. Hoolboom (Johannes) 14-09-1788 kandidaat 25-04-1790 Asperen 01
01 ds. C. Heystek (Christiaan) 26-08-1792 kandidaat 05-10-1794 Gameren 02
01 ds. Z. de Jongh (Zeger) 05-06-1797 kandidaat 27-12-1801 Almkerk 01
01 ds. J.H. Hasselbach (Johannes Hermannus) 14-03-1802 Drumpt 23-09-1827 Dinteloord 02
02 ds. J.H. Stuffken 14-09-1828 kandidaat 12-02-1846 R.U. Leiden 02
01 ds. J.E.G. Landre 10-03-1850 hulppred. Amsterdam 01-11-1876 emeritus 00
04 ds. W.A. van der Linden 19-05-1878 Boven-Hardinxveld 14-04-1888 overleden 05
02 ds. C.H. Kuiperi 02-09-1888 Cillaarshoek 25-10-1891 Schelluinen 03
03 ds. A.S. Talma 02-10-1892 kandidaat 24-01-1897 Rijperkerk 04
08 ds. M.W. Snoep (Marinus Willem) 07-08-1898 Wissenkerke 28-10-1928 emeritus 00
03 ds. P. Bouw 12-03-1939 Benschop 02-01-1944 Woudenberg 05
07 ds. H.A. van Slooten 16-09-1945 kandidaat 03-10-1948 Wierden 15
26 ds. T. Poot 20-09-1953 kandidaat Bodegraven 12-01-1958 Middelharnis 11
04 ds. C. Baas 28-09-1958 kandidaat Gouda 13-01-1963 Nieuwerkerk aan den IJssel 04
03 ds. J.L.W. Koppenhol 19-05-1963 kandidaat Rijswijk (Z-H) 12-05-1968 Huizen 10
13 ds. J. de Vreugd 10-05-1970 kandidaat Katwijk aan Zee 28-09-1975 Bodegraven 04
13 ds. P. Westland 22-01-1978 Uddel 01-02-1981 emeritus 00
02 ds. A.F. Kaars 16-08-1981 kandidaat Oudewater 02-08-1987 Papendrecht 01
01 ds. D. Breure 06-12-1987 kandidaat Heijningen 26-04-1992 Wilnis 02
02 ds. A.J. Schalkoort 26-12-1992 Delft 02-08-1998 Lunteren-Zuid 01
01 ds. A. Goedvree 10-01-1999 kandidaat Putten 12-10-2003 Arnemuiden 01
01 ds. G. Mulder 11-04-2004 Uddel 20-09-2009 emeritus 00
04 ds. A.C. de Kruijf 12-09-2010 kandidaat Meerkerk 08-07-2018 Rijssen 04

Hulppredikanten:
ber*naamvanafherkomsttotvervolgber**
L. van Haaften 1817


Beroepen vacature 1827:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-12-1827 H. Hulstein Varik
02 21-04-1828 J.H. Stuffken kandidaat


Beroepen vacature 1877:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1877 T.H. van den Honert Acquoy
02 ??-11-1877 R.A. van Deursen Gellicum
03 ??-12-1877 C. Thiel Ribbius Tuil
04 ??-01-1878 W.A. van der Linden Boven-Hardinxveld


Beroepen vacature 1888:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-06-1888 J.W. Beerekamp Meteren
02 ??-07-1888 C.H. Kuiperi Cillaarshoek


Beroepen vacature 1891:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1892 J.A. Cramer Nederhemert
02 ??-03-1892 J.G. Bruining Schoonhoven
03 ??-06-1892 A.S. Talma kandidaat


Beroepen vacature 1897:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-02-1897 K.E. van Griethuijsen Kethel
02 ??-03-1897 L. Balk Rumpt
03 ??-05-1897 P. Bokma Gorinchem
04 ??-07-1897 H.W.M. Hupkes Menaldum
05 ??-10-1897 A.J. Loois Rotterdam-Delfshaven
06 ??-11-1897 D. den Breems kandidaat Utrecht
07 ??-01-1898 J.J. Kuijper Otterlo
08 ??-02-1898 M.W. Snoep Wissenkerke


Beroepen vacature 1928:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1938 J.G. van Ieperen Bennekom
02 ??-04-1938 G. den Duijn Vinkeveen (eerst aangenomen)
03 ??-10-1938 P. Bouw Benschop


Beroepen vacature 1944:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-01-1944 J.J. Poot Ameide-Tienhoven
02 ??-02-1944 W.L. Tukker Elburg
03 ??-03-1944 J. Hovius Ouddorp
04 ??-04-1944 J. Hovius (2e keer) Ouddorp
05 ??-05-1944 J. Zwijnenburg Noorden
06 ??-07-1944 A.P. van der Kooij Aalst
07 ??-??-1945 H.A. van Slooten kandidaat


Beroepen vacature 1948:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-08-1948 G. Boer Putten
02 ??-09-1948 J.G. Abbringh Benschop
03 ??-10-1948 J. Zwijnenburg Huizen
04 ??-11-1948 J.G. Abbring (2e keer) Benschop
05 ??-12-1948 J.W. de Bruijn Sprang
06 ??-01-1949 L. Kievit Putten
07 ??-03-1949 E.R. Damste Groot-Ammers
08 ??-04-1949 A.J. Timmer Polsbroek
09 ??-05-1949 J. de Lange Nunspeet
10 ??-06-1949 C. Treure Wilsum
11 ??-10-1949 J. Lekkerkerker Westbroek
12 ??-11-1949 J.J. Moll Genderen
13 ??-12-1949 R.W. Steur Ouddorp
14 ??-01-1950 W.A.S. Laurense Driesum
15 ??-02-1950 G.M. van Dieren Ede
16 ??-06-1950 J.C. Stelwagen Wezep
17 ??-07-1950 N. Kleermaker Genemuiden
18 ??-08-1950 J. Wieman Hoogblokland
19 ??-09-1950 P. Westland kandidaat Huizen
20 ??-11-1950 G.H. van Kooten Brandwijk
21 ??-01-1951 G.H. van Kooten (2e keer) Brandwijk
22 ??-04-1951 B. Haverkamp Veen
23 ??-02-1952 C. Vos kandidaat Huizen
24 ??-07-1952 G. van Estrik kandidaat Maurik
25 ??-05-1953 B. Haverkamp Veen
26 ??-07-1953 T. Poot kandidaat Bodegraven


Beroepen vacature 1957:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1957 A. Vroegindeweij Veenendaal
02 ??-02-1958 J.A. de Waard kandidaat Rijsoord
03 ??-03-1958 J. Koolen kandidaat Delft
04 ??-07-1958 C. Baas kandidaat Gouda


Beroepen vacature 1963:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-11-1962 J. Vroegindeweij kandidaat Bleiswijk
02 ??-12-1962 H.A. van Bemmel Leerbroek
03 ??-02-1963 J.L.W. Koppenhol kandidaat Rijswijk (Z-H.)


Beroepen vacature 1968:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1968 L. Blok Ridderkerk
02 ??-04-1968 J. Vroegindeweij Maarssen
03 ??-05-1968 J. Koele Nijkerk
04 ??-08-1968 C. Treure Hasselt
05 ??-10-1968 J.H. Vlijm Krimpen aan den IJssel-b.w.
06 ??-11-1968 P.P.J. Monster Barneveld
07 ??-12-1968 P. Alblas Boven-Hardinxveld
08 ??-01-1969 T. Langerak Veenendaal
09 ??-05-1969 A. Vlietstra Waarder
10 ??-07-1969 G.C. Kunz kandidaat Delft
11 ??-10-1969 D. van Vliet Zetten-Andelst
12 ??-11-1969 G. Post kandidaat Hilversum
13 ??-02-1970 Jac. de Vreugd kandidaat Katwijk aan Zee


Beroepen vacature 1975:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-10-1975 B.M. Meijndert Lunteren
02 ??-01-1976 J. van der Velden Woerden
03 ??-02-1976 J.W. Goossen kandidaat Rijssen
04 ??-04-1976 H.F. Klok kandidaat Woerden
05 ??-05-1976 H.W. Riphagen kandidaat Reeuwijk
06 ??-07-1976 A.P. Voets kandidaat Bergambacht
07 ??-09-1976 H. Veldhuizen Wapenveld
08 ??-10-1976 H.J. Boer kandidaat Spijk (Z-H.)
09 ??-11-1976 L.C. Talsma kandidaat s-Gravenhage
10 ??-02-1977 H. Roseboom kandidaat Barneveld
11 ??-05-1977 M. van Campen vicaris Papendrecht
12 ??-07-1977 K. ten Klooster kandidaat Katwijk aan Zee
13 ??-09-1977 P. Westland Uddel


Beroepen vacature 1981:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 ??-03-1981 J. Koolen IJsselstein
02 ??-05-1981 A.F. Kaars kandidaat Oudewater


Beroepen vacature 1987:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 31-08-1987 D. Breure kandidaat Heyningen


Beroepen vacature 1992:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 19-05-1992 G. Wassinkmaat Oene
02 18-09-1992 A.J. Schalkoort Delft (eerst bedankt)


Beroepen vacature 1998:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 12-10-1998 A. Goedvree kandidaat Putten


Beroepen vacature 2003:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 08-12-2003 G. Mulder Uddel


Beroepen vacature 2009:
ber***datumnaam beroepeneherkomstber****
01 27-10-2009 L. Schaafsma zendingspred.
02 19-01-2010 J.P.J. Voets Wijk bij Heusden
03 05-03-2010 J.M. Molenaar kandidaat Woudenberg 07
04 17-05-2010 A.C. de Kruijf kandidaat Meerkerk 01


*: Aantal uitgebrachte beroepen in voorafgaande vacaturetijd.
**: Aantal uitgebrachte beroepen op predikant tijdens verblijf.
***: Aantal van uitgebrachte beroepen.
****: Aantal van ontvangen beroepen door betrokkene.

maandag 22 oktober 2018